Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

  • 1 month later...

Imam 3 pitanja.pa neko upoznat sa nasim bankarskim sistemom ako moze da pomaze 🙂

1.imam malu firmu koja mi sad vise sluzi da sam sebi uplacujem minimalne doprolinose.preko firme pustam platu placam racune za stan i knjigovodju.samo to.raif mi mesecno uzima 700din a pre mobilne aplikacije nemam nikakve dodatne provizije... Ima li gde povoljnije za pravna lica? Ili ono barem free prvih 6 meseci i sl akcije? 

 

2. Platu sebi pustam u telenor banci

.do sad bilo free al ce uskoro da se naplacuje valjda nesto.no kapiram da nema nista bolje? Ili ima neka banka koja daje akciju ako se prebaci plata? 🙂 Posto sam sebi pustam platu lako mogu da se prebacim bilo gde.

 

 

3. Kupovina akcija eps i nis-a.... Kako i gde to najjednostavnije i najpovoljnije uraditi ako moze povoljno uopste? Nd bih uzimao bas mnogo al eto za par stotina evra recimo 🙂 eps pre svega ako je moguce pa onda nis

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

je l' ima neko iskustva sa prilivima na devizni racun, a da nisu u Intezi?

otkako su radili na toj govnjivoj infrastrukturi gde su izmenjali brojeve racune i sve sto su mogli razjebali, na uplate cekam bukvalno mesec dana (a ranije je bilo fazon 3 do 5 radnih dana) i to tek nakon slanja prigovora, "dokaza" da je bilo uplate, itd itd. proslo je vec skoro pa dva meseca od tih radova na unapredjenju platforme, ali je i dalje sve isto. prilicno su mi lepo istestirali granice tolerancije, pa sam mislio da predjem u neku drugu banku, al' ne znam ko bi bio najbolji sto se tice deviznog racuna (besplatno ili neko minimalno odrzavanje, brzo proknjizenje uplata, itd). Komercijalna?

Link to comment
Share on other sites

Odakle ti stizu uplate na itezu i u kojoj valuti? Ja sam imao 3 vece uplate u € manje vise bez problema. Dve su bile od firme za koju radim duze vremena dok je treca bila sa skrila. U oktobru mi je potvrdjena uplata od firme u sredu popodne, leglo na racun u petak prepodne. U novembru sa skrila potvrdjena transakcija u cetvrtak u 18:00 uplata legla sutradan prepodne (to je sad neki rapid transfer koji skril koristi). 

E sad sa decembarskom sam imao manji problem... Potvrdjena mi je uplata od firme u cetvrtak popodne i ocekivao sam da legne u ponedeljak do nekih 13:00 medjutim nije. U 14:00 zvao kol centar gde su mi rekli da imaju problema sa sistemom vec duze vremena i uputili na poslovnicu sto je sviranje generalno. Posle krace rasprave i na moje insistiranje, pise imejl sa mojim podacima i informacijama o uplati (odakle ocekujem uplatu, kad je uplaceno i koja suma) i salje ih prilivima i sefu/direktoru te poslovnice u mrtvom zarkovu. Nisam dobio standardnu poruku o uplati, ali proverim racun slucajno i vidim da je legla uplata u 17:30 sto mi se nikad nije desilo za 8 godina koliko sam u intezi. Da li je taj imejl pomogao ne znam, ali znam da ih vise ne cekam za bilo sta. Iz mog jednog iskustva ne bih ti preporucio komercijalnu, ali mozda da sacekas jos nekog. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2019 at 6:00 PM, qwert00 said:

2. Platu sebi pustam u telenor banci

.do sad bilo free al ce uskoro da se naplacuje valjda nesto.no kapiram da nema nista bolje? Ili ima neka banka koja daje akciju ako se prebaci plata? 🙂 Posto sam sebi pustam platu lako mogu da se prebacim bilo gde.

 

U sunce ti, živ topik. Ako nije kasno, makar na ovu stavku da odgoorim čoveku - MTS ti iskešira 5k u 3-4 mesečna dela kad preneseš platu. Jako ažurno odgovore na mail i sve to reše i aktiviraju.

Inače, ja ostao pri kombinaciji Poštanska štedionica + MTS - PŠ za baratanje kešom zbog sela u kom živim i imam pošticu pored kuće bukvalno, a sve mi ostalo daleko u PM, a MTS za elektronsko, brzo je, nema provizija. Skroz korektno mi je sve bilo sa MTS bankom, imaju i neke solidne keš kredite u ponudi, ja sam izgurao 120k na dve godine, i imao poziv da se javim ako hoću nešto više ili povoljnije od onoga što je zvanično u ponudi.

Nažalost, zbog shitshow-a koji je MTS mreža postala od uvođenja 4G, stalne dostupan-nedostupan muke i žongliranja sa 2G/4G podešavanjima i učenja paterna gde mi treba 2G a gde 4G da bih bio dostupan kad me neko nazove najverovatnije ću ih po isteku ugovora morati menjati i prebacivati broj u Telenor. Tom prilikom ću pitati da li će biti moguće zadržati uslugu MTS banke, jer mi je stvarno dobro radila posao, sve u svemu. Imali su neki glič proletos da na portalu ne registruje poslednjih par plaćenih računa i rata kredita, ali samo na evidenciji na portalu, nije bilo upozorenja da nisam platio, il itako nešto, samo taj prikaz, i to su rešili. Sve ostalo korektno.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

@FATA

iz Kanade, USD valuta.

meni su problemi poceli otkako su radili na tom govnetu od sistema od 8. do 12. novembra. sve devizne racune su razbili, pa sad svaka valuta ima svoj broj racuna (o cemu nisam bio obavesten). osoba koja je uplatila kintu je tehnicki uplatila USD na EUR racun. tu sam cekao 17 dana da proknjize uplatu. nista, kazu mi na salteru da su to uradili, a da su me obavestili mejlom (ne, nisu) i postom (ne, nisu) o promenama. nikakvih obavestenja na Intesa Online nema, nikakvih obavestenja na Intesa Mobi nema. samo mi nije jasno kakva to vreca govana radi tamo i upravlja novcem i ko zna kolikim brojem klijenata. da ja ovoliko zajebem posao ljudima sa kojima sada radim, fazon 3 dana kasnije bih popio otkaz samo tako.

za drugu uplatu posaljem ljudima prave instrukcije, sa novim brojem racuna, sve ispravno, evo cekam 30 punih dana da legne novac. slao primedbe, zvali me iz banke, isao do poslovnice, cimao tamo ljude, slali oni neke interne mejlove, zalili mi se kako je sve otislo u kurac i njima i kako ljude koji u banci rade 10 godina prave majmunima jer su sve izmesali otkako su odradili ove nove izmene, itd, itd.

evo upravo sada mi stize ova poruka, ali 45 dana kasnije od trenutka kada su zapravo trebali da je posalju:

Screenshot_20191227-115220.thumb.jpg.16cf6f4c192065cb3530917933a59cb9.jpg

najiskrenije mi nije jasno kakvi to priuceni programeri amateri rade u bankama i jos manje jasno kako su uspeli da proguraju ovakve izmene bez apsolutno ikakvog jebenog testiranja i planiranja. bolje da ulozim u neki camac i idem sam po kintu, pre bih stigao tako =/

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sinister said:

Ima li koga da ima racun ili stambeni kredit u Unicredit banci?
Kakva su vam iskustva?

ja mislim da ima @dovlagsi baš u unicreditu.

1 hour ago, digrejzo said:

meni su problemi poceli otkako su radili na tom govnetu od sistema od 8. do 12. novembra. sve devizne racune su razbili, pa sad svaka valuta ima svoj broj racuna (o cemu nisam bio obavesten). osoba koja je uplatila kintu je tehnicki uplatila USD na EUR racun. tu sam cekao 17 dana da proknjize uplatu. nista, kazu mi na salteru da su to uradili, a da su me obavestili mejlom (ne, nisu) i postom (ne, nisu) o promenama. nikakvih obavestenja na Intesa Online nema, nikakvih obavestenja na Intesa Mobi nema. samo mi nije jasno kakva to vreca govana radi tamo i upravlja novcem i ko zna kolikim brojem klijenata. da ja ovoliko zajebem posao ljudima sa kojima sada radim, fazon 3 dana kasnije bih popio otkaz samo tako.

pa jesu slali obaveštenja o svim tim promenama meni čak stiglo i pisano na 10 strana pored online mail obaveštenja itd. što ne menja činjenicu da su sve živo razlupali i napravili ebanking još konfuznijim nego što je do sada bio.

Link to comment
Share on other sites

EMI je Electronic Money Institution, ja za firmu koristim vec godina dana TransferWise, evo vam i moj ref link: https://transferwise.com/invite/u/boskom1

 

EUR Transferi idu preko Handles Bank iz Nemacke, USD transferi iz Community Federal Bank NY, transferi su brzi, pare lezu ili stizu u roku od jednog dana. Registrovani su u Britaniji: https://register.fca.org.uk/ShPo_FirmDetailsPage?id=001b000001EjC6SAAV

Support im je isto dobar, na tickete odgovaraju u roku od 24 sata.

Za konverzije koriste srednji guglov kurs, tako da je i to dobar benefit. Imaju bas dosta valuta, ja koristim samo EUR/USD , nisam imao problema.

Za slanje novca bez obzira na iznos, fiksni je iznos 0.63 evra po transakciji, ustedeo sam ozbiljne novce ovako, u klasicnim bankama ovo kosta po 5/10/20 evra po transakciji zavisno od iznosa.

Trenutno Masterkard kartice izdaju za EU gradjane/firme, ostalo nije podrzano. S obzirom kakav smo banana region za banke, ne verujem da cemo ih i dobiti.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, voodoo_ said:

Oće da je prodaju ili očerupaju?

не знам, али су им услуге пропале, и то значајно.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Debeli said:

не знам, али су им услуге пропале, и то значајно.

Ah, mislio sam da imaš neki konkretniji info pa da znam šta da radim.

Doduše ti pod uslugama možda misliš na "portfolio proizvoda" ja više mislim na ono kako im radi ebanking i da li možeš da uradiš nešto normalno...

Ja na primer od _septembra_ (ne šalim se) pokušavam da ugasim biznis karticu i još uvek ceo proces nije gotov.

Prvo ova što je zadužena za firmu je neki retard, pri čemu kad me neka druga pitala ko mi je account i kad sam rekao ko je dobio sam odgovor "dobro ste prošli" tako da se pitam kakve su te druge. 

Drugo, ne može da se ugasi kartica dok se ne sravni stanje (što je ok). Sravnim stanje, međutim taman kad se ova nakani da ugasi jedno 7 dana nakon toga dođe neka nova mini naplata pa mora opet da se uplati. Nikome ne padne napamet da kaže da se privremeno blokira kartica ili tako nešto.

Treće, čak i posle agonije sa tim i dalje ne mogu da dobijem svoj depozit nazad (koji je bio vezan za limit kartice). Depozit polažem kao fizičko lice, pa to rade dva odvojena "fronta" u banci, nema veze sa ovom što je zadužena za firmu ali ona mora nešto da im javi oko toga. To se i dalje ne dešava...

itd itd. Samo jedna od super priča sa Intezom.

A otkad su ebanking "updateovali" ne mogu uopšte da se snađem niti lepo da vidim ko je šta uplatio a da ne pričam što odbija poziv na broj za Infostan kad hoću da platim račun ebankingom.

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2020 at 6:16 PM, Ребел said:

шта

Znam nekoliko ortaka iz NS koji su otvorili racune u hrvatskim/madjarskim bankama. Posto su to SEPA drzave, transfer novca iz Evrope ide bez provizije i skoro je instant. Jednom mesecno ili po potrebi sednu u kola, dignu kes u hrvatskoj/madjarskoj i donesu u Srbiju.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dende said:

Znam nekoliko ortaka iz NS koji su otvorili racune u hrvatskim/madjarskim bankama. Posto su to SEPA drzave, transfer novca iz Evrope ide bez provizije i skoro je instant. Jednom mesecno ili po potrebi sednu u kola, dignu kes u hrvatskoj/madjarskoj i donesu u Srbiju.

Ако је услов за то да имаш ЕУ пасош, онда је то нама немогуће, јеботе.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2020 at 12:26 AM, Ребел said:

Ако је услов за то да имаш ЕУ пасош, онда је то нама немогуће, јеботе.

Neke banke u Hrvatskoj su davale da se otvori racun i sa prijavom prebivalista. Ja sam samo pomenuo kao opciju, tako se izbegne porez i sav ostali fuss.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/9/2020 at 12:26 AM, Ребел said:

Ако је услов за то да имаш ЕУ пасош, онда је то нама немогуће, јеботе.

možeš u SLO da otvoriš račun bez problema kao ne-EU rezident, ako je to pitanje.

On 1/6/2020 at 11:56 AM, Debeli said:

pa taj novi info sistem ih je zakopao. 

Uspeo sam da povratim depozit! Iako sam bio najavljen i "zakazan" proces je trajao 45 minuta, ne šalim se. 

U međuvremenu sam tražio reizdavanje kartice jer joj je čip prestao sa radom, naravno nisu me zvali ni više nedelja nakon toga, ja ih zovem oni kao "pa da, stigla je kartica" - uz karticu nije došao PIN tako da nisu ni mogli da mi izdaju...

A ova kretenska stvar sa tim da nemam pojma ko mi je uplatio novac preko ebankinga je poseban nivo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...