Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

On 12/25/2019 at 11:29 AM, digrejzo said:

je l' ima neko iskustva sa prilivima na devizni racun, a da nisu u Intezi?

otkako su radili na toj govnjivoj infrastrukturi gde su izmenjali brojeve racune i sve sto su mogli razjebali, na uplate cekam bukvalno mesec dana (a ranije je bilo fazon 3 do 5 radnih dana) i to tek nakon slanja prigovora, "dokaza" da je bilo uplate, itd itd. proslo je vec skoro pa dva meseca od tih radova na unapredjenju platforme, ali je i dalje sve isto. prilicno su mi lepo istestirali granice tolerancije, pa sam mislio da predjem u neku drugu banku, al' ne znam ko bi bio najbolji sto se tice deviznog racuna (besplatno ili neko minimalno odrzavanje, brzo proknjizenje uplata, itd). Komercijalna?

morao sam u intezi ponovo da potpisujem onu izjavu i za skrill i za paypal i za starse (kao prvi put sto sam morao pre X godina)... to je trajalo malo duze (moze i elektronski da se zavrsi, stigne ti email). posto ocekujem priliv po istom osnovu u buducnosti, u januaru se sve ponovo vratilo u normalu. obicno mi legne lova 24h + Yh (gde je Y razlika izmedju vremena povlacenja love i 17h kada mi te devize postaju vidljive na kartici) 😄

On 1/4/2020 at 10:32 AM, Dende said:

Jedno malo i glupo pitanje na konto priliva novca iz inostranstva - Zasto ne otvorite racun u nekoj stranoj EU banci i odete po kes jednom u mesec-dva?

bas sam laik za ovu oblast, zbog online posla sam pod stresom, zato sto ocekujem da cemo u jednom trenutku svi morati da se snadjemo nekako drugacije. ali mislim da gradjani srbije, kao fizicka lica, po zakonu ne mogu da imaju racun u stranoj banci... 
e sada, posto meni lova od posla stize iz italije, ne treba nam banka. u najgorem slucaju poptrpamo se cetvorica u kola jednom u 2-3 meseca i mozemo da unesemo u zemlju 40k evra za celu ekipu, pa se rotiramo. ILI nateram poslodavca da otvori ovde firmu i placa mi doprinose za promenu :trollface:

On 1/8/2020 at 10:36 AM, killYg0r said:

pa kad ste polu Madjari, polu U

preplakah

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

inace nije direktno sa temom vezano ali mozda nekog bude zanimalo

http://www.obs.rs/stanovnistvo/krediti/stek-potpuno-jedinstveni-kreditni-proizvod-koji-vam-pomaze-da-stedite/

realno ako orocite 48 hiljade dobijete oko 2 hiljade godisnju kamatu..a ovde za uplacivanje ovih 48 hiljdae dobijete 6 hiljade...dakle cisto na "poklon" jedno 4 hiljade vise nego da orocite na stednju...samo jedan ovaj paket po osobi moze..a maksimalno 2 osobe dnevno u bgd mogu da se prijave-ide zakazivanje... na taj nacin je banka ogranicila da ne moze vise od 30tak ljudi mesecno smile.gif

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, qwert00 said:

inace nije direktno sa temom vezano ali mozda nekog bude zanimalo

http://www.obs.rs/stanovnistvo/krediti/stek-potpuno-jedinstveni-kreditni-proizvod-koji-vam-pomaze-da-stedite/

realno ako orocite 48 hiljade dobijete oko 2 hiljade godisnju kamatu..a ovde za uplacivanje ovih 48 hiljdae dobijete 6 hiljade...dakle cisto na "poklon" jedno 4 hiljade vise nego da orocite na stednju...samo jedan ovaj paket po osobi moze..a maksimalno 2 osobe dnevno u bgd mogu da se prijave-ide zakazivanje... na taj nacin je banka ogranicila da ne moze vise od 30tak ljudi mesecno smile.gif

imajući u vidu niske iznose koje daju kapiram da je u pitanju mamac da postaneš njihov klijent mimo ovog kredita-štednje i sa druge strane verovatno rokaju solidnu cenu na održavanje računa pa od tih 6k što dobiješ na kraju godine vratiš im kroz tipa 500din mesečno održavanja.

Link to comment
Share on other sites

nije tako laki 🙂 nisam nikako vezan za njih. sem sto naravno imam taj jedan kredit 🙂 sve je besplatno

 

takodje i racun za poljoprivredno gazdinstvo je totalno besplatan kod njih - znam jer koristim i tu uslugu kod njih. takodje sto se tice stednje kamate su kod njih i u MTS banci najvece u ovom trenutku

 

tj jeste da je vid promocije njihove - i da zato i ne moze vise od 2 osobe dnevno da uzmu taj kredit

MTS banka ima odlicnu stednju za devize i rokove do 10 godina...sad obe banke imaju osiguranje depozita do 50.000e tako da je to sigurno 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, qwert00 said:

nije tako laki 🙂 nisam nikako vezan za njih. sem sto naravno imam taj jedan kredit 🙂 sve je besplatno

 

takodje i racun za poljoprivredno gazdinstvo je totalno besplatan kod njih - znam jer koristim i tu uslugu kod njih. takodje sto se tice stednje kamate su kod njih i u MTS banci najvece u ovom trenutku

 

tj jeste da je vid promocije njihove - i da zato i ne moze vise od 2 osobe dnevno da uzmu taj kredit

MTS banka ima odlicnu stednju za devize i rokove do 10 godina...sad obe banke imaju osiguranje depozita do 50.000e tako da je to sigurno 

čekaj, tamo piše da ti vraćaš kredit njima na mesečnom nivou, rite? znači imaš račun kod njih koji su ti otvorili - znači održavanje računa ti je 0 dinara mesečno? 

Link to comment
Share on other sites

da da. sve je 0 dinara. ali nemam tekuci racun.. to je namenski racun..12 meseci placas po 4 hiljade..i posle toga ona ti vrate 48.000 plus te caste 6.000 din... sto je visestruko vise nego sto je sada kamata na dinare 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Just now, qwert00 said:

da da. sve je 0 dinara. ali nema tekuci racun.. to je namenski racun..12 meseci placas po 4 hiljade..i posle toga ona ti vrate 48.000 plus te caste 6.000 din... sto je visestruko vise nego sto je sada kamata na dinare 

pa daj onda da se prijavimo! 🙂

šalu na stranu, vidim onda samo ovu varijantu da te privuku da im budeš klijent i sa druge strane možda neku priču da "pređu cenzus" po broju plasiranih kredita ili tako nečega, što bi možda @Debeli znao da li uopšte postoji tako nešto 🙂

Link to comment
Share on other sites

zato i moze samo "jedan kredit" po osobi. i maksimalno dva kredita dnevno..bas jer "Bacaju pare" na ovu promociju 🙂

nek i debeli kaze sta ima.. ali recimo na 48.000 din je odlicna kamate od 2000 din za godinu dana..a ovi daju 6000 din..dakle cisti poklon od 4000 din posle godinu dana 🙂 nije mnogo ali nije ni malo

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, qwert00 said:

zato i moze samo "jedan kredit" po osobi. i maksimalno dva kredita dnevno..bas jer "Bacaju pare" na ovu promociju 🙂

nek i debeli kaze sta ima.. ali recimo na 48.000 din je odlicna kamate od 2000 din za godinu dana..a ovi daju 6000 din..dakle cisti poklon od 4000 din posle godinu dana 🙂 nije mnogo ali nije ni malo

apsolutno, ako nekoga ne mrzi da uzme taj kredit-štednju i stavi automatsko plaćanje kredita mesečno to je easy za tih 50e posle godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

tako je. zato i stavih ovde... 🙂 ako bar jos neko uzme eto koristi..a kako sam video uvek imaju slobodne termine jer malo ko i zna za ovu banku i za ovu promociju 🙂 pa retko i imaju klijente za ovaj "kredit -stednju"

 

minimum 4000 ciste dodatne zarade a i blize 5000 din 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Lucky said:

pa daj onda da se prijavimo! 🙂

šalu na stranu, vidim onda samo ovu varijantu da te privuku da im budeš klijent i sa druge strane možda neku priču da "pređu cenzus" po broju plasiranih kredita ili tako nečega, što bi možda @Debeli znao da li uopšte postoji tako nešto 🙂

grade bazu poklanjajući pare na 12 meseci, ovo je PR stunt i ništa više. ko može neka uzme.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, qwert00 said:

da. to sam i ja rekao. poklanjenje pare marketinski..ograniceno na max 2 osobe dnevno u beogradu..bas da ne bi poklanjali previse 🙂

vidim na sajtu da ima termina za zakazivanje, ako me ne bude mrzelo možda i vidim kako prođe.

a ti qwert00 javi kad ti uplate procenat 😛

Link to comment
Share on other sites

Plus je MTS plaćao 5k din bonsa kad prebaciš primanje kod njih, ide u 2 ili tri dela. Nažalsot, trpim ih samo do kraja godine, i dalje sam nedostupan i na poslu ikod kuće sa 4G ili 3G, moram 2G i 4G stalno da žongliram. Zazvoni fiksni - stane net i tv... Tako da će živeti topik ovaj na jesen, moraću sigurno u Telenor, a tražićemo najbolju neku kombinaciju svega ostalog, da malo košta a više daje 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, millanče said:

Plus je MTS plaćao 5k din bonsa kad prebaciš primanje kod njih, ide u 2 ili tri dela. Nažalsot, trpim ih samo do kraja godine, i dalje sam nedostupan i na poslu ikod kuće sa 4G ili 3G, moram 2G i 4G stalno da žongliram. Zazvoni fiksni - stane net i tv... Tako da će živeti topik ovaj na jesen, moraću sigurno u Telenor, a tražićemo najbolju neku kombinaciju svega ostalog, da malo košta a više daje 😄

 

9 hours ago, qwert00 said:

erste je imao 5k dinara za prelazak kod njih al to vise ne vazi..ja sam video dva dana pre kraja akcije pa nisam mogao da napisem ovde 

dosta njih ima to da daju bonuse kad prebacuješ platu, ali to je baš cimanje da se radi, a i teže ako već imaš neka "opterećenja".

Link to comment
Share on other sites

pa sad dal ce cimanje sta znam 😄 ja koristim telenor banku.a istovremeno sam vlasnik i radnik u svojoj maloj firmi...

otvaranje racuna u erste banci me je kostalo jedno sat do sat i po ukupno vremena 😄 i jos besplano sve godinu dana... 5000 din za sat i po rada (podnosenje zahteva, razgovor telefonom, pola sata u poslovnici da otvorim racun) je skroz ok 🙂 da moze radio bio ovo svaki dan za te pare 😄 😄

banke se od mene ne ofajde mnogo ..a recimo sve sto sam imao u staroj banci ja ne moram da prekidam..jer mi je erste besplatan godinu dana a dovoljno da pustim jednu platu na taj racun u erste banci..

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2020 at 12:39 AM, qwert00 said:

pa sad dal ce cimanje sta znam 😄 ja koristim telenor banku.a istovremeno sam vlasnik i radnik u svojoj maloj firmi...

otvaranje racuna u erste banci me je kostalo jedno sat do sat i po ukupno vremena 😄 i jos besplano sve godinu dana... 5000 din za sat i po rada (podnosenje zahteva, razgovor telefonom, pola sata u poslovnici da otvorim racun) je skroz ok 🙂 da moze radio bio ovo svaki dan za te pare 😄 😄

banke se od mene ne ofajde mnogo ..a recimo sve sto sam imao u staroj banci ja ne moram da prekidam..jer mi je erste besplatan godinu dana a dovoljno da pustim jednu platu na taj racun u erste banci..

zanimljivo razmišljanje ne mogu da kažem. to je iz one kategorije stvari koje zapravo ljudi mogu da rade i imaju smisla, ali svakoga mrzi da ih radi 🙂

Link to comment
Share on other sites

kada bi previse ljudi to radilo  ne bi ni delili pare 🙂 a iz istog razloga i opportuniti banke je ogranicila onu svoju akciju na maksimalno dva klijenta dnevno...iako i da nisu ogranicili malo ko se javlja-bar mi se tako cini...

erste takodje ima dosta cimanje. sve besplatno godinu dana. izdaju dina i visa karticu free, jos daju 5000 din... da im se to isplati klijent kod njih mora da ostane kapiram bar 2-3-4 godine. meni je nekako uvek zabavno kad mozes uzeti pare od banke..jer je to institucija koja uzima drugima pare..ali eto nekad se desi da mozes i njima uzeti 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

banka ti svejedno uzme 3-5k godišnje samo na "održavanje računa", poražavajući je podatak od pre neku godinu da 80% dobiti naših banaka dolazi od usluga, a samo 20% od kamatne marže.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2020 at 3:27 PM, Debeli said:

banka ti svejedno uzme 3-5k godišnje samo na "održavanje računa", poražavajući je podatak od pre neku godinu da 80% dobiti naših banaka dolazi od usluga, a samo 20% od kamatne marže.

reče čovek nema toga kad se uzme ovaj kredit što ti vrate štednju 6k 🙂

22 hours ago, Debeli said:

оматорио сам па сам постао лењ и мрзовољан.

ZNAM KAKO TI JE! ovaj mrzovoljni deo!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...