Jump to content

SD Partizan 17/18


Vlada_

Recommended Posts

ocigledno se nismo razumeli ili ja nisam umeo da objasnim(jer sakujem srpski) al evo pokusacu jos jednom,da je prosle godine sutnuo kazi ga 50 bacanja i pogodio 25 a ove sezone 100 i pogodio 40,losiji ce mu biti procenat i tu se sad svi slazemo nadam se,iz onoga sto sam gledao ove sezone je da ih sutira bolje i da je imao 100 prosle sezone,ne bi bio ni blizu da ubaci ovih 40...smejem se sam sebi oko cega se obaram :D

Link to comment
Share on other sites

whatever bro :D

 

aj da se prebacim na fudbal. ispratio sam prelazni rok, odgledao sam danas prvo poluvreme prve pripremne tekme, dok je igrala prva postava, posle su igrali klinci i rezervisti, mrzelo me to da gledam iskreno.

pocinje da lici ovo na nesto. oslobodili smo se gomile neupotrebljivog sodera, dovode se dobri tehnicari na sredini, koji ce nam, nadam se, doneti taj pas u prostor koji je jedino casa ilic donosio cele sezone. vakulko je odlicno delovao, ugovor je na 4 godine sto je super. stojkovic takodje dobio nov ugovor od 4 godine, odlicno naravno. pod hitno nam treba desni bek, a da vulicevic bude tu za rotaciju. nadam se da cemo se resiti jevtovica, a mislim da i tavamba treba da ode sad. ide mu se, cena mu nece biti veca, a nisam lud za igrom koja mora da se pravi sa njim u ekipi, i njegovom nedefinisanom pozicijom. a da, antonov napokon pokazao danas zasto je doveden, valjda ni onog nesrecnog miletica necemo vise gledati.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mohr said:

ocigledno se nismo razumeli ili ja nisam umeo da objasnim(jer sakujem srpski) al evo pokusacu jos jednom,da je prosle godine sutnuo kazi ga 50 bacanja i pogodio 25 a ove sezone 100 i pogodio 40,losiji ce mu biti procenat i tu se sad svi slazemo nadam se,iz onoga sto sam gledao ove sezone je da ih sutira bolje i da je imao 100 prosle sezone,ne bi bio ni blizu da ubaci ovih 40...smejem se sam sebi oko cega se obaram :D

Dobar pokušaj, ali ono sa većim uzorkom i tri komada je ipak Day Won.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Ali statistički gledano to nije isto zato što je u prvom primeru odigrao super 20% partija, a u drugom 2%...
Međutim, u prvom slučaju je, avaj, manji uzorak, pa je veća mogućnost statističke greške i možda stvarno nije imao sreće te je naleteo na 4 loša tima, a možda ga je i usralo da bude dobar tu jednu.
U drugom slučaju, na većem uzorku, samo je realnije da je cyka blyat fiderčina odvratna i da je 2% dobro odigranih partija pravi odraz znanja i kvaliteta.

Slično tome, imamo tri košarkaša, zvaćemo ih 1, 2 i 3.
1 - 23/46 slobodna bacanja - 50% u toku sezone
2 - 48/84 - 57,1%
3 - 55/98 - 56,1%

Statistika kaže da imamo tri košarkaša koji prilično isto šutiraju slobodnjake, što nije ni čudo, pošto u pitanju jeste isti košarkaš - Uroš Luković u poslednje tri godine.
To što mohru lepše izgleda njegov šut ove sezone, nažalost ništa ne znači kada je rezultat isti. Čak je i lošije po ekipu da šutira više bacanja, umesto da postiže dvojke, naročito u finišu utakmice ako se lomi rezultat.

Evo još jedan primer, isto košarkaši 1, 2 i 3.
1 - 142/365 - 39,5%
2 - 137/355 - 38,6%
3 - 137/220 - 62,3%

Očigledno je da je treći košarkaš najbolji, pošto iz mnogo manje pokušaja ima isti broj pogodaka kao dvojica pre njega. Međutim, gle čuda, u pitanju je isti košarkaš - Andre Drummond. Samo što on zapravo jeste popravio procenat slobodnih bacanja i zapravo ne šteti svojoj ekipi kada ih šutira, onoliko koliko je štetio prethodnih 5-6 godina.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

nigde ja nisam sporio tu statistiku,da sam se izrazio kao retard,jesam :),nisam sigurno pratio mornar svaku utakmicu ali iz onoga sto sam gledao na oko,delovao je mnogo sigurnije iako procenti to ne kazu,verovatno sam samo ubo njegove dobre utakmice...statistiku abe ne pratim takodje ali ako se pogleda da je granica u kladionicama od prosle godine otisla na duplo poena,dosao sam do zakljucka da igra sjajnu sezonu :)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vlada_ said:

f7U36Sq.png

jel stiže Žofri na PO u ABA ligi ? :tf: 
nisam bio pri netu zadnjih dana da ispratim ovo mohrovanje, ali su braća ispratila, zahvaljujem svima

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Lex unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...