Jump to content

Kriptovalute


badnick

Recommended Posts

  • Replies 624
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

46 minutes ago, pUNyZ said:

kad se longuje i shortuje na koliki vremenski interval se kladi?

ja ne trejdujem nego gomilam dzakove kad je niska cena

Filthy HODLer 😄

U mom slučaju je obično 2-3 dana, ako posle toga "ne prođe" , ulećem u nešto drugo sa time. Sa tim što pratim 3 aktivno (eth,btc,xrp) i još par "potencijalnih" na smenu. 

Kad vidim da se neko sprda sa trejdingom kao sada sa ETHom, ne čačkam mečku jer može u oba smera da opali konkretno.

Link to comment
Share on other sites

Pa kockanje je u svakom slučaju 😄

Sve imaju neki ciklus gore-dole, probaš da uhvatiš što više gore a kupiš onda što niže dole. Tipa prošle nedelje sam naštimao stop sell na 3300(usdt) za eth i posle da kupi za 3100, to je ok razlika za dan "posla". Ukratko trejduješ u "fisknu" valutu pa nazad u crypto kad padne cena.

Link to comment
Share on other sites

pa USDT i BUSD su kripto a "fixne" u smislu da su direktno vezane na dolar, tako da je provizija neka marginalna. Ako menjaš u evre i iz evra, tu te uvek oderu 🙂

I ogromne su razlike medju berzama, meni je na binancu najbolja opcija trenutno za sve mainstream, plus crypto.com za ove više ezoterične tipa chia itd.

Link to comment
Share on other sites

ah ovo ima i dodatne nivoe :)))

Quote

U kući Draže Mihailovića u Ivanjici nije se rudarila valuta "bitkoin" već "etherium" i to je samo jedna u nizu izmišljotina koje prate ceo slučaj. Nemoguće da je račun za struju mogao da naraste toliko, pa verujem da je sve ovom imalo za cilj da baci ljagu na naš pokret, rečeno je portalu Nova.rs u opštinskom Ravnogorskom pokretu u Ivanjici, povodom hapšenja trojice muškaraca osumnjičenih za "rudarenje" kriptovaluta i krađu struje iz podruma kuće generala kraljeve vojske.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 9/3/2021 at 8:50 PM, Junkie said:

Pa kockanje je u svakom slučaju 😄

Sve imaju neki ciklus gore-dole, probaš da uhvatiš što više gore a kupiš onda što niže dole. Tipa prošle nedelje sam naštimao stop sell na 3300(usdt) za eth i posle da kupi za 3100, to je ok razlika za dan "posla". Ukratko trejduješ u "fisknu" valutu pa nazad u crypto kad padne cena.

evo sad opet skocili Eth i Btc, znaci da prodam sad pa da cekam da dropuju i onda da kupujem:D...samo sto sam ja uvek neodlucan pa sve mislim dal ce sad da nastavi da raste ili da pocne da pada i ako pocne da pada dal ce nastaviti da pada itd...i onda nikad i ne prodam/kupim 😄

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

evo sad opet skocili Eth i Btc, znaci da prodam sad pa da cekam da dropuju i onda da kupujem:D...samo sto sam ja uvek neodlucan pa sve mislim dal ce sad da nastavi da raste ili da pocne da pada i ako pocne da pada dal ce nastaviti da pada itd...i onda nikad i ne prodam/kupim 😄

prodaš pola pa prepoloviš rizik!

ili, ako posmatraš kripto kao nešto što je ulaganje "za budućnost" ne radiš ništa i onda ti ovi padovi na mesečnom nivou ne čine puno razlike osim ako ofc nećeš da se totalno upustiš u to pa pratiš kretanja pa prodaješ-kupuješ stalno.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

evo sad opet skocili Eth i Btc, znaci da prodam sad pa da cekam da dropuju i onda da kupujem:D...samo sto sam ja uvek neodlucan pa sve mislim dal ce sad da nastavi da raste ili da pocne da pada i ako pocne da pada dal ce nastaviti da pada itd...i onda nikad i ne prodam/kupim 😄 

ako te mrzi da se kockaš i špekulišeš

https://nexo.io/

ja sam sav svoj ETH prebacio tu i uzimam kamatu

  • Like +1 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

U principu ovo što je lale rekao... daš deo pa deo pa deo. i takođe tačno da je najbolja varijanta, ako nemaš nameru da pratiš zealotski, da kupiš i pustiš na miru, dok nemaš nameru da nešto kupiš recimo, pa kao kreneš da pratiš kad će gore itd.

Ja sam konkretno 50% eth prodao na 3500, imam na 4100 75% ostalog naštimano. 50% od onog prodanog da kupi opet na 3300, 50% na 3200. Eto, ako ti šta znači.

Link to comment
Share on other sites

Zapravo placa se na svaku transakciju kripto-fiat

siva zona je kripto-tether (da se ovo izbegne porez na kripto-fiat)

sreca je sto u stvari niko jos to ne juri

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

"From capital gains made by a natural person through the sale of virtual currencies, including cryptographic tokens, if they are not considered as movable property, such as securities and shares in companies, cooperatives and other forms of organization and investment coupons, and for derivatives , personal income tax is not paid provided that the natural person does not achieve such income in connection with the performance of activities." ... nije google najsrećnije preveo al ajde.. evo link ko govoriauu slovenskauu:

https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodki_prebivalci/trgujem_z_virtualnimi_valutami/

Ko što rekoh, ovde se ne plaća nikakav porez, dok ti nije deo delatnosti i/ili si plaćen u njima recimo. Kapiram da zavisi od države do države zakonski šta i kako.

Link to comment
Share on other sites

mi smo pitali ernst and young da nam objasni kako je u belgiji, i nista nam nije jasno.

1.U sustini svaka transakcija - placa se porez na nju. Sve platfrome u sustini ti daju da skines xml/json/eksel sa svim transakcijama. panda radi sa nekom app koja kao pomaze da se racuna porez. Porez mora da se plati 60 dana od transakcije ili placas kaznu

2.Dalje, porez se ne placa ako ulazes jednake kolicine novca svaki mesec u valute jer to je "wealth management" u belgiji

3.Dalje, porez se placa samo na dobitak i to 15 posto. Ili 30 posto.

Ovo su 3 stavke koje nam je EY odgovorio. Deluje kao marmenov post. tako da niko od nas (nas par u belgiji) nije prijavio da ima kripto na nekom drugom racunu (a trebalo bi). BMK ako odem u zatvor, radim sta hocu \o/

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

To je poprilično loše sastavljeno, slažem se 🙂

Tipa porez na dobitak kako računaju kada je dobitak fleksibilan... jel dobiješ odbitak ako ti padne vrednost dole?
Sasvim je moguće da su napisali ovako zakone zbog ove ekipe koja drži bitstamp, da mogu da muvaju sa porezom lokalno.

Inače ni ovde niko ne prijavljuje crypto, n26, revolut, paypal i sve varijante gde država nema direktno uvid u stanje.

Link to comment
Share on other sites

Evo vidim na firminom webexteamsu opet se uzburkala rasprava, ispada u principu da se ne placa porez ako ti to nije "glavni izvor" i ne "spekulises". Spekulisanje se smatra "ucestana kupovina i prodaja" (sic!)
Sta kaze :

https://www.tijd.be/netto/belastingen/uw-belastingaangifte/glipt-de-winst-op-bitcoins-door-de-mazen-van-het-belastingnet/10304777.html

Article mentions that if you use crypto as a means to diversify your portfolio and treat it as a 'goede huisvader' then the profits are not taxed. If you start to do it professionally or you do multiple transactions a day/week (almost speculation) then you have to declare it as 'diverse inkomsten)"

E sad oko prijave....revolut nije vise u EU, pa ajde...ali n26 je banka, kao i bitpanda tj imaju IBAN i u SEPA sistemu su. 
Posto je slovenija u EU, veruj mi, onog momenta kada si ti otvorio racun na n26, pandi, bilo cemu u SEPA sistemu, drzava ima uvid i zna za racun, a da li ce proveriti je druga stvar.
Imas ove stvari tipa Skrill, Neteller, to kao nisu standardni racuni, ali cvrc.

Ja iskreno ne znam da li da prijavim svoj racun koji sam otvroio kod pande gmbh 😄 Uskoro stize upitnik da se popuni i tamo eksplicitno stoji "ostali racuni u inostranstvu". Ne znam 😄
 

P.S quote je nesto istripovao

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

N26 je negde napomenuo tipa "ako država traži, mi ćemo dati informacije", ali im oni sami ne prosleđuju spisak očito.

Jednom godišnje ovde proveravaju sve što imaš od pokretne i nepokretne i bančnih pa ti ispostave "račun" ... pa nisu do sada nikad mimo lokalnih banaka ništa "skapirali".

Link to comment
Share on other sites

Pa nećeš, uzećeš panda karticu i sa njom plaćati stvari i praviti se blesav.

A za sve krupnije ćeš naravno uzeti lizing sa što većim učešćem, da je vlasništvo banke a ne tebe, pa njima preko sepa uplatiti, to ne ide na tvoj račun onda, pa ni u porez... itd itd.. #eufore

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2021 at 10:29 AM, Junkie said:

GGNORE

Inače ja ne mogu da sa požalim, samo tradeujem, na shortanje odem 10-20% gore svaki mesec, nakupiće se već neka sumica za rig polako 😄

Imas li mozda vremena i zelje da odrzis tutorial na tu temu? razmisljam odavno da uzmem da se igram ali nemam vremena/zivaca da istrazujem po netu...

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...