Jump to content

Kriptovalute


badnick

Recommended Posts

  • Replies 611
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

50 minutes ago, oddball said:

@Dule_smor da li si bacio pogled na vrednosti juce/danas? 😉

 

41 minutes ago, Dule_smor said:

da, ali dzabe, jos nisam ni na pozitivnoj nuli😅

nije to još na nivou novembra prošle godine, pa da nešto pričamo 🙂

ili makar na prošlo proleće da dođe, ali sad realno prvi put gledamo kako neki rat koji je "uticajan" utiče na kripto.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Lucky said:

a koji stable preferiraš?

ja konkretno usdt, ali je manje više svejedno, samo da nije u evre jer tu uzimaju finu proviziju. ja sam se zajebao prvih par meseci na taj način da sam svo vreme menjao iz crypto u evre pa iz evra u crypto.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, oddball said:

da li majnujete ili samo kupujete i trejdujete?

zavisi kako ko - možda nešto više ljudi trejduje ovde, ja nikad nisam bio dobar u tim stvarima da kupujem, pratim, prodajem, nešto mi to em stresno em stalno moraš da motriš itd.

doduše obećali su NEKI OVDE (gledam u pravcu određene dve osobe) da će napisati tutorijale za svoje segmente kojima se bave, ali ja to ne vidoh i dalje!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, oddball said:

da li majnujete ili samo kupujete i trejdujete?

stejking je novi majning (SOL ADA DOT MATIC da nabrojim neke bitnije samo), na Binancu je oroceni stejking na 30/60/90/120 dana

samo akumulacija u vidu stepenastog (5-10%) dokupljivanja na nizim vrednostima i hodl, eventualno pomenuti stejking dok se cekaju bolja vremena za novi veci istovar...

dobar period za istovar je bio tokom veceg dela 2021, cenim da smo od januara smo usli u novi period akumulacije 🙂

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

staking, da, ja sam napravio wallet na yoroi, i onda se usrao da cu izgubiti recovery phrase i tako, pa odustao. cekao sam adu da padne <0.5 pa da pljusnem da kupim, al nece kurva 😄

Da li se mining uopste vise isplati?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Sta je stakimg koji kurac:D. I zasto ima X platformi, napravih nalog na Bitpandi, sad ispade da je Binance bolji sa provizijama.

napravi na više, nikad ne znaš kad će na kojoj da bude nešto aktuelno i sa boljom provizijom.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2022 at 6:22 PM, Dule_smor said:

Sta je stakimg koji kurac:D. I zasto ima X platformi, napravih nalog na Bitpandi, sad ispade da je Binance bolji sa provizijama.

Vidim da niko nije dao konkretan odgovor:

Bitkoin i blockchain generalno zahteva rudarenje da se odredi pobednik. To se zove Proof of Work. Što ti je jači mining setup, veća je verovatnoća da ćeš ti rešiti zadatak.

To zahteva mnogo resursa, pa je kao ekonomična alternativa postao Proof of Stake. Umesto rada, svako uloži tj. stejkuje određenu sumu kriptovalute, i nasumično se izabere pobednik. Što više uložiš, veća šansa da dobiješ altcoin. Zato platforme poput Binance daju da stejkuješ novac kod njih, koji oni pooluju i stejkuju u PoS, i zauzvrat ti daju deo zarade.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...