Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

Quote

"Ime 3 Banka je jedinstveno, prepoznatljivo i implicira tri strateška cilja banke: pozitivan uticaj na ljude, na planetu i na ekonomski prosperitet. Banka realizuje svoje aktivnosti na način koji sva tri cilja drži u balansu i ostvarenje jednog cilja ne sme ugrožavati druga dva. Uz novo ime, kreirali smo i novi logo, koji sa svojim jednostavnim geometrijskim oblicima i isprepletenim linijama, predstavlja drvo sa tri grane, to jest cilja banke, a ujedno asocira na posvećenost održivosti i očuvanju prirodne sredine", rekao je povodom promene imena banke Vladimir Vukotić, predsednik Izvršnog odbora.

Priviđa mi se Sever Tasić i "moraš imati storiteling za brend da bi influensovao konzjumera. Niko neće ući u fanel banke koja nema nurčir i nejčr storiteling vajb."

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

lol, a niko nije smeo da kaže kako se tačno izgovara? 😄

bukvalno gluplje nije moglo, čak i da su samo obrnuli redosled i nazvali je "Banka 3" bi bilo deset puta bolje.

katastrofa, i ovaj žablji prsti logo koji kao simboliše drvo ... 🙂

 

18 minutes ago, Jose Jimenez said:

Priviđa mi se Sever Tasić i "moraš imati storiteling za brend da bi influensovao konzjumera. Niko neće ući u fanel banke koja nema nurčir i nejčr storiteling vajb."

hahah, može, ili je to, ili onaj drugi jednako realan scenario, novi direktor rekao "e, ja imam troje dece, zato banka da se zove 3 banka!" ili "videh onaj 1A Travel, mnogo dobra fora da prvi znak bude neki broj, dajte ideje".

Link to comment
Share on other sites

Quote

Na skupu je iznet i podatak da u Srbiji posluju 24 banke, što je dvaput manje nego krajem 2003. godine, kada ih je bilo 47, te da bi, ako se sve najavljene statusne promene banaka i ostvare, po njihovom završetku u našoj zemlji radilo 20 banaka.

haha, tranzicione banke u fulu 🙂 47 banaka :))

Quote

 

Naime, trenutno u našoj zemlji posluju 24 banke, a najnoviji podaci Narodne banke Srbije (NBS) pokazuju da prvih pet banaka u ukupnoj bilansnoj aktivi bankarskog sektora Republike Srbije čine gotovo 60 odsto.

"Prvih pet banaka po visini bilansne aktive su Banca Intesa ad Beograd, OTP Banka Srbija ad Novi Sad, Unicredit Bank Srbija ad Beograd, Komercijalna banka ad Beograd i Raiffeisen Banka ad Beograd", navode za B92.net iz NBS.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno sam u Raiffeisen banci, ranije dinarski nisam nista placao, smarali me stalno da otvorim paket. Zatvorio ga zbog odlaska u Kinu (ne znam koji mi je k, to trebalo kad nisam nista placao al' ajde),  Otvorim ponovo, sad svaki mesec oko 300+ dindzi. Uvek velika guzva u banci ( u Sapcu). Bio je pakao, dok nisu ubacili bankomate, da mozes da ubacis lovu. Za placanje ok, prolazi visa virtuon/electron svuda., kao pravi paranoik (znam kako su se tudje kartice koristile krajem devedesetih za narucivanje svega i to je radilo), imam otprilike para koliko hocu da potrosim i plus mozda malo vise ako ima neki dodatni trosak. Kada sam dizao lovu u Nemackoj, provizija na sto eura je deset posto. Menjacu sigurno banku, za sada je ovako kako je.

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drndara said:

Trenutno sam u Raiffeisen banci, ranije dinarski nisam nista placao, smarali me stalno da otvorim paket. Zatvorio ga zbog odlaska u Kinu (ne znam koji mi je k, to trebalo kad nisam nista placao al' ajde),  Otvorim ponovo, sad svaki mesec oko 300+ dindzi. Uvek velika guzva u banci ( u Sapcu). Bio je pakao, dok nisu ubacili bankomate, da mozes da ubacis lovu. Za placanje ok, prolazi visa virtuon/electron svuda., kao pravi paranoik (znam kako su se tudje kartice koristile krajem devedesetih za narucivanje svega i to je radilo), imam otprilike para koliko hocu da potrosim i plus mozda malo vise ako ima neki dodatni trosak. Kada sam dizao lovu u Nemackoj, provizija na sto eura je deset posto. Menjacu sigurno banku, za sada je ovako kako je.

dizanje para na bankomatima u inostransvu je big no no 🙂 osim ako banka nema baš dogovor među svojim ispostavama (koje su često pod drugim vlasništvom što komplikuje priču). tipa inteza ima dil sa svojim drugim intezama (a možda je i sve centralizovano upravljanje, ne znam) pa podižeš bez provizije u mađarskoj, hrvatskoj, gde god ih ima, što je kul opcija da ne moraš da razmenjuješ pare u evre pa u te neke valute itd.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

dizanje para na bankomatima u inostransvu je big no no 🙂 osim ako banka nema baš dogovor među svojim ispostavama (koje su često pod drugim vlasništvom što komplikuje priču). tipa inteza ima dil sa svojim drugim intezama (a možda je i sve centralizovano upravljanje, ne znam) pa podižeš bez provizije u mađarskoj, hrvatskoj, gde god ih ima, što je kul opcija da ne moraš da razmenjuješ pare u evre pa u te neke valute itd.

Stoji im na sajtu da imaju sa raznim ali ni u jednoj banci nisam mogao da podignem lovu, sto me je iznenadilo. Tek kada sam nasao bankomat od Raiffeisenbank München-Süd, mogao sam da dignem lovu. Pre toga sam zvao tehnicku podrsku RF (hvala SBB-u i Unifon APP-u za to, radilo gde god sam otisao,) ali su u fazonu: "Vama sve radi, trebali bi iz bilo koje banke da mozete da podignete. Nemamo nikakav log da ste pokusali bilo gde da podignete." Da im se naj.... majke. A  opet, kada radis kao podrska, znas sta i kako ide, dosta puta ti neko sve po spisku, a ti ni kriv ni duzan. 😂

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drndara said:

Stoji im na sajtu da imaju sa raznim ali ni u jednoj banci nisam mogao da podignem lovu, sto me je iznenadilo. Tek kada sam nasao bankomat od Raiffeisenbank München-Süd, mogao sam da dignem lovu. Pre toga sam zvao tehnicku podrsku RF (hvala SBB-u i Unifon APP-u za to, radilo gde god sam otisao,) ali su u fazonu: "Vama sve radi, trebali bi iz bilo koje banke da mozete da podignete. Nemamo nikakav log da ste pokusali bilo gde da podignete." Da im se naj.... majke. A  opet, kada radis kao podrska, znas sta i kako ide, dosta puta ti neko sve po spisku, a ti ni kriv ni duzan. 😂

ma brate, ne možeš se pouzdati u to da ćeš moći u inostranstvu da digneš keš sa bankomata. prosto uvek ideš sa kešom u novčaniku, gaćama, čarapama :)) pa ako tamo radi podizanje, podigneš 🙂 mnooogo puta se dogodi da je kao "sve ok" ali prosto u sistemu se nešto nisu složile tvoja kartica i njihov sistem i on ti ne da pare iako navodno ne postoji nikakva greška.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja sam nešto stava da će oni to sad svi samo u krug da podižu cene, prvo je bila Inteza pa su svi kako kukali, a te neke manje banke tipa Mobi su kao bile kul, "pređite kod nas" fazon. A onda sad i oni lepo podižu. S tim da je provizija na uplatu na bankomatu (i isplatu) stvarno bezobrazluk nad bezobrazlucima. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, FATA said:

Meni je zapravo mobi odlicna. Jedni su jedni od retkih uz Unicredit koji za podizanje sa bankomata ne uzimaju prozviziju od 500-550RSD koje sve ostale banke primenjuju na kartice iz inostranstva

A zato mi je tu jeftinije, hahahah. Mene je bukvalno holandska kartica othranila - 5 centi provizija za transakcije a kad bas moram da dizem kes sa bankomata, mozda ispadne 50 dinara manje na 20e nego da sam digao pare u holandiji pa menjao u menjacnici kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Banke su i dalje nužno zlo i jednostavno su ljudi primorani da ih koriste. Dok je god tako, banke koriste tu priliku i stavljaju uslove kakve god žele.

Tek sad nekakvom pravom decentralizacijom i nekim novim načinima internet razmene koja će biti prihvaćena globalno će to moći donekle da se revidira. 

ovako kao "ako vam se ne sviđa idite kod onih drugih" a "oni drugi" jednako loši i onda se vrtiš u krug. eventualno je razlika dal' ti znači da nema provizije sa bankomata druge banke ili da imaš kupovinu na rate ili da dobiješ besplatno zdravstveno ili da ima Android Pay.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dende said:

A zato mi je tu jeftinije, hahahah. Mene je bukvalno holandska kartica othranila - 5 centi provizija za transakcije a kad bas moram da dizem kes sa bankomata, mozda ispadne 50 dinara manje na 20e nego da sam digao pare u holandiji pa menjao u menjacnici kod nas.

Dada, solidna prica. Ja krenuo prvo sa "najvecima" aka Inteza i RF gde su toliko bezobrazni da ti prvo nude njihovu konverziju koju uvek treba odbiti "nastavi bez konverzije" a koja moze da iznosi i fazon 40€ na sumu od 600€ plus na kraju naplate njihovih 5€ haraca... Sasvim slucuajno ih probao prekoputa pozorista i iznenadili me kad su odmah nastavili ka isplati bez 2x ponude konverzije kako je inace kod drugih banaka. I UniCredit ne uzima harac, ali pokusa uredno sa konverzijom 2x

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Lucky said:

Banke su i dalje nužno zlo i jednostavno su ljudi primorani da ih koriste. Dok je god tako, banke koriste tu priliku i stavljaju uslove kakve god žele.

Tek sad nekakvom pravom decentralizacijom i nekim novim načinima internet razmene koja će biti prihvaćena globalno će to moći donekle da se revidira. 

ovako kao "ako vam se ne sviđa idite kod onih drugih" a "oni drugi" jednako loši i onda se vrtiš u krug. eventualno je razlika dal' ti znači da nema provizije sa bankomata druge banke ili da imaš kupovinu na rate ili da dobiješ besplatno zdravstveno ili da ima Android Pay.

Iskreno ko ne zna da se snadje i zasluzuje da ga maltretiraju i vrte u krug... Uzasno smo neorganizovani a primetio sam da se danas svi razumeju u sve ko Mara u kriv (valjda SNS sindrom) a sve dok je tako jahace nas i kurta i murta. 

Danas je veoma je lako bojkotovati vecinu, od banaka do internet provajdera i verujem da bi korporacije u tom slucaju i pri gubitku profita izlazili u susret sirotinji sakom i kapom... Ali ne, ne daj boze da se neko iscima da mu sutra bude bolje

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 10:31 AM, Axe_of_Blood said:

Pozdrav drugari,

Kakva je situacija sa stambenim kreditima kod banaka, koja je najpovoljnija? Razmisljam o bankama koje trenutno imaju u ponudi kredit sa fiksnom kamatom. Za sada koliko sam vidio postoji opcija Erste banke i Raiffeisen...

 

Erste sam na par mesta čuo da su "pohvalili", šta god to bilo u okvirima banaka :))

2 hours ago, FATA said:

Iskreno ko ne zna da se snadje i zasluzuje da ga maltretiraju i vrte u krug... Uzasno smo neorganizovani a primetio sam da se danas svi razumeju u sve ko Mara u kriv (valjda SNS sindrom) a sve dok je tako jahace nas i kurta i murta. 

Ne razumem šta ovde hoćeš da kažeš, ko se ne snađe gde/u čemu? Nije pitanje neorganizacije nego "small printa" i toga što zakukulje sva pravila da moraš da si ekonomista da bi razumeo. Ne zna svako ni bazičnu matematiku. Sad pola ljudi da pitaš šta znači "minumum 2,5% ili 500 dinara" na transakciju od 10000 dinara, neće znati da ti kažu šta je veće od ta dva 🙂 mislim da banke prosto koriste priliku da netransparentnim komuniciranjem kriju gomile dažbina koje ti naplaćuju.

2 hours ago, FATA said:

Danas je veoma je lako bojkotovati vecinu, od banaka do internet provajdera i verujem da bi korporacije u tom slucaju i pri gubitku profita izlazili u susret sirotinji sakom i kapom... Ali ne, ne daj boze da se neko iscima da mu sutra bude bolje

ovo ne razumem kako misliš da je lako? na koji način tačno bojkotuješ internet provajdera? Evo ja u zgradi gde sam imam samo Orion kao opciju 🙂 Šta su mi mogućnosti? 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Ne razumem šta ovde hoćeš da kažeš, ko se ne snađe gde/u čemu? Nije pitanje neorganizacije nego "small printa" i toga što zakukulje sva pravila da moraš da si ekonomista da bi razumeo. Ne zna svako ni bazičnu matematiku. Sad pola ljudi da pitaš šta znači "minumum 2,5% ili 500 dinara" na transakciju od 10000 dinara, neće znati da ti kažu šta je veće od ta dva 🙂 mislim da banke prosto koriste priliku da netransparentnim komuniciranjem kriju gomile dažbina koje ti naplaćuju. 

🙂🙂

Nece da brise smajlije sa fona kad se kvotuje ffs! 

Mislio sam generalno a i u kontekstu banaka koje si pomenuo. Razumem klinca od 18-20 koji je ubo prvi posao pa se zalece na prvu banku/stagod koju mu je neko preporucio... Ali odrasla osoba od npr 25-30+ kojoj trebaju usluge Banka/mobilni-internet provajder/random prodavnica bele tehnike/auto kredit i ostalo a da pre toga ne odvoji bar nekoliko dana da se upozna sa tim sta kupuje/ugovara i po kojim uslovima bude "nasamaren" i zasluzuje takav tretman... 

Evo ti jedan od primera... Pocetkom godine je krenula prica o prenosu vlasnistva elektricnih brojila na EPS.. Uzmem papire i odem na Brdo da se raspitam sta i kako, medjutim ne dobijem nikakav odgovor... Samo to da popunim i ubacim u kutiju. Brdo omladine i matoraca cekalo u redu da preda a verujem da nisu znali ni zasto. Gomila matoraca, baba i deda je te uredjaje i prikljucke placalo 1000DM/EUR da bi klinac jednim potpisom predao brojilo firmi koja ce sutra biti privatizovana. E sad kako za brojilo tako i za 2.5% 500RSD i ostale situacije. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

 

🙂

ovo ne razumem kako misliš da je lako? na koji način tačno bojkotuješ internet provajdera? Evo ja u zgradi gde sam imam samo Orion kao opciju 🙂 Šta su mi mogućnosti? 🙂

Dobro ne bas bukvalno! Mislio sam na firme koje diktiraju uslove i gde ima prostora i konkurencije. Ljudi se npr. zale i pljuju Tehnomaniju ti isti ljudi kupuju u Tehnomaniji... Ljudi se zale i pljuju Vip isti imaju pretplate u Vipu... Ljudi se zale na RF isti primaju platu preko RF...

Svi bi leba preko pogace pa im na kraju krivi svi ostali

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Žale se i pljuju VIP, pa predju u Telekom pa se žale i pljuju po Telekomu pa onda Telenor.

Ok je tamo gde ima konkurencije, ali recimo kod mobilnih/telekom operatera se svodi bukvalno na ciganisanje da bi dobio iole normalnu uslugu.

Slično je i sa bankama, nemoj se začuditi da promene "preko noći" to vezano za podizanje novca sa bankomata za strane kartice, npr kad budu menjali sad uslove za svoje korisnike u Mobi banci (čiji sam zapravo i sam korisnik).

Neko je pitao i za stambeni kredit - pre par godina je i tu važilo da postoji opcija cenkanja, dobiješ ponudu u svojoj banci, dobiješ bolju iz druge banke, odeš nazad u svoju i tražiš iste ili bolje. Ranije znam sigurno da je radilo, nisam 100% siguran kakva je sad situacija ali vredi probati.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo javlja se i Inteza danas:

Quote

Kao što smo Vas već obavestili tokom marta meseca, o izmenama Vašeg okvirnog ugovora i Tarife naknada Banke, ovom prilikom Vas dodatno podsećamo da će od januara 2022. godine početi obračun i naplata mesečne naknade za održavanje deviznih platnih računa. Naknada u iznosu od 120 dinara, u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu Narodne banke Srbije, naplaćivaće se iz raspoloživih sredstava sa deviznog platnog računa, bez obzira da li je po platnom računu u toku meseca bilo finansijskih promena.

Ukoliko želite da optimizujete svoje platne račune i naknade za održavanje istih, obaveštavamo Vas da postoji mogućnost smanjenja broja deviznih platnih računa, kao i da u ponudi imamo unapređene platne račune Intesa Hit Plus i Magnifica, u okviru kojih je održavanje jednog deviznog platnog računa u valuti EUR bez naknade.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...