Jump to content

Kriptovalute


badnick

Recommended Posts

4 hours ago, Sting said:

Koliko god se trudim i dalje ne mogu da razumem NFT. Ima previše para na ovom svetu i čudno su raspoređene. Neko plaća 30mil za digitalnu slicicu a 30 ljudi nema šta da jede. Što bi rekli, tržište će samo urediti u jednom momentu, a možda i neće.

Nemaju svi 30m za slicice... Oni siromasniji kupuju zemlju kod snup doga za 450k lol

https://www.google.com/amp/s/www.rollingstone.com/culture/culture-news/sandbox-decentraland-virtual-land-sales-soar-metaverse-nfts-1267740/amp/

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 624
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 hours ago, FATA said:

haha, pa dobro, nije ovo prvi slučaj kupovine virtuelne zemlje za velike pare, jedino što se sad zove NFT 🙂

Ali ok, kao i svaki hype i ovaj će doći i proći, baš kao kripto na startu pa će ostati samo oni stvarno zainteresovani.

naravno u međuvremenu će neko dosta zaraditi, neko dosta izgubiti 🙂

Link to comment
Share on other sites

SVE SU BLIŽI

https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/hronika/4655762/zaplena-kriptovalute-masine-kosovo-i-metohija.html

Quote

 

Наводи се да је увиђајем идентификована локација, а онда су упали у стан у улици Фан Нољи у Јужној Митровици.

Приликом претреса пронађено је и одузето 67 уређаја повезаних на електричне и интернет уређаје за које се сумња да се користе за производњу криптовалута.

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Jose Jimenez said:

Kapiram da u solidan deo NFT transakcija umetnici koji sami od sebe kupuju, kao samopromociju.

In other news, druga najveća kriptorudarska zemlja, sa 18% učešća u hashrateu, ostala bez interneta

https://www.businesslive.co.za/bd/world/asia/2022-01-06-kazakhstan-crackdown-has-outsize-effect-on-bitcoin-mining/

da su mi milion dolara dali kao nagradno pitanje ko je druga najveža kripto zemlja, kazahstan mi ne bi bio ni u top 10 verovatno :))

Link to comment
Share on other sites

Ima neverovatno mnogo gluposti u NFT sferi. 99% toga je bezvredno.
Ali definitivno vidim budućnost NFT-a, za početak u online gaming-u.
Ako se ne varam Vitalik je i ispizdeo i napravio Ethereum kada mu je sa World of Warcraft servera nestao neki gear koji je grindao jako dugo.
Ima smisla tako neke digitalne stvari decentralizovati.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cryptobros spent $3 million on Dune book, believing it gave them copyright | Dazed (dazeddigital.com)

 

Quote

A crypto group going by the name Spice DAO bought a copy of a book about Alejandro Jodorowsky’s Dune at auction for $2.66 million – far over the estimated price – believing that it gave them the copyright to produce NFTs. Turns out they fumbled the bag. Badly.

hah

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2022 at 1:46 PM, Lucky said:

da su mi milion dolara dali kao nagradno pitanje ko je druga najveža kripto zemlja, kazahstan mi ne bi bio ni u top 10 verovatno :))

To je od nedavno 🙂

Kad su kinezima lupili ban na mineovanje su preselili sve što u susedne države, što u ameriku. Kapiram da im ove random najbolje odgovaraju jer možeš da muneš nekom batici 10k i da tvoj račun za struju zauvek nestane 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Junkie said:

To je od nedavno 🙂

Kad su kinezima lupili ban na mineovanje su preselili sve što u susedne države, što u ameriku. Kapiram da im ove random najbolje odgovaraju jer možeš da muneš nekom batici 10k i da tvoj račun za struju zauvek nestane 😄

ima i toga, nije mi palo napamet da su se samo prebacili na susednu zemlju 🙂

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Zwerko said:

Jedini bedak što još nisu skapirali južnu srpsku pokrajinu, tamo se struja i inače ne plaća 🙂 a realno bi bio ozbiljan boost za naš BDP!

Kasno je pa mi detektor ironije ne rabi najbolje... al bukvalno su ih za tu cimali pre neki dan: https://www.slobodnaevropa.org/a/kosovo-uredjaji-kriptovalute-/31649703.html

Link to comment
Share on other sites

Ma to što su zaplenili je za slikanje, to je smešno u odnosu na to koliko se tamo stvarno kopa. Samo bi oni da ispadnu jaki u javnosti ali je problem što su u taj biznis od 2018. i problema sa kašnjenjem satova u Evropi značajno ušli i Albanci pa sad više i ne smeju da diraju ove "naše".

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dule_smor said:

samo da vidim jel kupujete :tf:

Šta se dešava...jerli ste se obogatili na berzi...šta kaže Igor, jel uplatio avans za kuću na Tajlandu i operaciju promene pola? Zna li se šta?

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

SOL je dokazao koliko ne radi kada je povećan voljum! Tako da sam ja izašao (jedva uspeo swap jer je đubre začepljeno) i zamenio za neke druge. Da se razumemo, kapiram da hoće da skoči fino kad i sve, samo sam ja u gasu da štekam meni kul kripto, koji je gotivna tehnologija

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...