Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

Pokrivanje ostatka troškova, marketing i izrada marketinškog materijala, kontaktiranje sa medijima putem njihovih kanala, strimerima, menadžment socijalnih mreža, QA, planiranje akcija i promocija, prisustvo igre na izdavačevim štandovima na konvencijama, pomoć oko portovanja i lakša validacija za konzole (switch dev kit je sad već nemoguće dobiti ako nemaš igru koja je već dobro prošla na drugoj platformi ili izdavača sa kontaktima), i još mnogo toga.

 

Naravno, ne nude svi ove usluge, zavisi od izdavača, ali pored dnevnog posla jednostavno nemam vremena za većinu tih stvari.

 

Generalno, mislim da će bez izdavača da prođe ne baš dobro, imam možda 700 wishlistovanja, 2000 ljudi na tviteru prati šta radim, dok većina izdavača ima po 20-30 hiljada, jedan njihov tvit o igri verovatno uradi više nego mojih pet godina tvitovanja, da ne spominjem ostale načine promovisanja.

 

Inače, Steam festival pomeren za 7 dana, sad sam dobio mail :(

 

 

 

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

 
 
0
 Advanced issue found
 
 
On 6/5/2020 at 10:55 PM, kruko said:

Pokrivanje ostatka troškova, marketing i izrada marketinškog materijala, kontaktiranje sa medijima putem njihovih kanala, strimerima, menadžment socijalnih mreža, QA, planiranje akcija i promocija, prisustvo igre na izdavačevim štandovima na konvencijama, pomoć oko portovanja i lakša validacija za konzole (switch dev kit je sad već nemoguće dobiti ako nemaš igru koja je već dobro prošla na drugoj platformi ili izdavača sa kontaktima), i još mnogo toga.

Naravno, ne nude svi ove usluge, zavisi od izdavača, ali pored dnevnog posla jednostavno nemam vremena za većinu tih stvari.

Generalno, mislim da će bez izdavača da prođe ne baš dobro, imam možda 700 wishlistovanja, 2000 ljudi na tviteru prati šta radim, dok većina izdavača ima po 20-30 hiljada, jedan njihov tvit o igri verovatno uradi više nego mojih pet godina tvitovanja, da ne spominjem ostale načine promovisanja.

Inače, Steam festival pomeren za 7 dana, sad sam dobio mail 😞

hm ... ako imaš 700 wishlistovanja to mu dođe ugrubo onih nekih 350 komada koje ćeš prodati u prvoj nedelji.  Ne znam šta si beše odlučio za cenu na kraju, ali to sve treba da uračunaš. Što se tiče 2000 ljudi na tviteru to može biti veće "blago" nego 30k kod nekih izdavača - oni tamo gađaju naširoko - u krajnjoj liniji onda ti ne treba izdavač nego neka PR agencija da ti to izvrti po medijima i partnerima. ofc ako se radi o pokrivanju troškova onda izdavač može biti dobar pravac ali mislim da i oni sve više gledaju samo deo oko izdavanja a manje oko toga da te sufinansiraju.  Hoću da kažem, go for it, ali imajući u vidu opšti rast svega po pitanju gaminga i uopšte kakvi su izdavači, nemoj da se nadaš da će mnogo bolje proći nego da radiš sam. Ako su one stare statistike i dalje legit, kako beše, 10ak igara se novih pojavi dnevno na steamu.

btw stoji ti da će igra da izađe u Q2 2020, možda je dobra prilika da to promeniš (taman imaš BLM i koronu kao izgovore :))

Link to comment
Share on other sites

Pa, i dalje je Q2 2020 i planiram da pustim u junu, tako da je to ok :)

Verovatno si u pravu za izdavače, svi su u fazonu "bmk, daj gotov proizvod", ali stoji da mi trebaju za portovanje i uopšte pristup svemu tome jer mislim da na stimu više nema kinte. Statistike su još gore sada, mislim da se dnevno pojavi oko 30 novih igara tamo, postali su novi newgrounds haha.

Videćemo šta ko nudi od zainteresovanih.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kruko said:

Pa, i dalje je Q2 2020 i planiram da pustim u junu, tako da je to ok 🙂

Verovatno si u pravu za izdavače, svi su u fazonu "bmk, daj gotov proizvod", ali stoji da mi trebaju za portovanje i uopšte pristup svemu tome jer mislim da na stimu više nema kinte. Statistike su još gore sada, mislim da se dnevno pojavi oko 30 novih igara tamo, postali su novi newgrounds haha.

Videćemo šta ko nudi od zainteresovanih.

Ako uopšte imaš zainteresovane to je onda vrh ... ne znam šta ti je na kraju retail cena, ali možda bi mogao da razmisliš da odmah ponudiš Humble-u igru, da bude ili deo nekoga paketa, ili free (a oni tebi ofc nešto plate) i tako to.

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2020 at 2:49 PM, kruko said:

Ne mogu da trpam ni u kakve bandlove dok je early access -_-

pa ako je izdaješ već u junu onda svakako možeš da ispregovaraš bandlove u međuvremenu.

pa gađaj preko tvitera igrače direktne konkurencije 🙂

Link to comment
Share on other sites

Verovatno ću opet morati da pomerim lansiranje, javio mi se još jedan izdavač, još bolji 😛

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Jerli demo build ažuriran u skladu sa aktuelnom early access verzijom za testiranje, ili je onaj originalni?

EDIT: Instalirao sam, piše u igri "early access RC1", is good. Ali u opcijama više nema nagoveštaja koje su kontrole, a zaboravio sam gde je pucanje XD

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Možeš na gamepadu ili z, x, c

 

Demo je malo stariji od rc-a, nema nekih stvari ali je stabilan

 

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...