Jump to content

Kriptovalute


badnick

Recommended Posts

  • Replies 611
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 hours ago, alfa said:

aha, ok, SHIBA sam pogodio onda ispravni 🙂 ovaj floki nema nigde, moram da vidim šta je to.

Kad smo na temi kripto, kakvi su vam stavovi u svetlu zasigurnog ulaska u SEKA 2.0 (neki bi rekli zapravo SEKA 1.0 koja nikad nije prošla) dal' će kripto valute dobiti na svojoj vrednosti ili suprotno?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

aha, ok, SHIBA sam pogodio onda ispravni 🙂 ovaj floki nema nigde, moram da vidim šta je to.

Kad smo na temi kripto, kakvi su vam stavovi u svetlu zasigurnog ulaska u SEKA 2.0 (neki bi rekli zapravo SEKA 1.0 koja nikad nije prošla) dal' će kripto valute dobiti na svojoj vrednosti ili suprotno?

S obzirom na to da Amerika ima toliki dug da nema šanse nikada da ga vrati bez opasne devalvacije, a ne sme da proglasi bankrot, jer najveći deo tog duga drže investicioni fondovi koji barataju sredstvima penzionih i socijalnih fondova, očekujem hiperinflaciju dolara uskoro, a Bitcoin je projektovan baš za tu eventualnost.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dandy said:

S obzirom na to da Amerika ima toliki dug da nema šanse nikada da ga vrati bez opasne devalvacije, a ne sme da proglasi bankrot, jer najveći deo tog duga drže investicioni fondovi koji barataju sredstvima penzionih i socijalnih fondova, očekujem hiperinflaciju dolara uskoro, a Bitcoin je projektovan baš za tu eventualnost.

ok, to je jedan od scenarija, a što misliš da će tu BTC da prođe bolje nego tipa - zlato? 🙂

ili čuveni "draletov" australijski dolar? 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

ok, to je jedan od scenarija, a što misliš da će tu BTC da prođe bolje nego tipa - zlato? 🙂

ili čuveni "draletov" australijski dolar? 🙂

Zato što je BTC lakši za preneti, lakši za sakriti, lakše ga je kupiti i prodati od zlata. Teže ga je zapleniti ili ukrati od zlata.
Plus, mislim da već sada ima manju inflaciju od zlata, a samo će se smanjivati u budućnosti.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dandy said:

Zato što je BTC lakši za preneti, lakši za sakriti, lakše ga je kupiti i prodati od zlata. Teže ga je zapleniti ili ukrati od zlata.
Plus, mislim da već sada ima manju inflaciju od zlata, a samo će se smanjivati u budućnosti.

A ne misliš da će prosto hiperinflacijom i "raspadom sistema" BTC i ostali kripto zapravo izgubiti na vrednosti jer je nekakva digitalna moneta na "tamo nekim računarima" tj. da se neće svet više okrenuti fizičkim objektima (zlatu npr) i vlasništvu nečega što mogu da opipaju i drže u ruci (nohomo) nego da imaju BTC na walletu koji nemaju pojma 'dal će moći uopšte da iskoriste ako (da preteram) nema struje ili interneta?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

A ne misliš da će prosto hiperinflacijom i "raspadom sistema" BTC i ostali kripto zapravo izgubiti na vrednosti jer je nekakva digitalna moneta na "tamo nekim računarima" tj. da se neće svet više okrenuti fizičkim objektima (zlatu npr) i vlasništvu nečega što mogu da opipaju i drže u ruci (nohomo) nego da imaju BTC na walletu koji nemaju pojma 'dal će moći uopšte da iskoriste ako (da preteram) nema struje ili interneta?

Ceo finansijski sistem ide ka digitalnom plaćanju. Centralne banke počinju da emituju svoje digitalne valute, koje im omogućavaju lakšu kontrolu nad emisijom i potrošnjom.
Neće oni dozvoliti da prestane da funkcioniše Internet u toj meri da ni njihovi sistemi ne rade. Plus, kriptovalute su žilavije od centralizovanih finansijskih sistema. Padne VISA server i ne rade kartice u celoj Evropi. Kripto možeš da oboriš samo ako ubiješ Internet totalno.

Čak i ako zaista dođe do tolikog sloma, da nema ni struje ni neta, onda će bogami najviše da vrede hrana, voda i municija...

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dandy said:

Čak i ako zaista dođe do tolikog sloma, da nema ni struje ni neta, onda će bogami najviše da vrede hrana, voda i municija...

pa dobro, tu se slažemo, tj. u pravu si, ali kapiram da ipak takav scenario nećemo gledati u ovom trenutku, mada apsolutno ne sumnjam da će doći u nekoj budućnosti, možda ne tako dalekoj 🙂

ali ipak mi nešto to zlato i dalje sigurnije, ne kažem da ga kupujem niti ga imam, nego razmišljam o tom doomsday scenariju ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Mislim da su malo zbrkali brojke u clanku, ali svakako je zaradio nerealno mnogo...kid ne kupih tad makar za 100 jura ehhh


https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2021&mm=10&dd=29&nav_id=2047584

basic math malo problematičan ali svakako mi je najzanimljivije da i dalje postoji šansa za lansiranjem nekog novog kripta gde neko može da zaradi brda ... sad samo treba videti koji među 100 koji se pojavljuju svakog dana :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...