Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

13 hours ago, qwert00 said:

tako kad sam uzeo pare od raiff i odmah ugasio racun. zvali da me pitaju sta nije u redu. ja samo rekoh imam drugu banku..a zena samo rece "aha"...skapirala da sam samo zbog tih 5000 otvorio racun kod njih kad su to davali 🙂

kakav si moderni robin hud! imaš od mene podršku! 🙂

9 hours ago, qwert00 said:

evo i ovo je sada 🙂

 

https://a1.rs/privatni/a1_klub_plus/detalji?id=251

 

sber banka ima bolju ponudu.. 5k plus 6 meseci free racun 🙂 pa ako jos nekom treba...

koga ne mrzi da predje prvo u unicredit pa odmah sledeci mesec u sberbanku mislim da moze obe promocije da uhvati 🙂

Iznos od 5.000 dinara se uplaćuje najkasnije 30 dana od evidentiranja prve uplate zarade. Potrebno je da novi klijenti prenesu zaradu u roku od 60 dana od dana podnošenja zahteva za otvaranje Target Market tekućeg računa.

jedino što vidim je ovo što će reći da bi trebalo da budeš od mesec i koji dan do dva meseca klijent dok ti ne legne novac.

Link to comment
Share on other sites

raif mi je ok.istina tamo imam racun samo za pravno lice tj firmu. brzo i efikasno sve. sad opet nije za fizicka lica iskustvo

 

glavna razlika u odnosu na intezu je odsustvo guzvi...uvek sam se pitao kako te ljude sto cekaju u redu ne mrzi, i sto ne menjaju banku (imao sam ranije intezu internet karticu i dopunjavao je jednom godisnje...haos od banke). kapiram da su neki retko isli u poslovnicu ali je meni i jednom godisnje odlazak tamo bio "smrt"...da inteza daje 5k dinara ko predje kod njih - oni su jedina banka kojoj bih se zahvalio i odbio ponudu 😄

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, qwert00 said:

raif mi je ok.istina tamo imam racun samo za pravno lice tj firmu. brzo i efikasno sve. sad opet nije za fizicka lica iskustvo

 

glavna razlika u odnosu na intezu je odsustvo guzvi...uvek sam se pitao kako te ljude sto cekaju u redu ne mrzi, i sto ne menjaju banku (imao sam ranije intezu internet karticu i dopunjavao je jednom godisnje...haos od banke). kapiram da su neki retko isli u poslovnicu ali je meni i jednom godisnje odlazak tamo bio "smrt"...da inteza daje 5k dinara ko predje kod njih - oni su jedina banka kojoj bih se zahvalio i odbio ponudu 😄

hahah ... mislim da je rajf nešto skuplji kao banka zato nema toliku gužvu a i generalno inteza je odavno važila za jedno od većih.

fala bogu pa je budućnost stigla i u intezu pre koji mesec pa se mogu uplaćivati novci na bankomatu ne moraš više da čekaš u redu, od tada zvanično ne moram više da idem u poslovnicu.

Link to comment
Share on other sites

moguce da su skuplji za fizicka lica. stvarno to ne znam

 

za firme imaju najpovoljnije. koliko znam jedino je mts banka imala slicno povoljno za pravna lica (700 din mesecno plus se ne placa bas nista preko toga ako se koristi mobilna aplikacija za pustanje placanja). a trosak od ukupno 700 din mesecno za pravno lice(DOO) je koliko je meni poznato verovatno najniza cifra 🙂  jer se podrazumeva da sve banke od pravnih lica hoce bar hiljadu ili dve mesecno da uzmu 🙂 pravna lica nemaju dozvoljena prekoracenja,retko uzimaju kredite i sl..pa od njih nemaju dodatne pare kao od fizickih lica 🙂

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Došlo vreme da se vratim na svoj davno uspešno pokrenut topic... Neka suma je bila da mi je i tada i do sada bilo najzgodinje da ostanem na MTS banci za elekonsko, i Poštanskoj jer sam u selu koje ima poštu, a nema ništa drugo 😄 

Novost je (verovatno) tužna, MTS banka prelazi u poštansku na leto, stiglo mi na mejl. Generalno sam mnog glup za te bankarske stvari, prešao sam očima dokument, i deluje mi sve kao kita jedna velika labava. Postaviću ovde dokument, neko upueniji da ga rastumači eventualno, i da možda predloži "ostaj" ili "beži" 😄 A kontam da valjda nisma jedini ovde na MTS banci svakako.

Obavestenje.pdf

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Pa ukratko sto ja znam. Mts posluje sa gubitkom i valjda su je zato prodali.

 

I ono sto su rekli da umesto 100 din odrzavanje ce biti 250din..takodje nema vise opcije za deviznu stednju na 10 god uz odlicnih 2 posto godisnje...slicnija ili cak ista ponuda kao postanska ce biti...

 

Kapiram da ti nece trebati i mts i postanska kad ce biti skoro pa isto..i sa 250 din mesecno ostaje medju boljim...

 

Sa drugr strane raif uskoro pusta neku iRajf ponudu.dinarsk racun viza  i din debitne.i sve za 0 din(uslov da nemate tekuci racun kod njij)...valjda hoce da jure korisnike mts i mobi banke.a da naravno postojeci korisnici nastave da placaju 🙂

 

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2021 at 10:58 AM, millanče said:

Došlo vreme da se vratim na svoj davno uspešno pokrenut topic... Neka suma je bila da mi je i tada i do sada bilo najzgodinje da ostanem na MTS banci za elekonsko, i Poštanskoj jer sam u selu koje ima poštu, a nema ništa drugo 😄 

Novost je (verovatno) tužna, MTS banka prelazi u poštansku na leto, stiglo mi na mejl. Generalno sam mnog glup za te bankarske stvari, prešao sam očima dokument, i deluje mi sve kao kita jedna velika labava. Postaviću ovde dokument, neko upueniji da ga rastumači eventualno, i da možda predloži "ostaj" ili "beži" 😄 A kontam da valjda nisma jedini ovde na MTS banci svakako.

Obavestenje.pdf 367.9 kB · 3 downloads

ahahaha, projekat mts banka kao konkurencija telenor banci očigledno nije zaživeo 🙂 

mislim, ako ništa drugo ovaj telenor u poslovnicama je postavio bankomate, ovi stavili centralu dole na autoput i kao to je dovoljno sve ćemo mi lako online da iskomuniciramo, pola ljudi nije ni znalo da postoji mts banka a ona reklama sa letećim kolima trajala mesec dana i to je to.

vrh su mi uslovi, sve što je do sada bilo je pet puta bolje od onoga što ćeš da imaš od prvog jula :)))

Što se poštanske tiče, keva tamo ima račun po nekom automatizmu već milion godina, ono što znam je da je ebanking krš teški. Radi, ali je krš 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fikser said:

Imas li link ka informacija o tom iRaif?

E racun. Tako se zove.sad pogledah.ali su skinuli tu stranicu izgleda.pisalo je "uskoro"...na google i dalje ima da nadjes ali je skinuta sama stranica 🙂

 

dal su odustali ili  cekaju da bude spremno

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mozda je banalno pitanje:

Ako sam kupovao na rate kreditnom karticom i, pre isplate preostalih rata, zelim da zatvorim tekuci racun, da li banka ima validnog osnova da me spreci u tome, dok ne isplatim ukupni preostali iznos?

EDIT: ne odbijam da platim rate, sto mogu na salteru ili kako god samo necu da imam vise tekuci racun u toj banci.

Edited by fikser
Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da možeš da zatvoriš kreditnu karticu i račun u bilo kom momentu - ja nisam imao situaciju da hoću da zatvorim račun ali sam hteo da zatvorim kreditnu karticu zbog stambenog kredita i isplatio sam to što je ostalo tih rata i to je to, gasi se kartica. Ne verujem da bi smeli da nešto kenjaju u tom slučaju kada ti praktično prevremeno izmiruješ svoje obaveze. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa, upravo to i pitam, ne vidim da iko odgovori: Hocu da prvo zatvorim tekuci racun, a nakon toga (kroz nekoliko dana) da isplatim preostale rate na kreditnoj kartici. Dakle, necu da istovremeno pokrivam kredit i zatvaram racun, niti prvo kredit, pa racun. Da li banka ima ikakvog (pravnog) osnova da me spreci da to uradim?

Kreditna kartica nema veze sa tekucim racunom. Ima svoj zaseban limit koji nema veze sa dozvoljenim minusom niti visinom primanja na tekuci racun, nema automatskog prebacivanja sredstava sa mog tekuceg racuna da se podmire mesecna potrazivanja, nema nikave realne veze.

Edited by fikser
Link to comment
Share on other sites

Aha, ja nisam onda dobro shvatio, ja sam mislio da hoćeš to istovremeno da uradiš zatvaranje računa i plaćanje po kreditnoj kartici. Neke banke imaju opciju da samo imaš kreditnu karticu bez tekućeg računa kod njih a neke mislim da za kreditnu karticu zahtevaju da imaš tekući račun kod njih. U tom smislu je onda verovatno samo šta ti piše u ugovoru o kreditnoj kartici validno, ne verujem da postoji neka opšta pravna norma u tom smislu već samo ono što si potpisao s njima. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Interesantno, nisam imao pojma da banke omogućavaju da imaš karticu bilo kog tipa bez otvorenog "default" tekućeg računa. Ono, deluje mi realno možda kod mobi banke i tako tih naprednih, kod ovih drugih verujem da se pojavi kratak spoj u glavi službenika kad ih tako nešto pitaš 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam tako neku kad je ispalo da hoću da uzmem laptop "na rate bez kamate" a u stvari se ispostavilo da je u pitanju kreditna kartica EFG banke, i ta radnja koja mi je prodala zapravo plaća održavanje kartice dok ne isplatis to. A nemam račun niti bilo šta kod njih u banci, pošalju mi jednom mesečno na mail koliko je rata i to mi je to, platim ebanking-om sa svog računa, nisam u ekspozituru njihove banke nikad ušao, čak mislim da mi je i kartica poštom stigla.

Pritom je recimo zgodno što isto možeš da uzimaš na rate ali ne gde imaju dil kao Intesa ili Otp, nego bukvalno svaku transakciju kad napravis pozoves call centar i podele ti je na rate.

E sad ne znam da li to može da odeš u ekspozituru i samo tako otvoriš kreditnu karticu ali kao ne vidim zašto ne bi moglo :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zwerko said:

Ja imam tako neku kad je ispalo da hoću da uzmem laptop "na rate bez kamate" a u stvari se ispostavilo da je u pitanju kreditna kartica EFG banke, i ta radnja koja mi je prodala zapravo plaća održavanje kartice dok ne isplatis to. A nemam račun niti bilo šta kod njih u banci, pošalju mi jednom mesečno na mail koliko je rata i to mi je to, platim ebanking-om sa svog računa, nisam u ekspozituru njihove banke nikad ušao, čak mislim da mi je i kartica poštom stigla.

Pritom je recimo zgodno što isto možeš da uzimaš na rate ali ne gde imaju dil kao Intesa ili Otp, nego bukvalno svaku transakciju kad napravis pozoves call centar i podele ti je na rate.

E sad ne znam da li to može da odeš u ekspozituru i samo tako otvoriš kreditnu karticu ali kao ne vidim zašto ne bi moglo 🙂

phu, budućnost stigla i u srbiju izgleda 🙂

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, fikser said:

Mozda je banalno pitanje:

Ako sam kupovao na rate kreditnom karticom i, pre isplate preostalih rata, zelim da zatvorim tekuci racun, da li banka ima validnog osnova da me spreci u tome, dok ne isplatim ukupni preostali iznos?

EDIT: ne odbijam da platim rate, sto mogu na salteru ili kako god samo necu da imam vise tekuci racun u toj banci.

 

17 hours ago, FATA said:

I ja sam te razumeo kao i Zwerko tako da se nisi dobro odrazio

Ponovo citaj originalni post.


Na temu, pronasao sam bancina Opsta pravila za kreditne kartice. Nisam se totalno udubio u tekst, ali pise da, u slucaju prestanka koriscenja kreditne kartice, ista mora da se vrati banci i tog dana da se isplati sav napravljeni dug. Tekuci i sl se ne spominju u ikakvom kapacitetu. Ispada da racune mogu da zatvorim, a karticu da zadržim.

Link to comment
Share on other sites

Здрав ми разум каже да не би требало да буде проблема са затварањем текућег. Са кредитном ти банци дугујеш лову и то нема везе са текућим рачуном у истој. Дужан си па си им дужан.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...