Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

mozda outsorcuju IT NBS-a, polako, sredice to za dan-dva-tri, postuju agile obrnutu osmicu sada, brzi su i agilni

Screenshot 2021-07-01 at 13.16.26.png

Screenshot 2021-07-01 at 13.14.15.png

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, beba isus said:

i evo ga, odem na mtsbanka sajt baca me na postansku stedionicu (nrvno ebanking login mi ne radi), nikakav mejl nisam dobio sa upustvom itd 😄

 

kakvi retardi, majko mila 😄 u istom smo sosu

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2021 at 7:58 PM, f4ts0 said:

Iju Intesa 800 din mesečno održavanje! 

šta? pa oni se baš dobro zezaju... mada, opet, gde drugo pa preći ...

to mora da se ubacili da povrate ulaganje za silne kampanje o "bankarstvu novog doba".

On 7/9/2021 at 12:14 PM, millanče said:

Eo ušao danas na sajt, ima, ulogovao se, isti JE sistem od mts banke samo preskinovan i piše poštanska, ALI SE PLAŠIM DA NEŠTO PLATIM PREKO TOGA SAD 😄

bolje nemoj 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2021 at 3:49 PM, Lucky said:

bolje nemoj 🙂

 

Prijatejsko smo se službenica i ja dogovorili da ne pipamo ništa do abgusta, dok sve ne legne na svoje, i sve uzevši u obzir, ćuti, dobro je 😄

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, millanče said:

Prijatejsko smo se službenica i ja dogovorili da ne pipamo ništa do abgusta, dok sve ne legne na svoje, i sve uzevši u obzir, ćuti, dobro je 😄

zamis' to kad i službenica kaže "bolje ne prčkaj, ne znamo dal' će da radi" 🙂

Link to comment
Share on other sites

Slušam jutros na radiju javlja se žena koja je klijent banke 17 godina, tražila je onaj povraćaj novca od naplate kredita šta god, i sad otišla da produži dozvoljeni minus i kažu u banci da je odbijena iako ispunjava sve uslove :)) Što je odbijena? "diskreciono pravo banke da odbije, ne možemo da kažemo razlog" :))

I to je sad OK i NBS-u i ostalima :))

Mislim, čuo sam za te slučajeve ali ovo me sad podsetilo a i baš je konkretan primer neke osobe koja je bila u tom problemu.

Treba sve da ih pozatvaraju 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

Što je odbijena? "diskreciono pravo banke da odbije, ne možemo da kažemo razlog" :))

Realno skoro pa podržavam :))
"Hoćete da se igramo? Ok, može."
Kao onaj lik u USA ili gde već što je odbio da napravi wedding cake za homo svadbu, pa su ga razvlačili po medijima - njegova poslastičarnica, njegova pravila.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, togFU said:

Realno skoro pa podržavam :))
"Hoćete da se igramo? Ok, može."
Kao onaj lik u USA ili gde već što je odbio da napravi wedding cake za homo svadbu, pa su ga razvlačili po medijima - njegova poslastičarnica, njegova pravila.

donekle se slažem sa tobom, uz izuzetak da:

a. banka nije poslastičarnica. Nažalost, svi "moramo" da imamo račune u bankama zbog rada, plate, firmi itd, znači da su one "obavezne".

b. ako je već sud doneo odluku da je neka odluka banke protivna sudu/zakonima, onda nema tu šta banka da se sveti. Nije je ova žena tužila jer je na ulasku u banku obezbeđenje reklo "izvolite gospođo" a ona je zapravo gospođica jer se nikad nije udavala (iako ima 60 godina) pa joj je to nanelo psihički stres pa je tužila banku za pet miliona dinara zbog pretrpljenog bola i onda dobila. Tad bih možda mogao da razumem potez banke 🙂

c. ajde paralela sa homo poslastičarnicom nije baš ispravna, ali ako banka kaže da račun može da dobije svaka punoletna osoba koja ima redovna primanja u visini svoje jedne plate minus na računu takođe, onda ne bi smelo biti dalje diskriminacije. Ne sme da se sveti za svoju protivpravnu radnju koja je nesretnike sa kreditima ojadila za još 10% vrednosti kredita.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto čuo da se to dešava što mi je zapravo suludo. E sad što se tiče diskriminacije ne bih ja išao tako daleko, po mom mišljenju to je samo retardiran potez banke. Jer da sam ja na mestu klijenta rekao bih samo "prijatno i doviđenja" i prebacio sve svoje, uključujući i stambeni kredit (sigurno će dati istu ponudu) u drugu banku. Što i dalje ne znači da ti odustaješ od tužbe za neosnovanu naplatu troškova obrade kredita kod prve banke. Nego verovatno računaju da će na taj način da uplaše klijente da ih ne tuže. 

A u celoj priči je najveći problem država - ako vidiš da su sudovi uveli praksu kakvu jesu, tj da na osnovu njihovih tumačenja ljudi dobijaju te sporove, onda lepo doneseš neku uredbu/zakon po kojoj to rešiš da se ne opterećuju sudovi i troškovi bezveze i odugovlače se i drugi ionako predugi sudski postupci. Doduše jesu oni to hteli da donesu pre neku nedelju ali u korist banaka [roflmao]pa je jadan Vučić morao da interveniše da povuku taj zahtev... Pritom ja se nešto ne plašim da država to neće na neki način refundirati bankama, samo eto mali čovek će da se oseća da je izvojevao malu pobedu... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Ja sam isto čuo da se to dešava što mi je zapravo suludo. E sad što se tiče diskriminacije ne bih ja išao tako daleko, po mom mišljenju to je samo retardiran potez banke. Jer da sam ja na mestu klijenta rekao bih samo "prijatno i doviđenja" i prebacio sve svoje, uključujući i stambeni kredit (sigurno će dati istu ponudu) u drugu banku. Što i dalje ne znači da ti odustaješ od tužbe za neosnovanu naplatu troškova obrade kredita kod prve banke. Nego verovatno računaju da će na taj način da uplaše klijente da ih ne tuže. 

Žena je već dobila te pare, vratili su joj, tako da je tužba završena.

A drugi problem koji doduše nemam baš ovako potvrđen je da su banke razmenjivale podatke, tako da jedan što je dobio već spor, banka mu nije dala isto minus i tako to, prešao u drugu banku oni ga isto iskulirali na konto "diskrecionog prava". to je isto dodatni level problema što imaju "kartel". 

ne vidim da to može da se sredi dok tipa ne uđemo u EU pa imaš širi spisak onih nekih internacionalnih banaka ili kako to već ide.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

a. banka nije poslastičarnica. Nažalost, svi "moramo" da imamo račune u bankama zbog rada, plate, firmi itd, znači da su one "obavezne".

Račun (standardni) i dozvoljeni minus nisu isto. Banka ne može nekome da odbije da otvori račun, ali dozvoljeni minus koji je "dodatna usluga" eto kao može, ovo pričam napamet jer ne znam kako tačno taj zakon glasi, ali sam poprilično siguran da je ovde na strani banke, jer ne bi bili baš toliko retardirani. Isto kao što možeš da imaš račun u banci ali da ti odbiju zahtev za kredit (valjda dozvoljeni misus čak i spada u neku vrstu kredita, možda sam lupio ali svakako nisam bankar :D) 

Sve kontam to se desilo u jednoj banci, a lako je što Zverko kaže preći u drugu i poy.

 

43 minutes ago, Lucky said:

A drugi problem koji doduše nemam baš ovako potvrđen je da su banke razmenjivale podatke, tako da jedan što je dobio već spor, banka mu nije dala isto minus i tako to, prešao u drugu banku oni ga isto iskulirali na konto "diskrecionog prava". to je isto dodatni level problema što imaju "kartel". 

Ovo, u slučaju da neko može da dokaže, je čist primer kršenja zakona o zaštiti podataka o ličnosti...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, togFU said:

Ovo, u slučaju da neko može da dokaže, je čist primer kršenja zakona o zaštiti podataka o ličnosti...

ako je verovati onim Kamatica likovima ili onim Efektiva kako se zovu mešam ih uvek, to se zapravo dogodilo.

5 hours ago, togFU said:

Račun (standardni) i dozvoljeni minus nisu isto. Banka ne može nekome da odbije da otvori račun, ali dozvoljeni minus koji je "dodatna usluga" eto kao može, ovo pričam napamet jer ne znam kako tačno taj zakon glasi, ali sam poprilično siguran da je ovde na strani banke, jer ne bi bili baš toliko retardirani. Isto kao što možeš da imaš račun u banci ali da ti odbiju zahtev za kredit (valjda dozvoljeni misus čak i spada u neku vrstu kredita, možda sam lupio ali svakako nisam bankar :D) 

U pravu si ja mislim, nisam ni ja bankar, ali dozvoljeni minus valjda spada pod nekakav vid kredita. Međutim, dozvoljeni minus (tj. prekoračenje) kako ga oni zovu, stoji u ponudi računa. na primer - https://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/paketi-platnih-racuna.html i ovde ti piše lepo "dozvoljeno prekoračenje računa".  Naravno, verovatno negde u nekoj fusnoti piše "diskreciono pravo banke da vam ovo da" ali po meni je to obmana korisnika. nigde ne piše "Možda dobijete prekoračenje računa" 🙂  To mi je na nivou onoga "DŽABE PIVO (*) .... (*) ne dajemo" 🙂 čak ovde intesa osnovni ne daje minus, intesa hit daje, samim tim plaćaš 120 dinara mesečno održavanje više, između ostalog i za tu opciju.

 

Link to comment
Share on other sites

svakako preci u drugu banku. nisu sve u "kartelu" cak i da neke jesu...

opet banke zele profit. a za to im trebaju klijenti. Dozvoljeni minus i jeste vid kredita. dok sam radio davno u KomBank (u it odeleljenju pre 15tak godina) bio je komentar da je dozvoljeni minus tipa 3-4 po redu stavka koja donosi profit banci..dakle ogroman profit su od toga imali 🙂 a da ne kazemo da ih to skoro nista ne kosta., da im je skoro cist profit

 

Sberbanka je npr odlicna jos uzmete gratis 5000 din sto prebacite platu 😄

ili unicredit pa i sto uzmete ali ovde samo 3000 din sto prebacite platu

moby banka je povoljna

mts banka cak i sada tj postanska stedionica iznenadjujuce nije los izbor za neke ljude. zavisi sta vam treba. a domaca je 🙂

 

intesa, raif, kombank..uzasne 🙂 posebno ako idete povremeno na salter iz raznih razloga..guzve, haos, a i cene su im uzas (posebno intesa, po meni titula najgore banke 😄 )

Sad sve ovo uzeti sa rezervom. ne trebaju nam svima iste stvari. Nekome je bitnije odrzavanje tj cena odrzavanje, nekome nesto drugo... 

 

Svakako obavezno uzmite to sto vam banke duguje. cak i da prave taj neformalni kartel, nece to dugo da rade..i nece sve banke 🙂 nemojte  da se plasite da uzmete bankama ono sto su vam nezakonite uzele  "jer posle necu imati dozvoljeni minus" 🙂 ne oprastajte lopovima dug 🙂 ne mislim na bankare (poy Drasko), nego na banke 😄

 

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, qwert00 said:

Svakako obavezno uzmite to sto vam banke duguje. cak i da prave taj neformalni kartel, nece to dugo da rade..i nece sve banke 🙂 nemojte  da se plasite da uzmete bankama ono sto su vam nezakonite uzele  "jer posle necu imati dozvoljeni minus" 🙂 ne oprastajte lopovima dug 🙂 ne mislim na bankare (poy Drasko), nego na banke 😄

ma sa ovim se svi slažemo, samo meni malo ide na onu stvar što je evidentno šta rade, a NBS je kao "deco ajde igrajte se lepo" a više instance države zvižduću i vrte prste 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
41 minutes ago, manson said:

pa dobro, ukrupnjavanje banaka, nije da nismo znali pre 20 god da će do toga doći 🙂 doduše nešto od ove kupovine ne znam kako će benefit imati korisnici, rajfajzen preskupa banka, kredi agrikol imala vrhunac pre 10 godina sa "legla je" reklamama, od tad idu downhill! :))

Link to comment
Share on other sites

Eto igrom slučaja mi žena radi u CA...imali su profit ove godine veći nego ikad...al jbg, prosto je to politika Francuza da se povlače...prethodno su otišli iz Rumunije...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, absolute said:

Eto igrom slučaja mi žena radi u CA...imali su profit ove godine veći nego ikad...al jbg, prosto je to politika Francuza da se povlače...prethodno su otišli iz Rumunije...

pa isto kao i Societe. Kad je Societe otišao OTP-u imali su isto neke super rezultate koliko ja znam, ali su doneli odluku da se povuku...

A Rajf je neka franšizna kvazi banka kod nas tako da ko zna šta će tu da bidne 😞

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

Zaposleni su dobili mail da se ne brinu i da planiraju da zadrže ljude...

:tf:

a zaposleni zaposleni od juče :)))

nek cima Aleta da pojasni kad je OTP kupio Societe :)) Pa došli u ludu situaciju da imaju odjednom tri OTP leasinga :))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...