Jump to content

NBA 2018-2023


nickwood

Recommended Posts

Pa da Bjelica i Milojević proslave malo! 🙂

Quote


Ратници надиграли Бостон за седми шампионски прстен
Кошаркаши Голден стејта савладали су Бостон са 103:90 на гостовању у шестој утакмици великог НБА финала и са укупним скором од 4:2 у победама освојили шампионску титулу у најјачој кошаркашкој лиги света. Од самог почетка меча Ратници су преузели иницијативу и сигурном игром дошли до седмог шампионског прстена у историји клуба.

Тим је у ефикасности предводио Стеф Кари али је за победу била кључна тимска игра екипе Стива Кера у којој су чак петорица играча имала двоцифрен учинак.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Lucky said:

hahaha, pa da ali ovo je ono kao što beše Rebrača ima šampionski prsten lol :))

Rebrača nema, imaju samo ova četvorica. Kuzmić i Darko, slažem se, nula učinak, ali Peđa je itekako imao svoju rolu tokom plejofa 2011e, kao i Bjelica sad (obrana na Tejtumu npr u g5)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Highl1 said:

Rebrača nema, imaju samo ova četvorica. Kuzmić i Darko, slažem se, nula učinak, ali Peđa je itekako imao svoju rolu tokom plejofa 2011e, kao i Bjelica sad (obrana na Tejtumu npr u g5)

na darka sam mislio zapravo, pardoniram 🙂 moja greška.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mohr said:

Pedja u finalu gotovo da nije ni igrao ali je bas unistio lejkerse u finalu zapada trojkama.

polufinale, finale zapada je bilo vs OKC 4-1

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

 

НБА уводи казну за спречавање контранапада, нови корак приближавању Фибиним правилима
Од наредне НБА сезоне, екипа која начини прекршај у настојањима да заустави контранапад противника биће санкционисана једним слободним бацањем и поседом за нападајућу екипу. Поред тога, НБА је одлучио да и следеће сезоне остане на снази плеј-ин турнир, који је експериментално уведен пре две године.

Од наредне сезоне, екипа која је у контранападу биће додатно заштићена, пошто ће сваки прекршај над играчем у транзицији бити санкционисан једним слободним бацањем, док ће посед остати нападајућој екипи.

Основни критеријум приликом досуђивања оваквог прекршаја биће да ли је одбрамбени играч покушао да дође до лопте или не, док се у обзир узимају и чињенице као што су брзина контранапада, односно распоред играча на терену.

За разлику од Фибиних правила, играчу који направи прекршај биће досуђена само обична лична грешка, не и неспортска.

Постоји још једна разлика у односу на Фибина правила - слободно бацање може извести било који играч из нападајуће екипе, који је у тренутку фаула био на терену, а не онај над ким је прекршај направљен.

Правило неће важити у последња два минута утакмице, као и у последња два минута продужетка, пошто у НБА сматрају да би то "убило" већ прихваћену тактику да се праве фаулови како би се зауставило време.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 8/25/2022 at 8:33 PM, Dule_smor said:

uf, bedak 😞 najgore kad se tako nešto desi sportisti što nema direktno veze sa njegovim performansom i zezne mu sezonu (ili gore, karijeru).

doduše šta li je radio kad celu sezonu neće igrati ... (imam adblok pa mi ne da da pročitam tekst).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...