Jump to content

Koju monitor da kupim?


themilann

Recommended Posts

Skoro mi je crko stari monitor (Phillips VW 200) koji je gurao 10 godina i koji hoću da popravim, ali nikako da se namolim. Bez obzira na to, već sam planirao da kupim neki novi monitor pa bih da vas pitam za savet šta biste mi preporučili.

Namena mi je prvenstveno za posao i generalno korišćenje kompa. Igrice više ne igram, tako da mi to nije u prvom planu. Stari monitor mi je bio 20 inča, a ovaj bih voleo makar da bude 22, 23.

Evo gledam na WinWin sajtu i ima tu sad nekih specifikacija kao što su Tip, Osvetljenje. Npr http://prntscr.com/iuqduv

Šta bi u tom slučaju trebalo da tražim za moju namenu? Spreman sam da izdvojim do 200 evra.

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Šta misliš o ovome? https://www.winwin.rs/pc-periferije-monitori/monitori/monitor-23-8-ips-philips-245c7qjsb-00-1920x1080-full-hd-hdmi-vga-dp-8614817.html Opet je Philips u pitanju. 

Pogledaću šta imaju u Gigatronu i tako tim prodavnicama.

A reci mi, zašto mi je bitan ISP? I da li postoji još neka specifikacija koju bi trebalo da imam za moju namenu?

Hvala, Zwerko.

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, fatboy said:

Uzmi neki 27" IPS 60hz monitor, ne zali para veruj mi ima da pevash  :)

Evo gledam baš takve. Tu su i oni oko 200e, malo jače.

A što se tiče brenda, imate li neke favorite? LG, Asus, Dell?

Edited by themilann

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, themilann said:

A reci mi, zašto mi je bitan ISP? I da li postoji još neka specifikacija koju bi trebalo da imam za moju namenu?

Trenutno postoje dva dominantna tipa panela IPS i TN. Laički rečeno IPS ima mnogo bolje i življe boje i slika izgleda lepše, ali u načelu ima sporije vreme odziva, dok su TN paneli "pravi gejmerski" i imaju mnogo veće osvežavanje i brže vreme odziva. U suštini ako nisi baš neki "pro" gejmer IPS ti je mnogo bolje rešenje, ja ga koristim i za igre evo već 3-4 godine i super mi je, nemam nikakvih zamerki što se odziva tiče. Postoje sad i IPS sa boljim odzivom ali su skupi kao đavo tako da to ne bih preporučio. 

Što se dijagonale tiče imaj u vidu da 27" već dolaze u dve varijante rezolucije - Full HD (1920x1080) i QHD (2560x1440) - meni je lično ova druga varijanta bolja za svakodnevni rad ali to podrazumeva i jači komp za igre itd. Po pitanju brenda ja nekako preferiram Dell i LG, ali opet to dosta zavisi i od konkretnog modela, valja ih pogledati pre kupovine ako je ikako moguće, dosta tih velikih retail lanaca ima veći broj modela izloženo da se pogleda. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zwerko said:

Trenutno postoje dva dominantna tipa panela IPS i TN. Laički rečeno IPS ima mnogo bolje i življe boje i slika izgleda lepše, ali u načelu ima sporije vreme odziva, dok su TN paneli "pravi gejmerski" i imaju mnogo veće osvežavanje i brže vreme odziva. U suštini ako nisi baš neki "pro" gejmer IPS ti je mnogo bolje rešenje, ja ga koristim i za igre evo već 3-4 godine i super mi je, nemam nikakvih zamerki što se odziva tiče. Postoje sad i IPS sa boljim odzivom ali su skupi kao đavo tako da to ne bih preporučio. 

Što se dijagonale tiče imaj u vidu da 27" već dolaze u dve varijante rezolucije - Full HD (1920x1080) i QHD (2560x1440) - meni je lično ova druga varijanta bolja za svakodnevni rad ali to podrazumeva i jači komp za igre itd. Po pitanju brenda ja nekako preferiram Dell i LG, ali opet to dosta zavisi i od konkretnog modela, valja ih pogledati pre kupovine ako je ikako moguće, dosta tih velikih retail lanaca ima veći broj modela izloženo da se pogleda. 

Kapiram. Meni je komp godinama star, tako da nije baš najjači što se tiče konfiguracije. Tako da ne znam da li je uopšte vredno kupiti 27" IPS monitor. Ali ako jeste, izdvojiću novac i onda pretpostavljam da bi bilo bolje da uzmem Full HD varijantu.

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ništa, moraću prvo da bacim pogled kako izgleda slika pre nego što kupim 27icu...

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Na kraju sam kupio ovaj - https://www.emmi.rs/monitor-monitor-27-hp-27er-ips.11.html?productId=57383

Videćemo kako će da se pokaže.

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...