Jump to content

Kriptovalute


badnick

Recommended Posts

  • Replies 611
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Пардон, крипто аналитичар, лоше сам се изразио. 🙂 Лик је call-ovo Луну кад је била 5$ прошле године, а већ 2 месеца говори како креће да му смрди на Понција и да треба да се изађе.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deK!sa said:

Пардон, крипто аналитичар, лоше сам се изразио. 🙂 Лик је call-ovo Луну кад је била 5$ прошле године, а већ 2 месеца говори како креће да му смрди на Понција и да треба да се изађе.

gomila stvari jeste ponzi, posebno u NFT svetu, tu nema priče 🙂

Link to comment
Share on other sites

štednja u banci preko 10 godina već ne donosi skoro pa nikakav return (1% ne računam), tako da ti i nije baš neko poređenje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Highl1 said:

štednja u banci preko 10 godina već ne donosi skoro pa nikakav return (1% ne računam), tako da ti i nije baš neko poređenje

zaboravljas i placanje poreza na dobit 😄

  • Haha (+1) 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ali daleko najzanimljiviji fenomen koji se događa je potpuni kolaps terraUSD-a, koji je zamišljen kao "stablecoin", kriptovaluta stabilnije vrijednosti, koja je vezana za dolar.

Stablecoin su kriptovalute čija je cijena vezana za neku drugu  (poput bitcoina), zlato i druge plemenite metale, sirovine kojima se trguje na tržištu, ili "normalnu" valutu kao što su dolar, euro i švicarski franak.

Kriptovaluta terraUSD je bila fiksirana za dolar i održavala vrijednost od jednog dolara. Jedanaesta najveća po tržišnoj kapitalizaciji, algoritamski je stabilna i koristi skup tzv. "pametnih ugovora" kako bi osigurala da vrijednost ostane što bliža jednom dolaru.

Godinu dana je to uspješno provođeno, ali je jučer pala na 30 centi te je tržišna kapitalizacija s više od 45 milijardi dolara pala na manje od pet milijardi dolara. Problemi su počeli već 9. svibnja, od kada je uslijedio oštri pad i gubitak fiksiranosti za jedan dolar.

Ali daleko najzanimljiviji fenomen koji se događa je potpuni kolaps terraUSD-a, koji je zamišljen kao "stablecoin", kriptovaluta stabilnije vrijednosti, koja je vezana za dolar.

Stablecoin su kriptovalute čija je cijena vezana za neku drugu  (poput bitcoina), zlato i druge plemenite metale, sirovine kojima se trguje na tržištu, ili "normalnu" valutu kao što su dolar, euro i švicarski franak.

Kriptovaluta terraUSD je bila fiksirana za dolar i održavala vrijednost od jednog dolara. Jedanaesta najveća po tržišnoj kapitalizaciji, algoritamski je stabilna i koristi skup tzv. "pametnih ugovora" kako bi osigurala da vrijednost ostane što bliža jednom dolaru.

Godinu dana je to uspješno provođeno, ali je jučer pala na 30 centi te je tržišna kapitalizacija s više od 45 milijardi dolara pala na manje od pet milijardi dolara. Problemi su počeli već 9. svibnja, od kada je uslijedio oštri pad i gubitak fiksiranosti za jedan dolar.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nema neke filozofije ovde. Veliki investicioni fondovi su izveli finansijki napad na Terra/Luna ekosistem i iskoristili situaciju da zarade na padu vrednosti BTC-a. Plašim se da je ovo kraj za taj projekat.
Neetički, ali sasvim regularno.
Zato ja nikada nisam ništa držao u tim "stablecoin-ima", jer je sam koncept ranjiv pošto se zasniva na otporu prirodnim silama tržišta, samo ako neko ima dovoljno para da ga sruši.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, f4ts0 said:

kupio LUNU po 0.015 \o/

 

ne ddaju mi da prodam po 0.0003!!! Opet nisam postao milijunas sa ulozenih 20 eura!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

USDC je stable coin kompanije Circle u koju je uložio i BlackRock između ostalih. On je ostao stabilan i čak ojačao. Vest od 22 aprila https://techcrunch.com/2022/04/12/blackrock-fidelity-and-others-to-invest-400m-in-usdc-stablecoin-issuer-circle/amp/

U slučaju nekih napada ovog tipa verovatno bi ga branili. Možda bolja opcija u budućnosti ali ko zna 😄

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Igore druže, kad je najniže kupiš kad je najviše prebaciš u stable coin i kad opet padne kupiš za stable coin 😄

  • Like +1 1

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dule_smor said:

btw, jel ste primetili kako su proslog meseca krenule cene grafickih da padaju, a evo sad crushovale kriptovalute...zar ne bi trebao obrnuti redosled da bude?

pa nije to baš najdirektnije povezano jedno sa drugim - majnovanje sad možda i više nije toliko dominantno kao pre, sad su više trgovina, ulaganja i naravno NFT i slično.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...