Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

Kul. A sa tom greškom stvarno ne znam šta nije u redu, nikad nisam imao to niti mi je iko prijavio ta ranije

U dampu nisam video ništa.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nisam pustio sa zvukom igru ne pamtim, stalno radim remote. Aj ljubim te ako te ne mrzi idi u meni na pojačavanje/utišavanje muzike vidi da li će da se čuje kad drndneš levo desno.

 

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Kako da znam koje oružje čini najviše štete određenom protivniku?
Imao sam upravo kraljicu - plavi pravougaoni brod sa dva crvena kontejnera što se zaleću. Pucao sam navođenim mecima jedno 5 minuta dok ga nisam ubio.
To je najslabije oružje u igri ololo. Za bosove su najbolji projektili bilo kog tipa jer im nanose duplu štetu.

Napravio sam juče tutorijal gde je to malo pojašnjeno, nego malo testiram pa ću okačiti, a razmišljam se i da ubacim male ikonicekoje pokazuju da li protivnik prima duplu ili pola štete, za sad svetli crveno za normalnu štetu, narandžasto za pola štete i ljubičasto za duplu štetu ali nisam siguran koliko je to vidljivo.

Takođe, ako si preživeo pet minuta sa bilo kojim bossom znači da mora da se bafuje >:>
  • Like +1 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

To i jeste bio projektil (narandžasti). Što se tiče tog bosa:

- leteće kontejnere nisam morao da izbegavam. U 80% slučajeva sam stajao u mestu a oni leteli oko mene

- Laser ima dugu animaciju punjenja, pa se lako sklonim

- Mislim da je pucao hrpu metaka, ali ima rupa tačno ispred, pa je lako izbeći

- Jedini teži momenat je kad je izrejdžovao, ali to nije dugo trajalo.

Što se tiče dmg modifiera, boja mi ništa ne znači. Padaju mi na pamet dve stvari: Kodiraj boje brodova u skladu sa oružjem; tako znaš da npr. plavi brod biješ plavim oružjem (ili obratno, da je imun). To je još Diablo imao.

Druga opcija je da ubaciš zvuk, npr. neki PLINK za 0.5x da simbolizuje rikošet, a nešto dodatno za 2x (dodatna eksplozija na sredini sprajta, ili simbol na samom brodu)

Link to comment
Share on other sites

A pa ti navođeni su slabi. Taj boss mislim da ima 8k helta projektil je 20 dmg, dupli dmg bossu je 40, dakle 200 projektila.

 

Žalili su se pa sam usporio projektile, namestiću ih da ciljaju i ubaciću još nešto.

 

Imam simbole za tip oklopa, samo treba ubaciti na 50 brodova

 

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

X-Input džojped uopšte više ne radi u menijima (ni kad se startuje igra, ni kasnije) u poslednjem bildu, bez obzira na profil u Steamu. Kad pritiskam dugmiće, čuje se "bip" za svaki stisak ali osim toga ne reaguje ni na šta.

Kad krene letenje i pucanje, onda proradi. Kad se vratim u meni, ne radi.

Link to comment
Share on other sites


- Laser ima dugu animaciju punjenja, pa se lako sklonim


Ovo mi je promaklo. To je i poenta, imaš taman vremena da se skloniš ako uočiš punje je na vreme, ne bih baš da ga knapiram.

Što se tiče dmg modifiera, boja mi ništa ne znači. Padaju mi na pamet dve stvari: Kodiraj boje brodova u skladu sa oružjem; tako znaš da npr. plavi brod biješ plavim oružjem (ili obratno, da je imun). To je još Diablo imao.


To je nemoguće, sva grafika je već urađena.


Druga opcija je da ubaciš zvuk, npr. neki PLINK za 0.5x da simbolizuje rikošet


To je ok ideja, razmišljao sam i o tome.

X-Input džojped uopšte više ne radi u menijima (ni kad se startuje igra, ni kasnije) u poslednjem bildu, bez obzira na profil u Steamu. Kad pritiskam dugmiće, čuje se "bip" za svaki stisak ali osim toga ne reaguje ni na šta.
Kad krene letenje i pucanje, onda proradi. Kad se vratim u meni, ne radi.
Pa piše partial controller support, u jednom delu igre radi, u drugom ne lol

Nešto sam menjao u menijima, taj dodatak za input je ogroman pa imam i ogromne probleme sa njim, proveriću šta je.

Ukratko, kaže ovo

Windows Standalone Platform:

Always enable Use XInput (enabled by default). XInput provides universal comaptibility with all XInput-compatible controllers such as Xbox controllers and clones. It also provides support for vibration and independent triggers on these controllers.

Što sam ja ugasio jer sam vrlo pametan.

  • Like +1 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

A ne, uključen je. Menjao sam kontrole u meniju da ne rebinduješ kontrole za meni a nisam ubacio nove mape za kontrolere aaaaaaaaa a nisam ugasio ni nedovršeni rebinding meni aaaa

 

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Radim poslednjeg bossa na 3 ekrana a igra se raspada xD

E da je l ima muzike u meniju? Žena radi od kuće nisam seo za svoj komp nedelju dana.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ima muzike!

I dalje mi nije jasno zašto je potrebno da ubacuješ profile za džojpede 😄

XInput je standard u fazonu "ono što Xbox 360 džojped može", uvek je fiksni raspored komandi, svaki model koji je XInput kompatibilan tretiraš kao da je Xbox 360 džojped.

DirectInput sirotiljski modeli nisu tako standardizovani, tu mislim da input prepoznaje samo direkcione tastere (ako imaju palicu, ona radi isto što i D pad, dakle nema ništa analogno), ostali dugmići se vide kao 1, 2, 3, 4, 5... za njih ostaviš korisniku da sam binduje tastere kad ubaciš bindovanje, generalizuješ celu priču na dva slučaja i aj zdravo.

Link to comment
Share on other sites

Moram zbog socijalnih gamepada, različito je dosta toga mapirano hardverski. Kupio sam neki džojped od 5 evra da probam mape nisu imale pojma u poređenju sa xbox kontrolerom. A moram da odvojim i mape za UI i za kontrolu same igre da bindovanjem ne bi izgubio kontrolu nad menijem, meni je uvek na strelice i enter kako god bindovao ostalo, tako da za svaki kontroler postoje dve mape.

Bindovanje su zakomplikovali do jaja, a moram da koristim tu alatku zbog podrške za detekciju uključivanja/isključivanja gamepada (pauzira se igra kad izvučeš džojped), podrške za kontrolere za konzole pošto radim i za njih (switch recimo) i tako dalje.

Kupio juče igru. Nisam uopće fan tih pucačina, ostvarilo se, a refleksi mrtvog konja. Ali se pomalo igram :)
Hvala brate, i baci rivju! Fale mi još 2 da mi izađe positive, puno znači.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Cek ja sam dao neku zvezdicu cini mi se, jel treba i neki tekst da se napise da bi primili rivju?

Treba, imaš tekst da pišeš i da izabereš negative/positive, baciš neku bezveze lajnu i to je to, ne znam šta je zvezdica

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...