Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

32 minutes ago, voodoo_ said:

Ranije si morao da piješ

a sad se ne mora? 😞

On 7/2/2020 at 2:47 PM, qwert00 said:

kada bi previse ljudi to radilo  ne bi ni delili pare 🙂 a iz istog razloga i opportuniti banke je ogranicila onu svoju akciju na maksimalno dva klijenta dnevno...iako i da nisu ogranicili malo ko se javlja-bar mi se tako cini...

erste takodje ima dosta cimanje. sve besplatno godinu dana. izdaju dina i visa karticu free, jos daju 5000 din... da im se to isplati klijent kod njih mora da ostane kapiram bar 2-3-4 godine. meni je nekako uvek zabavno kad mozes uzeti pare od banke..jer je to institucija koja uzima drugima pare..ali eto nekad se desi da mozes i njima uzeti 🙂

apsolutno se slažem, to je ta fora - ima i onih što uvek nešto menjaju evre dinare prave te razlike minimalne i preko ebankinga, preko noći konvertuju i čak i tu može da se uzme neki dinar ali to je baš u toj kategoriji "ko će time da se cima" 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

reče čovek nema toga kad se uzme ovaj kredit što ti vrate štednju 6k 🙂

ZNAM KAKO TI JE! ovaj mrzovoljni deo!

колико сам испратио добијеш бесплатне картице и ОТВАРАЊЕ рачуна. морају се четворе очи отворити код оваквих "сјајних понуда".

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2020 at 3:27 PM, Debeli said:

banka ti svejedno uzme 3-5k godišnje samo na "održavanje računa", poražavajući je podatak od pre neku godinu da 80% dobiti naših banaka dolazi od usluga, a samo 20% od kamatne marže.

u ovom slucaju erste nudi sve besplatno godinu dana (koriscenje visa dina kartica, elektronsko bankarstvo...)+ ovih 5000 din.. tako da zaista nista ne naplate sem naravno sto se plata uplati na racun erste banku...

 

5 hours ago, Debeli said:

колико сам испратио добијеш бесплатне картице и ОТВАРАЊЕ рачуна. морају се четворе очи отворити код оваквих "сјајних понуда".

🙂

plus godinu dana besplatno sve

 

 

A takodje nikakvi troskovi ni kod opportunity banke za onu "stednju"

 

ps.sve sam dobro isproveravao 😄 slazem se da kad banka nesto deli mora da se duplo proveri 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

u intezu ne bih isao ni da je sve dzabe 🙂 ranije sam koristio internet karticu njihovu.al ono jednom godisnje kad moram da uplatim pare na racun smuci mi se zivot od guzvi 🙂 treba da cekam ka da ja od njih dobijam pare dzabe 😄

 

samo tipa ove manje banke gde lakse mozes doci do saltera..i naravno vecina stvari online, e-bank i sl

 

ps.da nema sada neka banka akciju da se prenese plata kod njih za kesh nagradu i sl ? 😄 evo vec godinu dana sam kod erste od prosle akcije..vreme bi bilo da mi neko da pare da predjem kod njega u banku 😄 😄 😄 

 

ps. inace imam drugara sa malom platom od tipa 500e i kaze on meni kako te ne mrzi da prelazis iz banke u banku? a ono obicno max sat dva vremena posla i kad daju tih 5k to je minimum 20e po satu (a u srbiji to je satnica tipa programera i sl....)... a on sa platom od tih oko 500e ima satnicu tipa max 4e 🙂

mnogi ljudi ovo ne racunaju pa ih "mrzi" da se cimaju. sad jasno ko ima 20-25e po satu njemu je isto dal radio svoj posao dal se prebacivao u drugu banku. pa je tu jasno da nema potrebe za cimanjem 😄

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Da, baš su bezobrazni sa tim promenama, mene konkretno to kartica na rate ne tangira, ali ovo za naloge za online plaćanja je bezobrazluk... Moje mišljenje je da bi to moralo da bude uključeno u cenu "održavanja računa" ali jbg, očigledno su skontali da većina ljudi neće ni da skapira i da će masno da se namlate para na glupost. 

A što se čekanja u redu tiče već odavno ima u Telenor banci (sada Mobi banci) mogućnost da na bankomatu uplatiš i dinare i evre. U Intezi za sada na bankomatu može samo dinari, čini mi se da rekoše da će uskoro biti i evri. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fikser said:

Niko ne komentarise promene u Intezi posle 31. maja? 15 za trajni nalog i 20 dinara online placanja racuna, 50 dinara skuplji mesecno hit racun, svaka rata preko kreditne kartice kosta 50 din.

Opšta katastrofa, nažalost nisu ni druge banke bolje. Ja sam u Intezi davnih dana otvorio račun jer mi je bila najbliža kući, samim tim i bankomat, sad iskreno kad bih menjao ne znam ni gde bih. Npr Rajfajzen najbliži bankomat dole u rupi u južnom bulevaru, možda Komercijalna ... opet iskreno navikao sam na lokacije bankomata inteze kad mi trebaju. igraju na to očigledno 🙂

ali plaćanje online naloga je čist bezobrazluk bez ikakve osnove.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Moje mišljenje je da bi to moralo da bude uključeno u cenu "održavanja računa" ali jbg, očigledno su skontali da većina ljudi neće ni da skapira i da će masno da se namlate para na glupost.

I bilo je, odnosno jos uvek je ukljuceno u cenu Hit racuna... Ocito nece da daju "besplatno". Ne samo da naplacuju to mimo "odrzavanja" računa, nego to odrzavanje poskupljuje.

Kartice me tangiraju, jer ih koristim cesto bas za rate. Ne bih znao koju banku da izaberem za zamenu, jer, sem jos PS, slabo vidjam da iko prodaje na rate karticama drugih banaka.

1 hour ago, qwert00 said:

ranije sam koristio internet karticu njihovu.al ono jednom godisnje kad moram da uplatim pare na racun smuci mi se zivot od guzvi

Zaboravio sam to, izgleda da će naplacivati odrzavanje deviznih racuna, tipa 50 din mesecno... Taman da ugasim Visu Internet. Kako je Ali dostava poskupela van pameti, nisam porucio nista preko godinu dana.

 

Edited by fikser
Link to comment
Share on other sites

Jebote, pa kakve uzasne price 

Ja sam morao otvoriti poslovni racun i posto mi je keva u ProCredit, rekoh ajde tu cu.  Skuplji su malo od ostalih (1500rsd odrzavanje mesecno za poslovni racun), ali posto ce keva najvise koristiti racun, neka obavlja sve na jednom mestu. Kad, pederi mi kazu kako moram i privatni racun da otvorim. Ja onako u bunilu od korone rekoh daj sta god, samo da dobijem poslovni. Kasnije skontam da nemam obavezu da otvorim privatni racun. Nazovem kol centar, kaze lik da je to poslovna praksa ali da kao istina, nije obavezno. Pogledam email, lepo pise "morate". Posle oko 20m ubedjivanja da ne gasim privatni racun, podnesem zahtev za gasenje. Prodje par dana, ne gase ga. Nazovem opet, javi se isti lik, pitam ga sta se desava - kaze on, mora da se uplati naknada za odrzavanje za taj mesec da se ugasi. Ja pitam pa zasto mi to nisi rekao ranije, odgovara - tako pise negde u nekom fine printu fazon ne moram da ti govorim :LOL:

Na kraju sam uspeo da ugasim privatni i ostavim samo poslovni u zivotu. Kakve su to hijene, govna i licimuri. Samo online banke i ende.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

 U raif imas varijantu poslovni racun za 700 din i besplatno sve transakcije koje obavis mobilnim bankarstvom...dakle svi nalozi free koje pustas a to retko koja banka daje poslovnim klijentima..njih tek shishaju..jedino sto moram da platim je provizija 0,5 posto ako nekim razlogom(retko) podizem kesh sa poslovnog racuna...

Imam visa i dinu poslovnu..sve dakle u tih 700 din sa besplatnim pustanjem naloga...

 

 

Oni su ti najpovoljniji..mts banka isto ali je meni raif blizu kad retko moram do banke..i mobi ce biti povoljan al valjda jos nemaju za poslovne korisnike

🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, qwert00 said:

 U raif imas varijantu poslovni racun za 700 din i besplatno sve transakcije koje obavis mobilnim bankarstvom...dakle svi nalozi free koje pustas a to retko koja banka daje poslovnim klijentima..njih tek shishaju..jedino sto moram da platim je provizija 0,5 posto ako nekim razlogom(retko) podizem kesh sa poslovnog racuna...

Imam visa i dinu poslovnu..sve dakle u tih 700 din sa besplatnim pustanjem naloga...

Oni su ti najpovoljniji..mts banka isto ali je meni raif blizu kad retko moram do banke..i mobi ce biti povoljan al valjda jos nemaju za poslovne korisnike

🙂

Najgora stvar kod svih tih banaka bilo da je priv ili pos je što oni mogu to da promene preko noći i da ih baš briga. Ostave tebi opciju kao "slobodno idi" (ofc) ali i dalje naravno urade to što su naumili.

A kao neko ko je morao da ide 5 puta u banku u protekla dva meseca zbog nekih otvaranja računa, kartica šta god, totalno mi se ne mili da razmišljam o tome a kamoli da izvedem da gasim u jednoj, otvaram u drugoj i cimam se. I oni naravno i na to i idu.

17 hours ago, Zwerko said:

A što se čekanja u redu tiče već odavno ima u Telenor banci (sada Mobi banci) mogućnost da na bankomatu uplatiš i dinare i evre. U Intezi za sada na bankomatu može samo dinari, čini mi se da rekoše da će uskoro biti i evri. 

ne može na svakom, pa i to treba imati na umu, neke manje filijale nemaju takve bankomate.

16 hours ago, fikser said:

Kartice me tangiraju, jer ih koristim cesto bas za rate. Ne bih znao koju banku da izaberem za zamenu, jer, sem jos PS, slabo vidjam da iko prodaje na rate karticama drugih banaka.

17 hours ago, qwert00 said:

komercijalna je isto imala to nešto na rate, ali sad kad imaju "novi početak" sa NLB bankom ne znam šta bih ti rekao.

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2021 at 1:53 PM, fikser said:

Niko ne komentarise promene u Intezi posle 31. maja? 15 za trajni nalog i 20 dinara online placanja racuna, 50 dinara skuplji mesecno hit racun, svaka rata preko kreditne kartice kosta 50 din.

 

On 4/8/2021 at 7:07 PM, qwert00 said:

 U raif imas varijantu poslovni racun za 700 din i besplatno sve transakcije koje obavis mobilnim bankarstvom...dakle svi nalozi free koje pustas a to retko koja banka daje poslovnim klijentima..njih tek shishaju..jedino sto moram da platim je provizija 0,5 posto ako nekim razlogom(retko) podizem kesh sa poslovnog racuna...

Imam visa i dinu poslovnu..sve dakle u tih 700 din sa besplatnim pustanjem naloga...

 

 

Oni su ti najpovoljniji..mts banka isto ali je meni raif blizu kad retko moram do banke..i mobi ce biti povoljan al valjda jos nemaju za poslovne korisnike

🙂

 

On 4/8/2021 at 4:02 PM, Jose Jimenez said:

Na OTP trenutno naplaćuju 9RSD za online transakcije (izuzev nekih koje su bez provizije, poput internih transfera), i to je to. Imaju foru da ako pređeš ~50k prometa karticom u mesecu, održavanje je besplatno.

Ispostaviće se da NBS zapravo ima nekakav uporedni pregled tarifa po bankama. Nije baš najintuitivnijih ali je ok za neki brzi pregled:

https://ppu.nbs.rs/WebSite/

Mogu do četiri banke da se ubace i tipovi računa i potom se dobije komparacija.

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

Ispostaviće se da NBS zapravo ima nekakav uporedni pregled tarifa po bankama. Nije baš najintuitivnijih ali je ok za neki brzi pregled:

https://ppu.nbs.rs/WebSite/

Mogu do četiri banke da se ubace i tipovi računa i potom se dobije komparacija.

Poprilicno dobar pregled, samo sto mora malo da se savlada, ali onda je bas koristan. Nadam se da su informacije azurirane.

Link to comment
Share on other sites

прилично су ажурне. банке периодично (нисам у Контроли банака, па не могу да дам тачну инфо о ком тачно се периоду ради, а мрзи ме да тражим по интерним актима тачан податак) достављају НБС ценовник свих услуга, а наша Подрумашка секција (ИТ 😁) је уиграна и брзо поставља ствари на сајт, типа дан два су у питању.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fikser said:

Poprilicno dobar pregled, samo sto mora malo da se savlada, ali onda je bas koristan. Nadam se da su informacije azurirane.

koliko sam ja provalio, ovo što kaže draško, međutim, recimo sad za intezu nemaš ovo što će krenuti da rade od 31. maja. toga sad nema, jer prosto nije stigao maj 🙂 pa nije relevantno za menjanje banke u ovom trenutku da se uradi poređenje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Pa, ono, da nemam pojma o promeni uslova, kao sto prosecan Jovan i nema, i odem danas u Intezu da otvorim racun, po kojim uslovima bih ga otvorio? Ima jos mesec i po do aktiviranja novih uslova, tako da ne verujem da bi napenalili novog klijenta nametima 2 mseca pre u odnosu na postojeceg.

Sigurno bi mi usmeno rekli tom prilikom da ce doci do promena, ali kolika je sansa da potrefis jos jednu banku koja ce istovremeno da tako drasticno menja cenovnik?

Uostalom, ako neko ima bolji alat za uporedni pregled, I'm all ears.

Edited by fikser
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, fikser said:

Pa, ono, da nemam pojma o promeni uslova, kao sto prosecan Jovan i nema, i odem danas u Intezu da otvorim racun, po kojim uslovima bih ga otvorio? Ima jos mesec i po do aktiviranja novih uslova, tako da ne verujem da bi napenalili novog klijenta nametima 2 mseca pre u odnosu na postojeceg.

Sigurno bi mi usmeno rekli tom prilikom da ce doci do promena, ali kolika je sansa da potrefis jos jednu banku koja ce istovremeno da tako drasticno menja cenovnik?

Uostalom, ako neko ima bolji alat za uporedni pregled, I'm all ears.

ma 'de bi ti rekli, sve sa osmehom bi ti otvorili račun 🙂

nema boljeg alata od ovog, super je alat, ja samo trabunjam... kao što bih dodao i da je malo čudno poređenje jer imaš različite tipove računa pa moraš da na sajtovima banaka saznaš koji su i šta tačno predstavljaju, no opet, nešto što nije NBS propust.

Generalno je super alat u skladu sa mogućnostima i okolnostima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.unicreditbank.rs/rs/pi/racun/tekuci_racun.html#

 

 

sada je pocela akcija 3000 din za prelazak u unicredit..al je malo komplikovanije, plus mora da se placa mesecno..

prosle godine je erste delila 5000 din plus besplatno sve prvih godinu dana (uskoro mi to istice sto imam kod erste 😄 )...

 

Posto mi je ovo kao hobi -hocu da uzmem pare od banke a ne placam im skoro nista verovatno necu odbiti ni ovo od unicredit..al kapiram otvoris racun, izvrsis placanje i dobijes tih 3000 din pa platis 2 do 3 meseca odrzavanje i zatvoris racun (kome ne treba racun naravno kod njih) 😄 i eto mala poklon od banke 🙂 ali uzeti pare od komercijalne banke je najsladje 😄 pa ako ima jos nekog da ne mrzi eto sitan poklon od banke za sat vremena posla 😄 20e na sat 😄

erste je prosle godina poklopina 40e..ali dobro..sad je kriza pa ajd i ovo je dosta 😄

 

 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, qwert00 said:

https://www.unicreditbank.rs/rs/pi/racun/tekuci_racun.html#

 

 

sada je pocela akcija 3000 din za prelazak u unicredit..al je malo komplikovanije, plus mora da se placa mesecno..

prosle godine je erste delila 5000 din plus besplatno sve prvih godinu dana (uskoro mi to istice sto imam kod erste 😄 )...

 

Posto mi je ovo kao hobi -hocu da uzmem pare od banke a ne placam im skoro nista verovatno necu odbiti ni ovo od unicredit..al kapiram otvoris racun, izvrsis placanje i dobijes tih 3000 din pa platis 2 do 3 meseca odrzavanje i zatvoris racun (kome ne treba racun naravno kod njih) 😄 i eto mala poklon od banke 🙂 ali uzeti pare od komercijalne banke je najsladje 😄 pa ako ima jos nekog da ne mrzi eto sitan poklon od banke za sat vremena posla 😄 20e na sat 😄

erste je prosle godina poklopina 40e..ali dobro..sad je kriza pa ajd i ovo je dosta 😄

 

 

meni je i dalje neverovatno da nema neki small-print koji kaže da moraš da budeš u toj banci narednih godinu dana ili tako neka fora.

sa druge strane, apsolutno mi je jasno i da ljude mrzi da se cimaju da menjaju banke pa možda zaista ne koristi previše ljudi ove bonuse.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, qwert00 said:

https://www.unicreditbank.rs/rs/pi/racun/tekuci_racun.html#

 

 

sada je pocela akcija 3000 din za prelazak u unicredit..al je malo komplikovanije, plus mora da se placa mesecno..

prosle godine je erste delila 5000 din plus besplatno sve prvih godinu dana (uskoro mi to istice sto imam kod erste 😄 )...

 

Posto mi je ovo kao hobi -hocu da uzmem pare od banke a ne placam im skoro nista verovatno necu odbiti ni ovo od unicredit..al kapiram otvoris racun, izvrsis placanje i dobijes tih 3000 din pa platis 2 do 3 meseca odrzavanje i zatvoris racun (kome ne treba racun naravno kod njih) 😄 i eto mala poklon od banke 🙂 ali uzeti pare od komercijalne banke je najsladje 😄 pa ako ima jos nekog da ne mrzi eto sitan poklon od banke za sat vremena posla 😄 20e na sat 😄

erste je prosle godina poklopina 40e..ali dobro..sad je kriza pa ajd i ovo je dosta 😄

 

 

Jesi pogresio ili kombank ima istu akciju? Hocu da zatvorim Intezu i predjem u kombank pa bih uzeo tih par hiljada ako dele

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

pa ne kombank. nego unicredit? za kombank ne znam. ali sumnjam da oni to daju? 🙂

11 hours ago, Lucky said:

meni je i dalje neverovatno da nema neki small-print koji kaže da moraš da budeš u toj banci narednih godinu dana ili tako neka fora.

sa druge strane, apsolutno mi je jasno i da ljude mrzi da se cimaju da menjaju banke pa možda zaista ne koristi previše ljudi ove bonuse.

malo to ko radi. cak i ljudi koji rade ceo mesec za tipa 400e kad im ovo kazes "mrzi ih" iako rade za mnogo manje pare kod nekog gazde 🙂verujem da vecina koji uzmu te pare ostanu u banci.. a malo ko ode odmah kao sto ja to odmah uradim (evo sad sam istina koristio erste banku besplatno vec godinu dana skoro.. uz 5000 din su delili i besplatno odrzavanje godinu dana - dakle sad sam taman spreman da odem u unicredit 😄 )

 

tako kad sam uzeo pare od raiff i odmah ugasio racun. zvali da me pitaju sta nije u redu. ja samo rekoh imam drugu banku..a zena samo rece "aha"...skapirala da sam samo zbog tih 5000 otvorio racun kod njih kad su to davali 🙂

ps..a sad vidim sta te buni..to komercijalne banke sam mislio na sve banke 😄 koje su "komercijalne" 🙂

Edited by qwert00
  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

evo i ovo je sada 🙂

 

https://a1.rs/privatni/a1_klub_plus/detalji?id=251

 

sber banka ima bolju ponudu.. 5k plus 6 meseci free racun 🙂 pa ako jos nekom treba...

koga ne mrzi da predje prvo u unicredit pa odmah sledeci mesec u sberbanku mislim da moze obe promocije da uhvati 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...