Jump to content

Frostpunk


support

Recommended Posts

What he said.

Odlicna ideja, odlicno izgleda, sjajan worldbuild, ali prelaka, previse linearna, mali replayability, svaki scenario presao iz prvog puta

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Imas da promenis parametre za svaki scenario, nije da nema neki replayability. Da je crna kao This War of Mine, jeste. Sigurno ima nekih stvari koje se nisu pojavile tokom igranja. Racunam da nisam imao probleme sa kanibalima jer je klope bilo dosta i straza je tumarala po gradu. Znaci nije da je svaki prelaz isti.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Primer 1: Oluja besni i zaledi mi rudnike. ljudi krenu da panice i zahtevaju da se napravi jos jedan coal thumper i 3 gathering posta. Ne obraca paznju na to sto u rezervama ima vec 30.000 uglja, sto je dovoljno za vise od nedelju dana.

Primer 2: Desavaju se pobune zbog hrane i kradje hrane jer se ljudi plase zbog oluje. U storagu ima hrane za 6 meseci, odnosno 5000+ food rations. 

dobra je igra, al mi je prelaka, da ima vise razlicitih scenarija ili da su vise randomizovana bilo bi mnogo bolje

 

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, default podesavanja, normal, ovo sto opisujem sa tim surovim ciframa je bilo drugo prelazenje prve misije, kad sam tacno znao kad cu da nadjem sta, gde ima sta, sta je sta i sta da ocekujem pa mi je zato bilo mnogo lakse. 

Nisi imao vise od par stotina u steku jer nisi pravio one hangare, ja sam ih na kraju imao preko 40 u ovoj drugoj partiji

Primio sam sve izbeglice, i zdrave i bolesne.

Hrana je i meni bila wtf u prvoj, jer sam konstanto gurao sa 300 rations, i onda mi rekao da treba da ustekam preko 2500 do oluje, ali i ti je lako. kad ti kaze da to treba da ustekas, napravis 7-8 onih letecih lovaca i 2-3 cooking posta i za nedelju dana ti pune rezerve za 3 oluje (trading post u fishing village-u je isto divota, 10 radnika, 100 hrane dnevno, isto kao i 40 radnika u gradu). Izbegavati ono smece za povrce jer ti trose ona srca za automatone, napraviti sto vise automatona, poslati ih na drvo i metal.. automatoni su generalno keva, oni su mi i izvukli drugu partiju do kraja, mislim da sma ih imao 6-7. (post u tesla cityju i stalno ti salje te motore, mada i to je retardirano, bilo da ti skauti iskljuce tesla city ili nestanu u njemu, ti odmah posle imas mogucnost da napravis trading post)

Ugalj do pola igre furas samo rudnike, nakon toga jedan thumper, i kasnije kad najave oluju jos 3 thumpera i 10tak gathering postova

trebali su malo vise da se ugledaju na banished po meni po pitanju random situacija. Ovako je cela igra, svaka kampanja skriptovana u potpunosti, kad krenu da izlaze nove bice vrh, do tad na hold. 

Isto, igra prekratko traje i premala je, bre hocu da pravim postapokalipticni grad u frozen wastelandu. Nemoj da me ogranicis na to malo prostora gde zadnjih par dana se mucim gde ce sta da mi stane, i da cela igra traje 40tak "stvarnih" dana?! Hocu fabrike da ja mogu da pravim sam srca za automatone, hocu da mogu da pravim kolonije, hocu da prezivljavam oluje od 2 meseca, i da u blizini padne meteor ili se srusi neki avion.. Hocu da radnici organizuju sindikate i da prave proteste.. Hocu bre neko igru za koju je ova prva misija cela jedan veliki tutorijal..

Taj limit od 30-40 dana je vrh za this war of mine, ali za ovo?! baaaaaas prekratko... 

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...