Jump to content

Komp do 40k ili upgrade/prodaja starog?


Demian

Recommended Posts

Pomoc drugari,

Imam matoru masinu (2013) kojoj je u medjuvremenu umrla grafika i jedna memorija. Tako da je sada stanje sledece:

CPU: i5 3450 3.10 GHz + box kuler

Motherboard: Gigabyte GA-B75M-D3V

RAM: 4 GB

HDD: Seagate Baracuda 500 GB

Monitor: DELL ST2220L

Napajanje: Chieftec neki 500w - mislim da je jos u garanciji

90% vremena komp mi sluzi za net I office. Ali pozelim nekada i da se igram, sto naravno sada ne dolazi u obzir. U principu zelim masinu koja moze da pogura Witcher 3 I igre u tom rangu.

Zapao mi je za oko Altos Raven (35k + SSD). Ono sto zelim da znam od pametnijih:

1. Koliko realno mogu da dobijem za gornju masinu sa I bez monitora?

2. Da li je pametnije da radim upgrade ili da ipak kupujem novo?

3 U cemu je razlika izmedju Ryzena 3 I 5 I njihovih oznaka (G, U, X .. itd) koji mi je bolji za stabilnu masinu za narednih par godina?

4. Neki drugi predlog :) ?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koju si imao grafiku pre nego sto je riknula ali ta masina na papiru ne deluje uopste lose, bolje bi bilo samo da dokupis grafiku, memoriju i SSD i da pevas. Jedino je pitanje pouzdanosti, tj ne znam koliko se plasis da ne krene nesto jos da crkava. Na primer graficka, SSD i memorija te izadju 32.000 dinara sto je manje od onog novog Ryzena. Ako uzmes kod madjara jos manje :) A dobices masinu koja ce na tom monitoru moci da potera sve nove igre u stabilnom frejmrejtu (mozda ne bas sve u 60fps sa ultra podesavanjima, ali sasvim solidno). Pritom Witcher 3 je onako poprilicno zahtevan naslov i dan danas :) Dakle to je moj predlog ako ne postoji neki drugi razlog zasto se plasis da zadrzis postojecu masinu, ona je sasvim solidna iako matora. Sto se odgovora tice:

1.       Realno 100-120 eur za masinu, do 50 za monitor, naravno sve zavisi kome i kako prodajes.

2.       Moj savet upgrade

3.       Ryzen 3 je ekvivalent i3 procesoru, Ryzen 5 sa i5, ugrubo govoreći. Razlikuju se po broju jezgara, kloku i slično, generalno različite klase. R3 je klasa ispod tvog i5, ali je ovaj matoriji pa dodju tu negde. Oznaka X u nazivu Ryzen procesora označava taj neki inteligentni overklok (pošto su kod njih svi procesori otključani za overklok), generalno su bolje performanse od istog takvog bez X. Oznaka G znaci da ima integrisanu Vega grafiku koje su i više nego solidne, u poređenju sa drugim integrisanim grafikama. U smislu na tom kompu bi mogao da igraš na primer LoL, ali bi ti Witcher radio bezveze. Ja sam na R5 sa grafikom igrao vrlo solidno WoT, ali opet to je manje zahtevna igra. Mozes ti da ubacis naknadno posle grafiku, ali opet pricamo o jos 200 eur za neko iole solidno rešenje.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

bolje da kupis ovaj komp od mene sto sam okacio na oglasima, a taj prodas. 


CPU:            Intel Core i5-4670K, 3.40GHz Box 
CPU kuler:    COOLER MASTER HYPER 212 EVO.  
maticna:      Asus Z97-A  
RAM:           2 x 4GB DDR3 Kingston HyperX Genesis, PC1600, KHX1600C9D3K2/8GX
GPU:           Asus GTX770-DC2OC-2GD5
napajanje:  Seasonic SS-520GB, 520W
HDD:          1TB WD SATA3, 7.200rpm, 64MB, Blue, WD10EZEX
kuciste:       CoolerMaster Elite 430
DVD+-RW:    Samsung SH-224BB 

350e, mogu da ti sibnem slike ako si zainteresovan.

dodas samo ssd posle i uzivas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...