Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

1 hour ago, beba isus said:

pitanje za vas ex mts banka korisnike, jel i dalje koristite crvenu mts karticu i stari ebanking, ili ste prebacili sve na PS? i zasto su poslali onu PS dina karticu kad im niko to nije trazio 😄

dinu moraš da imaš po zakonu 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2021 at 12:28 AM, Lucky said:

štednja je odavno mnogo loša, tj. kamata. mislim da je do krize poslednji put bilo smisleno, sa onim kamatama od 8-9 pa i 10% u nedelji štednje itd. 

nakon toga je krenuo taj pad pa išlo na 3-4 posto pa 1-2 posto pa sad nema ni pola posto 🙂

ali šta imaš od ovako male kamate? pa evo baš na 10.000e staviš 2% i dobio si 200e. neko ko ima 10.000e da uloži u štednju sigurno može da smisli bolji način da zaradi te pare, tipa kupiš garažu pa je izdaješ 🙂 lupih prvo što mi je palo napamet. potpuno je obesmisleno to sa štednjom. za 10.000 je možda čak i bolje da ulažeš u one fondove zdravstvene ili kakve god pa kao nešto još dodatno da imaš.

 

pitanje dal ima binance viza u srbiji doduše.

 

Pa uvek je pitanje sta je najbolje najsigurnije i sl..zavisi koliko ko ima viska para  (ako ima), i njegovih sklonosti u mogucnosti.  Svakako ko hoce nesto deviza da cuva, bolje u banci oroceno na duzi period ako mu ne treba..barem kamata umanji vrednosti inflacije 🙂

 

ps

https://www.eurobank-direktna.rs/personalno-bankarstvo/personalno-bankarstvo/medifree-exclusive.1438.html

 

kome treba racun i ove besplante medicinske usluge... trebao bih uskoro da idem pa da vidim kako to izgleda (za 10tak dana nadam se)... Rekose sve zajedno je 2-3 sata to. Em je besplato em taman sad da mi bude kao post-kovid pregled.. DA vidim stanje sada posle kovida

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, qwert00 said:

kome treba racun i ove besplante medicinske usluge... trebao bih uskoro da idem pa da vidim kako to izgleda (za 10tak dana nadam se)... Rekose sve zajedno je 2-3 sata to. Em je besplato em taman sad da mi bude kao post-kovid pregled.. DA vidim stanje sada posle kovida

Kako misliš šta izgleda, sam sistematski? Pa ono, dođeš tamo i sprovodi te "sestra" od jednog do drugog pregleda i to je manje više to. Stvarno bude gotovo za 2-3, zavisi šta ti je u tom kompletu pregleda.

Ono što je sigurno je da su često pogubljeni, bez obzira kod kog privatnika radiš sistematski, nekad moraš da ih podsetiš da ti nešto nisu uradili i tako to. Ali generalno su povezani pregledi pa nije da čekaš između.

Savet je samo da dogovoriš davanje krvi i urina dan ranije da bi imao rezultate da ovi mogu da pregledaju (ako je to deo ovog kompleta).  U suprotnom daš tog dana pa završiš ceo sistematski pa onda kad dobiješ rezultate naknadno ih zoveš da ti daju mišljenje ako ti nešto nije ok sa tim.

Na kraju pregleda ti kao glavni zaduženi lekar sabere sve te izveštaje individualnih lekara i napravi ukupni rezultat i da savet za dalje ako ima oko čega.

Link to comment
Share on other sites

mislio sam vise kakav je kvalitet usluge jer je sve besplatno 🙂 tj uz tekuci racun 🙂 Ne znam sta ide od analiza, sem ovoga sto pise. Nije spektakularno to znam ali boze moj 🙂

ps. generalno se vidi lako i dobro i lose naseg drzavog zdravstvenog sistema:

 

1. Kad si zdrav ili vrlo blago bolestan i imas vremena - drzavno je tu solidno i ok

2. kad si osrednje bolestan i nemas vremena (i lose se osecas) - tu je privatno mnogo bolje, brzo i efikasno

3. kad si mnogo mnogo bolestan onda je opet drzavno bolje - posebno kad je mnogo skupa terapija. a nekad jeste

 

 

U sustini drzavno je dobro kad nisi bolestan ili kad si puno bolestan 🙂 za izmedju bas i ne..polu sala polu zbilja 🙂 po meni 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, qwert00 said:

mislio sam vise kakav je kvalitet usluge jer je sve besplatno 🙂 tj uz tekuci racun 🙂 Ne znam sta ide od analiza, sem ovoga sto pise. Nije spektakularno to znam ali boze moj 🙂

ps. generalno se vidi lako i dobro i lose naseg drzavog zdravstvenog sistema:

 

1. Kad si zdrav ili vrlo blago bolestan i imas vremena - drzavno je tu solidno i ok

2. kad si osrednje bolestan i nemas vremena (i lose se osecas) - tu je privatno mnogo bolje, brzo i efikasno

3. kad si mnogo mnogo bolestan onda je opet drzavno bolje - posebno kad je mnogo skupa terapija. a nekad jeste

 

 

U sustini drzavno je dobro kad nisi bolestan ili kad si puno bolestan 🙂 za izmedju bas i ne..polu sala polu zbilja 🙂 po meni 

nivo usluge je ok, njih baš briga u tim ustanovama jer su se naplatili od osiguranja-banke itd.

čak gomila tih lekara koji te pregledaju ni ne znaju (niti ih zanima) dal si ti preko banke ili osiguranja ili si sam platio - to su ti paketi ustanova koje oni obavljaju.

lekar svakako dobije svojih 50% od cene tvog pregleda ili koliko već dobijaju 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, qwert00 said:

mislio sam vise kakav je kvalitet usluge jer je sve besplatno 🙂 tj uz tekuci racun 🙂 Ne znam sta ide od analiza, sem ovoga sto pise. Nije spektakularno to znam ali boze moj 🙂

ps. generalno se vidi lako i dobro i lose naseg drzavog zdravstvenog sistema:

 

1. Kad si zdrav ili vrlo blago bolestan i imas vremena - drzavno je tu solidno i ok

2. kad si osrednje bolestan i nemas vremena (i lose se osecas) - tu je privatno mnogo bolje, brzo i efikasno

3. kad si mnogo mnogo bolestan onda je opet drzavno bolje - posebno kad je mnogo skupa terapija. a nekad jeste

 

 

U sustini drzavno je dobro kad nisi bolestan ili kad si puno bolestan 🙂 za izmedju bas i ne..polu sala polu zbilja 🙂 po meni 

Nema veze to sto je besplatno, oni ce odraditi svoju stranu posla. I misljenja sam da si totalno u pravu za ove stavke samo ti fali pod 4. Gde je nebitno koliko si bolestan dokle god imas brdo para za premijum uslugu gde se BelMedic i ostali ne racunaju. 

Elem, zena i ja smo odradili sistematski prosle godine u medi goup (dolazi nam besplatno uz privatno osiguranje), ona u novembru, ja u decembru i iskreno sam se razocarao. Ona je nekoliko dana nakon sistematskog radila pregled pluca i srca isto u mediju i po njenoj prici pulmolog je otvorio kejs protiv svog kolege koji je radio sistematski na konto lose dijagnoze i prepisane terapije lol. Onda sam ja nakon toga otisao u jedro i osim ljubazne salteruse urcu nisam bio zadovoljan. Svi ti doktori biju brdo para predpostavljam i nekako im se jebe da ti posvete vreme i pruze kvalitetnu uslugu. Urolog mi je bio ok iako sam ga cekao par minuta da procita deo novina koji ga je zanimao lol. Onda sam otisao kod nekog neuroznog lika za koga nisam bio siguran da je doktor i koji me je nakacio na EKG, ispipao stomak zakljucio da je sve ok i poslao me dalje. I poslednja stanica mi je bila legendarna... Ulazim u prostoriju a ona na kompu deluje zauzeto. Rekla mi da skinem majicu i sednem gde joj je trebalo oko minut da zavrsi to sto je radila... Poslusala mi pluca, pitala par pitanja i rekla da je sve u redu vracajuci se na komp da zavrsi to u c3mu sam je prekinuo. Kako sam prisao stolu da uzmem karton tako sam primetio da lista nekretnine na halo oglasima i otvara 2-3 njoj interesantne lol. Bez reci sam izasao i dok sam zavrsavao papirologiju osecao sam se kao retard. Tako da ako je besplatno i nije lose... Daj sta das, makar zbog krvne slike, urina i UZ pregleda bubrega i ostalog.

E sad setih se omladinskih dana kada sam radio sistematske na BB u DZ kod Mkdonaldsa za tipa upis u skolu, polaganje voznje i najskorije pre 5g za pregled za bavljenje sportom. Druze taj pregled je toliko profesionalniji i bolji da ne moze da se poredi sa ovim. 

Ne ocekuj nista specijalno, ali ono za DZ je pa ti nije bitno

Edit: ulete Laki i bukvalno to sto je rekao... Bol u preponama 🙂

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, FATA said:

Nema veze to sto je besplatno, oni ce odraditi svoju stranu posla. I misljenja sam da si totalno u pravu za ove stavke samo ti fali pod 4. Gde je nebitno koliko si bolestan dokle god imas brdo para za premijum uslugu gde se BelMedic i ostali ne racunaju. 

Elem, zena i ja smo odradili sistematski prosle godine u medi goup (dolazi nam besplatno uz privatno osiguranje), ona u novembru, ja u decembru i iskreno sam se razocarao. Ona je nekoliko dana nakon sistematskog radila pregled pluca i srca isto u mediju i po njenoj prici pulmolog je otvorio kejs protiv svog kolege koji je radio sistematski na konto lose dijagnoze i prepisane terapije lol. Onda sam ja nakon toga otisao u jedro i osim ljubazne salteruse urcu nisam bio zadovoljan. Svi ti doktori biju brdo para predpostavljam i nekako im se jebe da ti posvete vreme i pruze kvalitetnu uslugu. Urolog mi je bio ok iako sam ga cekao par minuta da procita deo novina koji ga je zanimao lol. Onda sam otisao kod nekog neuroznog lika za koga nisam bio siguran da je doktor i koji me je nakacio na EKG, ispipao stomak zakljucio da je sve ok i poslao me dalje. I poslednja stanica mi je bila legendarna... Ulazim u prostoriju a ona na kompu deluje zauzeto. Rekla mi da skinem majicu i sednem gde joj je trebalo oko minut da zavrsi to sto je radila... Poslusala mi pluca, pitala par pitanja i rekla da je sve u redu vracajuci se na komp da zavrsi to u c3mu sam je prekinuo. Kako sam prisao stolu da uzmem karton tako sam primetio da lista nekretnine na halo oglasima i otvara 2-3 njoj interesantne lol. Bez reci sam izasao i dok sam zavrsavao papirologiju osecao sam se kao retard. Tako da ako je besplatno i nije lose... Daj sta das, makar zbog krvne slike, urina i UZ pregleda bubrega i ostalog.

E sad setih se omladinskih dana kada sam radio sistematske na BB u DZ kod Mkdonaldsa za tipa upis u skolu, polaganje voznje i najskorije pre 5g za pregled za bavljenje sportom. Druze taj pregled je toliko profesionalniji i bolji da ne moze da se poredi sa ovim. 

Ne ocekuj nista specijalno, ali ono za DZ je pa ti nije bitno

Edit: ulete Laki i bukvalno to sto je rekao... Bol u preponama 🙂

znaš šta, da ne grešim(o) dušu, nije baš da su svi raspadi 🙂

od najnovijih slučajeva, na negativnu stranu, ova za opštu praksu lekarka mi meri pritisak i pita me "jel ste se uplašili nešto?" ja kao "ne, što?" pa imate "140 sa 100 pritisak". ja u šoku jerbo mi je zapravo niži pritisak redovno (obično oko 110/70) - i uredno ona meni zapisala taj pritisak na izveštaju itd iako sam joj rekao da mislim da nešto nije ok, jer već deceniju imam taj isti pritisak, da bi se ispostavilo na kraju dana (tj. procesa celog sistematskog) da joj nije dobro radio merač :)) što su izvalili tek kad je 4-5 ljudi posle mene isto imalo viši pritisak nego inače. nije joj ni palo napamet da vidi ako je i u pravu što je viši pritisak :))

ali onda u kontra smeru na istom tom sistematskom dermatolog žena me pregledala - ja u životu nisam video takvu posvećenost bukvalno celo telo najdetaljnije moguće svaki ono beleg, mladež, trag skoro da se izvinjavala u fazonu što toliko traje kao da me ne zadržava, ali bi da sve pogleda :)) WINK WINK plus saveti, šta i kako, pa kako se sunčam dal' idem na sunce pa trista stvari. sve to u Vizimu (mada kapiram da je sam DZ irelevantan kad svi ti lekari rade u X tih ustanova).

na istom tom sistematskom fizijatar žena isto, vrh pregled sve ispitala itd. na kontra stranu, zakazao pre par meseci pregled fizijatra, nešto mi se polu-ukočio vrat ali je tralao duže nego inače (par nedelja) i htedoh da vidim da nešto nisam zeznuo, to kao da me pregledala tetkica u medigrupu jer nisu imali lekara. Nikad gori pregled sa nikad gorim rezultatom itd, bukvalno sam joj izvlačio reči kao "pa šta je u pitanju?", "pa kao ukočili ste vrat" - idi molim te, nemoj mi reći.

Onda urolog u Vizimu ok je on pregledao ali ništa se on tu nije nešto udubio (lol :)) sa druge strane, dva puta u medigrupu jednom neki deda ima sto godina drugi put neki mlađi lik, oba puta mega detaljan i profi pregled (no homo).

tako da ono, zavisi i kako se zalomi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nastavljamo dalje!

Još manje poslovnica uz još goru uslugu i duže redove jes!

Quote

 

 Komercijalna banka i NLB banka Beograd će do kraja aprila biti pravno spojene u jednu banku.

Kaže da će klijenti nakon spajanja dolaziti u poslovnice koje će se zvati NLB Komercijalna banka.

Brodnjak je dodao da će poslovnica biti manje u narednom periodu, prema dugoročnom planu i u skladu sa generalnim trendom u bankarstvu.

 

Znači imaćemo i dalje isti kvazi ebanking koji radi da plaćaš i to, ali sve drugo moraš da dođeš u banku i onda samim tim i dalje će biti ogromne gužve a još će da smanje poslovnice.

ja često prolazim pored komercijalne iznad Slavije, ne sećam se da sam prošao a da nije 5 do 10 ljudi blejalo ispred i čekalo red.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, alfa said:

Intesa Magnifica acc i lični savetnik je jedino rešenje (da ja znam) za te gužve, čekanja isl. 

ERSTE banka ima gold karticu sa kojom ideš preko reda ako ekspozitura ima onaj automat za broj. Samo provučeš karticu, dobiješ broj i sledeći si na redu.

Mesečno održavanje je 600 kinti, ali uz to dobijaš još nešto. Recimo, putno osiguranje 365 dana u godini (mada imaš da biraš od nekoliko stvari šta hoćeš) i podizanje novca na bilo kom bankomatu bez provizije (mada... kad uletiš u ETH transakcije, ta bankomat provizija izgleda smešno) 😄

Edited by Vićsa
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vićsa said:

ERSTE banka ima gold karticu sa kojom ideš preko reda ako ekspozitura ima onaj automat za broj. Samo provučeš karticu, dobiješ broj i sledeći si na redu.

Mesečno održavanje je 600 kinti, ali uz to dobijaš još nešto. Recimo, putno osiguranje 365 dana u godini (mada imaš da biraš od nekoliko stvari šta hoćeš) i podizanje novca na bilo kom bankomatu bez provizije (mada... kad uletiš u ETH transakcije, ta bankomat provizija izgleda smešno) 😄

vidi ti njih što su mudri! dobra je to fora sa karticom, bilo bi kul da ima i Inteza tako nešto, ali koliko su brzi, kod njih će doći za jedno dve godine 🙂

Ovo drugo ima i inteza, poput putnog osiguranja (koje sad nigde ne važi jer ne pokriva covid pa svakako moraš da uzmeš novo :)) i ono pristup lounge na aerodromima itd.

nažalost ovo da dižeš bez provizije nemaju, a mogli bi da imaju 🙂

14 hours ago, alfa said:

Intesa Magnifica acc i lični savetnik je jedino rešenje (da ja znam) za te gužve, čekanja isl. 

istina, ima to i u rajfajzenu u nekom obliku ako se ne varam.

malo je nezgodno doduše jer onda zavisiš od tog savetnika koji može da bude neki totalni retard 🙂 ali na temu "e dolazim sutra u 12h da sredim to i to", pije vodu.

Link to comment
Share on other sites

Ja u poslednje vreme realno nešto nemam potrebu da idem u espozituru pa nisam nešto stresiran oko tih redova, čak sam i onu promenu na novu Intesa aplikaciju uradio online tako da sam s te strane zadovoljan. S druge strane nova aplikacija je potpuni pakao, od UI koji ne možeš nikako da podesiš da ima smisla (tipa imam moj i ženin račun, da bi video stanje koje je na drugom računu mi treba fazon 6 klikova) pa do toga da prosto ne radi kako treba, a stara je radila. Pre neki dan mi legnu pare, hteodoh da platim nešto odmah, uspeo sam iz četvrtog puta gde mi uvek javlja neku random grešku, a nije do mene kad sam uspeo nisam ništa menjao. Da bi onda bukvalno sutradan dobio notifikaciju da mi je legao priliv (sa koga sam već platio bio to), a prekosutra mi stigla notifikacija da sam imao neko plaćanje s računa :) Bolje da sam ostavio staru, ionako očigledno i dalje radi uprkos njihovim pretnjama... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

do 30.04. ce navodno raditi stara Intesina app, produzili su joj vazenje (prvobitno je trebalo da vazi do 31.12.2021.) svesni su i oni kakav su shitstorm napravili sa novom aplikacijom pa su produzili podrsku za staru...

ja sam ih nasisao kurcem preko emaila i nastavio da koristim staru app, nadam se da je nece ukinuti dok ne ispeglaju novu

edit sad vidim da im ova nova aplikacija ima rating 1.5 na Play Store-u gg no re  xD 

Edited by eclctc
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Zwerko said:

Ja u poslednje vreme realno nešto nemam potrebu da idem u espozituru pa nisam nešto stresiran oko tih redova, čak sam i onu promenu na novu Intesa aplikaciju uradio online tako da sam s te strane zadovoljan. S druge strane nova aplikacija je potpuni pakao, od UI koji ne možeš nikako da podesiš da ima smisla (tipa imam moj i ženin račun, da bi video stanje koje je na drugom računu mi treba fazon 6 klikova) pa do toga da prosto ne radi kako treba, a stara je radila. Pre neki dan mi legnu pare, hteodoh da platim nešto odmah, uspeo sam iz četvrtog puta gde mi uvek javlja neku random grešku, a nije do mene kad sam uspeo nisam ništa menjao. Da bi onda bukvalno sutradan dobio notifikaciju da mi je legao priliv (sa koga sam već platio bio to), a prekosutra mi stigla notifikacija da sam imao neko plaćanje s računa 🙂 Bolje da sam ostavio staru, ionako očigledno i dalje radi uprkos njihovim pretnjama... 

ja i dalje radim sve preko weba nekako više volim da sednem kao čovek, napravim kafu i lagano poplaćam te neke račune ili šta god već, nego da se patim sa aplikacijom.

instalirao sam je onomad kad je omogućeno plaćanje u devizama na drugi račun, što u staroj nije bilo i kao ok, morao sam - pisao sam već o tome.

ali mi se sada dešava da ne mogu da otvorim uopšte stanje, vrti onaj krug kao nenormalan i ništa se ne događa.

onda onaj sistem notifikacija o uplatama i isplatama i meni stravično kasni, iskače mi notifikacija sutradan za nešto urađeno juče i potpuno je beskoristan jer u krajnjoj liniji daje samo cifru. brate već sam u appu izbaci mi na šta se odnosi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ja i dalje radim sve preko weba nekako više volim da sednem kao čovek, napravim kafu i lagano poplaćam te neke račune ili šta god već, nego da se patim sa aplikacijom.

Šta znam. I ja sam tako, ali "skeniraj kod" i "slikaj i plati" su "tajm sejveri" 🙂

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno, Lockey pls 😄

Ovo za Erste i Rajf nisam znao, al skapirao sam da realno imaju i druge banke. Za savetnika je tacno, al isto tako ja sam ih promenio 3-4 dok nisam nabo ribu koja kida. Bukvalno sve sto treba obavim telefonom/mailom i dodjem kad bas moram nesto da potpisem ili preuzmem. Vredi svaki dinar pretplate.

Sto se Intesa app-a tice, ova nova je neuporedivo bolja, bar na iPhone. Kad se setim samo na staroj flow-a za placanje racuna... skeniraj - sifra - potvrdi - opet sifra :DDD pa onda tako za svaki racun. Sa novom mozes i preko app-a da dignes pare sa onih novijih bankomata, gotivan je i login na web app. Daleko od toga da je idealno, al evo vec posle par meseci koriscenja primetio sam da rade na bugovima, ide na bolje, dok je stara bila hardkodovana jedna verzija 😄

 

Imam iskustva jos sa OTP, jer tamo mi je preduzetnicki racun al oni su mi ono, stagod, nesto im fali jebem li ga. Imaju mozda nekome bolje uslove za stambeni kredit (neki fazon gde ti posle 3 godine kredita i fiksne kamate, daju opciju da biras da li ces novu fiksnu kamatu po njihovim uslovima ili 2.99% + 3M Euribor)

 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vićsa said:

Šta znam. I ja sam tako, ali "skeniraj kod" i "slikaj i plati" su "tajm sejveri" 🙂

to sa skeniranim kodom bih mogao da probam.

šta više, na izvesnom broju računa imam one trajne naloge, to je zapravo ok stvar, mogao bih da prebacim i na još neke od ovih što se plaćaju mesečno.

54 minutes ago, alfa said:

Ovo za Erste i Rajf nisam znao, al skapirao sam da realno imaju i druge banke. Za savetnika je tacno, al isto tako ja sam ih promenio 3-4 dok nisam nabo ribu koja kida. Bukvalno sve sto treba obavim telefonom/mailom i dodjem kad bas moram nesto da potpisem ili preuzmem. Vredi svaki dinar pretplate.

kako ih menjaš, zar ti banka ne odredi tvog i kao ovo ti je savetnik ajd zdravo?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alfa said:

Pitas da ti dodele drugog savetnika 😄

 

jasno, zvuči dovoljno prosto 🙂  ali u intezi (ako pričamo o intezi?) ima samo jedan savetnik po ekspozituri, makar ove gde ja svraćam. to znači da bi promenom savetnika morao da menjam i ekspozituru?

Link to comment
Share on other sites

hm, vidis nisam siguran sada

siguran sam da sam ostao u istoj eksp i davno sam promenio na ovu, mozda je ovo moje bilo validno u pocetku kada su tek uveli uslugu idk, ali manje vise sam siguran da kod mene ima vise savetnika. to je eksp u marsala tolbuhina, gore na spratu imaju mozda dva boksa sta stambene kredite, ostalo su savetnici - jedno 4/5 rekao bih

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfa said:

hm, vidis nisam siguran sada

siguran sam da sam ostao u istoj eksp i davno sam promenio na ovu, mozda je ovo moje bilo validno u pocetku kada su tek uveli uslugu idk, ali manje vise sam siguran da kod mene ima vise savetnika. to je eksp u marsala tolbuhina, gore na spratu imaju mozda dva boksa sta stambene kredite, ostalo su savetnici - jedno 4/5 rekao bih

da, moguće da je onda to. 

mislim, u ovoj mojoj ekspozituri su se menjale te savetnice kao čarape ali same od sebe iz nekog razloga (možda ih šefica nije volela!) ali uvek je ta jedna u tom jednom jedinom boksu za savetnike tj. samo stigne mail ova je otišla evo je nova, i tako jedno 6 puta u tri godine 🙂

tako je isto i u ove druge dve. ako se ne varam ona na bulevaru ima dva ta boksa za savetnike pa ih možda im dvoje, jer je i kao neka veća/glavnija, al' svakako se ne bih prebacivao negde dalje nego sada.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 2/4/2022 at 10:24 AM, Vićsa said:

Šta znam. I ja sam tako, ali "skeniraj kod" i "slikaj i plati" su "tajm sejveri" 🙂

samo da kažem da sam proboa ovo skeniraj kod i šljaka fino, naravno tamo gde ima koda da se skenira 🙂

def ubrzava ceo proces plaćanja, ne mogu da kažem.

moram da se spremam na prelazak na novi ebanking od juna pa gledam opcije! srećom mToken mi još nisu ubili!

takođe, ne sećam se gde smo pričali o štednji u rubljama ali valjda @qwert00 pomenu API banku, vidim da AIK nudi Rub, kao zaostavštinu Sber očigledno, ali ima bolju kamatu:

https://www.nasaaikbanka.rs/stanovnistvo/stednja/orocena-stednja-1

vs

https://www.apibank.rs/stanovnistvo/stednja/stednja-u-valuti-rub/

nije nešto velika razlika ali ipak postoji!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, qwert00 said:

Ja sam rekao za api 🙂

Šta će vam to? Štednja u rubljama počela masovnije da se koristi 😄

treba diverzifikovati portfolio! nikad ne znaš šta može rusija da postigne na kraju u ukr i celom ovom pričom!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...