Jump to content

"Nema više penala za raskid ugovora sa operaterima"


Lucky

Recommended Posts

fala bogu...

Ministarstvo trgovine donelo rešenje kojim se nalaže promena uslova poslovanja, pa korisnici više neće morati da plaćaju pretplate do isteka ugovorne obaveze

Oerateri mobilne i fiksne telefonije ubuduće neće moći da naplaćuju penale za prevremeni raskid ugovora sa korisnicima i moraće da menjaju opšte uslove poslovanja. To će važiti i za kablovske i internet provajdere u Srbiji.

Prema nedavno donetom rešenju Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija dosadašnja praksa na koju su se često žalili građani, bila je prema Zakonu o zaštiti potrošača nepravična. Korisnici, koji su raskidali ugovore sa operaterima, iz bilo kog razloga, do sada su morali da plate preostale rate iako im usluge nisu isporučene. Tako se dešavalo da je neko, ko je posle dva meseca od potpisivanja dvogodišnjeg ugovora, odlučio da promeni operatera, bio u obavezi da plati čak 22 preostale mesečne pretplate. Osim što su na ovaj način korisnici praktično kažnjavani, operateri su pokušavali tako da ih vežu za sebe. 

Link to comment
Share on other sites

inače, #SamoUSrbiji priča, ovo ne važi u Nemačkoj, i kod raskida ugovora / prelaska na drugog operatera plaćate tri meseca usluge. Takodje, ako vam npr ugovor ističe u maju, morate najkasnije tri meseca ranije da im najavite da ćete preći kod nekog drugog, inače se ugovor automatski produžuje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je cudno , sta se desava ako neko uzme telefon uz taj ugovor ( 24meseca broj + telefon ) da li vraca telefon ili kako ?

Logicno je da taj telefon mora da se regulise . 

Ova vest je super ,za mene , ja sam iz nekog sebi skroz nepoznatog razoga nakon isteka "robije" kod Vipa od 24 meseca produzio samo broj, zvali me svaki dan da pitaju hocu li  produzivati i ja budala produzim ugovor (samo broj ) :D i dok sam se osvestio hteo da raskinem , prc kazu plati prvo 20meseci koliko ti je ostalo ugovora :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

morate najkasnije tri meseca ranije da im najavite da ćete preći kod nekog drugog

imajte konkurenciju, imajte bolju uslugu za manje pare...

ekonomske teorije ne polaze od pokvarenosti društva, zasnovanog na kvarljivim ljudima, koji se neće igrati ekonomskim zakonima nego će jednostavno varati sve redom, od države do kupca. na tome se formira svojevrsni vrednosni oligopol, gde se derogiraju "prava potrošača" (roflmrnjao).

my 2c

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Telekom pokušao da naplati 16 meseci interneta 2012. godine i naravno da im nisam dao ni dinara. Onda su poslali neke od onih pilićara što vode masovne naplate dugova da to progura na sudu, poslavši samo rešenje da sam dužan da platim ~400eur. Otišao sam pravo u sud da se žalim i sa 4 papira koja sam predao tamo rešio sve, dokazujući da nikad nisam pozvan na sud, obavešten ni o čemu, kao i da imam prepisku koja pokazuje da se žalim na milion i jedan problem. Nikad nisu ništa živo posle toga poslali, a mesec dana kasnije im ništa nije bilo jasno kad mi je proradio priključak kupljen preko TotalTV-a, koji je tada uzimao internet upravo od Telekoma-a :) :) :) Hvala Bogu pa se i ovog jada rešavamo.

...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Siki QT said:

Ovo mi je cudno , sta se desava ako neko uzme telefon uz taj ugovor ( 24meseca broj + telefon ) da li vraca telefon ili kako ?

Logicno je da taj telefon mora da se regulise . 

Ova vest je super ,za mene , ja sam iz nekog sebi skroz nepoznatog razoga nakon isteka "robije" kod Vipa od 24 meseca produzio samo broj, zvali me svaki dan da pitaju hocu li  produzivati i ja budala produzim ugovor (samo broj ) :D i dok sam se osvestio hteo da raskinem , prc kazu plati prvo 20meseci koliko ti je ostalo ugovora :D

Negde sam procitao da mora da im se plati sva razlika koja je ostvarena potpisivanjem ugovora vs bez ugovorne obaveze.

Link to comment
Share on other sites

Samo gledam sve one clickbait naslove po netu i stampi u vezi ove vesti.....  :)

No, malko drugacije je u praksi, neko vec reche gore da ne mozes da zabodes mobilni na nekoj kampanji i posle cancel poyy, fon ce morati prilikom tog raskida da se plati u celosti a isto vazi i npr za kampanju za net u kojoj su "prvih 5 meseci neta po 1 dinar" gde pri raskidu tih 5 meseci moraju da se plate po regularnoj mesecnoj pretplati i sl... Ima mnogo scenarija oko toga ali sustina je da niko nije lud niti ce iko od operatora dopustiti da ostane kratkih rukava zbog jedne nove uredbe...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ne treba da ostane kratkih rukava, to je u redu. Recimo, vratiš im telefon kada izlaziš iz ugovora i poyy :)

Šalu na stranu, verujem da se ovo odnosi samo na te long game varijante gde je sve čisto i gde je svaki tvoj mesec ok sa njima, pa bi neki 568. prosto bilo besmisleno plaćati, ako si izašao, a oni stoka hoće

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...