Jump to content

Premier League 2018/19


Lex

Recommended Posts

On 4/12/2021 at 9:59 AM, alfa said:

Loš ovaj Ole :tf:

mora se priznati, popravio se, i zna da ubode izmene

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Highl1 said:

mora se priznati, popravio se, i zna da ubode izmene

Zapravo uzasan je! Nakon onog perioda od 6m kada je preuzeo klub, fudbal koji forsira mu se nista ne razlikuje od Murinjovog koji je zbog istog i oteran... Istog fudbala bez rezultata da budem precizan. Ono u cemu je OLE bolji je definitivno men menadzment i postavka igre protiv jacih timova. Kako je preskilovao Pepa i ostale u par navrata je za postovanje. Ono sto pravi razliku izmedju Murinja i OLEa su Bruno I AWB koji ga drze iznad vode da se ne udavi. 29 poena ili skoro 10 utakmica gde je dobio dok su jurili zaostatak. Ono sto je problem kod tih dobijenih utakmica jeste to sto to nije onaj Junajted pod SAFom koji je silovao i maltretirao timove dok ovi ne bi popustili i bili poliveni. Gomila bodova je uzeta na srecu... Poklon gol, poklon penal ili neki slucajni golovi Rashoforda koji su napravili tu razliku nisu razlog za slavlje. Kao sto si pricao da je 2013 MU bio najmanje los i zato uzeo titulu tako je i ove... Da je 3 tekme otislo u drugom pravcu sto je realno moglo, sada bi se borio sa Celzijem za to 5 mesto i naravno izvisio. 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

brate, jesi ti realan sad ? 🙂 Ok, počinjao je tekme iz minusa, ali ih je okretao pravim izmenama, nema neke ogormne povrede u ekipi uprkos manjoj rotaciji i igraće CL 100%. Od onog početka sezone, kako je krenulo, plus ispadanje iz CL, realno, mislim da niko nije očekivao ovakav finiš gde će da završi drugi u PL i da verovatno uzme EL, ono što je i Murinjo uradio. kad je bio u Unitedu. Neko mora da te drži iznad vode, Murinja vuku Kane i Son (koji je sad u lošoj formi), ali ni to nije dovoljno izgleda. A sreća takodje mora da postoji, pogledaj srećni WH sa Lingardinjom kome sve polazi od noge šta hoće.  To da su najmanje loši, ne verujem, možda nemaju skilla da budu ispred Sitija u ligi, ali su zasluženo po svemu prikazanom drugi. A ne znam kako očekuješ igru, u ovakvoj ligi gde svako može da ti otkine bodove i gde se sad igra bez navijača, i u čudnom rasporedu. Samo Siti ima igru, svi drugi se grčevito bore za rezultat. United kao SAFov možda nećemo gledati do kraja naših života, kao ni Barsu sa Ronaldinjom ili nepobedivi Arsenal ili Liverpul iz prošle sezone, takvi timovi nisu nešto što se često dešava, i mnogi su one hit wonder.

Dok Ole okreće rezultate, Murinjo je prosuo 12 poena posle 80og minuta. Sa tih 12 bodova bi imao CL u džepu bukvalno, a ovako neće ni videti LE.  Ja ću da kažem ovde javno, debelo sam ove sezone pogrešio kod Olea, pokidao je sezonu ako pogledamo realna očekivanja sa početka sezone, i valjda neće da je usere u zadnjih 6 kola i dve runde LE. Sa druge strane, posle solidnog početka, Murinjo treba da pakuje kofere.

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno ne pratim fudbal, pratim "biznis oko fudbala" pomalo, ali mi totalno ništa nije jasno oko ove superlige. Razumem razloge formiranja, razumem hejt onih kojima se to ne dopada ali ono što ne razumem je kako su došli na ideju da ovo prave ako nisu imali apsolutnu sigurnost da izguraju tu priču do kraja? 

Prvo sa ovim povlačenjem klubova, onda:

Quote

 

Ањели потврдио – званично се укида Суперлига и пре почетка
Фудбалска Суперлига, ново такмичење које је подигло много прашине, неће бити организована, потврдио је председник Јувентуса и један од главних људи у организацији Андреа Ањели. Суперлига се укида након што је свих шест клубова из Премијер лиге повукло учешће.

"Да будем искрен, не. Очигледно је да то неће бити случај", истакао је Ањели на питање да ли ће такмичење бити организовано.

Манчестер сити је покренуо лавину, наставили остали енглески клубови - Арсенал, Ливерпул, Тотенхем, Манестер јунајтед, нешто касније званично и Челси, а наставили је Интер и Милан.

 

Kakav je ovo "igrala se deca" scenario? Šta je to UEFA/FIFA uradila što ovi nisu mogli da predvide, ipak je tu iskusna ekipa svih njih, jasno je bilo da će se buniti i navijači i ostali timovi, onda valjda ideš u fazonu "jel juriš, juriš" pa ono sa štitom ili na njemu a ne posle dva dana od najave "haha hehe šalili smo se".

Pa ako može neki tldr koga ne mrzi 🙂

Link to comment
Share on other sites

i ja se isto pitam, dok ovih dana nailazim na te price o superligi

je l realno da su oni pokrenuli takav jedan gigantski projekat, a da nisu uopste ispipali teren, istrazili stvari

sta su uopste ocekivali da ce se desiti, da ce svi pognuti glave i kao vazi? bukv igraci/treneri ekipa clanica kenjaju javno, da se ne ide nista dalje

desio se najpredvidljiviji moguci backlash i ovi kao, k gg, za ovo nismo bili spremni!

Link to comment
Share on other sites

@Highl1pazi, najvise mi bode oci to sto kazes da je okretao tekme pravim izmenama a on 2 izmene nije napravio celo prvenstvo 😁 Bas me zanima da li ima neka statistika na konto toga. 31 kolo - 93 moguce izmene. Cenim maks 10 izmena pre 60og (verovatno vecina iznudjenih zbog povrede) i mozda jos 10ak pre 80og minuta tipa Tominej, Dzejms, Grinvud koji uopste nisu uticali na preokrete i promenu igre. Najjaci sastav igra skoro svaku utakmicu i do 85 minuta ne izvlaci nikoga. 

Elem. Diskutovali smo ovde pre pocetka sezone i cvrsto sam verovao u Olea. Bio sam ubedjen da ce laganica uplivati u top 4, ali nisam pretpostavio da ce lagano biti drugi sa 10 bodova viska u odnosu na treceg sto bih vise pripisao jadnoj igri Thema, Celzija i Lpula (Them je bilo za ocekivati sa Murinjom, Celzi unistio Lampard a Lpul Jordan Pickford :). No i pored svega toga stil koji fura (slican Murinjovom) ne uliva mi puno poverenja. I dalje verujem u njega kao sto sam verovao i u LVG u godini u kojoj je dobio otkaz (preostro), i nadam se da ce nastaviti sa ciscenjem sodera koje je zapoceto pocetkom sezone a nastavljeno najavljenim odlaskom Shitwoorda i da ce Megvajer, Lindelof, Fred, Dzons ubrzo dobiti ispisnice i dobiti adekvatne zamene. Ako dobije 2 transfera za CB + CDM ocekujem borbu sa Sitijem za titulu, ako mu opet zabodu noz u ledja kao i svih ovih godina verovatno cu ga podrzati jos godinu dana i nadati se da ce uvesti neke mlade igrace umesto ovih propalica iako nije sklon tome. 

Sto se tice komentara na SAF, Arsenal, Barsu i sl. Svestan sam toga i znam da ce se takve stvari tesko ponoviti. Ono sto mi smeta je stil kojim prikuplja podove i koji cu "razumeti i tolerisati" jos jednu sezonu dok se ne dovedu igraci koji mogu da igraju napadacki fudbal.

 

1 hour ago, Lucky said:

Apsolutno ne pratim fudbal, pratim "biznis oko fudbala" pomalo, ali mi totalno ništa nije jasno oko ove superlige. Razumem razloge formiranja, razumem hejt onih kojima se to ne dopada ali ono što ne razumem je kako su došli na ideju da ovo prave ako nisu imali apsolutnu sigurnost da izguraju tu priču do kraja? 

Prvo sa ovim povlačenjem klubova, onda:

Kakav je ovo "igrala se deca" scenario? Šta je to UEFA/FIFA uradila što ovi nisu mogli da predvide, ipak je tu iskusna ekipa svih njih, jasno je bilo da će se buniti i navijači i ostali timovi, onda valjda ideš u fazonu "jel juriš, juriš" pa ono sa štitom ili na njemu a ne posle dva dana od najave "haha hehe šalili smo se".

Pa ako može neki tldr koga ne mrzi 🙂

Postoji ideja o promeni formata Lige Sampiona koji je nevera pa je moguce da je ovo samo dizanje prasine kako bi se proguralo "manje" zlo.

@mohr Ako mislis na to da godinama cekamo da Shitwoord ode onda te razumem, ako mislis da godinama cekamo na igru koju fura Ole onda se ne slazem jer se nista puno nije promenilo u odnosu na Murinja. Jednostavno kao sto sam pomenuo Murinjo, Lampard i Pickford su unistili glavne konkurnte za ulazak u LS i to je jedini razlog zbog cega je Ole uspesan.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Woodword ide 100 %, to je sjajna vest ali se ne slazem sa tobom da im je stil isti, daje se veci broj golova, ekipa igra svih 90 minuta do kraja i ne predaju se nikad, nalik onom SAF-om timu koji igra do kraja i obrce utakmice na samom kraju, vidi se jasno razlika izmedju Murinja i Olea, igraci mnogo vise ginu sada i nisu malodusni kao nekad, pa greenwood cesto ulazi sa klupe i kida klinac, nema ni 20 god...

Link to comment
Share on other sites

Murinjo je postigao 68 u sezoni kad je uzeo drugo mesto sa losijim timom i 1/3 dosudjena penala . Ove sezone Ole ima 8/9 tako da me ne bi cudilo da bez penala bude na cifri oko 68 pa je cista zabluda o tome da se postize vise golova. Voleo bih da mi kazes ko se to od igraca vise bori nego ranije? Iz onog sto vidim jedini koji daje 110% sebe su Fernandez i Kavani a ostale treba da bude sramota koliko su lenji u odnosu na pomenutu 2 od kojih je jedan deda. GW je bio jako dobar proslu sezonu ali vec vidim da ce ga Ole stil a i treneri upropastiti

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, FATA said:

Murinjo je postigao 68 u sezoni kad je uzeo drugo mesto sa losijim timom i 1/3 dosudjena penala . Ove sezone Ole ima 8/9 tako da me ne bi cudilo da bez penala bude na cifri oko 68 pa je cista zabluda o tome da se postize vise golova. Voleo bih da mi kazes ko se to od igraca vise bori nego ranije? Iz onog sto vidim jedini koji daje 110% sebe su Fernandez i Kavani a ostale treba da bude sramota koliko su lenji u odnosu na pomenutu 2 od kojih je jedan deda. GW je bio jako dobar proslu sezonu ali vec vidim da ce ga Ole stil a i treneri upropastiti

Pa recimo sa Pogbom je bio u svadji citavo vreme a realno Pogba iako je gnjida je klasa na terenu kad hoce...Rashford odlican, Marsijal se trudi ali mu fali ono nesto, Greenwood ce biti zverina, nisam fan Freda ali ne znam koliko sam objektivan u pogledu Matica, Shaw igra fantasticno a Murinjo je hteo da ga se resi, ovaj iz Porta Brazilac mu greje klupu iako je trebalo da bude veliko pojacanje, odbrana i dalje poprilicno losa ali i nisu nikakva imena pozadi i tu najvise skripi, drugo mesto a u Ligi evrope su favoriti da osvoje, videcemo, inace su penali deo igre tako da to necu ni da komentarisem, i ono najbitnije, odlicno je postavljao ekipu u svim derbijima, pogotovo u drugom delom sezone, problem su bili neki kiksevi protiv Sefilda i jos nekih ispod prosecnih ekipa.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Lucky said:

Kakav je ovo "igrala se deca" scenario? Šta je to UEFA/FIFA uradila što ovi nisu mogli da predvide, ipak je tu iskusna ekipa svih njih, jasno je bilo da će se buniti i navijači i ostali timovi, onda valjda ideš u fazonu "jel juriš, juriš" pa ono sa štitom ili na njemu a ne posle dva dana od najave "haha hehe šalili smo se".

 

Rekao bih da su sve lepo zamislili, dogovorili i neki ugovori su se potpisali. Ali kada je krenuo gnev navijaca, trenera, bivsih i aktivnih igraca i kada su FIFA/UEFA najavile da ce biti diskvalifikacija i da igraci koji igraju Superligu nece moci da nastupaju za reprezentacije - gg wp 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ma kakva FIFA i UEFA, ovo je odradila PL uz podrshku vlade i naravno doprinos prethodno pomenutih. Doba vikinga koji otimaju sa britanskih obala je davno proshlo. Nece sigurno dozvoliti sheicima da odnesu klubove stare po 50-100 godina da igraju po Kataru, Kini i SAD za velike pare. Nije nego, kupish neshto shto se razvija 3-4 generacije pa mislish da mozesh da ga odnesesh kuci jer si "platio". To moze samo u banana zemljama tipa Srbije.

  • Like +1 1

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sting said:

Ma kakva FIFA i UEFA, ovo je odradila PL uz podrshku vlade i naravno doprinos prethodno pomenutih. Doba vikinga koji otimaju sa britanskih obala je davno proshlo. Nece sigurno dozvoliti sheicima da odnesu klubove stare po 50-100 godina da igraju po Kataru, Kini i SAD za velike pare. Nije nego, kupish neshto shto se razvija 3-4 generacije pa mislish da mozesh da ga odnesesh kuci jer si "platio". To moze samo u banana zemljama tipa Srbije.

Baš razmišljam o našim raznim regionalnim ligama u basketu, vaterpolu, hokeju - i te lige su OK kada je raspad unutar jedne zemlje. Npr. vaterpolo i hokej bi igrale iste 3 ekipe, i nikad ne bi mogao da digneš kvalitet tog sporta.

Sa razvijenim sportom poput fudbala bukvalno udaraš na nacionalni interes. A da je blef, čisto sumnjam jer je investicioni fond sunuo ozbiljne pare da se ovo desi. Pre će biti, što kaže Stinže, da su ih Evropljani izvozali kao mlade majmune.

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2021 at 12:19 PM, mladenq said:

i ja se isto pitam, dok ovih dana nailazim na te price o superligi

je l realno da su oni pokrenuli takav jedan gigantski projekat, a da nisu uopste ispipali teren, istrazili stvari

sta su uopste ocekivali da ce se desiti, da ce svi pognuti glave i kao vazi? bukv igraci/treneri ekipa clanica kenjaju javno, da se ne ide nista dalje

desio se najpredvidljiviji moguci backlash i ovi kao, k gg, za ovo nismo bili spremni!

baš ovo, i dalje sam šokiran ovim osim ako nije bio neki spin u fazonu "e mi ćemo da pokrenemo ligu ako ne uradite to i to" i onda ovi kao "e nećete lol nemate muda" a ovi "jel nemamo, evo vidite" i onda ovi kao "e sori šalili smo se evo vam" i onda ovi drugi "ok, gasite ligu dobili smo šta smo hteli".

On 4/21/2021 at 1:21 PM, FATA said:

Postoji ideja o promeni formata Lige Sampiona koji je nevera pa je moguce da je ovo samo dizanje prasine kako bi se proguralo "manje" zlo.

 

da, to je otprilike ovo iznad što sam napisao, s tim što nemam pojma šta to hoće da menjaju, rekoh, ne pratim fudbal.

 

15 hours ago, fuse.buca said:

Rekao bih da su sve lepo zamislili, dogovorili i neki ugovori su se potpisali. Ali kada je krenuo gnev navijaca, trenera, bivsih i aktivnih igraca i kada su FIFA/UEFA najavile da ce biti diskvalifikacija i da igraci koji igraju Superligu nece moci da nastupaju za reprezentacije - gg wp 🙂

nemoguće da ih to zaustavi pa na to su morali da računaju kao scenario.

 

10 hours ago, Sting said:

Ma kakva FIFA i UEFA, ovo je odradila PL uz podrshku vlade i naravno doprinos prethodno pomenutih. Doba vikinga koji otimaju sa britanskih obala je davno proshlo. Nece sigurno dozvoliti sheicima da odnesu klubove stare po 50-100 godina da igraju po Kataru, Kini i SAD za velike pare. Nije nego, kupish neshto shto se razvija 3-4 generacije pa mislish da mozesh da ga odnesesh kuci jer si "platio". To moze samo u banana zemljama tipa Srbije.

nije mi pao takav scenario napamet, može biti realna priča.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...