Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

  • 2 months later...

Mogu vam reći da je portovanje teška kurva i da je isplivao sav tehnički dug za koji sam mislio da je bezbedan ispod tepiha 😅

U svakom slučaju, mislim da smo gotovi za PS4 (za koji nisam znao da je tolika kanta, sekund učitavanja na Windowsu je 8 sekundi učitavanja na Soniju), sad još samo PS5, Xbox i Switch hahaha

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Da, SSD. Baš su kante, ima zapravo dosta toga da se učitava za tako malu igru, sve moguće zajebancije za optimizaciju su urađene, al' džaba, neke stvari moraju da se učitaju u memoriju pre igre pa to ti je.

Jedva čekam da vidim šta me čeka sa ubogim Switchom.

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

  • Upvote (+1) 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kruko said:

Da, SSD. Baš su kante, ima zapravo dosta toga da se učitava za tako malu igru, sve moguće zajebancije za optimizaciju su urađene, al' džaba, neke stvari moraju da se učitaju u memoriju pre igre pa to ti je.

Jedva čekam da vidim šta me čeka sa ubogim Switchom.

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
 

Switch će ti biti na nivou PS4 makar po ovim nekim info koje ja znam. Sad kad portuju sa PC petica se gleda u rangu PC-ja itd, dok PS4 sad gledaju zajedno sa Switch i X1 kad se portuje po pitanju "snage hardvera".

Link to comment
Share on other sites

Switch će ti biti na nivou PS4 makar po ovim nekim info koje ja znam. Sad kad portuju sa PC petica se gleda u rangu PC-ja itd, dok PS4 sad gledaju zajedno sa Switch i X1 kad se portuje po pitanju "snage hardvera".
Ah, hvala za info znači završio sam posao realno

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni kaže lik koji je zadužen za porting da je switch gori od ps4, videćemo uskoro.

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, kruko said:

Meni kaže lik koji je zadužen za porting da je switch gori od ps4, videćemo uskoro.

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
 

pa ne znam, možda u nekom delu ili iz njegovog ugla, ali generalno iz mog iskustva nije.

iako je switch hardverski inferioran u odnosu na ps4 kad se gleda 1/1 tech spec, za konverzije novih sadržaja su dosta slični ali ajde, možda prosto ima nečega što sad ovako na prvu previđam u tvom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, G!!! said:

ah, ok, nekako pomislih da je neko portovanje gotove igre u pitanju

ma jok, to je bila originalna ideja, da se prvo izda PC pa onda da se ispituje opcija konzola, ali pošto je dosta dobro prošao release tizera i kasnije trejlera i narednih videa, onda smo ipak promenili koncept pa će se raditi simultani release i na konzolama pored PC-ja. Mooooožda PC bude koji mesec ranije izdat ali to je upitno.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2021 at 4:56 PM, kruko said:

Da, SSD. Baš su kante, ima zapravo dosta toga da se učitava za tako malu igru, sve moguće zajebancije za optimizaciju su urađene, al' džaba, neke stvari moraju da se učitaju u memoriju pre igre pa to ti je.

Mala digresija, ali sam sad nedavno probavao Xbox Series S i uzeo Game Pass Ultimate pa sam skontao da mogu to da koristim i na PC-u :) U svakom slučaju recimo osetna je razlika u brzini učitavanja npr Halo između konzole i PC-a (pri čemu mi je procesor Series X ekvivalent, memorije imam više, imam SSD, doduše SATA, ne m.2) u korist konzole. Pošto ima tu foru da ti je save game cross-platform isti nivo na Xboxu se učitava fazon 7-8 sekundi a na kompu bar 20ak, nisam merio precizno ali otprilike. Tako da samo treba da pređeš na sledeću generaciju ;)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Mala digresija, ali sam sad nedavno probavao Xbox Series S i uzeo Game Pass Ultimate pa sam skontao da mogu to da koristim i na PC-u 🙂 U svakom slučaju recimo osetna je razlika u brzini učitavanja npr Halo između konzole i PC-a (pri čemu mi je procesor Series X ekvivalent, memorije imam više, imam SSD, doduše SATA, ne m.2) u korist konzole. Pošto ima tu foru da ti je save game cross-platform isti nivo na Xboxu se učitava fazon 7-8 sekundi a na kompu bar 20ak, nisam merio precizno ali otprilike. Tako da samo treba da pređeš na sledeću generaciju 😉

pa ono, bolje je optimizovano za konzolni sistem, kad devovi dobiju pa mogu da se zezaju. PC ima milion mogućih kombinacija i samim tim nije ni tako lakše ga optimizovati.

Link to comment
Share on other sites

Ima tu raznih čarolija, možda su manje teksture, razbijene na više atlasa koji se učitavaju u toku igre, kompresovan zvuk namešten na strimovanje itd...Sa konzolama nove generacije je lako raditi, znaš koje su mogućnosti hardvera i to je to.

  • Like +1 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kruko said:

Ima tu raznih čarolija, možda su manje teksture, razbijene na više atlasa koji se učitavaju u toku igre, kompresovan zvuk namešten na strimovanje itd...Sa konzolama nove generacije je lako raditi, znaš koje su mogućnosti hardvera i to je to.

pa da. imaš taj jedan jedini hardver i za njega optimizuješ.

kako ide inače, dokleN si dogurao?

Link to comment
Share on other sites

Završio svoj deo posla, utegao i dao da odrade svoje šta imaju, do kraja marta izlazi.

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

  • Like +1 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...