Jump to content

Grafička riknula ( HD 7770) - potreban savet


Demian

Recommended Posts

Poz drugari,

Posle verne službe od 5 godina, voljeni Radeon HD 7770 je čini se otišao u penziju. Juče u Witcheru 3 je počeo show. Random ljubičasto/narandžasta probijanja slike, flickering, podrhtavanje, zamrzavanje igre, i konačno izlet u Windows nakon cega komp radi normalno.

Šta sam probao:

  • Test RAM - prošao ok.
  • Test VRAM - prošao ok.
  • Proverene temperature i ventilator pod opterećenjem - sve ok.
  • Furmark stress test na rezoluciji 800x600 - bez problema.
  • Furmark na 1920x1080 zakucao posle 5s, full narandžast ekran, frozen komp - jedini izlaz shutdown.

Komp radi prebačen na integirasanu normalno, tako da sam 90% siguran da je do grafike. Kažem 90% zato što sam je ponovo vratio, sve se normalno startovalo, igran W3 preko sat vremena kada se sve ponovilo skoro na istovetan način. Nakon toga više nije bilo moguće dobiti sliku (posle login ekrana) pa je ponovo integrisana spasila situaciju. 

Da li postoji još neki način da je testiram ili neko ima neku eventualno drugačiju ideju šta bi moglo da bude? Ako je definitivno grafička - šta se dešava sa cenama lol? PC sam uzeo u Emmiju 2013 (Altos Holiday Special) i mislim da je i tada HD 7770 bio srednja klasa i koštao oko 120-130e. A sada je 7000 polovan, pet godina kasnije? Rado bih dao do 100e, jer od posla nemam baš puno vremena za igranje, i nije mi potrebna grafika od 500e. Ali sve što nalazim na oglasima u tom cenovnom rangu je sada , 2018-te, slabije od HD 7770 od pre 5 godina? Priznajem, nisam upućen i ne pratim hardware zato i pitam za pomoć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...