Jump to content

PES 2019 / FIFA 19


Recommended Posts

najbolje je opet sjediniti teme.

malopre streamovan pes 2019, zvanicno.

od 27. do ~35. minuta predstavljaju izmene. sjajno izgleda, sto je bilo za ocekivati jer nije trebalo mnogo menjati stvari od prosle godine s kojim su zakucali fifu. mislim na pokrete igraca, fiziku lopte itd.

rekose da ce se od ove verzije vise fokusirati na sporedne stvari, prezentaciju, modove i to, pa cemo videti vec kako to izgleda.

 

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

jebo potm hazarda, strovalis 500-600k u untradeable igraca, meni je to bas ono...

ja ne mogu kurca da otvorim od tog silve koji je bio 70k, jebiga.

ovaj wl zavrsim 19-11, imao 19-9 i poslednje dve partije budu fifa finest ludila...moram da prebacim tih 20, bas ozbiljan skok u nagradi je tu.

 

edit: a da, za poslednje 3 nedelje sam imao 3 walk outa, sva 3 puta mi izadje mrtvi ederson...

aj dodaj me, ovde cemo svakako samo ja i ti pisati :D

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

vecito pitanje...

fifa ili pes?

planiram opet da se vratim fudbalu, ali nisam igrao neko vreme i ne znam koja je simulacija trenutno bolja. 

imate li neke savete iz prve ruke? pros and cons? ne bih bas da se cimam i probam obe igre, plan mi je da izaberem jednu, igram neko vreme sa piratskom verzijom, ako mi se svidi kupim i igram online.

 

tnx

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alfa said:

vecito pitanje...

fifa ili pes?

planiram opet da se vratim fudbalu, ali nisam igrao neko vreme i ne znam koja je simulacija trenutno bolja. 

 imate li neke savete iz prve ruke? pros and cons? ne bih bas da se cimam i probam obe igre, plan mi je da izaberem jednu, igram neko vreme sa piratskom verzijom, ako mi se svidi kupim i igram online.

  

tnx

ja prosle godine igrao pes jako, ove godine kupio pes i posle mesec dana presao na fifu.

sto se tice imena klubova, to je najmanji problem, to se sredi za 10min i sve sljaka i online. sto se tice ostalog, to ti vec niko ne moze reci, zavisi sta volis. ja sam igrao pes ceo zivot, od ISS 1 na PS1, nesto malo igrao fifu14 i evo sad presao jer su ispeglali dosta stvari koje su mi bile odvratne u prosloj fifi, otisli vise ka pravom fudbalu itd i tesko da cu se vratiti. odigrao sam jedan pes od kad sam presao na fifu i bilo mi je toliko sporo sve da sam hteo da se roknem. 

aj kao neki pros i cons da probam da sastavim sve na gomilu, bice malo haoticno sigurno al jebiga

PES: za pocetak, online modovi su prejadni, player pool mnogo manji naravno.  e sad, vise podseca na pravi fudbal i vise se igra kao pravi fudbal. sporiji dosta, dosta. vise se koristi sama inercija igraca u driblingu, promena smera kretanja, a manje koriscenje finti npr. ono sto je problem i sto je malo izmenjeno od prosle godine je sto su dodatno nerfovali dribling, pa ti manje vise ne preostaje nista nego da igras ping-pong paseve na prvu, a moraces na prvu cesto jer se igraci retardirano ponasaju cesto cim prime loptu, previse su 'clunky' i ubacuju previse nekih dodatnih dodira koji smanjuju responzivnost i fluidnost u igri. ove dve stvari su me na kraju i odbile od igre totalno. kad igras malo vise pesa, previse sve postaje repetitivno i jednodimenzionalno. ponavljaju se kombinacije, akcije, potezi, golovi, sve. kad gledas najbolje igrace neces videti posebnu razliku u stilovima jer postoji manje vise jedan stil koji 'radi'. a da, optimizacija im je katastrofa naravno.

 

FIFA: ogroman player pool (mada je pozeljno igrati na konzoli), ultimate team mod koji se manje vise iskljucivo igra online je bolesno dobro odradjen. igra je dosta fluidnija, brza, ali ne brza kao ranije. poboljsali su fiziku neverovatno, tezina, gradja samih igraca napokon ima smisla i naravno utice na ono kako se oni koriste u igri i sta uopste mogu da izvedu. u samoj kontroli lopte ima 5 puta vise stvari nego u pes-u zbog cega i mislim da ne bih mogao da se vratim. mozes da koristis gomilu finti (koje su ranije bile op, a sada su izbalansirane), a mozes i bez njih da igras, vise 'pesovski'. generalno je dinamicnija i, meni licno, dosta zabavnija sada.

kapiram da te mrzi, ali izdvoj po 3 sata na obe igre i lepo probaj jer je stvarno stvar ukusa i velika razlika u tipu fudbala

a da, sad vidim da si bas naglasio da hoces da igras online, tako da mislim da tu pes nema sta da trazi. reci cu ti samo da sam za celu proslu godinu ( a igrao sam od dana izlaska) odigrao partija u pes-u kao sad fife za mesec dana. 

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ne znam, meni je prošle godine bio mnogo bolji PES, ove FIFA. Negde 2013, 2014, 2015, bila bolja FIFA, pa onda zadnje dve PES, i sad opet FIFA, šta li rade ti ljudi. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...