Jump to content

Laptop do 1000 evra


w()()()

Recommended Posts

Dobar dan dobri ljudi, 

Ja sam skroz ispao iz fazona pa rekoh da pitam ovde :) Ide burazeru rodjendan pa hocu da uzmem neki laptop do 1000 evra da se ne muci vise. On pika civilizaciju i menadzera, s vremena na vreme dotu i to je u sustini to. Bilo bi pozeljno da je ekran 17"(ili veci)ako je to moguce. Hvala unapred :)

Edit: naleteo sam na ovo https://www.comtradeshop.com/dell-g3-17-3779-not12717-gejmerski-laptop-17-3-quot-fhd-intel-hexa-core-i5-8300h-8gb-1tb-128gb-ssd-geforce-gtx1050ti-ubuntu-crni-4-cell.html plus bih dodao jos 8gb rama. Valja li ovo?

Edited by w()()()

na terasi se spasi

lesli se vraca kruci

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w()()() said:

Dobar dan dobri ljudi, 

Ja sam skroz ispao iz fazona pa rekoh da pitam ovde :) Ide burazeru rodjendan pa hocu da uzmem neki laptop do 1000 evra da se ne muci vise. On pika civilizaciju i menadzera, s vremena na vreme dotu i to je u sustini to. Bilo bi pozeljno da je ekran 17"(ili veci)ako je to moguce. Hvala unapred :)

 Edit: naleteo sam na ovo https://www.comtradeshop.com/dell-g3-17-3779-not12717-gejmerski-laptop-17-3-quot-fhd-intel-hexa-core-i5-8300h-8gb-1tb-128gb-ssd-geforce-gtx1050ti-ubuntu-crni-4-cell.html plus bih dodao jos 8gb rama. Valja li ovo?

Nisam imao konkretno iskustva sa Dell-om pa ne mogu da kazem kakav je tacno, ali je po specifikacijama ono sto tebi treba, ako ne i vise. 1050Ti grafika ti je i vise nego dovoljna za te primene koje si naveo, verovatno posao moze da ti zavrsi i 1050 obicna, a mozda cak i MX150 mada ona nije tako cesta u tim vecim laptopovima. Samo je pitanje da li ce da se zadrzi na igranju dote i civilizacije ili ce u nekom momentu pozeleti nesto vise, zato je 1050ti ipak najsigurnije resenje. Mada je meni recimo i ovaj ok, malo vise volim HP od Dell-a https://www.comtradeshop.com/hp-pavilion-17-ab401nm-4rm37ea-gejmerski-laptop-17-3-quot-fhd-intel-hexa-core-i7-8750h-12gb-1tb-128gb-ssd-geforce-gtx1050ti-dvd-rw-crni-6-cell.html?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=133b

A sto hoces da ubacujes jos 8GB memorije? Mislim jel ima nekog realnog smisla posto se bavi necim zahtevnijim ili onako cisto da se nadje? 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Za gejming laptopove iskljucivo one koji su predvidjeni za to i koji imaju dobro reseno hladjenje.

Koristio sam Asus Rog G75vx 17'' jedno 5god. za max gaming, i sad eno ga burazer pici dayz i globaloffensive vec 2 god. na njemu. Za zahtevnije igre mali overklok graficke i milina.

Ne uklapa ti se u budzet, ali kao neko ko je dosta putovao/selio se a voli da se igra, nikako ne savetujem neke jeftinije varijante.

 

Link to comment
Share on other sites

sto se mog iskustva sa dellom tice, fantasticno je iako nije veliko po pitanju promenjenih modela, ovaj jedan koji mi i dalje sluzi (i sad vec neko vreme ceka pogodan trenutak  da ode u zasluzenu penziju) nije gejming model, ali pogurao je tu i tamo ponesto dok je bio zveza konfiguracija, skoro pre 9 godina :P u pitanju je XPS l702x

za dugovecnost laptopa, prosledio bih savet koji je meni dobrodosao a to je da ima dodatno hladjenje na postolju na kojem bih ga drzao, kapiram da bi ovo moje batalilo pre par godina da ga nisam hladio - konstantno

navedeni model ima solidnu konfiguraciju, sprzice sve sto si spomenuo, ali najbolje je da sam iscitas brojne ocene i rivjuove na netu, ima ih bas dosta i skontas da li je to - to

gejming na laptopu je moguc, ali ako si naviknut na neki vid komoditeta koji ti pruza iole snazniji desktop, sve mane laptopa ce ti smetati. ako si kezual gejmer koji bi pikao bilo sta na bilo cemu onda ne vidim bilo kakvu prepreku

laptop je tezak 3.5 kg sto je potesko za danasnje standarde, pa pazi samo da posle kupovine burazeru ne uplacujes kriprakticara, masaze netajlandske, ili slicno, pogotovo ako brat putuje cesto i nosa laptop non stop

 

u svakom slucaju, ja bih voleo da sam imao brata koji bi me iznenadio laptopom, na kraju krajeva ne pupujes ulitamtivnu masinu, kupujes bratu poklon, a svi znamo da se poklonu u zube ne gleda :D :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, w()()() said:

Ma cisto da se nadje, mozda zatreba, sta znam, kad vec ima slobodan slot

Meni deluje relativno nepotrebno ako je prevashodno ideja neki lajt gejming i neke ostale casual primene, prosto ne verujem da bi uopste primetio razliku. 

35 minutes ago, Ste said:

Za gejming laptopove iskljucivo one koji su predvidjeni za to i koji imaju dobro reseno hladjenje.

 Koristio sam Asus Rog G75vx 17'' jedno 5god. za max gaming, i sad eno ga burazer pici dayz i globaloffensive vec 2 god. na njemu. Za zahtevnije igre mali overklok graficke i milina.

 Ne uklapa ti se u budzet, ali kao neko ko je dosta putovao/selio se a voli da se igra, nikako ne savetujem neke jeftinije varijante.

Malo su se promenila vremena u tom smislu od tog modela. Prvo nove graficke se ne greju ni priblizno toliko, drugo i sistemi hladjenja su napredovali pre svega u smislu da su sada laptopovi tanji i manji, sto naravno postavlja poseban izazov za hladjenje. Jer ako pogledas neki ROG koji je uporediv s oni sto je on trazio on je u najdebljem delu oko 23mm dok je tvoj 52mm, dakle vise je nego duplo tanji. Plus je 50% laksi. Nije cak toliko ni razlika u ceni, ROG je skuplji 200-250 evra, ali je samo pitanje da li placas bolje hladjenje i 120Hz ekran, sto ima smisla, ili delom i brend i to sto tastaturu mozes da podesavas da svetli u svim mogucim bojama. 

Sad niko ovde nije probao sve moguce laptopove pa da da konkretno savet za model, sto rece G!!! vidis ako ti odgovara po specifikacijama pa onda u tom rangu gledas po netu reviewove i slicno da vidis sta ljudi kazu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@Ste

Jebiga, preko soma ne mogu da izdvojim, to je sto je

@Zwerko

U pravu si, ako bude trebalo kasnije lako moze da se doda jos 8

@G!!!

Procitao sam 4-5 rivjuova, vecina njih kaze da je ovo jedan od najboljih budget gaming laptopova. Inace, ne brinem ja za tezinu, burazer je 2 metra i 120kg tako da to nije frka :D 

Sve u svemu, imam fore jos nedelju dana ali mislim da ovo najbolje sto moze za ove pare, hvala svima, zivi bili!

 

na terasi se spasi

lesli se vraca kruci

Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2019 at 9:06 AM, w()()() said:

Dobar dan dobri ljudi, 

Ja sam skroz ispao iz fazona pa rekoh da pitam ovde :) Ide burazeru rodjendan pa hocu da uzmem neki laptop do 1000 evra da se ne muci vise. On pika civilizaciju i menadzera, s vremena na vreme dotu i to je u sustini to. Bilo bi pozeljno da je ekran 17"(ili veci)ako je to moguce. Hvala unapred :)

Edit: naleteo sam na ovo https://www.comtradeshop.com/dell-g3-17-3779-not12717-gejmerski-laptop-17-3-quot-fhd-intel-hexa-core-i5-8300h-8gb-1tb-128gb-ssd-geforce-gtx1050ti-ubuntu-crni-4-cell.html plus bih dodao jos 8gb rama. Valja li ovo?

Krs.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...