Jump to content

The Expanse


Recommended Posts

The Expanse. Series, 10 episodes. Based on the series of books by James S.A. Corey, a thriller set two hundred years in the future, The Expanse follows the case of a missing young woman who brings a hardened detective and a rogue ship’s captain together in a race across the solar system to expose the greatest conspiracy in human history. No date.

 

 

uuuuUUUUuuuUUUUUUUU ovo moze biti interesantno, s obzirom da su i knjige kao pisane za film/seriju. me happy!

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

OK je serija, efekti su ok, ali ne svidja mi se casting previse.

Amos mi je totalni promasaj, Naomi mi se ne svidja previse, Holden je iritantan (ali takav je i u knjigama), Alex i Miller su jos i najbolji za sada.

 

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Samo da kažem da sam oduševljen i dalje serijom Teh Affair koja je ubedljivo najbolje napisana u poslednjih... ni sam ne znam, posle The Wirea.

На пола сам и осећам се преварено, Боле :( океј је, али поређење са The Wire...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Сам си рекао да се не може поредити са Вајером јер су жанровски далеко. Тим, ево Rick & Morty има сјајан сценарио и врхунске дијалоге, нешто ближе би била Friday Night Lights. Мене The Affair по питању сценарија и дијалога није нешто посебно одушевила па да је поменем као једну од боље написаних серија у последње време, не знам каква је на основу осталих епизода, али првих пет (половина прве сезоне) нису оставиле на мене утисак као на тебе очигледно.

Edited by Corey

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Сам си рекао да се не може поредити са Вајером јер су жанровски далеко. Тим, ево Rick & Morty има сјајан сценарио и врхунске дијалоге, нешто ближе би била Friday Night Lights. Мене The Affair по питању сценарија и дијалога није нешто посебно одушевила па да је поменем као једну од боље написаних серија у последње време, не знам каква је на основу осталих епизода, али првих пет (половина прве сезоне) нису оставиле на мене утисак као на тебе очигледно.

nisi razumeo priču, jebiga

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

yup, a onda su sledeći korak pločice :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jos jednom da preporucim The Expanse. Pilot mi je bio meh, ali kako serija progresuje sve mi se vise i vise svidja. Jedino mi Amos jos uvek smeta. Mislim da sam ga ja vise zamisljao kao Jayne iz firefly-a, pa mi ovaj malecki sto glumi da je mnogo zajeban smesan malo :/

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Odgledah The Expanse, posto je izlazak sledece knjige pomeren za januar ( i to mozda). Enivejz - serija je odlichna, kao da je nije radio SyFy (poznat po jeftinim (kvalitet produkcije-efekti, kostim-scenografija) trash (kvalitet glume, scenarija). Jedino sto mi se ne svidja je odabir glumca za ulogu Holdena - previshe mlad i deluje kao da stalno shkilji ili pozira za selfi. Osim toga, mozda bih mogao da zamerim i poslednjih 30 sekundi, koji su protomolekul pretvorili u neku verziju organizma iz Strain-a, ili takog nekog slash-trash horror serijala koje cima ljude pipcima kao kameleon.....

8/10

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

The Expanse - http://www.imdb.com/title/tt3230854/

MV5BMTYxNzgxODgyNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMzE2MTQ1NzE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Stvarno je kul serija. Dosta dobro izgleda za tv seriju, fine su i animacije, rendering pa čak i kostimi.

Malo mi se ne dopada završetak jer je nekako "naglo" došao i malo su "otišli predaleko" ali videćemo već. Nisam čitao knjigu koja je ofc bolja.

Amos je najveći car realno!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...