Jump to content

Prodajem laptop da bi kupio komp (~50 000 din)


NIKOLAPAVIC

Recommended Posts

 

Pozdrav svima :) 

Za početak studija sam kupio relativno skuplji laptop ne znajući da za iste pare kompovi su dosta jači.
Želeo bih ispraviti tu grešku.
Pre godinu dana sam uzeo ovaj Lenovo laptop: Lenovo BCgroup
Kao prvo za koliko bih mogao prodati laptop? Idalje je u garanciji koja traje 2 godine i prodao bih i hladnjak i torbu koju sam kupio uz njega.
Nadam se negde oko 50 000 - 60 000 din ?

Nisam se puno bavio oglasima i prodavanjem stvari tako, ali sa obzirom da laptop se koristio sasvim prosečno,znači na hladnaku na sobnom temperaturi sa punjačem tako da je laptop u novom stanju.

Eh onda kakav bih računar mogao uzeti za tih oko 50 000 din?
Uglavnom se bavim crtanjem u fotoshopu i ponekad upalim koju igricu,nešto od ovih besplatnih (warframe,fortnite i tako to).
Mislio sam da kupim komp bez grafičke kartice ako je integrisana sasvim dovoljna za pokretanje tih igrica na low za početak a onda ako mi se ukaže prilika kupio bih neku jaču grafičku.
Nisam siguran šta tačno treba fotoshopu najviše ali ne koristim ja baš fotoshop do ekstrema pa ne bi bilo potrebno baš usko ciljanje komponenti samo za fotoshop :P
Želeo bih uzeti nešto dobro da mi traje da mogu kasnije nadograditi,kući imam komp sa i5 procesorom i amd R7 grafičkom koja me lepo služi...ja ne znam sad kako koji proizvođači su po čemu poznati ali do sad sam uvek gledao da uzmem solidan intel procesor, tako da sam mislio sad za ovaj komp da uzmem noviji i5 procesor, neko prosečno kućište (čisto da drži delove na mestu :P ) i ploču na koju bih stavio ovu novu DDR4 ram memoriju.

Za sad mi interesantno liči ova konfiguracija: Emmi konfiguracija
Takođe koja je razlika između i5 sedme generacije i i3 osme generacije? oba imaju veoma sličnu cenu a nisam sigurno koja je glavna razlika.

Šta mislite? kao što rekoh,nisam neki ekspert u tome pa bih želeo da čujem šta gospoda sa foruma ima da kaže :)
Hvala unapred :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...