Jump to content

Drale osvaja Kosmos!


Lex

Recommended Posts

tačno tako.

po meni, 2 su scenarija:

1) nikad niko nije bio na Mesecu, pa nas lažu da su bili.

2) ljudi su bili na Mesecu 1969te, pa nas lažu da niko više nije otišao tamo u narednih 50 godina.

lažu nas u svakom slučaju. vi sami odaberite opciju.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam daleko od ovog drugog scenarija, nista me ne bi cudilo...a ovo za energije vakuma, da ne bude da samo trolujem, postoje silni radovi na tu temu, da je Tomke tu mozda bi mogao malo da pojasni...ali cak da dokazemo postojanje tih silnih energija sigurno necemo naci nacin da iskoristimo ni njihov delic, makar dok ne transcendujemo do nekog multivaca:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

meni je fantasticno kako si, Drale, u stanju da se selektivno vatas za onaj deo cinjenica/trola/zajebavanja koji ti odgovara, a onaj koji ne da ispustas kao da ne postoji...a i ciklicno sopstvene izjave su ti malo relevantne malo ne =oD

te je neko superkompetentan, te su selektivno budale i lazhu jedni druge unutar agencija jedne i vise drzava, smeh


sve radijacije naravno nisu iste, u van alenovim pojasima su protoni i beta cestice, stitovi za te 2 vrste zracenja su 2 milimetra alu folije i 2 cm polipropilenskih vodonicnih hvataca, sve lako ugradivo u zidove konvencionalnih kapsula, kao sto i jeste bilo i ugradivano u zidove Mira, ishatlova i na ISSu je sada

van alenovi pojasi nisu uniformne sfere / zatvoreni sistemi kroz koje se mora proci gde su najdeblji/najjacni radijaciono, untrasnji pojas gde je radijacija najjacha moze da se zaobidje potpuno, kroz srednji (nekada zvan spoljasnji) se putuje 2,5-3h kroz zonu najmanje radijacije, spoljasnji ne postoji uvek i takodje je avoidable

znacajna gama radijacija (koja bi zahtevala olovo) nije detektovana (necu reci da ne postoji), ni u van alenovim pojasim ni van njega, zasto bi ikome bilo od interesa da taji da ona postoji ne znam
ako postoji, od zivo bice nece zastititi elektromagnetni stit jer nije charged particle u pitanju, mora hard dense materijal da bude

americki svemirski program 50ih i 60ih godina je srkao "sumanute pare", ali od ekonomije koja nije bila sufinasijer svih velikih kompanija kao sto je slucaj sada (onomad su imali drzavno zdravstveno osiguranje, sad otimaju ono malo pomoci od dece, zhena i staraca), sovjeti, koliko god bili carevi i mi ih voleli nisu imali ni priblizno istu ekonomiju na koju su mogli da se naslone, a naslanjali su se do tacke pucanja

tvoj profesor fizike zvuci kao neko ko vam je servirao mesavinu aktuelnih saznanja, radnih teorija i licnih ubedjenja kako bi vam probudio znatizelju ka fizici, pozdravljam

ideja da
-nije sletano nijednom,
-da je lazirano u studiju,
-ali da je su istovremeno slate automatizovane sonde da postavljaju lunar ranging retroreflektore
-(jer jebiga tri americka LRRa su nekako dosli gore u trenutku kada je receno da su se misije odigravale)
-i to bez da bilo ko od kokurentskih svemirski aktivnih zemalja to primeti
-(kao sto je bio slucaj kad su rusi slali lunokhod 1 i 2)
- i da su svi ljudi svuda koji su znali za to ili toliko dobri vojnici da cute ili su sitematski ucutkavani
zvuci najbolje ukoliko je osoba koja ju iznosi obucena kao napoleon

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

mogu ja da budem ozbiljan, kad diskusija dođe na taj nivo.

:)

postavio sam osnovne, logičke sumnje, odnosno nekonzistentnosti posmatrane konvencionalnim logičkim pristupom, zasnovanom na upotrebi sistematizovanog iskustva, ti postavljaš kontraargumentaciju u istom stilu, sumnje koje pobijaš zdravim razumom. i ti i ja pokazujemo koliko je nemoguć jedan ili drugi slučaj. to je za neki topik o teorijama zavere. teorije zavere, ma koliko istrošen termin, predstavljaju ozbiljnu naučnu pojavu, dakle one jesu teorije. ali, to nije za ovde.

o pojasevima, zračenjima i ostalom znam toliko. hvala.

ja sam gama radijaciju predstavio kao ekscese

Quote

 koji mi na Zemlji, moguće i ne registrujemo, ali ti doda koju nulu na multiplikator. kad kažem ekscesi, govorim o energiji koja šiba kroz Vaseljenu, kao posledica ko zna kagdašnjih događaja ko zna gde.

tako da recimo treba izračunati verovatnoću da te jedan gama-vetar spiči, marginalno po vremenu provedenim u svemiru. jedna funkcijica verovatnoće. ili da napravimo komp i radar koji će naš KORABLJ da provedu "između kapi kiše", jer jadni busteri ne mogu olovne štitove da poteraju iz majčicinog zagrljaja.

tim pre što su enormni resursi upucani (i jedni i drugi su potrošili više na svemirske programe nego na Drugi svetski rat), potpuno mi je nemoguće da su tako dogovorno i jedni i drugi STALI (pa prasići sada čekaju Božić u raketama), i to pošto je pređen prag NAJVEĆEG ljudskog dostignuća u istoriji, te su Ameri "kovali konja po Mjesecu" naočigled sveta koji je mogao da vidi taj epohalni događaj na malim ekranima svojih te-ve prijemnika UŽIVO. (ako jesu, tojest.) dakle, kad su pare trebalo da krenu da se vraćaju, oni su stali. to bi bilo u rangu sa hipotetičkim događajem da su Ameri posle Trinitija, od Malog i Debelog dečaka napravili tegove za naftnu platformu.

profesor fizike je bio temeljniji, ja sam u jednoj rečenici sažeo sate naših razgovora o Kosmosu tokom godina.

na kraju, samo da znaš, ja navijam za bazu na Mesecu.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, citiraću svoj post opet, a zašto?

U ovoj seriji, u dokumentarnom delu, jako lepo je objašnjeno koji su sve izazovi da bi čovek uopšte stigao do marsa (a kamoli da se nastani). Od zračenja koje pominjete, pa do fazon psihičkih problema koje mogu doživeti ljudi prilikom tako dugog boravka u svemiru (fazon može da se desi da jedni drugima krenu da vade oči kašikom, ukoliko imaju taj "potencijal" :D)

Takođe jako je lepo prikazano gde smo trenutno što se tiče tih nekih "pripremnih radnji", kao što je istraživanje u kome je lik (relativno pozant astronaut onaj) dobrovoljno proveo u svemiru 200 dana (tako nešto, ne sećam se tačne cifre, oborio rekord) i tako rizikovao svoje zdravlje, sve u cilju dobijanja rezultata o tome kako dug borovak u svemiru utiče na zdravlje.

Isto tako postoji grupa dobrovoljaca koja ima zadatak da bleji godinu dana (možda i dve čak!) u zatvorenoj prostoriji, isto u cilju istraživanja.

Sve u svemu, ne volim da smaram ljude sa "MORATE ovo gledati", ali kad vidim u kom je pravcu otišla diskusija, a sve to ima lepo objašnjeno u seriji, onda vas MOLIM da pogledate :)

On 2/7/2018 at 9:43 PM, togFU said:

Mask je fazon dete sa milijardama dolara, što naravno nije loše, al' ono, smara malo taj hajp...

Uglavnom, preporuka i ovde za polu dokumentarnu, polu si-fi seriju MARS (2016) (pojavljuje se i ELON BOG ofc!)

http://www.imdb.com/title/tt4939064/?ref_=fn_al_tt_1

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kole said:

meni je fantasticno kako si, Drale, u stanju da se selektivno vatas za onaj deo cinjenica/trola/zajebavanja koji ti odgovara, a onaj koji ne da ispustas kao da ne postoji...a i ciklicno sopstvene izjave su ti malo relevantne malo ne =oD

 

to je sve sa UPTa i politike :tf:

ok, necu vise da se sprdam, evo slusam vasu ozbiljnu diskusiju, ukljucio bih se, ali ne znam dal sam dovoljno kompetentan!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Debeli said:

postavio sam osnovne, logičke sumnje, odnosno nekonzistentnosti posmatrane konvencionalnim logičkim pristupom, zasnovanom na upotrebi sistematizovanog iskustva, ti postavljaš kontraargumentaciju u istom stilu, sumnje koje pobijaš zdravim razumom.

Ne.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

lol

to što te zovemo Deda i podstičemo tvoj ego pričama o tvojoj mudrosti bi mogao kritičkije da prihvataš.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

 

17 hours ago, togFU said:

Ljudi, citiraću svoj post opet, a zašto?

U ovoj seriji, u dokumentarnom delu, jako lepo je objašnjeno koji su sve izazovi da bi čovek uopšte stigao do marsa (a kamoli da se nastani). Od zračenja koje pominjete, pa do fazon psihičkih problema koje mogu doživeti ljudi prilikom tako dugog boravka u svemiru (fazon može da se desi da jedni drugima krenu da vade oči kašikom, ukoliko imaju taj "potencijal" :D)

Takođe jako je lepo prikazano gde smo trenutno što se tiče tih nekih "pripremnih radnji", kao što je istraživanje u kome je lik (relativno pozant astronaut onaj) dobrovoljno proveo u svemiru 200 dana (tako nešto, ne sećam se tačne cifre, oborio rekord) i tako rizikovao svoje zdravlje, sve u cilju dobijanja rezultata o tome kako dug borovak u svemiru utiče na zdravlje.

Isto tako postoji grupa dobrovoljaca koja ima zadatak da bleji godinu dana (možda i dve čak!) u zatvorenoj prostoriji, isto u cilju istraživanja.

Sve u svemu, ne volim da smaram ljude sa "MORATE ovo gledati", ali kad vidim u kom je pravcu otišla diskusija, a sve to ima lepo objašnjeno u seriji, onda vas MOLIM da pogledate :)

 

ja sam mislio da si nam postavio link do serije, jebiga.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2018 at 11:12 AM, Debeli said:

moj gimnazijski razredni...

Ja, kao ekonomista, i strateg-amater...

Ovo je neprocenjivo :D

Podseti me na priču jednog instruktora letenja o problematičnim studentima. Učio je više holivudskih zvezda da lete sportske avione, pa su ga pitali da li je imao problema sa njima. On je uzvratio da glumci nisu problem, jer ćute i slušaju. Najveći problem su mu bili ekonomisti i advokati, jer misle da sve znaju.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jose Jimenez said:

Ovo je neprocenjivo :D

Podseti me na priču jednog instruktora letenja o problematičnim studentima. Učio je više holivudskih zvezda da lete sportske avione, pa su ga pitali da li je imao problema sa njima. On je uzvratio da glumci nisu problem, jer ćute i slušaju. Najveći problem su mu bili ekonomisti i advokati, jer misle da sve znaju.

glumci su naučili da slušaju, a ekonomisti i advokati su navikli da budu slušani. takođe, pored politike, najveći broj ljudi misli da se razume još u ekonomiju i pravo.

 

8 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Critical hit by Cali

denied.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne bih se slozio, ja ne znam ikoga ko nije iz struke, a da misli da se razume u ekonomiju i pravo...ali zato znam milion ljudi koji misle da se razumeju u medicinu:)

odosmo u off-topic, dajte neke fine linkove kao togfu sto je okacio ili neke planove buducih misija na Mesec i Mars da ih Drale opovrgne! :D

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

и после фамозне Аполо 11 мисије су затворени свемирски програми на 50 година...

мој другар, са којим сам се живо расправљао, баш на ову тему, покренуту овде пре неки дан, има занимљиво виђење: да су и Руси и Амери једва чекали да затворе своје програме и, не улазећи у то да ли је слетање на Месец режија или стварност, и једнима и другима је требао некакав свршетак, јер су обе економије доведене до ивице пуцања.

додајем овај аргумент, по мени мањкав, ради обогаћивања дискусије.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Истина. Да нам сексуални морал и норму друштва одређују они који су из живота побегли због немогућности да се снађу у истом, све би било много боље. Проклети јеретици и многобошци учинише егзил небеских трупа. Све сами шејтанови ратници и слуге.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

odlican video :) i zabavan 

sa druge strane, svemirski program jeste iscrpeo i jedne i druge, po nekim analizama SAD je spasao dil sa japancima i krediti koje su od njihove ekonomije dobili ( dok su japanci takav dil odbili sa sovjetima)

a sa trece strane, postoji teorija i da je gagarinova misija bila fejk pa su se zajebavali i jedni i drugi sa celom pricom lol [:D]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...