Jump to content

Drale osvaja Kosmos!


Lex

Recommended Posts

latest?cb=20131012234157

nisam ja ćorav, KO LE, nego su braća postovala ovde u nedoumici, pa su prebačeni na ONAJ topik, a ostavljeni su moji postovi kako pričam sam sa sobom, čega radi sam negodovao OVDE.

:*

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ovi Rusi izgledaju neozbiljno, nažalost nije predviđeno, može ako neko da pare, da počne da se gradi za 8 godina...

još su mi neozbiljniji ovi kao udruženi. ne zna se ko je bankrotiranija država.

ostaje Kina

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je danas da će možda jednog dana postojati američke "svemirske snage" koje će se boriti rame uz rame s avijacijom, kopnenim trupama i drugim rodovima vojske SAD

možda, jednog dana... 

Quote

"Vrlo skoro idemo na Mars. Ne biste išli na Mars da je moja protivnica (Hilari Klinton) pobedila, to da vam kažem. Ne biste o tome ni razmišljali", rekao je američki predsednik.

živeo Donalde!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Izduvao ga na međunarodnom planu pa pokušava da bude relevantan oživljavanjem spejs rejsa. Al će da bude fora kad ne budu mogli ni do meseca :tf:

 

NASA danas ne može ni do niske orbite.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

мислим да комуникацију са станицом одржавају Руси, а да међу Америма само Маск и даље лансира пројектиле у космос. НАСА би могла да се бави музејским експонатима, и очувањем сећања на амерички свемирски програм.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Debeli said:

мислим да комуникацију са станицом одржавају Руси, а да међу Америма само Маск и даље лансира пројектиле у космос. НАСА би могла да се бави музејским експонатима, и очувањем сећања на амерички свемирски програм.

Ček Drale, to je kao kad bi rekao da je NBS bulja jer ne mogu u holu da razmenim 200€ :D

NASA je uvek angažovala privatni sektor za rakete - npr. legendarni Saturn V je kolaboracija Boinga, NAA i Douglasa.

Link to comment
Share on other sites

pa bilo bi dobro za osvajanje kosmosa da je NASA kao NBS.

:)

najveći problem NASAe je što je raskurcala R&D. i to je problem bar 40 godina, a 20 godina je fletlajn. rocket scientists su počeli da se bave ultrašort arbitražama na berzi ili su otišli drugde da primene svoja znanja. NASA danas samo za naučnike mora da izdvoji kao za ceo svemirski program do sad, pri TRŽIŠNIM CENAMA naučnika.

liberalni sistem zaista uništava državne i stvara privatne monopole. NASA je sećanje na vreme kad su SAD bile država, velesila, osvajač Kosomosa. pod uslovom da se održi ovaj ekonomski diskurs u narednnih 100 godina u ma kom obliku, i ako neko i bude osvajao svemir iz tog diskursa, to će biti korporacije ili prebogati pojedinci. kao u filmovima (sreća moja pa je ovo kvazinaučni topik pa mogu da se bavim interdisciplinarnom sinkretijom).

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Nasini naučnici saopštili su da je čak sedam odsto Kelijeve DNK pretrpelo "neočekivane promene" nakon njegovog jednogodišnjeg boravka u Međunarodnoj svemirskoj stanici, piše Njujork post.

aktivirali se kosmički geni!

Kole će blagoizvoleti izjasniti se o objašnjenjima u ovom tekstu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa normalno je da ce da se promene razni procesi u metabolizmu coveka koji je u bestezinskom stanju godinu dana...neki proteini ce se vise proizvoditi, drugi razgradjivati, masti, aminokiseline itd...a kako ce to celije da odrade nego promenjenom ekspresijom gena...recimo nekoga od nas sad da stave da zivi godinu dana na Tibetu promenila bi mu se ekspresija gena za eritropoetin jer bi mu trebalo vise eritrocita i hemoglobina u smanjenoj koncentraciji kiseonika...e sad sto mali Perica i "novinari" zamisljaju da se desila ne znam kakva mutacija u 7 posto gena i da ce ljudi postati X-men/fantastic 4, to je vec druga stvar

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

proklete nindzha kornjace su krive za to da gro laika poistovecuje mutaciju sa metamorfozom

svima nama dnk non stop mutira, posledice mutacija na dnk polnih cela se vide tek na potomcima

ovo kod njega nije mutacija nego funkcionalna promena ekspresije gena usled promene funkcije enzima telomeraze
dakle nije mutacija 7% gena nego se 7% gena sada na zemlji i dalje ponasa kako se 100% gena ponasalo mesecima u bestezinskom stanju

za sada mogu samo da kazem interesantno i zahteva dodatno istrazivanje =o)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...