Jump to content

NBA 2018-2023


nickwood

Recommended Posts

Ahaha, pa jebote, sta je ovo :D

Evo Mohr, ja cu biti fini za razliku od ostalih dok jos imam zivaca da probam da ti objasnim zasto fejlujes. Prvo ti si jos prosle sezone izjavio citiram "da je Gasol u top 3, ako ne i najbolji centar u ligi". Kao laici cemo prvo pogledati statistike koje ipak nesto govore i videti da je Gasol prosle sezone imao sasvim prosecne statistike, cak i slabije nego pretprosle ili ove sezone. A onda pogledajmo sta je Memfis uradio prosle sezone, nista, nisu bili ni blizu plejofa. Jel Gasol dobio neku nagradu ili izabran u defanzivni tim lige, mislim da nije. Dolazimo do odbrane koja mu jeste jaca strana, ali ako ga uporedimo sa boljim defanzivnim centrima (Gober recimo) vidimo da ni tu ne prednjaci nesto vec pre kaska za njima. Na stranu sto se odbrana mnogo manje ceni nego napad poslednjih godina u NBA i tesko da bi neko samo sa odlicnom odbranom mogao da bude i izboru za MVP, a kamoli osvoji. Dok je recimo Harden takoreci bez odbrane dobio MVPa samo zbog ucinka u napadu. A slozices se da je Gasolov potencijal prilicno skroman u napadu. I ti sad kazes da centar sa solidno jakom odbranom i vise nego prosecnim napadom moze da bude u top 3 centra u NBA. A ovo tvoje ocenjivanje na osnovu granica na kladzi pokazuje samo da ga smatraju za dobrog odmbrambenog igraca i nista vise. Pa sigurno su granice i na igrace kad igraju vs Gobera ili nekih drugih dobrih odbrambenih igraca manje, pa to ne cini ove automatski najboljim igracima u ligi. Eto, nadam se da ces makar pokusati da prihvatis da nisi bio u pravu sa tom pricom kad ti 5 likova koji prate NBA po 20 godina to kazu valjda ima tu nesto, pa nismo valjda svi debili, a samo ti pametan:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 puta all star igrac ispade botina,dobro,a mogli su prosle sezone da imaju hakima ili admirala na centarskoj poziciji,o5 ne bi igrali play off,razumem ja vasu logiku ali on covek u direktnim duelima oducio sve te centre koji su po vama bolji od njega,dakle towns,embid itd,da se odma ogradim,nit ga gotivim nit mi je rod :D ali se trudim da budem maksimalno objektivan,kog pa spanca mozes da gotivis kad su 99 % cigani prljavi,lepo si gore napisao,po statistici on ne deluje impresivno ali kad odgledas utakmicu memfisa i to koliko je on dominantan u direktnim duelima a opet igra za ekipu i veoma nesebican je igrac,ni blizu on nema talenta kao jokic ali ima odlicnu karijeru koja dugo traje a ovde je ispalo da ga ja velicam a vi blatite iako se radi o jako kvalitetnom igracu,nadam se da ce konli ostati zdrav i onda ni play off nije nemoguc,a gober uopste nije ista kategorija i zato ga i ne pominjem,pre bih vucevica izabrao,drva poput gobera,dramonda,dj-a,howarda mogu da se porede izmedju sebe samo s tim sto gober igra impresivnu odbranu ispod kosa,to stoji

Link to comment
Share on other sites

Pa eto sam si rekao, jeste dominantan u odbrani, u napadu prosecan, to jednostavno nije dovoljno za top 3. Nek je i najbolji odbrambeni igrac u ligi, sa takvim napadom opet ne bi mogao da bude najbolji centar, jednostavno se napad mnogo vise ceni nego odbrana sad. I nemoj da okreces, nisam ja rekao da je botina, niti ga blatim, svakako je u top 10 centara ove sezone, za proslu vec ne bih rekao. A ocigledno se poboljasao otkad se vratio Konli, i to govori nesto.  A Gobera ne bih bas stavljao u kategoriju drveta sa Dramondom i Deandreom, al dobro. I ne resava Gasol bas uvek centre kako si ti naveo, bogami ga cesto i napune. A normalno da ce da ih dobro cuva kad mu je odbrana adut, ali kao sto rekoh to je nedovoljno za top 3. Eto, ako se ne slazemo da ne davimo vise.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ko ga to napuni? jokic jednom sada a prvu tekmu nije imao poen iz igre ? ako gledamo iskljucivo ofanzivnu statistiku dramond ispada bolji od jokica a jokic je klasa za njega dok pomenuti dramond osim tog skoka nema nista vise...pre ove prosle sezone koju je skoro celu konli propustio zbog povrede gasol je imao oko 20 ppg i bio je all star po treci put a igra na zapadu celu karijeru,bio je i najbolji odbrambeni igrac lige nesto ranije,i apsolutno nisam nikad rekao da je najbolji ali da je u vrhu jeste,kazins mi je kad je zdrav bez premca broj 1 ali posle ove povrede mozda nikad to ne bude isti lik,jedan towns ima predobru statistiku i jokiceva u poredjenju sa njim izgleda kao smece ali je jokic mnogo bolji igrac i to ne zato sto ja tako kazem vec i strucnjaci u nba tako misle,imace svi oni bolje karijere od mladjeg gasola(osim u slucaju nekih tezih povreda) ali trenutno stvari ne stoje tako.

Link to comment
Share on other sites

Punili su ga bogami, pogledaj malo bolje...i sta mi navodis sad te statistike od pre 3-5 sezona kakav je bio covece, govorimo o prosloj sezoni kad si rekao da je top 3...a ovo za Drammonda sa cirka 9 poena, 13 skokova i tipa 1 asistencijom da je po ofazivnoj statistici bolji od Jokare sa 18p, 10r i 6a je rofl...Jebote kako sve spinujes i okrenes, kao da smo na Uptu. Nista, ajde onda cu i ja tako kad neces normalno da diskutujes i uvezavas argumente. Pa napunio ga Bobi, znaci Bobi je najbolji centar u ligi :DDDDD

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa i jeste relevantno da jedno drvo ima tako dobru statistiku,jokicu si takodje popravio lepo statistiku a on je tek sa zadnje dve fenomenalne utakmice protiv atlante i memfisa prebacio 16 poena po mecu,ti i dalje pominjes punjenje a jednog igraca nisi naveo osim jokica,davis je ubacio 25 poena a izgubili su,da mogu njega bih oznacio kao najboljeg ove sezone ali on je prirodno PF,towns i embid su se protiv gasola recimo proveli kao bosi po trnju a njih si secam se pominjao kao bolje igrace od njega a oni jedva dvocifreni...

Link to comment
Share on other sites

Jokiceva statistika je od prosle sezone, jer si ti za proslu sezonu rekao da je Gasol top 3 centar...uzivaj, pobedio si svojim bezveznim analogijama, a da nijedno objasnjenje nisi ni procitao, a kamoli primio k znanju...nek je Gasol i najbolji defanzivac ikada sa onakvim napadom od prosle sezone ne moze da bude u top 3 nikako ma sta ti pricao

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

uhvatio si se prosle sezone kao pijan plota,ok,izvini sto sam te naljutio svojim bezveznim analogijama :),nastavicemo da pratimo statistiku a ne kako stoje stvari na terenu,svi srecni i zadovoljni,harden mvp ponovo jer decko averejdzuje 30 poena,zanemarimo sto sam rekao 2 way player i posebno to naglasio,najjaci centri su ovi sto daju mnogo poena,kawhi isto nije najbolji 2 way igrac,lebron bog i batina,jaci je cak i od MJ-a,KD choker i ostale gluposti koje sma procitao godinama unazad od vas statisticara,poz

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[roflmao] ,realno nije zasluzio ali stvarno ne znam sto se cudite,koje godine je ono pachulia izdominirao sa glasovima,nije kao da ce igrati na all staru...i sto da ne doncic,ubedljivo ruki godine,vec je glavni igrac dalasa u svojoj prvoj sezoni i iako su dosta pali i dalje se kao bore za top 8 na zapadu,na istoku bi imali garantovan play off,jokic ima premalo glasova a mislim da mu je mesto na all staru zagarantovano i bila bi velika nepravda ikako drugacije,bas juce sam odradio vote i iako su male sanse,jako bih voleo vejda i kartera sa istoka gledati kao onomad brajanta,uff al sam se raskenjao

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...