Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

pa bolje da smo te pare skupili za igru :]

 

edit

na laptopu radi lepo(osim eto to pomenuti pocetno ucitavanje) i5 8gb ssd + integrusa, mogu kasnije probati kako radi sa gt 550m 

samo mi je totalno neigrivo na ovoj tastaturi i sa ovom kombinacijom kontrola, ali probacu i na kucnom desktopu

leva ruka mi je vise za kontrole, desna ili za misa ili za cackanje pupka :P

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Apdejtujte verziju na stimu (gamejolt i itch sutra), ubacio sam gamepad podršku (samo za igru, još ne radi u meniju). Remapiranje kontrola za dan-dva, imam nekih problema oko toga.

Radim na problemu oko učitavanja. Što se tiče performansi, ubaciću mali debug prozor i daću vam instrukcije kako da ga uključite.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, voodoo_ said:

A je l si gi turio VirtualBox 6.0 i instalirao Guest Additionse u VM?

Testovi na Phoronixu kažu da je 6.0 drastično ubrzao OpenGL.

Nope, probacu.. jedini razlog zasto imam VB je zbog glupog IEa i jos glupljeg Outlooka, tako da nisam nesto vremena ulozio sem najneophodnijeg.

Link to comment
Share on other sites

Stavio sam WASD i numpad 1, 2, 3 kome više odgovara. Ostaju i strelice a može i na gamepadu. Ispeglani neki bagovi.

 

 

E ova prva slika je upravo to što sam mislio, da gradijenti budu "tačkasti" (kako bi se simuliralo da ima više boja koristeći manje boja jelte) nego onako nagli prelazi s velikim površinama iste boje (tj. posterizacija). Ne mora baš taj mesh pattern, može i automatika iz potošona
Image -> Mode -> Indexed Color -> 64 boje i dither: pattern (kako bih ja volio)
naspram
Image -> Mode -> Adjustments -> Posterize sa 4 nivoa (nalik sadašnjoj tehnici)
Naravno ne bi bilo ovako jednostavno, dajem glup primer, ali uz malo eksperimentisanja i štelovanja parametara mislim da bi se dobile odlične ditherovane slike koje su i dalje autentično retro.
dithered.thumb.png.6a113295735619d62afd5177ded774c7.png
posterize.thumb.png.7310ff6ac063a7ad98f27b8265017c1f.png
Ovo je neka random nebula s interneta, a pretpostavka ove priče je da imaš original truecolor sliku koju si dalje obrađivao za igru.
Veruj mi probao sam milion slika, filtera, crtanja preko slika, softvera za pikselizaciju po kojekakvim parametrima, sve je to loše ispadalo, mora ručno i to mora da se plati.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Hah, ispostavilo se da učitavanje traje sto godina jer mi audio fajlovi zauzimaju 700 mega. Prepakovao sam muziku u mp3 i stavio da se strimuje sa harda umesto da se učitava u memoriju i učitavanje sad traje možda pet sekundi. Verovatno će biti još stvari da se istvikuje da ubrzam.

Okačiću novi bild sa tim fiksom i trećim nivoom sutra :)

Takođe bih želeo da zahvalim sontiju na pomoći oko discord servera, car si :*

  • Like +1 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

svaka cast krule. ispuni svoje, i njegove sne, borba za kampanju nek odluci sve.

pitanje posto nisam bas pratio diskusiju - jel poznata cinjenica na na vmware fusionu igra ne radi? Mac, win 8 je VM

Screenshot 2019-04-02 at 21.40.20.png

Screenshot 2019-04-02 at 21.40.13.png

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ništa, idemo dalje :D

Hvala svima koji su doprineli, mogao sam da produžim kampanju na još mesec dana, ali besmisleno je, ne bih skupio pare ni u snu, ne bih da vam držim lovu zarobljenu.

Dobra strana je što sam dobio par ponuda izdavača, neki bi da daju pare alI da razvijam dalje za mobilne platforme, neki bi da daju pare, alI da ubacim MONETIZACIONI MODEL LOL. Videću ako budem mogao da reskinujem i uprostim mehaniku pa da zavaljam nekome.

Elem, razvoj za PC se nastavlja, planiram da krenem u early access uskoro, ali ne znam koju cenu da zveknem. Vidim da se prilično solidne, završene igre prodaju za baš malu kintu :(

Evo nekih stvari koje će biti za early access:

4 fakcije sa bossovima
Oko 15 oružja maks, sad ima 11
Kompletan loop (kako je i zamišljeno funkcionisanje igre, posle poslednjeg nivoa nastavljaš dalje, ali se diže težina)
Laser barrage, warp malfunction, minefield i meteor storm i asteroid rain random events
Kompletna podrška za kontrolere, steam leaderboards, steam cloud i ostala sranja
Kompletan skoring sistem sa sve dijamantićima za sve protivnike

Faliće ranking sistem
Još brda oružja
2 f5akcije
Perkovi (ne stižem da implementiram :()
Varijacije bosova
Pozadine

Ne bih da dajem igru baš za dolar jer mi za dalji razvoj ništa ne znači da je kupi trista ljudi i od toga dobijem 200 dolara (stim uzima 30%), a s druge strane, ako je previsoka cena za ono što nudim i navučem bedu na vrat lošim ocenama mogu da se jebem. Je l 5 dolara ok?

  • Upvote (+1) 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Za 15/20 mora da puca na apple/hipster/soya milk coffee deo populacije, ne na nas default. Ja realno ne bi dao te pare ako nema neki mesecni mega content da ima dugorocno neku vrednost.

5-10 , pa mozda neki payable perks? tipa cheatovi se otkljucaju za 2$ , mislim da bi bio iznenadjen koliko ljudi je spremno da plati da igraju na godmode xD

Link to comment
Share on other sites

Brate, stavi 3k cenu i jednog da uhvatiš dobro je!

  • Upvote (+1) 2

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Čekajte, ne razumemo se, 5 dolara je early access i prilika da kupiš igru jeftinije, cena će rasti kako budem ubacivao nove stvari. Igra trenutno realno ne vredi 15 dolara za koliko planiram da je prodajem, i mislim da samo mogu da me nagrde ako stavim toliko. Evo sledeće nedelje ću okačiti konačni demo da vidite koliko je to gejmpleja pa procenite.

Pustio sam poll za to na twitteru, ovo su rezultati

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kruko said:

Čekajte, ne razumemo se, 5 dolara je early access i prilika da kupiš igru jeftinije, cena će rasti kako budem ubacivao nove stvari. Igra trenutno realno ne vredi 15 dolara za koliko planiram da je prodajem, i mislim da samo mogu da me nagrde ako stavim toliko. Evo sledeće nedelje ću okačiti konačni demo da vidite koliko je to gejmpleja pa procenite.

Pustio sam poll za to na twitteru, ovo su rezultati
 

6,99 - 7,99$

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...