Jump to content

Premier League 2018/19


Lex

Recommended Posts

Za sta je bre veci ? Covek prekinuo dominaciju Rendzersa i Seltika sa Aberdinom,dosao u Manchester koji je bio nikakav i napravio instituciju,najveci klub u engleskoj i svetu,Murinjo jesto dobar trener ali da ne poredimo babe i zabe...od Vengera ima vise uspeha,za Fergusona mu nece biti dovoljne ni dve karijere...pa Zidan ako ovako nastavi ce biti bolji od Murinja po uspesima za neko vreme...

Link to comment
Share on other sites

Najveći klub u Engleskoj u periodu do ulaska kapitala kad je PL realno bila nebitna i oporavljala se od Hejsela. Čim je došao kapital, i krenulo da se ulaže, postao je prosek i krenuli su da mu dele packe Venger i Murinjo. O dominaciji u Škotskoj ne bih da pričam, liga malo ozbiljnija od Cvajte :tf: mohr, opet briljiraš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2020 at 11:56 AM, Highl1 said:

Najveći klub u Engleskoj u periodu do ulaska kapitala kad je PL realno bila nebitna i oporavljala se od Hejsela. Čim je došao kapital, i krenulo da se ulaže, postao je prosek i krenuli su da mu dele packe Venger i Murinjo. O dominaciji u Škotskoj ne bih da pričam, liga malo ozbiljnija od Cvajte :tf: mohr, opet briljiraš

Iskreno,ti si ovde izbriljirao,poredeci Murinja kome kapa dole za Porto i prvi mandat u Celsiju gde su bili jako gotivna ekipa i igrali stvarno dobar fudbal,posle toga je lik izgubio kompas,na stranu uspesi sa Interom(3/3 trofeji) ali parkiranje autobusa i anti fudbal,uzasan bio u Realu,u Manchesteru uzeo neke nebitne trofeje ali kako je ekipa igrala je bila cista tuga a sto se Aberdina tice,ne znam jesi li svestan da sad neko uzme Vojvodinu ili Radnicki iz Nisa i izdominira kod nas,nebitna jacina lige totalno,da ne pominjem sto je i u Evropi uzeo trofej ali poredeci njih dvojicu si bas isfailovo a kamoli reci da je jos i bolji,koliko god da ga ne volis to ocekujem od danasnjih klinaca kojima je Lebron bolji od MJ-a,takva ti je komparacija...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mohr said:

Iskreno,ti si ovde izbriljirao,poredeci Murinja kome kapa dole za Porto i prvi mandat u Celsiju gde su bili jako gotivna ekipa i igrali stvarno dobar fudbal,posle toga je lik izgubio kompas,na stranu uspesi sa Interom(3/3 trofeji) ali parkiranje autobusa i anti fudbal,uzasan bio u Realu,u Manchesteru uzeo neke nebitne trofeje ali kako je ekipa igrala je bila cista tuga a sto se Aberdina tice,ne znam jesi li svestan da sad neko uzme Vojvodinu ili Radnicki iz Nisa i izdominira kod nas,nebitna jacina lige totalno,da ne pominjem sto je i u Evropi uzeo trofej ali poredeci njih dvojicu si bas isfailovo a kamoli reci da je jos i bolji,koliko god da ga ne volis to ocekujem od danasnjih klinaca kojima je Lebron bolji od MJ-a,takva ti je komparacija...

kad je Ferguson bio u Aberdinu, kraj 70ih i početak 80ih, fudbal je bio na toliko niskom profesionalnom nivou da je i Forest bio prvak Evrope. I konkurencija tad i konkurencija pa i 20 godina nakon toga je nebo i zemlja. Murinjo je uspeo da uzme CL 2004e, u punom jeku upumpavanja para u fudbal, a zatim je uzeo tripletu sa Interom, gde je izbacio Čelzi, Barsu i Bajern (i bio sa Barsom u grupi). Junajted neće skoro videti trofej osim tih bezveznih, kako ti kažeš, a iako je imao slabiju priču u Realu, opet je uspeo da oduva onako prejaku Barsu u drugoj sezoni sa preko 100 bodova i 100+ golova, sa tim antifudbalom. 
Ferguson je za svoje dve CL imao nezapamćenu sreću u finalima (99e se nisu videli protiv Bajerna, nesrećni Teri koji se okliznuo u penalima za drugu CL), a osvajao je titule protiv raznih jakih timova poput Aston Vile i Noriča (93), Blekburna (94, koji mu je maznuo titulu 95e uprkos porazu u zadnjem kolu, kad nije uspeo da pobedi), Njukasla, etc. Tek od dolaska Vengera ima konstantno nekog dostojnog protivnika, a onda kasnije u priču ulazi i Abramovič. Svi engleski klubovi su 90ih zbog nove lige, cene neigranja u Evropi 5 godina, morali da prodaju svoje igrače u tada bogatije lige, Italiju, Nemačku, Španiju, i realno tek nakon 2000e kreće ozbiljniji kapital. A od tada, bio je dobar, uzimao je trofeje, ali uzimali su i drugi, i bilo je solidno klanje Vengera, Murinja, Fergusona i kasnije ovih koji su došli kod šeika. 

Ono što sad gledamo u PL, šest solidno jakih timova, plus ostatak lige koji može svakome da uzme bodove, to je 90ih realno bila Italija sa Milanom, Interom, Parmom, Juveom, Romom, Laciom, uz ove sitne koji su znali da iskoče
 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo to,on nije kupovao,covek je izbacio celu jednu generaciju koja je dominirala fudbalom godinama,bekam,skols,gigs,braca nevil,bat itd,99 jesu imali nenormalno srece u finalu ali su i bili poprilicno oslabljeni neigranjem skolsa,vec sledece godine su cini mi se bili ubedljivo najbolja ekipa ali ih je Real/Raul izbacio iako su bili mnogo slabija ekipa,ta ekipa Manchestera je uvek imala svoj prepoznatljiv stil igre ko god je bio na terenu,dzon o shej ili vidic,park ji sung ili kristiano ronaldo,da ne pominjem kad je Skolsa vratio iz penzije i uzeo titulu ispred svih tadasnjih bogatasa a ima i ona sezona kad je qpr pustio city kad su saznali da su opstali u ligi...

Link to comment
Share on other sites

To je bila smena generacija koja je došla iz mlade ekipe, i jednostavno bila pun pogodak, isto kao npr što su ti iz Barse izašli Mesi, Ćavi i Iniesta. Ista ta škola radi zadnjih 30 godina, kog poslednjeg dobrog igrača su izbacili? Eto Rašford, možda Greenwood, i to je to, McTominay je pampur. Opet, da su bili toliko dominantni, u Engleskoj jesu, u Evropi se nisu stalno proslavljali, i tek dve CL za koliko, nekih 15+ godina, mi nije baš toliko puno, plus je druga CL došla sa solidnim ulaganjima. A i od te 99e je United kupovao samo tako i trošio pare, jer je omladinska škola zatajila, bukvalno niko više na ostrvu nema svoje igrače, tu i tamo neko bljesne, ali to je slabo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ali je Arsenal pravio rezultate bez bombastičnih transfera, i nikad nisu toliko bacali pare (do ovih zadnjih par godina kad daju pare na nenormalne ugovore levih igrača)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Apropo klinaca iz akademije - nije sto navijam za njih, ali iskreno mi deluje da Arsenal ima solidne rezultate trenutno sto se tice klinaca koji su u prvom timu, i njihovog kvaliteta:

https://www.transfermarkt.com/arsenal-fc/jugendarbeit/verein/11/plus/1/galerie/0?wettbewerb_id=GB1&option=4&art=0

Ako zanemarimo Bellerina, koji je vec stari vuk, tu su svi ostali englezi (ili bar dupli pasosi), i od njih, po meni Saka vec izvesno moze da bude world class player, a i ostali su se vec solidno dokazali, samo im treba jos prostora, koji ce dobijati sve vise.
Nketiah cesto startuje, Maitland Niles takodje, Willock i Reis Nelson ulaze sa klupe. Jedino je Smith Rowe jos uvek negde izmedju, zablistao je u par utakmica, ali se onda izgubio i samo se setka po pozajmicama.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na današnji dan prošle godine, Murinjo je preuzeo Totenhem. U ovih godinu dana samo su Liverpul i Siti osvojili veći broj bodova

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne verujem da su kandidati za titulu, ali ako završe u top4 ove sezone, po meni je to uspeh

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ne znam vise ni sta da mislim 😄
Ne mogu reci da su mi pokazali konstantno dobar fudbal. Protiv Sitija su igrali pametno, iskoristili su svoje sanse, ali je isto tako Siti bio dominantan. Sa druge strane, dobijaju i kad ne igraju dobro, a i nemaju obaveze u LS, jos ni Bale ne igra... videcemo, mislim da ce tih narednih 5-6 kola dosta da pokaze.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

polivaj Žoze

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alfa said:

likovanje posle pobede nad Arsenalom je kao da se hvalis time sto si prebio dete na ulici 😄

tako sigurno nisi mislio pre sezone, nego je bilo loženje top4, Auba potpisao ugovor, a onda kurac :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

e moj Stevdžo druže :tf:
@alfa: realno, ekipa je ispod proseka, ako sa strane ostaviš Aubu i Lacazeta, gde je prvi u očajnoj formi, ti tu nemaš krštenog igrača. Cela odbrana je za djubre (osim možda Lenoa), sredina isto, Willian je prestar i previše potrošen za ulogu koja se od njega očekivalo (da bude prvi asistent i plejmejker), a Pepe je promašaj. Ozil, više ni ne znam šta je sa tim čovekom. Od tih mladih, jedino Saka može nešto da uradi, ostali su za loženje u liga kupu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...