Jump to content

Altered Carbon


manson

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
20 hours ago, Kole said:

Altered Carbon

pogledao pilot, deluje vrlo, vrlo dobro...jedino se bojim da nakon sto zavrsim s1 da cu morati da exiram sve knjige jer necu hteti da cekam sledecih x godina za s2 i 3 =o)

Ja sam malo za sad oprezan :D

Ne znam da li bi me prva epizoda zadrzala do kraja da ne znam da je to cuveni "digitalni ugljenik" - prebrzo mi je i haoticno. A i bio sam pospan, pogledacu ponovo.
Glavni glumac mi se nekako ne dopada - glavni "luzer" junak u sajberpanku obicno ne ide da bude nabildovani siledzija.

Dakle nisam nesto odusevljen. Plus imam neki blagi osecaj da danas u eri instant zivota, ocekuje se da pre serije odete na sve forume, procitate 9gagove, reditte i slicno da se upoznate sa radnjom (ili citate ili se bar pravite da citate knjige) da bi bili u stanju da pratite seriju. Ja recimo da sam odgledao random sinoc epizodu, bio bih u fazonu sta je bre ovo? neromancer-deus ex-bladerunner-wow-gits izmesani...

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

oh wow, much popular, so interests, wow

;oP

@Igzib matori - Karl C. Agathon, Codename: Helo, 51 days on Caprica, NEVAR 4GET! =o)
realno lik je veliki gotivac, ali nakon BSG-a je usrao holivudski deo harijere sa Dollhouseom i od onda se pojavljuje samo po kanadskim produkcijama...

@Luka - sex, droga i nasilje indeed...sisa za sve pare, solidna je prica (mada deluje da bi bilo idealno da je spakovana u 7 ili 8 epizoda a ne 10), a potrudili su se i oko akcionih scena...jedino mesto gde poredjenje sa GoT nije na mestu je budzhet - ovo je serija pravljena za mnogo manje para nego got s1...i to je na momente bolno ocigledno

Imam utisak da je ovo pre neka liberalna kombinacija neo noira sa usputnim cyperpunk-like okruženjem nego da je true CP ...
Kvalitet serije zapanjujuće varira...gluma je korektna, ali kombinacija scenografije i kinematografije čas deluje toliko impresivno da im stvarno veruješ da su u 26om veku, a čas toliko sakuje da misliš da se radi o B produkciji RTS-a (fantasično kako snimanje iste lokacije po noći, kad se trude da imitiraju stil Blade Runnera, izgledaju super, a onda dođu scene "po danu" i sve je toliko cheapass da razbija iluziju (dodatni pet peeve je kad se ni ne trude da sakriju da je "future gun" kalas ili nesto slicno))

Uglavnom, sasvim sam zadovoljan, a nit sam citao originalnu knjigu nit nastavke...sad imam zelju da to uradim...sto da vidim jel izvikana ;o) sto jer mislim da serija menja mnoge stvari u odnosu na knjigu, verovatno da bi napravili dodatne sezone koje nisu po knjigama...

sve u svemu good guy netflix, ++

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kalaš postoji u knjizi (koja je izvikana).

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ok. mi je i druga, sledeća je ključna.
GoT sam batalio posle 3 epizode, ovo mi je za sad draže.
Još ako cyberpunk ne bude samo setting nego se neka tema dotakne malo dublje od jednog progresivno urbanog one-linera... Biće najbolja serija ikad!

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sve. Odlicna, bas mi je prijala iako moram da priznam da sam imao problem tu i tamo da pratim radnju (najvise zbog miksovanja jezika, gledam bez titlova)

Nekako blagi pad pri kraju sezone, ono veliko otkrovljenje nije uopste dovoljno ishajpovano. (da je u pitanju ona druga bio bih u fazonu WHAAAAAAAA, ovako sam bio u fazonu aaaa, pa dobro)

Sam kraj mi je nekako razocaravajuc, suvise je sunshine and rainbow farts

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

@f4ts0 Glavi glumac je nagruvan, zato sto je telo koje nosi vojnog kvaliteta, tj budzeno, tako da je sasvim ok. Tako je u knjizi (koja je izvikana).

 

Inače, sviđa mi se kako je Netfilx nanjušio da je pravi momenat za cyberpunk seriju. Tokom narednih nekoliko godina ta tema će se masovno eksploatisati jer je to nova in tema. Ono što je pre nekoliko godna bila fantasy tema, pa sf sada je cyberpunk. Blade Runner nastavak je dao zeleno svetlo a sa startne pozicije na semaforu su krenuli Altered Carbon serija i Cyberpunk 2020 igra Project REDa. GiTS ameri-treš ne pominjem.

Velijah

Link to comment
Share on other sites

Ja neću ništa reći  o seriji, već su pametniji od mene napisali u prestižnim publikacijama:

Rather than explore the ethical implications of this technology, Altered Carbon focuses on a mystery...

...For viewers, the mystery may instead be why Takeshi’s sleeve takes the form of Swedish actor Joel Kinnaman (House of Cards) playing an Asian man living in a white guy’s body. That’s how it’s written in the book, but onscreen it’s especially problematic. The creators would have done well to instead cast an Asian actor as the reborn Takeshi, avoiding the same whitewashing controversy that plagued last year’s Ghost in the Shell. In that adaptation, Scarlett Johansson played an Asian woman’s consciousness inside a white android.

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Bitna komponenta (koju je Luka izostavio sa onog spiska) je i ljubavni vikend roman ;oP, a ovo sto je Paja kvotovao je pisao neko ko nema ni frtalj mozga...ima u knjizi, al mu je problematicno na ekranu...to osobi je potrebno toliko zastite od spoljasnjeg sveta da je najbolje da se odomaći u tapaciranoj sobi 

Link to comment
Share on other sites

Ima ljubavnih vikend romana, da. Ali kao blisko je španskoj seriji, pa nisam hteo posebno da ističem. :P

Tekst koji je Paja kvotovao je ofc pisala žena: Altered Carbon Takes Place in the Future. But It’s Far From Progressive by Eliana Dockterman

Garantujem da nije pogledala više od 3-4 epizode, ali je to bilo dovoljno da se istrigeruje i krene da povraća svoju maloumnu agendu. Pritom bi se verovatno obesila kad bi joj neko objasnio da je njen pogled na svet zapravo rasistički i seksistički, a da čak i petparačko kinesko-sajberpankersko štivo kao što je Altered Carbon zapravo ima slobodoumniji pogled na obe teme, te da uveliko briše rasne i polne podele samom svojom premisom.

Koliko god da su najočigledniji primeri toga - ćale crnja, ćerka post-ai badass i keva belja haker istokenisani do bola...

Prirodna selekcija je debelo zakazala, a jedan Vića ne može sve sam. :(((

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...