Get Adobe Flash player
kruko

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju

Recommended Posts

Ah, odbili mi demo jer sam na ekran učitavanja stavio "support further development on indiegogo"

Sad opet čekanje...ne ide mi da napravim bild za itch i gamejolt, moram da razintegrišem steamworks, a nešto mi ne ide. Ne mogu ni da vam okačim negde bezveze pa da skinete, traži steam verifikaciju sa poređenjem broja aplikacija, depota i builda u depotu, smor, trebalo je ranije da razmišljam o tome.

Sredio sam i to, na itchu i gamejoltu je (skriveno ofc), čekam samo da stim odobri pa puštam simultano sva tri i kampanju.

Epic nema odeljak za demoe koliko sam video, samo ful igre, besplatne i EA. Videću, neće EA još dva-tri meseca verovatno. Otom potom.

Imam neki ofis laptop sa Win7 i Intel integracijom, kao i gayming desktop sa Win8.1 i neVidijom, ostavljam фидбек najkasnije do nedelje uveče!

1 hour ago, kruko said:

Ma nemoj, čekate tri godine, sad kao najkasnije do nedelje uveče! Šalim se, kad god :*

A JA 45 MINUTA POKUŠAVAM DA SKINEM IGRU I SAD VIDIM DA POSTAJE DOSTUPNA U PONEDELJAK.

Meni radi sve ok na laptopu, ne funkcioniše samo controls opcija u meniju. Doduše igrao sam vrlo malo, ipak sam na poslu. šteta što Debeli nije skapirao kako da skine kad trenutno već ima vremena :LOL:

Fali slika u downloadu (ali vidi se u biblioteci kad se prebaci na Grid View, mada ne i na List View, tu stoji Fat Pug ikonica).

steam_download.png

Ako klikćem po loading ekranu, igra krešuje.

Na laptopu je neigrivo (ne znam da li ima 30 fps, sve je više nego duplo usporeno). Loading traje preko pola minuta. Core i3 na 2.3 GHz, 8 GB RAM-a u dual channelu (bitno zbog integruše) i Intel HD 3000, igrano u 1366x768 full screen.

Probaću večeras na desktopu.

Abdejt

Na desktopu radi ko san al jbg, pravi kvad kor i GTX 1050 Titanium. Takođe se vide neki efekti koji se nisu videli na Intelu (npr ono crveno s leve strane ekrana kad kreće nivo). Ne znam koji je backend, ali ako je OpenGL onda je očekivano pošto je HD 3000 baš mator a ovo deluje kao ozbiljan postprocesing.

Inače opcije pokazuju da je fullscreen po defaultu ON iako se igra prvi put startuje kao windowed, pa tek kad togluješ dvaput onda bude usaglašeno.

Omogući remapiranje kontrola, ne mogu da igram ovako :D Navikao sam na emulatorima da mi je leva ruka na strelicama a desna na numpadu, u suprotnom igram ko da me neko tera da pišem levom rukom.

najveći problem je što ne mogu da podesim kontrole.

:)

možda samo treba da se naviknem na boje, prejarke su. na primer, teško mi je da još intuitivno odvojim kamenje iz pozadine od aktivnog kamenja.mada je to verovatno pitanje navikavanja.

jadan sam u ovoj igri...

:))))

Hvala što ste igrali braćo, pišem vam sutra odgovore za sve što ste pisali, bio je dug dan, odgovorio sam na milion poruka i komentara, popravio par stvari, ne mogu više :*

5 hours ago, Sting said:

Srecom i ti si imao vremena na poslu da probash...

You've played 2 minutes :( nisam ni znao da Steam meri  igranje u minutima... 

Nisam igrao na desktopu jer cenim da nije relevantan za performanse, ali na i5 latoptu sa MX150 grafikom (to bi trebalo da bude oko duplo sporije od 1050) i 8GB rama radi skorz ok, 110-112 fps konstantno. Malo sam testirao sta se desi kad iskljucim napajanje i igram samo na bateriji, sto je malo cudan scenario, ali sam primetio da je fps obicno oko 60-70fps dok ne dodje do pojave novog talasa, onda padne na 25-30 na jedno 2-3 sekunde i posle se unormali. Mozda tu treba pogledati u kontekstu optimizacije za slabije racunare. 

Jedna cudna stvar mi se takodje desila - stigao sam do prvog bosa, poginuo, kad sam stavio restart sam krenuo od bos fajta. Kad sam stigao do drugog bosa i poginuo vratio me na prvog bosa, zar nije bilo logicnije da me vrati na pocetak level 2?

Vidim da mi je skinuo i neki mini apdejt veceras pre startovanja, samo napred :)

- prvi start, igra je podešena na "fullscreen - yes", a startovala se u "no" settingu pa mora dva puta da se mixuje da se "osveži" setting kako treba

- u controls ne može da se uđe

- radi lepo, ako iskopam nešto javljam <3

loading takodje traje malo duze (~20sec), posle sve radi kako treba. na xbox one s gamepadu radi samo stick za kretanje, ovo ostalo jok (ako uopste planiras da ubacis support). ne mogu da stavim 2560x1440, max je 1920x1080.

muzika dere \o/

Meni za kontrole - ne postoji, to je samo placeholder za meni koji će biti napravljen, pa da ne bih rasturao ceo meni kad to dođe na red, ostavio sam tako. Očigledno velika greška, ne treba da stavljam nešto što ne postoji/ne radi, tako da ću implementirati taj meni čim pre. Ne biste verovali koji je smor napraviti meni kojim se upravlja tastaturom.

Šta biste voleli, da se rekonfogurišu kontrole?

Učitavanje - svestan sam problema, biće sređeno. Zapravo je bilo ok (2-3 sekunde učitavanja) samo sam nešto zasrao.

Rezolucija i fullscreen - svestan sam problema, biće sređeno ubrzo + će podešavanja biti snimljena da ne moraju svaki put da se menjaju kad se uđe u igru.

Rezolucije preko 1920*1080 neću ni stavljati verovatno, ne znam kako to da testiram i marginalni su korisnici tih rezolucija, sori. Možda ako zaradim gomilu para pa aj da učinim haha.

3 hours ago, kruko said:

Meni za kontrole - ne postoji, to je samo placeholder za meni koji će biti napravljen, pa da ne bih rasturao ceo meni kad to dođe na red, ostavio sam tako. Očigledno velika greška, ne treba da stavljam nešto što ne postoji/ne radi, tako da ću implementirati taj meni čim pre. Ne biste verovali koji je smor napraviti meni kojim se upravlja tastaturom.

Šta biste voleli, da se rekonfogurišu kontrole?

Učitavanje - svestan sam problema, biće sređeno. Zapravo je bilo ok (2-3 sekunde učitavanja) samo sam nešto zasrao.

Rezolucija i fullscreen - svestan sam problema, biće sređeno ubrzo + će podešavanja biti snimljena da ne moraju svaki put da se menjaju kad se uđe u igru.

Rezolucije preko 1920*1080 neću ni stavljati verovatno, ne znam kako to da testiram i marginalni su korisnici tih rezolucija, sori. Možda ako zaradim gomilu para pa aj da učinim haha.

Da ne bi sebi pravio gomilu posla, opcije u meniju koje ne rade stavi da budu sive, pa se ljudi neće zbuniti.

Druga opcija je da samo pokažeš sliku tastature sa komandama, da znaju kako se prebacuju oružja, itd.

Svaka čast Krule, CAMO JAKO!

Ne mora kompletna rekonfiguracija kontrola ali makar dva preseta (ovaj sad, i drugi gde se vozi na wasd ili strelice, a puca na page up, delete i end, ili na numpad 1 2 3, u svakon slucaju da je upravljanje levom a pucanje desnom rukom).