Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Koja banka ima i NOK račune?

 

Ovakav je scenario 🙂 koristim Unikredit kao glavnu banku, i Telenor banku, tu imam NOK račun. I poslaše mejl iz TB prošli mesec da se od oktobra menjaju cene i neke usluge, i izmedju ostalog gase ove račune za valute koje se kod nas retko koriste. Rekoh OK, ko vas jebe, otvoriću NOK račun u Unikreditu, a vas taman i da zatvorim. Odem u Unikredit, dobar dan, dobar dan, može NOK račun, devojka na šalteru kaže može. Gasimo vam stari paket, morate da predjete na novi... tu mi se već pali alarm, ali rekoh dobro, da mi ostane ovo što imam i da dodam NOK, koliko će to da košta? Kad mala ~400 RSD održavanje računa i 250/mesečno svaka dodatna kartica, mastercard, ako hoćete i vize, to je još 250/mesečno po viza kartici. Ajd bez vize i mogu, ali imam dodatni račun koji koristim za internet i gluposti, i za njega vezane 2 dodatne kartice, to bi mi bilo samo 900 RSD/mesečno samo za račun i kartice... pa da im 900 majki jebem mesečno. Plus provizije za plaćanje... Ako ništa ovo što imam mi ostaje dok kod nešto ne promenim, kada mi isteknu kartice dobijam nove, ostajem na ovom paketu koji imam 🙂

Stvarno su alavi...

 

Sada nešto gledam ili da otvorim samo NOK račun, ako ima negde, ili da predjem u neku drugu banku, ali da imaju sve ovo što sada koristim, za tipa maks 400-500rsd mesečno, mada je i to mnogo. Ima li neka takva banka?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, manson said:

Koja banka ima i NOK račune?

 

Ovakav je scenario 🙂 koristim Unikredit kao glavnu banku, i Telenor banku, tu imam NOK račun. I poslaše mejl iz TB prošli mesec da se od oktobra menjaju cene i neke usluge, i izmedju ostalog gase ove račune za valute koje se kod nas retko koriste. Rekoh OK, ko vas jebe, otvoriću NOK račun u Unikreditu, a vas taman i da zatvorim. Odem u Unikredit, dobar dan, dobar dan, može NOK račun, devojka na šalteru kaže može. Gasimo vam stari paket, morate da predjete na novi... tu mi se već pali alarm, ali rekoh dobro, da mi ostane ovo što imam i da dodam NOK, koliko će to da košta? Kad mala ~400 RSD održavanje računa i 250/mesečno svaka dodatna kartica, mastercard, ako hoćete i vize, to je još 250/mesečno po viza kartici. Ajd bez vize i mogu, ali imam dodatni račun koji koristim za internet i gluposti, i za njega vezane 2 dodatne kartice, to bi mi bilo samo 900 RSD/mesečno samo za račun i kartice... pa da im 900 majki jebem mesečno. Plus provizije za plaćanje... Ako ništa ovo što imam mi ostaje dok kod nešto ne promenim, kada mi isteknu kartice dobijam nove, ostajem na ovom paketu koji imam 🙂

Stvarno su alavi...

 

Sada nešto gledam ili da otvorim samo NOK račun, ako ima negde, ili da predjem u neku drugu banku, ali da imaju sve ovo što sada koristim, za tipa maks 400-500rsd mesečno, mada je i to mnogo. Ima li neka takva banka?

neću da ti pomognem, ali sam saznao da je baš Unikredit problematičan mega za to plus su sad krenuli da izbacuju VIZU konkretno iz upotrebe i ostavljaju samo mastercard i to ne samo kod nas nego svugde gde su prisutni kao banka, pa će gurati samo Master itd.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, manson said:

Koja banka ima i NOK račune?

 

Ovakav je scenario 🙂 koristim Unikredit kao glavnu banku, i Telenor banku, tu imam NOK račun. I poslaše mejl iz TB prošli mesec da se od oktobra menjaju cene i neke usluge, i izmedju ostalog gase ove račune za valute koje se kod nas retko koriste. Rekoh OK, ko vas jebe, otvoriću NOK račun u Unikreditu, a vas taman i da zatvorim. Odem u Unikredit, dobar dan, dobar dan, može NOK račun, devojka na šalteru kaže može. Gasimo vam stari paket, morate da predjete na novi... tu mi se već pali alarm, ali rekoh dobro, da mi ostane ovo što imam i da dodam NOK, koliko će to da košta? Kad mala ~400 RSD održavanje računa i 250/mesečno svaka dodatna kartica, mastercard, ako hoćete i vize, to je još 250/mesečno po viza kartici. Ajd bez vize i mogu, ali imam dodatni račun koji koristim za internet i gluposti, i za njega vezane 2 dodatne kartice, to bi mi bilo samo 900 RSD/mesečno samo za račun i kartice... pa da im 900 majki jebem mesečno. Plus provizije za plaćanje... Ako ništa ovo što imam mi ostaje dok kod nešto ne promenim, kada mi isteknu kartice dobijam nove, ostajem na ovom paketu koji imam 🙂

Stvarno su alavi...

 

Sada nešto gledam ili da otvorim samo NOK račun, ako ima negde, ili da predjem u neku drugu banku, ali da imaju sve ovo što sada koristim, za tipa maks 400-500rsd mesečno, mada je i to mnogo. Ima li neka takva banka?

Erste ima multi valutne račune, bez troškova održavanja(samo za devizne ofc) 

Jedino što se naplaćuje je 3.5EUR pri prvom uručivanju kartice

Edited by Aleksandar_

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, manson said:

Koja banka ima i NOK račune?

 

Ovakav je scenario 🙂 koristim Unikredit kao glavnu banku, i Telenor banku, tu imam NOK račun. I poslaše mejl iz TB prošli mesec da se od oktobra menjaju cene i neke usluge, i izmedju ostalog gase ove račune za valute koje se kod nas retko koriste. Rekoh OK, ko vas jebe, otvoriću NOK račun u Unikreditu, a vas taman i da zatvorim. Odem u Unikredit, dobar dan, dobar dan, može NOK račun, devojka na šalteru kaže može. Gasimo vam stari paket, morate da predjete na novi... tu mi se već pali alarm, ali rekoh dobro, da mi ostane ovo što imam i da dodam NOK, koliko će to da košta? Kad mala ~400 RSD održavanje računa i 250/mesečno svaka dodatna kartica, mastercard, ako hoćete i vize, to je još 250/mesečno po viza kartici. Ajd bez vize i mogu, ali imam dodatni račun koji koristim za internet i gluposti, i za njega vezane 2 dodatne kartice, to bi mi bilo samo 900 RSD/mesečno samo za račun i kartice... pa da im 900 majki jebem mesečno. Plus provizije za plaćanje... Ako ništa ovo što imam mi ostaje dok kod nešto ne promenim, kada mi isteknu kartice dobijam nove, ostajem na ovom paketu koji imam 🙂

Stvarno su alavi...

 

Sada nešto gledam ili da otvorim samo NOK račun, ako ima negde, ili da predjem u neku drugu banku, ali da imaju sve ovo što sada koristim, za tipa maks 400-500rsd mesečno, mada je i to mnogo. Ima li neka takva banka?

imaš u Komercijalnoj sve valute fazon.

 

a i 80% neto prihoda banaka dolazi od usluga. možda je do sad i 90%.

 

sad NBS uvede SDK, MF napravi tri specijalizovane banke, i ostatak da se ukrupni ili nestane. osim državnih, razvojnih, strateških, Srbiji ne treba više od 3-5 komercijalnih privatnih banaka. kreditiranje industrije tj. privrede, tj osnovna funkcija bankarstva - ukrupnjavanje i produžavanje roka sredstava, na veliko je temelj održivog bankarstva, a mašine za veš na 12 rata su da se nabere nešto preko. e sad, lakše je napraviti uslove za standardizovane potrošačke ajteme, tipa kola i frižideri, ali ući u suštinu privrednih subjekata je viša matematika za naše neandertalsko bankarstvo. ali nisu krivi ovi iz UBSa i IO banaka, što se tripuju da su Džej Pi Morgani, fazon noga lička a cipela bečka, nego je kriv uspostavljač okvira, regulator, vlada i vlast u celini što nema viziju razvoja Srbije zasnovanog na unutrašnjim snagama (a "strane direktne investicije" da budu dobrodošli i jasno usmereni dodatak industrijskoj i agrarnoj i drugim strategijama), koje sve povezuje fiskalno.monetarni okvir. kao ekonomski turbo punjač.

 

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Debeli said:

sad NBS uvede SDK, MF napravi tri specijalizovane banke, i ostatak da se ukrupni ili nestane. osim državnih, razvojnih, strateških, Srbiji ne treba više od 3-5 komercijalnih privatnih banaka. kreditiranje industrije tj. privrede, tj osnovna funkcija bankarstva - ukrupnjavanje i produžavanje roka sredstava, na veliko je temelj održivog bankarstva, a mašine za veš na 12 rata su da se nabere nešto preko. e sad, lakše je napraviti uslove za standardizovane potrošačke ajteme, tipa kola i frižideri, ali ući u suštinu privrednih subjekata je viša matematika za naše neandertalsko bankarstvo. ali nisu krivi ovi iz UBSa i IO banaka, što se tripuju da su Džej Pi Morgani, fazon noga lička a cipela bečka, nego je kriv uspostavljač okvira, regulator, vlada i vlast u celini što nema viziju razvoja Srbije zasnovanog na unutrašnjim snagama (a "strane direktne investicije" da budu dobrodošli i jasno usmereni dodatak industrijskoj i agrarnoj i drugim strategijama), koje sve povezuje fiskalno.monetarni okvir. kao ekonomski turbo punjač.

Draleta za guvernerku!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Izgleda da se nismo razumeli mala na šalteru i ja 🙂 Ipak su dve dodatne MC besplatne, osim ako ne lažu u cenovniku na sajtu 🙂 Videću ako stignem da odem sutra do banke i završim to.

šalterski službenik nešto nije razumeo? nemoguće!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/20/2021 at 8:40 AM, Lucky said:

Slušam jutros na radiju javlja se žena koja je klijent banke 17 godina, tražila je onaj povraćaj novca od naplate kredita šta god, i sad otišla da produži dozvoljeni minus i kažu u banci da je odbijena iako ispunjava sve uslove :)) Što je odbijena? "diskreciono pravo banke da odbije, ne možemo da kažemo razlog" :))

I to je sad OK i NBS-u i ostalima :))

Mislim, čuo sam za te slučajeve ali ovo me sad podsetilo a i baš je konkretan primer neke osobe koja je bila u tom problemu.

Treba sve da ih pozatvaraju 🙂

Isti slučaj se meni dešava trenutno. Pre nekoliko dana sam dobio e-mail od Intese da neće da mi produže kreditnu karticu koja mi ističe krajem septembra jer 'nisu se stvorili uslovi za to' ( iako mi je kreditni biro čist kao suza). Takođe, juče mi je istekao dozvoljeni minus i neće biti obnovljen. U banci se pozivaju na diskreciono pravo da ne obrazlažu svoje odluke i tu je kraj. Naravno, sve je to zato što sam ih tužio za čuvene troškove obrade kredita pa su se dušice nežne uvredile pa mi sad ovako vraćaju. I naravno da cu da ih promenim pa me interesuje da li imam nekog pravnog osnova za tužbu po bilo kojem osnovu i kome bih mogao da se obratim za to. 

P. S. I da, u koju banku da odem, ljudi!? 😀

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 9/5/2021 at 8:04 PM, Nebojsa Vukicevic said:

Isti slučaj se meni dešava trenutno. Pre nekoliko dana sam dobio e-mail od Intese da neće da mi produže kreditnu karticu koja mi ističe krajem septembra jer 'nisu se stvorili uslovi za to' ( iako mi je kreditni biro čist kao suza). Takođe, juče mi je istekao dozvoljeni minus i neće biti obnovljen. U banci se pozivaju na diskreciono pravo da ne obrazlažu svoje odluke i tu je kraj. Naravno, sve je to zato što sam ih tužio za čuvene troškove obrade kredita pa su se dušice nežne uvredile pa mi sad ovako vraćaju. I naravno da cu da ih promenim pa me interesuje da li imam nekog pravnog osnova za tužbu po bilo kojem osnovu i kome bih mogao da se obratim za to. 

P. S. I da, u koju banku da odem, ljudi!? 😀

pa kapiram da advokati koji se bave utuživanjem  mogu da ti daju i neki savet na ovu temu.

ne mogu da verujem prosto da su toliko jadni 🙂 mada opet, banke su to 🙂

opa, kad meni ostade ovo iz drafta 😞

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

 

RUSKA Sberbanka objavila je da napušta hrvatsko tržište. I tu nije kraj jer je Sberbank Europe nekidan javnost izvijestio o prodaji svojih podružnica ne samo u Hrvatskoj nego i u Bosni i Hercegovini, Mađarskoj, Srbiji i Sloveniji, i to beogradskoj AIK Banci, slovenskoj Gorenjskoj banci i Agri Europe Cyprus Limitedu.

Sve te banke - AIK banka, Gorenjska banka i Agri Europe Cyprus - zapravo su pod kontrolom srpskog tajkuna Miodraga Kostića, koji tako postaje jedan od glavnih igrača u hrvatskom bankarskom sustavu. Magazin Forbes je Kostića uvrstio među najbogatije ljude u regiji, procjenjujući njegovu imovinu na više od 500 milijuna eura.

Ukupna imovina podružnica ruske Sberbanke u Hrvatskoj, BiH, Srbiji, Sloveniji i Mađarskoj krajem 2020. godine iznosila je 7.33 milijarde eura, a upravlja s ukupno 162 poslovnice te servisira oko 600.000 klijenata.

 

nisam znao da je MK zapravo kupio sve Sberbanke koje se prodaju, mislio sam samo ovu u Srbiji.

kako li će sad u hrvatskoj korisnici da budu u banci koju drži neko iz srbije i wonder!

Link to comment
Share on other sites

inace do kraja godine vazi akcija i dalje u SBerbanci ako prenesete platu - 6 meseci besplatno sve, plus 5000 din na poklon, a aako uzmete i platnu super karticu tu mozete jos 2000 din izvuci... I besplatno majstor  kuci plus beslatno slep sluzba 🙂

dosta besplatnih stvari.. to su valjda radili da pocevacju broj klijenata pred prodaju Koletu 🙂 Naravno kole ce to da ukine ali jos mozete da iskoristite 😄 Majstor u kuci sjajna, meni sredili curenje vode u kupatilu free 🙂

https://a1.rs/privatni/a1_klub_plus/detalji?id=251

 

to je ovo. Ima fora i da ovo resite a da niste klijenta a1 (pripaid ili postpaid).. Dovoljno da znate kod. A kod je valjda "SBER2021" tj isti je uvek 🙂 Verenica i ja smo otvorili racun u Sber banci na isti moj SMS 🙂

On 9/5/2021 at 8:04 PM, Nebojsa Vukicevic said:

Isti slučaj se meni dešava trenutno. Pre nekoliko dana sam dobio e-mail od Intese da neće da mi produže kreditnu karticu koja mi ističe krajem septembra jer 'nisu se stvorili uslovi za to' ( iako mi je kreditni biro čist kao suza). Takođe, juče mi je istekao dozvoljeni minus i neće biti obnovljen. U banci se pozivaju na diskreciono pravo da ne obrazlažu svoje odluke i tu je kraj. Naravno, sve je to zato što sam ih tužio za čuvene troškove obrade kredita pa su se dušice nežne uvredile pa mi sad ovako vraćaju. I naravno da cu da ih promenim pa me interesuje da li imam nekog pravnog osnova za tužbu po bilo kojem osnovu i kome bih mogao da se obratim za to. 

P. S. I da, u koju banku da odem, ljudi!? 😀

 

Ne mozes ih tuziti 99,99%... oni imaju pravo da ne zele da ti daju neku bankarsku uslugu. A ti imas pravo da menjas banku 🙂 Intesa mi je i tako najgora domaca banka (naravno samo licno misljenje )  🙂

 

mozes lepo od Sber banke da uzmes ove bonuse  🙂 

 

Ja licno koristim Moby banku i iRacun jer nekako ako nesto ne volim to je da banke uzimaju pare od mene 😄 Samo obrnuto mi je ok da ja uzimam para od njih 🙂 Kao neki vid kosmicke pravde 😄

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, qwert00 said:

Ne mozes ih tuziti 99,99%... oni imaju pravo da ne zele da ti daju neku bankarsku uslugu. A ti imas pravo da menjas banku 🙂 Intesa mi je i tako najgora domaca banka (naravno samo licno misljenje )  🙂

Intesa je "masterovala igricu" i otišla korak dalje.

Zadužena banka za firmu je bila prvo u Cara Nikolaja (gde je i otvoren račun) što je bilo baš blizu, ok, onda su ugasili tu poslovnicu i prebacili na bulvar kod Liona. Ok i dalje blizu. Onda su ubili tu poslovnicu i onu jednu kod Đerma i još neke, pa otvorili dve nove, jednu na vrhu bulevara jednu kod opštine Zvezdara. Onda su tu naravno prebacili da je zadužena za firmu. Ok, dalje i od prve i od druge ali nema veze, i dalje relativno blizu.

Onda je neki car došao do zaključka da treba da reorganizuje poslovanje, pa su iz te banke prebacili u NEMANJINU što je verovatno najraspalija poslovnica u Beogradu koja pride nije ni blizu i imam 4-5 drugih bližih ekspozitura od te, pritom ne moram da računam ovu u kojoj smo bili do juče.

Dal' se raspadaju, dal' ih je kovid udario, dal' je neko video da zarađuju samo 560% a treba najmanje 600% mesečno, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Idemo dalje 🙂

Quote

 

Još jedna banka u Srbiji prestaje da postoji
Kragujevačka Direktna banka AD pripojiće se beogradskoj Eurobanci AD, navodi se u obaveštenju objavljenom na Centralnom registru hartija od vrednosti.

U obaveštenju Direktne banke o ovoj statusnoj promeni navodi se da će se ta banka pripojiti Eurobanci i prestati da postoji bez sprovođenja postupka likvidacije.

Na Eurobanku biće preneti celokupna imovina i obaveze Direktne banke.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2021 at 5:18 PM, manson said:

Izgleda da se nismo razumeli mala na šalteru i ja 🙂 Ipak su dve dodatne MC besplatne, osim ako ne lažu u cenovniku na sajtu 🙂 Videću ako stignem da odem sutra do banke i završim to.

I dalje se jebavam sa ovim bankama 😞

Drugi službenik kaže ne može, tj mogu 2 dodatne kartice, ali ni jedna na moje ime, kao kako misliš da imaš 2 kartice? 🙂

Ono što mi treba, dinarski račun za platu (da kažemo glavni račun), devizni račun (EUR, NOK, i ajd nek bude i USD) sa visa/master karticom, nije mi bitno, štedni računi, i dodatni dinarski račun za dodatnom visa/master karticom za mene i još jednom karticom za ovlašćenu osobu. Ovaj račun kojim za net uglavom i prebacujem pare na njega po potrebi, i ovlašćena osoba za kada treba.

I ovo skoro sve, osim NOK računa, imama sada kod Unikredit banke, radi, ne žalim se, u banku išao samo na par godina da podignem novu karticu 🙂 Ali, kada sam hteo otvorim NOK račun, kreće pakao, može, ali da promenim paket, ajd što je skuplje, ali ne mogu ove dodatne kartice da glase na moje ime... iako piše u onom njihovom tarifniku "Izdavanje debitne kartice Mastercard Gold na ime korisnika računa sa max 2 dodatne kartice". Ja to razumem da dobijam jednu karticu za mene i još 2 kartice, kako ne piše da za koga, normalno mi da znači da mogu i za mene i/ili za nekoga koga ovlastim 🙂 ali izgleda ne pričam bankarski 😞

I šta ću, otišsao u Sberbanku pre mesec dana, oni i Rajf su mi preko puta posla, Sber je možda 100 metar bliži, pa je tako pala odluka 🙂 Udjem otvorim samo NOK račun, sve OK. I negde krajem oktobra, stigne meni taj neki NOK priliv, zovu iz call centra, imate priliv, ne vidim ništa osim da je u EUR, pa da nam dostavite dokumentaciju, ja ok, rekoh ko zna šta ona vidi, važi, dolazim sutra. Odem ja u banku da opravdam to, oni EUR priliv, tražio i SWIFT poruku, lepo piše originalna valuta NOK, i posle valuta koju su primili EUR. OK, pitam šta dalje da radimo, kaže otvorićemo vam EUR račun... ajde, samo da završimo... otvori mi mala i ceo paket,e/m-banking, pomoć na drumu, kurce palce... na svu sreću, imaju neki deal sa firmom gde radim, pa je prvih 6 meseci džabe, pa da zatvorim račun sledeći mesec 🙂 šta reći.

A danas prošetao i do Rajfa, oni su tek užaš, ne može da se otvori samo devizni račun, mora paket, a ni nemaju štedne račune... U Sberu ne može ovaj dodatni dinarski račun... a i ako su ovako uradili konverziju, ne ulivaju mi baš poverenje, a i prodati su sada, ne znam kakav je AIK, ali onda bolje da odem kod njih direktno 🙂 

Još išao opet i do Unikredita, da proverim još jednom šta može a šta ne ako se prebacim na taj novi paket. I ladno me dok sam se raspitivao, greškom nadam se, prebacila na taj novi paket 🙂 video posle 20-30 minuta, pa se vraćao u banku da uložim reklamaciju. Šta im se desilo, nekada su, imho, bili najbolja banka, sada horor.

Sada ili da nadjem neku banku gde mogu da otvorim samo devizni račun, ili neku gde mogu da otvorim račune u onoj konfiguraciji gore koju sam napisao, valjda može negde 🙂 

jbg, izvinjavam se na ovolikom tekstu, morao da ventiliram... a samo sam u 3 banke bio 😞 

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, manson said:

I dalje se jebavam sa ovim bankama 😞

Drugi službenik kaže ne može, tj mogu 2 dodatne kartice, ali ni jedna na moje ime, kao kako misliš da imaš 2 kartice? 🙂

Ono što mi treba, dinarski račun za platu (da kažemo glavni račun), devizni račun (EUR, NOK, i ajd nek bude i USD) sa visa/master karticom, nije mi bitno, štedni računi, i dodatni dinarski račun za dodatnom visa/master karticom za mene i još jednom karticom za ovlašćenu osobu. Ovaj račun kojim za net uglavom i prebacujem pare na njega po potrebi, i ovlašćena osoba za kada treba.

I ovo skoro sve, osim NOK računa, imama sada kod Unikredit banke, radi, ne žalim se, u banku išao samo na par godina da podignem novu karticu 🙂 Ali, kada sam hteo otvorim NOK račun, kreće pakao, može, ali da promenim paket, ajd što je skuplje, ali ne mogu ove dodatne kartice da glase na moje ime... iako piše u onom njihovom tarifniku "Izdavanje debitne kartice Mastercard Gold na ime korisnika računa sa max 2 dodatne kartice". Ja to razumem da dobijam jednu karticu za mene i još 2 kartice, kako ne piše da za koga, normalno mi da znači da mogu i za mene i/ili za nekoga koga ovlastim 🙂 ali izgleda ne pričam bankarski 😞

I šta ću, otišsao u Sberbanku pre mesec dana, oni i Rajf su mi preko puta posla, Sber je možda 100 metar bliži, pa je tako pala odluka 🙂 Udjem otvorim samo NOK račun, sve OK. I negde krajem oktobra, stigne meni taj neki NOK priliv, zovu iz call centra, imate priliv, ne vidim ništa osim da je u EUR, pa da nam dostavite dokumentaciju, ja ok, rekoh ko zna šta ona vidi, važi, dolazim sutra. Odem ja u banku da opravdam to, oni EUR priliv, tražio i SWIFT poruku, lepo piše originalna valuta NOK, i posle valuta koju su primili EUR. OK, pitam šta dalje da radimo, kaže otvorićemo vam EUR račun... ajde, samo da završimo... otvori mi mala i ceo paket,e/m-banking, pomoć na drumu, kurce palce... na svu sreću, imaju neki deal sa firmom gde radim, pa je prvih 6 meseci džabe, pa da zatvorim račun sledeći mesec 🙂 šta reći.

A danas prošetao i do Rajfa, oni su tek užaš, ne može da se otvori samo devizni račun, mora paket, a ni nemaju štedne račune... U Sberu ne može ovaj dodatni dinarski račun... a i ako su ovako uradili konverziju, ne ulivaju mi baš poverenje, a i prodati su sada, ne znam kakav je AIK, ali onda bolje da odem kod njih direktno 🙂 

Još išao opet i do Unikredita, da proverim još jednom šta može a šta ne ako se prebacim na taj novi paket. I ladno me dok sam se raspitivao, greškom nadam se, prebacila na taj novi paket 🙂 video posle 20-30 minuta, pa se vraćao u banku da uložim reklamaciju. Šta im se desilo, nekada su, imho, bili najbolja banka, sada horor.

Sada ili da nadjem neku banku gde mogu da otvorim samo devizni račun, ili neku gde mogu da otvorim račune u onoj konfiguraciji gore koju sam napisao, valjda može negde 🙂 

jbg, izvinjavam se na ovolikom tekstu, morao da ventiliram... a samo sam u 3 banke bio 😞 

sve te razumemo, nisi jedini koji ima super avanture sa bankama na redovnom nivou 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Ccc, koliko su smešne kamate za štednju... sada mi baš stigao mejl od banke, imam neki evro, pa stavio kao na štednju, ono po vidjenju, do sada je kamata bila 0,03%, sada je 0% 🙂 A i na godinu dana da im ostavim pare, opet je smešno, 0,09%.

Da kupim kripto? 🙂 A kakav sam, danas kupim, sutra će da padne i nikada se ne podigne 😞

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, manson said:

Ccc, koliko su smešne kamate za štednju... sada mi baš stigao mejl od banke, imam neki evro, pa stavio kao na štednju, ono po vidjenju, do sada je kamata bila 0,03%, sada je 0% 🙂 A i na godinu dana da im ostavim pare, opet je smešno, 0,09%.

Da kupim kripto? 🙂 A kakav sam, danas kupim, sutra će da padne i nikada se ne podigne 😞

 

 

pa u kriptio je ok manji deo za koji ti nije zao da izgubis. tj smes da rizikujes. Nikako da kupis ono sto ne smes da rizikujes !!!

 

Za banke imas opcije bolje. Opportunity banka daje 2% godisnje na valjda 5 godina, ali do iznosa od 10.000e max... kao akcija. ko ima vise kamata je drasticno manje onda 🙂

Postanska stedionica daje 1,3% godisnje na 3 godine.

Sberbanka ima akciju neku 25 meseci, a godisnja kamata 1,4%...

 

Neku sicu sam orocao pa sam ovo ispratio. Ostale banke su bas smesne..ako mi nije promaklo nesto.. Nisam bas detaljno ni gledao istina . Ali pogledah dovoljno

ps. po meni ulog 5-10% kapitala u kripto je ok. Ali da pri tom bez problema mozes da prebolis da cena padne mnogo.. Sa kriptom se ne zna.. Jedino kad se pogleda na duzi period uvek je rastao i uvek dostigne posle nekog vremena novi maksimum.. SAd to sto je tako bilo, ne znaci da ce tako biti i ovo nije finansijski savet i ogradjujem se od odgovornisti 😄 Takodje nije isto dal uzmes eth, btc i sl.. ili uzmes neki 31 na listi koji moze jako da skoci ali tek jako i da padne....

 

Drugar moj je kupio neki EOS  negde 2017-2018 pre onog veliko skoka onda...ili tu negde....Eth bio tada tipa 300$ a EOS 15$..... danas je eth 4500$ a EOS 5$... vrlo lako sracunati koliko bi vise imao da je kupio eth a ne eos 🙂  EOS bio mlada nada, novi eth, bolji od btc vamo-tamo 🙂 bio bio 10 novcic a sad je top 100 😄

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Kupi kripto, uzmi binance visu, dok držiš 1 BNB (cca 600$) imaš 2% return na sve kupovine, a možeš u stable coinima (BUSD,USDT) da držiš gore i to je to.

znači bukvalno da koristiš kao banku i da te kripto uopšte ne zanima se jako isplati.

Ja imam lokalnu banku samo zbog kredita za gajbu, inače sve tumbam isključivo po ovim online bankama, sve imaju povoljnije 10x.

Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2021 at 12:32 PM, manson said:

Ccc, koliko su smešne kamate za štednju... sada mi baš stigao mejl od banke, imam neki evro, pa stavio kao na štednju, ono po vidjenju, do sada je kamata bila 0,03%, sada je 0% 🙂 A i na godinu dana da im ostavim pare, opet je smešno, 0,09%.

Da kupim kripto? 🙂 A kakav sam, danas kupim, sutra će da padne i nikada se ne podigne 😞

 

štednja je odavno mnogo loša, tj. kamata. mislim da je do krize poslednji put bilo smisleno, sa onim kamatama od 8-9 pa i 10% u nedelji štednje itd. 

nakon toga je krenuo taj pad pa išlo na 3-4 posto pa 1-2 posto pa sad nema ni pola posto 🙂

On 11/15/2021 at 9:30 PM, qwert00 said:

Za banke imas opcije bolje. Opportunity banka daje 2% godisnje na valjda 5 godina, ali do iznosa od 10.000e max... kao akcija. ko ima vise kamata je drasticno manje onda 🙂

 

ali šta imaš od ovako male kamate? pa evo baš na 10.000e staviš 2% i dobio si 200e. neko ko ima 10.000e da uloži u štednju sigurno može da smisli bolji način da zaradi te pare, tipa kupiš garažu pa je izdaješ 🙂 lupih prvo što mi je palo napamet. potpuno je obesmisleno to sa štednjom. za 10.000 je možda čak i bolje da ulažeš u one fondove zdravstvene ili kakve god pa kao nešto još dodatno da imaš.

 

On 11/15/2021 at 11:54 PM, Junkie said:

Kupi kripto, uzmi binance visu, dok držiš 1 BNB (cca 600$) imaš 2% return na sve kupovine, a možeš u stable coinima (BUSD,USDT) da držiš gore i to je to.

 

pitanje dal ima binance viza u srbiji doduše.

Link to comment
Share on other sites

Nema. Kaže:

Binance Card is available to Binance users living in the following countries:

Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Nema. Kaže:

Binance Card is available to Binance users living in the following countries:

Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden.

mislim da onaj Crypterium ako se tako zove ima karticu kod nas da može da stigne.

E sad dal se može koristiti isto kao ova od Binance to nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Banka u Srbiji dobila novo ime
Opportunity banka menja poslovno ime i od danas posluje pod imenom 3 banka.

Da, nije greška u kucanju, banka je promenila ime u 3 Banka :)))

Quote

"Ime 3 Banka je jedinstveno, prepoznatljivo i implicira tri strateška cilja banke: pozitivan uticaj na ljude, na planetu i na ekonomski prosperitet. Banka realizuje svoje aktivnosti na način koji sva tri cilja drži u balansu i ostvarenje jednog cilja ne sme ugrožavati druga dva. Uz novo ime, kreirali smo i novi logo, koji sa svojim jednostavnim geometrijskim oblicima i isprepletenim linijama, predstavlja drvo sa tri grane, to jest cilja banke, a ujedno asocira na posvećenost održivosti i očuvanju prirodne sredine", rekao je povodom promene imena banke Vladimir Vukotić, predsednik Izvršnog odbora.

Tu je i logo koji apsolutno uliva poverenje i nije napravljen za 15 minuta na online generatoru logoa 🙂

image.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...