Jump to content

Vaš prvi mobilni telefon?


krivinaš

Recommended Posts

1. Nokia 7600, tzv "liska", "sapun" i slično. Gde god se pojavio, pratilo me pitanje "jel ti to telefon???" Bruka pouzdan telefončić, kul za korišćenje kad se navikneš, mogao 2004. nagurati 15 pesama na 29MB memorije u .ogg formatu na variable bitrate i pič!

s-l300.jpg.9dc06babb7b695e85a0e33042b2b449e.jpg

 

Neki koji su ostali u lepom sećanju

2. Nokia 5500 sport edition - retko kompaktan i otporan symbian, kontrola kuckanjem (menjaš pesme tako što ga kucneš na određeni način npr).

410FEDbPhKL.jpg.442811c74053a55539dfab77b0eb165d.jpg

 

3. Sony Ericsson K serije, najviše sam korsitio k510 i k770, baš lep utisak ostavili, još čuvam neisoravne. Priželjkivao K850, sada imam čuvam jedan ispravan.

4. Sony Ericsson Xperia Ray, prvi android, oduševljen sam bio njihovom filozofijom da uguraju maltene sve što je moguće iz top ful size modela (za Ray je to bio valjda Arc) u kompaktno kućište. I sada za pomoćni vozim Z1 compact, mada kvalitet im je otišao dosta nizbrdo. Prvi fon koji sam flešovao, vraćao ga na Android 2.3 da rasteretim ram i sistemsku memoriju da može da radi, jer na ICS nije mogao.

se-xperia-ray-ofic-1.jpg.7066d4d1dbb637147d33112187935222.jpg

5. Xperia M - prvi kome sam uspešno menjao tač, sad se time bavim kao neki side gig.

6. Huawei P8 ( ne lite, ne lite 2017, već pravi prvi P8 Ascend) mi je trenutno all time favorit po nekom odnosu cene, kvaliteta, performansi i pouzdanosti.

Eto šta bih izdvojio, ima i prvi, i neki od najdražih...

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

eee to su bila vremena čudesnih fonova [^] 

 

Milanče liii nokia 7600 vrh!!

 

ja sam imao ružna iskustva sa par simensa ovaj što sam naveo i c60 kome je bagovala memorija...

eee to su bila vremena čudesnih fonova [^] 

 

Milanče liii nokia 7600 vrh!!

 

ja sam imao ružna iskustva sa par simensa ovaj što sam naveo i c60 kome je bagovala memorija...

 

nixysix taj es e sam nameravao da kupim pa nisam [8D]

Link to comment
Share on other sites

Telefon sa najjačom kameru koji sam ikada imao je sony ericsson satio!!! I ovaj iPhone ne može da mu pridje. Njega sam koristio od 2010. do 2011. doneo tada ćale iz nemačke, bio sam najsrećniji na svetu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 years later...

Bio je to mobtel devedeset i neke, mislim da je 1996. Siemens S6D, plosnat , malo deblji od danasnjih telefona a veci od sake. Slika je pozajmljena sa neta, nije moja.


Computermuseum: Siemens S6d from 1997

Edited by drndara

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 11:27 AM, drndara said:

Bio je to mobtel devedeset i neke, mislim da je 1996. Siemens S6D, plosnat , malo deblji od danasnjih telefona a veci od sake. Slika je pozajmljena sa neta, nije moja.


Computermuseum: Siemens S6d from 1997

drndaru drnda nostalgija :)) 'de si ovo iskopao! 🙂

ali ajde što da ne, dopada mi se tema!

eve ga moj, da izvinete:

paratouchmatrix7818139e760adfc0f1.jpg

Panasonic G500! Bio je isti ovakav i u sivoj boji, ali moj je bio baš ovaj plavi.

Prvi mobilni na svetu sa ugrađenom vibracijom! Koja nije bila u bateriji! 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rbds said:

Nokia 3210. Ono neko vreme pripejda, pa sms samo 160 slovnih mesta (jedan ofc, bahaćenje je da bude duži sms). Pa kada skontam da mi neće stati poruka idem unazad i brišem razmak posle tačke i zareza. 😂

da, da, bio i onaj mali brojač karaktera 🙂

ali ipak mislim da je najbolji trenutak tih SMS poruka to što nisi mogao da šalješ poruke između različitih operatera :))) pa kao telekom samo telekom, mobtel samo mobtel.

pa su se onda pojavili oni strani SMS serveri za slanje poruka, pa preko njih šalješ i jednima i drugima dok ih ovi ne provale pa ih banuju :))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drndara said:

Uvek sam uzimao telefon da ima i slusalice , tj jedna slusalica i mikrofon. Ma cigla tj. Nokia 3310 je bila zakon, nikako da ga polupas, a mogao si i kao oruzje da ga koristis. 😂

 

Ja sam obožavao moj N-gage, ofc ko nije, ali jedina veća glupost (pored naravno mesta gde su stavili mikrofon) jesu bile slušalice jer je imao dva konektora za slušalicu i mikrofon kao na kompu:

121226024-3-april-2019-eskisehir-turkey-nokia-ngage-and-n97-vintage-smartphones-on-white-isolated-background.jpg

Vidi se na slici. Pakao za naći zamenske kad riknu originalne jer naravno svi prodaju samo one sa jednim konektorom 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

da, da, sećam se, kao onaj dodatak za gameboy na kojem je bila kamera :))

Oh Gameboy, davno bilo ali je svakako za taj period bio zakon, nisam imao u boji. Dodjem kod drugara pa se povezemo nas dvojica i palijamo neke igre. Alien 3 na gameboy-u mi se urezao u pamcenje, bila mi je jedna od omiljenih.

 

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drndara said:

Oh Gameboy, davno bilo ali je svakako za taj period bio zakon, nisam imao u boji. Dodjem kod drugara pa se povezemo nas dvojica i palijamo neke igre. Alien 3 na gameboy-u mi se urezao u pamcenje, bila mi je jedna od omiljenih.

 

ja zapravo ne mogu da se setim kako se zove prva igra na gameboy koju sam igrao, a dobio uz sam gameboy.

i sve sam hteo da kao ispitam i nađem jednom i nikako.

sećam se kako izgleda, na fazon je roboteca ili saber ridera, taj anime fazon sa robotima i ti si jedan od njih i braniš planetu od vanzemaljaca koji su na fazon oktopodi, velike oči, pipci ... jbg, japan :)) i desno skrolujuć sa "kraljicama" itd. tek sam kasnije krenuo da igram marija. moram da iskopam to negde.

a ortak je imao Segu prenosnu, nikad mu nisam zavideo što ima uređaj u koloru jer su baterije trajale bukvalno sat vremena :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

vidi tema

2001 - Sony J70 

SONY CMD-J70 specifikacije

ima onaj skroll tockic sa strane

bila neka fora kad posaljes sms pa mozes da prekines slanje, poruka prodje a ne skine kredit ili nesto tako

otisao u penziju u ispravnom stanju, tu je negde po fiokama/kutijama sa kablovima

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...