Jump to content

PayPal prevara ili ne?


phantomq

Recommended Posts

Pre nekog vremena sam dao oglas na nekom drugom sajtu da prodajem stvar vrednosti par 100e...

Posle nekog vremena na mail mi se javi neko iz Gruzije koji je bez mnogo pregovora pristao na cenu i samoinicijativno se pinudio da plati 5% vise zbog troskova, samo mi je trazio moj PayPal i adresu kako bi spediter mogao da preuzme stvar...

Posto nemam PayPal i mrzelo me da se cimam odustao sam od svega a i delovalo mi je sumljivo da neko iz pm se cima za neku stvar koju sigurno moze da nadje negde u okruzenju za slicne pare...

Jel imao neko slicna iskustva? Ako je prevara interesuje me kako funkcionise?

Hvala

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

mozda je u gruziji 500e ?

ako hoces da sa tvoje strane budes siguran koristi WU , jer nema povratka novca nikako. Paypal uvek ima neke refund varijante ako prijavi da nije stiglo ili je osteceno il nesto, zato ga vecina izbegava za transakcije sa ljudima koje ne poznaju.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakva je situacija sad,ali pre ako pare idu kao gift,onda nije mogao refund da se odradi.Preko PP bilo raznih zajebancija.Ljudi su slali invoice umesto da uplate ili odrade refund posle uplate,tipa scam je bio,nije stiglo...

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ako prodajete robu preko Paypal-a, uradite verifikacioni korak pre trgovine, trazite skenirana licna dokumenta od kupca ( paypal username mora da se slaze sa dokumentom) i potvrdu email adrese.

 

To je verovatno kradena kreditna kartica povezana sa paypal nalogom, plati tebi, uzme robu koju posle zavalja a banke za 2-3 meseca povuku sve pare i na kraju ti ne ostane nista + ti paypal naplati 25 evra posto nisi obavio verifikacioni korak a salje ti pare kolega/prijatelj.

Edited by Zr.ninja
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Paypall je najvece smece,rok za chargeback je 6 meseci,I bukvalno nee mozes da pobedis ako ti neko odradi chargeback,nebitno kakve dokaze imas. Ako npr skines pare sa Paypalla I stanje ti je 0,racun ti ide u minus I imas odredjen rok da uplatis pare ili dobijas tuzbu. Neke banke cak imaju dogovor sa paypallom da ti povuku novac sa dinarskog racuna nazad na paypall kako bi vratio taj minus bez tvog odobrenja. Ovo sto je Ninja napisao je tacno ali mnogo,mnogo stvari I dokaza moras da imas da bi dobio svoj novac nazad. Jedina sigurna stvar na paypallu je family and friends, tu nema chargeback,Ali mislim da samo ljudi u evropi mogu da koriste tu opciju,nisam bas siguran.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...