Jump to content

Kriptovalute


badnick

Recommended Posts

21 hours ago, Dule_smor said:

btw, jel ste primetili kako su proslog meseca krenule cene grafickih da padaju, a evo sad crushovale kriptovalute...zar ne bi trebao obrnuti redosled da bude?

Убедљиво најпрофитабилнији за рударење картицама тренутно је етеријум, а наводно ускоро би требало да изађе апдејт на етху који ће угасити рударење истог. Додуше више пута је до сад одлаган уназад бар 2 године.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 624
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 5/13/2022 at 5:29 PM, Sting said:

Igore druže, kad je najniže kupiš kad je najviše prebaciš u stable coin i kad opet padne kupiš za stable coin 😄

ovo je odlicna strategija. Samo jos da znamo kad je max a kad je min, gde bi nam kraj bio.

On serious note, ja sam prosle god ulozio jednu platu u kripto, i to je to ne diram, ne kupujem ne prodajem ne dipujem. Osim trolovanja po forumu, kripto me vise ne zanima. Ako jednog dana budem bogat, otvoricu novi deus!

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ok, ali ima i drugih valuta. recimo na ETH pool-u moze da se majnuje XNO i da se konvertuje u BTC, ili u bilo sta drugo. Kada ETH predje na 2.0 kapiram da ce ostale valute poceti nesto vise da se trejduju.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

A sta je nesto Musk srao da ce da se merguju Btc i Eth?

 

6 minutes ago, Lucky said:

nisam siguran ni kako bi to bilo moguće uraditi iskreno.

ne znam ni ja, sada upravo Musk prica online o tome ali sam se kasno ukljucio. Neka moja pretpostavka za tzv "merge" kada ETH postane PoS i da se BTC koristi kao valuta u pametnim ugovorima na ETH mrezi, i/ili trgovini na softverima unutar ETH mreze. trenutno je live ali kapiram da ce ostati video na YT: 

 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, f4ts0 said:

ovo je odlicna strategija. Samo jos da znamo kad je max a kad je min, gde bi nam kraj bio.

On serious note, ja sam prosle god ulozio jednu platu u kripto, i to je to ne diram, ne kupujem ne prodajem ne dipujem. Osim trolovanja po forumu, kripto me vise ne zanima. Ako jednog dana budem bogat, otvoricu novi deus!

Pa ne mogu ja sve da radim, ovo prvo sam ti rešio :tf:

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to video jer mi je neki poznanik rekao da "izlaže" na tome pa kao aj ako u nedelju stignem da svratim da vidim na šta to liči. Onda sam otišao na sajt i shvatio da je ulaznica 300 eur, 200 eur za online prisustvo, 500 VIP 🙂 nisam otišao 🙂

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Ja sam to video jer mi je neki poznanik rekao da "izlaže" na tome pa kao aj ako u nedelju stignem da svratim da vidim na šta to liči. Onda sam otišao na sajt i shvatio da je ulaznica 300 eur, 200 eur za online prisustvo, 500 VIP 🙂 nisam otišao 🙂

slična priča, video da je jedan drug iz osnovne tamo "speaker", samo nisam išao tako daleko da pogledam cene 😄

25 minutes ago, manson said:

I šta su zaključci? Na ivici sam stolice!

na žalost ne znam, voleo bih i ja da čujem!

 

Kad bolje razmislim, mogao bih da napišem ceo neki "blog članak" na temu likova koji pokušavaju da prodaju maglu i glume neke eksperte u nekoj oblasti, u šta mi spadaju i ovi nft/crypto stručnjaci, al' pošto me to mrzi napisaću ovde skraćenu verziju.

Prvo su pre nekih desetak godina na mnogim konferencijama pričali su kako će retail da umre skroz, kako je krajnje vreme da se pređe na "e-commerce" itd... par godina kasnije su valjda skapirali da im ta priča ne prolazi, plus što u oblasti e-commerca zaista postoje stručnjaci i firme koje vrlo lako skontaju ko je prodavac magle a ko ne. Sada je realna priča da retail nikad neće umerti, naravno uz priču o digitalizaciji itd.

Nakon toga su počeli da jako furaju priču o influenserima, investirajte u influensere to je budućnost bla bla, i to su bogami furali baš dugo, tek pre par godina su malo popustili sa tom pričom, verovatno su tu i veliki FB i Google tu malo umešali prste kad su skontali da im ta priča nije baš u interesu. Plus opet, firme koje su i popušile tu priču i investirale u to, skontale su da to im to baš i nije bio sjajan potez. Nedavno sam negde video chart koji predviđa pad investicija u "influenser marketing" za fazon 400% već do kraja sledeće godine.

I sada imamo ovu NFT / Metaverse priču, nova oblast u kojima određeni ljudi mogu da glume "experte", održavaju konferencije itd i naravno, njima najvažnije, da uzmu neke novce na svemu tome.

 

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

slična priča, video da je jedan drug iz osnovne tamo "speaker", samo nisam išao tako daleko da pogledam cene 😄

na žalost ne znam, voleo bih i ja da čujem!

 

jel možda Steva?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

Kad bolje razmislim, mogao bih da napišem ceo neki "blog članak" na temu likova koji pokušavaju da prodaju maglu i glume neke eksperte u nekoj oblasti, u šta mi spadaju i ovi nft/crypto stručnjaci, al' pošto me to mrzi napisaću ovde skraćenu verziju.

Pored crypto fucktarda, lagano moze da se kaze da je 95% konferencija retard fest : D

Link to comment
Share on other sites

bukvalno, a tih 5% su one sa pakleno skupim kartama, tipa KubeCon i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

nije, Goran

my bad, jedan od ovih cofoundera koje ja znam je iz NSa, taj Stevan, pa rekoh to je ta konekcija

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, togFU said:

ne znam da li ste videli ovo, lepa jedna konferencija sa tri teme kojima je BS zajednička poveznica 😄

1648732349022?e=1653303600&v=beta&t=KwG4

Ja bio, HAE!

Zapravo je skroz OK kad skapiraš u šta se upuštaš. 90% predavača su ljudi koji prodaju maglu, i traže finansijere da zajebu. Gomila posetilaca su tu da se obogate, a nemaju pojma u šta se upuštaju. Ali među njima ima nekoliko jako zanimljivih projekata, i nekoliko timova koji jako dobro znaju blockchain. Za njih je networking mogućnost najveća vrednost konferencije, i relativno lako ih je prepoznati jer ti ne daju bullshit sandwich odgovore na konkretna pitanja.

Što Hajli reče, jače konferencije su skuplje jer imaju jači talenat i veće finansijere.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jose Jimenez said:

Zapravo je skroz OK kad skapiraš u šta se upuštaš. 90% predavača su ljudi koji prodaju maglu, i traže finansijere da zajebu.

eto, znači moja pretpostavka je bila na mestu, što nije bilo teško naravno :))

voleo bih da sam otišao realno, čisto da proverim da li bih mogao da provalim prodavce magle, bez da znam jako puno o crypto (jer realno jedva da išta znam). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...