Jump to content

Laptop


Buda_

Recommended Posts

Pozdrav :D
Interesuje me koji se sad laptop isplati uzeti do nekih 350e, treba mi za osnovne stvari tipa skajp blejanje po netu twitch i tako to. 
Znaci bitno mi je da je pouzdan da ne crashuje da nece nesto riknuti iznenadno itd. 
Velicina ekrana uopste nije bitna sta vise manji ekran bi mi i vise odgovarao da mogu da ga nosim sa sobom lako znaci oni manji laptopovi bi bili idealni (inb4 uzmi tablet)
Hvala :D

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Buda_ said:

A vidim da imaju ove akcije cesto za po 35000+ pa sam mislio mozda nest od toga ? :|
Hvala na odgovorima :D

Ti na akcijama su obicno ok samo za najnajmanje zahtevne korisnike, to je bukvalno najosnovniji model. Ako bas to gledas onda bukvalno gledaj samo cenu, da ima 4GB rama (da ne zabodes bas neki sa 2GB). Pritom mozes cak da prodjes i jeftinije ako nadjes neki na nekoj rasprodaji i sl, ja sam jednom prilikom pre tipa 3 meseca nasao neki Asus koji je bio izlozen pa je zato "outlet" sa 4GB i 500GB hardom za neke 23-24 hiljade, ali to je bukvalno kad naletis ili kupis odmah ili nista. Edit: zajeb nije bio Asus nego HP, sad sam iskopao chat kad sam slao drugaru, 28. aprila: "u Rodiću HP 15",Celeron, 4GB varijanta sa 128 GB SSD 21.500 din, sa 500 GB Hdd 21.000, džabe". Ali kazem to je bas ako naletis.

Druga stvar koju mozes da razmislis jeste neki polovan laptop iz starije serije, primera radi ovo mi za 300 evra deluje i vise nego korektno a opet se uklapa i u tvoju ideju da bude manji http://www.kupujemprodajem.com/Dell-E7440-i5-4310U-8gb-256gb-SSD-M-2-14-1-USB-3-0-50866687-oglas.htm Naravno ovo je samo primer, mozda nesto i bolje moze da se iskopa, nego samo kao ideja za razmisljanje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, traktori said:

Laptop bez ssda, 8gb rama i nekim i3-i5 apsolutno nema poente uzimati.

izvini Zuckerberže!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno imam ovo :D

Je l' bi mogao ovaj topic da se sacuva kao informativni ako neko naidje na povoljan laptop na kupujemprodajem ili na neku dobru akcijsku ponudu laptopova?
Meni bi licno mnogo znacilo a kontam i drugima koji ce uzimati laptop u buducnosti.
Znam da ima onaj "Koju konfiguraciju uzeti" ali ovaj bi bio konkretno za laptopove.

Laptop.PNG

Link to comment
Share on other sites

ja ću prodavati moj Dell XPS 13 za nekih mesec dana do dva, za 650e. Znam da ti je to van kategorije, ali neuporedivo je bolji laptop od bilo čega što možeš da kupiš za te pare (i5, 256 SSD, 13.3" full hd, samo 1.2 kg)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Drug je na testiranje dobio ASUS iz P55 serije, verziju sa i3-3120M procesorom, 4GB DDR3, 500GB hard, HD4000 grafika. Radi sve ok, samo tačped nešto zeza, Okvirno bi bio oko 150 eura, moglo bi i bez harda nešto da se pravi, pa da staviš SSD. A ima on i neki SSD koji nije mnogo radio, Mushkin 120GB čini mi se, mada je SSD uvek sigurnije nov kupiti.

https://www.asus.com/us/Commercial-Laptops/ASUSPRO_ESSENTIAL_P55VA/specifications/

https://www.asus.com/us/Commercial-Laptops/ASUSPRO_ESSENTIAL_P55VA/specifications/

Ako te zanima, pusti PM, da vas povežem.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Posao/bleja na internetu je u pitanju, treba mi dobra kamera posto sam cesto na skajpu i da je pouzdan ne crashuje
I mozda povremeno stream war3 grubby twitch jer nostalgija :$
Eventualno mi treba brzina laptopa zbog nekih gradjevinskih programa za master mozda, do tada posao/bleja.
Cini mi se posle nekog mini istrazivanja da je ovaj hp mnogo bolji ?

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Buda_ said:

Ali stvarno, je l' vrijedi ovaj hp tih 300e polovan? Mozda je neko imao neka iskustva sa ovim modelom ili nesto pa zna neke bagove

Teško da ćeš naći nekoga ko ima baš identičan model. Ja imam Elitebook 8470p, dakle 14" i jednu generaciju procesora noviji, evo služi me već čini mi se 4 godine a kupio sam ga takođe polovnog od jednog baš forumaša. Generalno Elitebook je najbolja i najskuplja HP serija.

Da li vredi ili ne vredi zavisi od tvog izbora, procesor je što se performansi tiče skoro identičan (iako je na HP starija generacija on je i7 a ovamo je i5), jedino što bi ovaj na Dellu trebalo da bude štedljiviji za bateriju, ali kod starijeg laptopa to mnogo više zavisi od stanja baterije. Grafika je na Dellu malo jača, ali ni na jednom ni na drugom se nećeš nešto naigrati novijih igara. Ako ti je bitno da radiš u nekom grafičkom programu ja bih išao sa većom rezolucijom ekrana a to je HP i mislim da se to isplati tih 50 evra razlike. Opet s obzirom da ih prodaje isti lik na oglasima možda najviše smisla ima da odeš i da vidiš uživo i jedan i drugi. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupio ovaj hp-ov, otpakovao pustio bateriju da se isprazni, laptop se ugasio, pokusao da ga prikljucim na punjac medjutim nista ne reaguje dok je baterija u njemu. Tek kad izvadim bateriju radi na punjac, nekako ubacio bateriju dok je na punjacu i sad pise da se baterija ispraznila i da ima jos 1% medjutim laptop radi vec 20 minuta.
Je l zna neko u cemu je problem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...