Jump to content

Drale osvaja Kosmos!


Lex

Recommended Posts

pa otišao je major Tom, eno ga vozi Teslu po oblacima...

naravno da čovek sada a i u doglednoj budućnosti neće moći da prođe van Alanov pojas. ako ste gledali Knowing, ono što briše sve živo, i što po Kejdžovim rečima ubija sve do dubine od 70 metara u zemlji, nas čeka već posle 500 km teško da alufolija može to da zaustavi...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/7/2018 at 5:18 PM, Debeli said:

 

naravno da čovek sada a i u doglednoj budućnosti neće moći da prođe van Alanov pojas

znaci Ameri ipak nisu bili na Mesecu :tf:

Salu na stranu, X-zraci/gama radijacija jesu zajebana stvar bez naseg lepog magnetnog polja Zemlje, ali verujem da postoji nacin da se kosmonauti na duzim putovanjima zastite , a da to nije sloj olova od 10 cm :)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

naravno da ima načina, zove se Holivud.

problem nije sam van Alenov pojas, problem je što je van van Alenovog pojasa isto, ako ne i gore. zračenja, koja obilaze Zemlju, prostirući se magnetnim poljem Zemlje, su unekoliko koncentrovanija nego ona van pojasa, međutim, za pretpostaviti je da bi u putu dalje van Zemlje, zračenja mogla da dosegnu još mnogo veće vrednosti, usled raznih kosmičkih pojava.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:

naravno da ima načina, zove se Holivud.

problem nije sam van Alenov pojas, problem je što je van van Alenovog pojasa isto, ako ne i gore. zračenja, koja obilaze Zemlju, prostirući se magnetnim poljem Zemlje, su unekoliko koncentrovanija nego ona van pojasa, međutim, za pretpostaviti je da bi u putu dalje van Zemlje, zračenja mogla da dosegnu još mnogo veće vrednosti, usled raznih kosmičkih pojava.

wat? edit, ok, mislim da sam razumeo sta kazes, ali to je samo uzak deo van samog pojasa gde je veci fluks zracenja koja obilaze, sto bi se ljudi tu zadrzavali ako putuju na Mesec ili Mars recimo

elem, nema sta tu da se pretpostavlja, zna se koja je jacina zracenja u raznim delovima, sve to moze lepo da se izmeri...a ne govorim o nekim putovanjima ne znam gde pa da se prolazi blizu neke nove, pulsara ili kvazara koji zraci ne znam koliko, to je vec sf...u nasem suncevom sistemu najveca opasnost je od zracenja sa samog Sunca, Jupitera ako mu se pridje dovoljno blizu i kosmickih zraka jelte...e sad ako znamo da je jacina zemljinog magnetnog polja manja nego jacina polja koju generise prosecni aparat za magnetnu rezonancu razumno bi bilo pretpostaviti da bi neki slican aparat mogao da se montira van broda i da bolje stiti od zracenja nego oplata od 100 tona olova...e sad samo treba smisliti nacin da toliko magnetno polje ne ometa elektroniku na letelici, ali verovatno postoji nacin, a da nije holivud :)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

dobro, Коlence, čekao sam te na ovom raskršću.

:)

očigledno se neko bolje obrazuje od nekog drugog na raznim poljima, sa ili bez pameti, tj. kritičke svesti, verovatno se radi o talentu, posvećenosti...

:*

ja znam za merenja, i da bih upristojio raspravu, reći ću da je daleko najveća prepreka ljudskih putovanja van orbite - zračenje.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa čak u starijim SF filmovima uzimaju tablete (puše cigarete) za dekontaminaciju...

ljudi su krhka bića. bilo koji "dalji" let - do Meseca, recimo - bi imao za najveći problem zračenje. a da ne govorimo da izađeš u skafanderu i kao šetaš. malo plastike i aluminijuma. samo procene su da bi čovek (u svemirskom brodu) bio zasut čak sa hiljadu puta većim zračenjem nego na Zemlji. u skafanderu, van broda, je taj multiplikator verovatno i mnogo veći.

i to bez ekscesa, koji mi na Zemlji, moguće i ne registrujemo, ali ti doda koju nulu na multiplikator. kad kažem ekscesi, govorim o energiji koja šiba kroz Vaseljenu, kao posledica ko zna kagdašnjih događaja ko zna gde.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

apsolutno se slazhem, toliko su krhnki da milijarde ljudi svakog dana umiru od mikrotalasnih pecnica, mobilnih telefona i televizora jer sva radijacija je ista i blokira se na isti nachin...i uopšte ne postoji radijacija koju olovni stit pogorsava, to je fake news (za razliku od screamersa koji su dokumentarac)....sto pre smislimo te cigarete/pilule za dekomntaminaciju to bolje!

Link to comment
Share on other sites

Do Meseca nije bas toliko daleko, za par dana puta u kapsuli sigirno nisu primili mnogo vecu dozu od dozvoljene. Uostalom postoje zanimanja na Zemlji na kojima ljudi prime i 10 puta vecu dozu zracenja. Ne znam sad napamet doze, ali ako je dozvoljeno recimo 100 mikro Bekerela godisnje, a neko primi 100 za dva dana ne znaci da ce dobiti rak.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kole said:

apsolutno se slazhem, toliko su krhnki da milijarde ljudi svakog dana umiru od mikrotalasnih pecnica, mobilnih telefona i televizora jer sva radijacija je ista i blokira se na isti nachin...i uopšte ne postoji radijacija koju olovni stit pogorsava, to je fake news (za razliku od screamersa koji su dokumentarac)....sto pre smislimo te cigarete/pilule za dekomntaminaciju to bolje!

ako su svemirska zračenja na nivou zračenja mobilnog telefona i mikrotalasne pećnice, onda su cigarete već smišljene i zovu se džoint. to mogu da puše dok hvataju slingšot oko Jupitera, na putu ka Saturnu, dok bije dab iz vufera.

1 hour ago, Dule_smor said:

Do Meseca nije bas toliko daleko, za par dana puta u kapsuli sigirno nisu primili mnogo vecu dozu od dozvoljene. Uostalom postoje zanimanja na Zemlji na kojima ljudi prime i 10 puta vecu dozu zracenja. Ne znam sad napamet doze, ali ako je dozvoljeno recimo 100 mikro Bekerela godisnje, a neko primi 100 za dva dana ne znaci da ce dobiti rak.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

a dvadeset dana? a dve godine?

samo ponavljam da je zračenje glavni problem dužih putovanja i da ljudi umotani u alufoliju neće moći nigde da otputuju, kako to mali đokica zamišlja svemirske letove.

ili će napraviti generator magnetnog polja, ili će smisliti nešto treće, četvrto, peto, jer ovako NIKAD NIKO NIGDE neće otići.

moj gimnazijski razredni, profesor fizike, inače, u to vreme, doktorand astrofizike, je nama tada (pre 20 i kusur godina) tvrdio da ljudi ne bi mogli da izdrže u Kosmosu ni milisekundu (raspravljali smo na temu scena iz Totalnog opoziva, Konačnog horizonta i još jednog filma, zaboravih kog, gde se ljudi spasavaju iz bezvazdušnog prostora) i ne bi umro od "ključanja telesnih tečnosti" ili "rasprskivanja pluća", nego bi bio dezintegrisan u roku od odmah, kao posledica nanonuklearnih ekslozija, kako ih nam je on opisao "frekvencije u vakuumu", odnosno zilione transformacija energije i materije u antienergiju i antimateriju, i obrnuto, u svakom trenutku u kubnom milimetru Kosmosa. tvrdio je da je tzv. vakuum milionima puta gušći od onoga što mi nazivamo materijom. i tako nam je neke bajke pričao.

no... ima ovde pametnijih i obrazovanijih od njega!

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sva zračenja su svemirska zračenja, pogotovo ona iz vufera i cigareta! i sva ubijaju trilione ljudi u sekundi!!!1jedanaest

 

srsly tho, tvoje nepoverenje u Роскосмос, i Космическая программа СССР pre njega, je sramotno i prijavljeno je nadležnim organima, neka ti je Putin u pomoći.

Link to comment
Share on other sites

ja, kao ekonomista, i strateg-amater, ne mogu da razumem kako posle "spuštanja na Mesec" pre 50 godina, nešto utanjiše svemirski letovi, a više ih uopšte nema. objašnjenje da se radilo o prestižu i da na "Mesecu nema ništa" je priča na nivou američkih kečera. eto, kad bih ja uspeo da odem na Mesec, posle pola veka bi tamo bila baza sa 1000 stalno nastanjenih. PRESTIŽ, ali i ekonomija, istraživanja, resursi, oružje, strateške prednosti...

sad gledamo Ilona Maska kako lansira lutku u kolima.

da je neko rekao tadašnjim tinejdžerima, navučenim na naučne emisije, da će 2018te (U DVADESETPRVOM VEKU EEEEJ) režimski komičar da pošalje elektroautomobil sa lutkom u orbitu i da će to biti događaj decenije u stremljenju ka Svemiru, rekli bi mu da je došao iz pogrešne budućnosti. jer, upravo su videli na malim ekranima njihovih te-ve prijemnika "mali korak za Čoveka, a veliki za Čovečanstvo".

 

he-he...

 

što je Holivud dalje i dublje išao u Svemir, ljudi su se sve čvršće držali Zemlje.

 a Rusi su od tela svojih raketa napravili svinjce početkom '70tih, a motore konzervirali. budale komunisti, šta oni znaju, bili su pjani i razočarani jer su preteknuti u trci u svemir - to je, verovali ili ne, zvanični narativ. obustavljanje programa se danas naziva "greškom". današnji carevi, koji ljude i ne šalju u Svemir, kažu da su grešili oni što su slali ljude u Svemir, jer su prestali da šalju ljude u Svemir.

haos... Rosaviokosmos će tek da nam objasni neke stvari, Kolence, daj da sačekamo.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ovo je edukativni topik.

i shiri istinu!

za razliku od desetina hiljada sirotih naučnika po svemirskim agencijama, pogotovo ruskim i kineskim, koji moraju da brane američku laž o sletanju na mesec =o(

takodje mask ide pre svega u asteroidni pojas po iridijum i ostale oskudne resurske za high tech, al to tek kad napravimo koloniju na ceresu! irridium beltalowda! ;oD

Link to comment
Share on other sites

pa moraju i Rusi i Kinezi da slete na Mesec, a kasne već 50 godina. kako bi bilo da kažu svojim vladama da je to nemoguće, pa da im lepo ukinu finansiranje i daju im Kombajn da voze? ili da hrane prasiće u onim svinjcima zaostalim iz svemirskog programa.

 

i zato: "moguće je, kako da ne, evo radimo 50 godina, gospodaru, i radićemo još 50 godina, mnogo su pametni Ameri, ostavili su nas u prašini, ali mi se trudimo, ovaj, mnogo se trudimo, ali eto Ameri su genijalci, pretekli nas u 10 godina i pola veka ne možemo da ih stignemo, a u stvari i nećemo na Mesec, jebeš Mesec, to nam i nije cilj, zapravo, pravimo planove da pošaljemo i mi moskviča sa Putinovom lutkom da parira Maskovom majdžor Tomu..."

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Brate Drale koji je tebi kurac? Ne morash da verujesh u sletanje na mesec, ali jel morash svaki topik da preotmesh sa "ja znam, a vi cete videti" nastupom? Sad mi je jasnije shto si jedno vreme gotivio Vucica :P

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ma brate samo ako nisam preoteo topik star više od 5 godina koji ima 80tak postova...

svakako je bolji tvoj pristup da se javiš jednom u 16 meseci.

uostalom, Rusi i Kinezi su najavili stanice na Mesecu i Marsu (!!!!) do 2025te i 2035te, pa stvarno da sačekamo. jer ja ne znam.

valjda je sirotih 20.000 dr Sergeja iz tajnog podzemnog grada ЗЧ/382-02, negde u Sibiru, skupilo muda posle 40 godina, da najavi da će za 20 godina (od Sputnjika do "sletanja na Mesec" je prošlo manje od 20 godina, a tada još nismo imali ajfone da nam rade kosmičke obračune) otići na Mesec, samo 60 godina posle Amera, poznatih genijalaca i lidera u kosmičkim istraživanjima.

držim im palčeve, niko od mene ne bi bio srećniji da Rusi odu na Mesec. pa još sa bazom...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Debeli said:

 

a dvadeset dana? a dve godine?

samo ponavljam da je zračenje glavni problem dužih putovanja i da ljudi umotani u alufoliju neće moći nigde da otputuju, kako to mali đokica zamišlja svemirske letove.

ili će napraviti generator magnetnog polja, ili će smisliti nešto treće, četvrto, peto, jer ovako NIKAD NIKO NIGDE neće otići.

moj gimnazijski razredni, profesor fizike, inače, u to vreme, doktorand astrofizike, je nama tada (pre 20 i kusur godina) tvrdio da ljudi ne bi mogli da izdrže u Kosmosu ni milisekundu (raspravljali smo na temu scena iz Totalnog opoziva, Konačnog horizonta i još jednog filma, zaboravih kog, gde se ljudi spasavaju iz bezvazdušnog prostora) i ne bi umro od "ključanja telesnih tečnosti" ili "rasprskivanja pluća", nego bi bio dezintegrisan u roku od odmah, kao posledica nanonuklearnih ekslozija, kako ih nam je on opisao "frekvencije u vakuumu", odnosno zilione transformacija energije i materije u antienergiju i antimateriju, i obrnuto, u svakom trenutku u kubnom milimetru Kosmosa. tvrdio je da je tzv. vakuum milionima puta gušći od onoga što mi nazivamo materijom. i tako nam je neke bajke pričao.

 

naravno, mesec dana van zastite zemljnog magnetnog polja bi vec bio veliki problem...razumem tvoju ogorcenost, i mene nervira sto u poslednjih 50 godina ima vrlo malo prakticnog napretka u istrazivanju svemira...pa ponekad i ja pomislim da nam mazu oci necim ili mozda kriju da vec imaju podzemne kolonije na Mesecu i majnuju nesto tamo :D

a ovaj drugi deo price me podseti na objasnjenje hipotetickog kvantnog pogona u romanu Artura Klarka "Pesme daleke Zemlje" po kome kubni centimetar vakuma sadrzi dovoljno energije da unisti celu nasu galaksiju...ko zna, mozda je i profa voleo SF :tf:

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...