Jump to content

Stanje foruma


Recommended Posts

Normalno da je umro kad imaš tucu neprijateljski nastrojenih ljudi prema svima koji nisu deo njihove "ekipe".

Niko nije blesav da dođe na forum gde će da ga napušavaju iz xy razloga.

Edited by themilann

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Tebra, mene boli kurac šta ćeš ti da kažeš za mene, bukvalno mi je svejedno.

Želim svima vama starijim članovima da kažem da vam se forum raspada, sve je manji broj ljudi na forumu, a mislim da je jedan od razloga zašto je to tako upravo taj što ovde pojedinci jedva čekaju neki "ispad" nekog random lika kako bi krenuli da ga smaraju iz xy razloga.

No hard feelings.

 

Edited by themilann

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

nije da nije u pravu, tortky-u je jedno 95% postova ili vredjanje nekoga ili neki h3h3 LLOuL troll komentari, ali nekako nije on taj koji je retardiran, ostali su:D, gledam sta covjek pise neki dan na upt-u, koja krajnost psovki, jezivo

a to tako moze, jer sto kaze milance ima ta 'ekipica', pa se onda tako uzajamno podrzavaju u tim moronskim ispadima:D

Link to comment
Share on other sites

grok

6 hours ago, themilann said:

Želim svima vama starijim članovima da kažem da vam se forum raspada

QUOTED FOR HISTORY

themilann, na žalost, nije čuo da je ovo stanje na forumu posledica pažljivo planiranog projekta, osmišljenog od strane stručnih ljudi za upravljanje mrežama.

eksperiment je i dalje u toku.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, tortky said:

Vidi, na UPT postoji ekipa koja stvarno hoće nešto normalno da kaže i oni nikada nisu dobili đon tretman, a onda imaš trol male slinave govnare koji gutaju crnačku spermu i oni zaslužuju da budu najedeni govnima kao kad ih je majka dojila.

Razumem ja tebe, nisi iz vremena kada je forum bio lepo mesto sa raznim ljudima koji imaju šta pametno da kažu, nedavno si napustio fidovanje mida sa mohrom i onda si zavalio da postoje i drugi delovi foruma i to je apsolutno u redu, ali uopšte nisi merodavan da pričaš ko je h3h3, a ko je "normalan" jer nisi u priči i perspektiva ti je apsolutno pogrešna.

 

"ekipica" se raspala jer su došli dupeglavci kao "protosss", "majebenimare", "reiser", "marmen" i ostala dupeglavac ekipa koja je svojim idiotlukom, uz zaštitu administracije, oterala sve što je valjalo sa ovog foruma, sada je ostala skupina govana i svi se zajedno valjamo u novonastalom brlogu i do jaja je :D :D :D :D :D

Ako nista, bar te je naterao da napises duzi post. Inace bi svako pomislio da je kurac sve sto znas... da kazes. Stvarno, skroz je kul sto pokusavas da dokazes da nisi bas toliko mutava. No, sta ces ti na uptu, kada tamo nikad nista smisleno nisi napisala? Pusti cike da pricaju. Ti lepo idi na sport, komentarisi ofsajde i postave i nema jeda.

Link to comment
Share on other sites

@tortky to sto navodis kao objasnjenje mi je manje vise jasno bilo i prije tvog posta, msm ne moras biti genije pa da zakljucis da ako svi redom napusavaju jednog lika na onom uptu a vala i na ostalim dijelovima foruma, da vjerovatno postoji debeo razlog za to i da su stvarno dobre sanse da on jeste moron

ali to niti opravdava u potpunosti tvoje sveukupno, neumoljivo izdrkavanje niti negira ovo sto milan kaze, mislim nemam predstavu ko je lik niti da li je 'zasluzio' da mu se izdrkavas na manje vise svaki post (bar ono sto sam ja upratio), ali sve je manji broj ljudi na forumu, a mislim da je jedan od razloga zašto je to tako upravo taj što ovde pojedinci jedva čekaju neki "ispad" nekog random lika kako bi krenuli da ga smaraju iz xy razloga ovo je nesumnjivo tacno.

i nije da uobrazavam da sam nesto merodavan, posto i jesam manje vise do prije neke 2 god iskljucivo visio na dota podforumu, ali nije valjda preduslov poznavanje citave istorije foruma da bi se mogao formirati relativno objektivan stav o clanovima istog koji napisu dnevno po 20 postova

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

kad smo vec tu - to napusavanje kurcem kobasom saftanjem i ostalo postaje meni odbojno sve vise a eto tu sam stotinu  godina, jer se nekima majndset nije pomerio ni mm vec nekoliko godina

nikada nisam kapirao taj fazon osim kao bangave ispade glupog humora, ali da neko ima sistematican pristup tome na taj nacin - cini vise stete nego koristi (osim kada je jedan jedini lik u pitanju)

to mrsenje mudima po zubima je bio trend uvek za par clanova  kroz razlicite periode ovog foruma, a ovo danas je otuzno

sistem reputacije je govnjiv, i sluzi za dodatno napusavanje, zlocinacko udruzivanje i stvara nerealnu liku o korisnosti/nekorisnosti ucesnika foruma pogotovo jer ga neki shvataju prosto preoizbljno... i pre njega je problem bio prisutan jer neki clanovi mogu da divljaju kako god jer ne znam vise ni sam razlog, niti ga se secam, niti me iskreno vise boli uvo....

da gledam postove jednih te istih ljudi mislim da ne mogu jos dugo, pogotovo kada je svaki treci post napusavanje nekog ko eto pokusa da se ukljuci sa svojim tripom... 

generalno taj kvazi macho agresivni pristup je teska govnarija, al aj sad nisam hteo da pljujem po tome tokom ovih godina nego sam se odvajao od tih baljezgarija koliko je bilo moguce

forum nije losiji zbog nedostatka konteta vec zbog nemogucnosti par istripovanih ljudi (koji su u sustini i zabavni i inteligentni kada to hoce)  da prihvate jos ponekog da bude normalan clan

posecujem forume koji su izuzetno zadrti i zaguljeni, ali rur i pored njih polako prestaje da nudi minimalnu kolicinu zabave

poyy

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@tortky Druže, ja sam na ovom forumu od 2011. godine, ali mi je taj akaunt banovan i onda sam napravio novi. Tad sam i bio i mlađi, zadrtiji i isfrustriraniji, pa sam delom i zaslužio to. Ali godine prolaze, ljudi se menjaju i sazrevaju, a ti i dalje ostaješ isti. Kao da ceo dan posvećuješ ovom forumu kako bi nekog "spustio". Čemu tolika negativnost u tvoj postovima? Pa i ako je neko retard, ti nemaš dovoljno mentalnog kapaciteta, godina, i životnih aktivnosti da ti jednostavno bude smaranje da svakom "retardu" odgovoriš?

Inicijalno sam napisao onaj prvi post na ovu temu jer sam se prešaltao na Hackforums i taj forum opstaje od 2007. godine. Znate li zašto? Zato što glavni baja na forumu ne titra nikog, ni po babu ni po stričevima, pa su samim tim i ostali članovi takvi. Rep system postoji i imam osećaj da ga niko ne zloupotrebljava jer su ljudi koncentrisani na kvalitet foruma pre nego li na lični odnos prema svima ostalima. Plus, ljudi drage volje pomažu novim članovima, dele besplatne kurseve i giveaways i ostale savete.

A ti, druže, se zapitaj da li je sve to tvoje napušavanje vredno prvenstveno tebe samog. Ja imam dovoljno godina da mogu da se ogradim o tvojih prozivki. Nekad mi je jednostavno zanimljivo da upadnem u neku konverzaciju, bacim fazon dva, i izađem. Ali bez ikakvog napušavanja, čisto mimova radi. 

No hard feelings. x2

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Ти си Вићо сам написао који је највећи проблем РУР-а. То да је РУР почео као ортачки форум људи који се знају и друже годинама; пријатељска интимна заједница у коју је јако тешко да се уђе. Исправи ме ако грешим, у протеклој деценији је врло мали број људи ту упао, Вуду рецимо јесте. Тиме што је отпочео као интимни круг сам је себе осудио на пропаст када се деси следеће: 1) отвори се приступ свима на Нету који говоре српски и 2) "оснивачко језгро" довољно одрасте да да време проводи са породицом и пријатељима, а не ја јавном форуму. Дебели који "постује само у радно време" и екипа која постује само у затвореном (не јавном) делу форума иду у прилог овоме.

Ако претпоставимо да је добра већина људи око нас суманута на овај или онај начин, онда је, по мени, јавни форум упоредив са кафанским столом за који сваки лудак може да седне без да се плаши да добије по пички, и да смара људе за тим истим столом. Сваки јавни форум пати од тога да гро корисника просто сериња, овако или онако. Додај томе и просек година "мармена" и то какав је порсечан јунац у раној трећој деценији у нас, и рачуница је јасна. Не можеш то да промениш - осим приватним, затвореним, форумом. А то није политика РУР-а.

Тако да ми се чини да је игнорисање једниа могућа опција, ако нећеш да ратујеш против ветрењача. Корисник који је био отерна са форума двоцифрен број пута, био вређан, омаловажаван се и даље уредно враћа на форум и пише. Неки од људи који су га вређали више се не појављују, макар не јавно. Ја бих се, лично, вратио да сам једном био банован, али 20 пута не. Не можеш ти њему ништа, осим да га игноришеш. Жеља да, цитирам:  " ... se poveća broj korisnika koji imaju šta pametno da kažu ... " је неоставрива. Погледај око себе и реци колики проценат људи има шта паметно да каже? Колико на једног Проту који седне и пише пост на УПТ-у пола сата долази, рецимо, деија који одговоре са три речи у 5 секунди?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, overkind said:

Погледај око себе и реци колики проценат људи има шта паметно да каже? Колико на једног Проту који седне и пише пост на УПТ-у пола сата долази, рецимо, деија који одговоре са три речи у 5 секунди?

na jednog protu koji sedne i pise post na uptu dodju 3 prote koji odgovore sa tri reci u 5 sekundi

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

zlocinacko udruzivanje

loled irl :D btw u pravu si, da ne ispadne da trolujem :D

 

4 hours ago, tortky said:

stoga treba neko da se ozbiljno uposli i da postavi jake temelje i "krene od 0" sa forumom jer je stanje trenutno apsolutno nepovratno.

slažem se, prvi potez nove administracije treba da bude da tebe banuje :DDDDDDDDD čisto ono, da bude oštre ruke od samog starta :D

Link to comment
Share on other sites

Viktore, cinjenica je da ne mozes da iskontrolises emocije i da ispoljavas nenormalne kolicine mrznje, besa i verbalnog nasilja. Ti, naravno, kao i svaki ludak ikada kome su rekli da je lud to ne vidi, vec misli da postupa ispravno i da je sa njim sve u redu. 

Mislim da stanje jos uvek nije alarmantno jer si i ti sam donekle svestan svoje agresije. Kada te neposredni svedoci tvog nenormalnog ponasanja suoce sa tim, ti postajes defanzivan i nalazis razloge zasto je takvo ponasanje opravdano. Da li se pravdas sebi ili drugima ne znam, ali je jasno da tada u tebi dominira druga licnost, za razliku od one ekstremno arogantane, koja je najpametnija, bolja od svih drugih i nikome se ne pravda.

To moze da upucuje na dublji emotivni problem koji bi brze bolje trebalo resavati uz pomoc psihologa (ili lekova u nekom trenutku, ali numem da procenim). Mislim da nisi u miru sa sobom i da za tebe vazi ona od Hermana Hesea "ako mrzis coveka, ti mrzis nesto u njemu sto prepoznajes kod sebe".

Druga mogucnost je da si prosto genetski na nizem nivou mentalnog razvoja, da ti je zakrzljao neokorteks, tj da si vise od zivotinje, a manje od coveka. Agresija i nasilje su prirodne odbrambene reakcije evolutivno najstarijeg reptilskog mozga, a bes sisarskog odn. limbickog sistema. Kao sto si i sam svedok, takve reakcije su neefektne i potpuno deevolucione. Kod vecine normalnih ljudi, evolutivno najmladji deo mozga - neokortekst je u potpunosti u mogucnosti da savlada reakcije ovih drevnih sistema u situacijama koje nisu opasne po zivot. 

Postavlja se krucijalno pitanje, zasto tvoj mozak cinjenicu da je neko glup, bezobrazan, dosadan, odvali glupost, ili stagod percepira kao borbu za zivot i smrt? Zasto se upale svi odbrambeni mehanizmi i ti nisi sposoban da iskuliras, izignorises ili prosto naucis iz prethodnih iskustava i promenis pristup koji ne radi (digresija: uvidjanje sablona je definicija inteligencije)? Verovatno ces sada opet poricati i govoriti da je tvoja reakcija normalna, ali nije i to SVI jebeno vide.

Sve u svemu, mogao bih da te nasaftam necim sto bi bila reptilska fight or flight reakcija, da te mrzim i da ti zelim zlo sto bi bila normalna limbicka low level ljudska reakcija, ali ne, ja sam se jebeno potrudio da ti pomognem iz saosecanja uprkos cinjenici sto trenutno mislim da si los covek.

A i mogu da projektujem situaciju na sebe, jer meni je isto tako ceo rur govorio da moj bezobrazluk i trol prevazilazi granice. Naravno, ja sam mislio da je sa mnom sve u redu i kad su se ljudi isto ovako iscimavali da mi napisu sta nije u redu sa mnom ja sam ih nasaftavao nekim trolom ili kobasom. Ali u krajnjoj liniji me je to nateralo da se zapitam i pokrenulo procese koji su mi pomogli da shvatim da nosim bes u sebi koji mi uopste nije trebao, nije bio ni koristan ni produktivan, vec naprotiv. I nemaj sumnje, da je stari rur tu, jos 20 ljudi bi ti ovo isto reklo, ali ih nema. Zadji u sebe, vidi sta je, zbog cega si nesrecan i nezadovoljan, ako ne mozes pricaj sa strucnjakom, ali nesto moras da promenis. Imam i sumnju: sam si sada rekao "da si sredio zivot" iako to niko nije spomenuo niti te je pitao. A ljudi upravo najvise govore o onome sto ih muci. Ti si, mislim, jedini lik na ruru za koga niko ne zna sta radi i cime se bavi. Da li te je sramota? Mozda se tvoja nesigurnost i osecaj inferiornosti preliva u bes, jer je to mnogo lakse nego raditi na sebi. Ono sto sam ja naucio u zivotu je da sve sto je mnogo lakse obicno nije dobro i ispravno. Za prave stvari se treba dobrano iscimati.

Edited by 1009978710296
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, 1009978710296 said:

Viktore, cinjenica je da ne mozes da iskontrolises emocije i da ispoljavas nenormalne kolicine mrznje, besa i verbalnog nasilja. Ti, naravno, kao i svaki ludak ikada kome su rekli da je lud to ne vidi, vec misli da postupa ispravno i da je sa njim sve u redu. 

Mislim da stanje jos uvek nije alarmantno jer si i ti sam donekle svestan svoje agresije. Kada te neposredni svedoci tvog nenormalnog ponasanja suoce sa tim, ti postajes defanzivan i nalazis razloge zasto je takvo ponasanje opravdano. Da li se pravdas sebi ili drugima ne znam, ali je jasno da tada u tebi dominira druga licnost, za razliku od one ekstremno arogantane, koja je najpametnija, bolja od svih drugih i nikome se ne pravda.

To moze da upucuje na dublji emotivni problem koji bi brze bolje trebalo resavati uz pomoc psihologa (ili lekova u nekom trenutku, ali numem da procenim). Mislim da nisi u miru sa sobom i da za tebe vazi ona od Hermana Hesea "ako mrzis coveka, ti mrzis nesto u njemu sto prepoznajes kod sebe".

Druga mogucnost je da si prosto genetski na nizem nivou mentalnog razvoja, da ti je zakrzljao neokorteks, tj da si vise od zivotinje, a manje od coveka. Agresija i nasilje su prirodne odbrambene reakcije evolutivno najstarijeg reptilskog mozga, a bes sisarskog odn. limbickog sistema. Kao sto si i sam svedok, takve reakcije su neefektne i potpuno deevolucione. Kod vecine normalnih ljudi, evolutivno najmladji deo mozga - neokortekst je u potpunosti u mogucnosti da savlada reakcije ovih drevnih sistema u situacijama koje nisu opasne po zivot. 

Postavlja se krucijalno pitanje, zasto tvoj mozak cinjenicu da je neko glup, bezobrazan, dosadan, odvali glupost, ili stagod percepira kao borbu za zivot i smrt? Zasto se upale svi odbrambeni mehanizmi i ti nisi sposoban da iskuliras, izignorises ili prosto naucis iz prethodnih iskustava i promenis pristup koji ne radi (digresija: uvidjanje sablona je definicija inteligencije)? Verovatno ces sada opet poricati i govoriti da je tvoja reakcija normalna, ali nije i to SVI jebeno vide.

Sve u svemu, mogao bih da te nasaftam necim sto bi bila reptilska fight or flight reakcija, da te mrzim i da ti zelim zlo sto bi bila normalna limbicka low level ljudska reakcija, ali ne, ja sam se jebeno potrudio da ti pomognem iz saosecanja uprkos cinjenici sto trenutno mislim da si los covek.

A i mogu da projektujem situaciju na sebe, jer meni je isto tako ceo rur govorio da moj bezobrazluk i trol prevazilazi granice. Naravno, ja sam mislio da je sa mnom sve u redu i kad su se ljudi isto ovako iscimavali da mi napisu sta nije u redu sa mnom ja sam ih nasaftavao nekim trolom ili kobasom. Ali u krajnjoj liniji me je to nateralo da se zapitam i pokrenulo procese koji su mi pomogli da shvatim da nosim bes u sebi koji mi uopste nije trebao, nije bio ni koristan ni produktivan, vec naprotiv. I nemaj sumnje, da je stari rur tu, jos 20 ljudi bi ti ovo isto reklo, ali ih nema. Zadji u sebe, vidi sta je, zbog cega si nesrecan i nezadovoljan, ako ne mozes pricaj sa strucnjakom, ali nesto moras da promenis. Imam i sumnju: sam si sada rekao "da si sredio zivot" iako to niko nije spomenuo niti te je pitao. A ljudi upravo najvise govore o onome sto ih muci. Ti si, mislim, jedini lik na ruru za koga niko ne zna sta radi i cime se bavi. Da li te je sramota? Mozda se tvoja nesigurnost i osecaj inferiornosti preliva u bes, jer je to mnogo lakse nego raditi na sebi. Ono sto sam ja naucio u zivotu je da sve sto je mnogo lakse obicno nije dobro i ispravno. Za prave stvari se treba dobrano iscimati.

Problem je i u ljudima oko njega na ovom forumu koji ga poznaju godinama pa mu se onda ili šlihtaju ili ne vide problem u tome što napušava sve ostale, a ponekad i njih. A on nije jedini primer, ali jeste najupečatljiviji. A ostali ćute ko sisice i ne smeju ništa da mu kažu već bace kao neki trol komentar, fazon, čisto da se ne zamere nikome, pa ni njemu... Sve sami carevi. :)

Btw, sećam se tog Doolio-a, i mogu da kažem da je čovek bio skroz na mestu. Opušten, komunikativan, a opet analitičan i sistematičan. Je l' ste se zapitali što ga nema više na forumu?

Edited by themilann

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Ne hvataj se za reč, već za poentu.

Ne kažu džaba "svaki ciga svog konja hvali".

Edited by themilann

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Druže, ne možeš sve na ovom svetu da racionalizuješ, a ti upravo to pokušavaš jer znaš (a možda i ne znaš) da ti je vajb loš i da emituješ negativnu energiju po forumu.

Gledaj od jednog mog nonšalantnog komentara na "zanimljivi KLIPOVI" dokle smo došli. Je l' ti to ne govori nešto?

Čitaj između redova. :)

Edited by themilann

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...