Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

Ne bih komplikovao za sada, ima neki gotivan mali plug-in koji mi je rešio posao i podržava sve tipove podataka, ne moram da se jebavam.

Grubo remapiranje kontrola sa snimanjem i učitavanjem kad se ponovo pokrene igra je gotovo. Sad samo moram da ubacim isto to za snimanje rezolucije i fullscreen moda i da namestim da ne mogu da se mapiraju isti tasteri za različite funkcije, TEH PLOT THICKENS, više radim na jebenom meniju nego na igri.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, shw. said:
  • visual clarity je i meni ponekad problem - asteoridi kad je jarka nebula iza, mine se ne vide - mislim da ima mesta za fine tuning tu
  • muzika i zvuk su mi baš do jaja
  • u jednoj partiji mislim da mi se izbagovao weapon switch pa mi se nije prikazivala animacija za X wpn
  • kad se pojavi boss, na kratko se vidi onaj neki text gore levo - mene to jezivo nervira uvek kad ne mogu da pročitam :))
  • veoma mi se sviđa minigun što daje potisak, ne znam da li si razmišljao da imaš neki modifier za brzinu kad pucaš. posle toga nekako očekujem da sam brži kad ne pucam nijednim oružjem
  • handling mi je sada mnogo bolji nego na onom prošlom bildu

Weapons switch se izbagovao jer još nema animacija za svo svičovanje, bio sam lenj, smor je. A kontrast sam malo sredio za sledeću verziju, asteroide sam zatamneo pozadinske i onu pozadiju malo utulio, ubija. Valjda će biti nekih para da platim nekoga da mi uradi krštene pozadine, za to mi najviše trebaju.

15 hours ago, shw. said:
  • visual clarity je i meni ponekad problem - asteoridi kad je jarka nebula iza, mine se ne vide - mislim da ima mesta za fine tuning tu
  • muzika i zvuk su mi baš do jaja
  • u jednoj partiji mislim da mi se izbagovao weapon switch pa mi se nije prikazivala animacija za X wpn
  • kad se pojavi boss, na kratko se vidi onaj neki text gore levo - mene to jezivo nervira uvek kad ne mogu da pročitam :))
  • veoma mi se sviđa minigun što daje potisak, ne znam da li si razmišljao da imaš neki modifier za brzinu kad pucaš. posle toga nekako očekujem da sam brži kad ne pucam nijednim oružjem
  • handling mi je sada mnogo bolji nego na onom prošlom bildu

Ima modifier za brzinu, nije implementiran do kraja. Poenta je da obeshrabi igrača da drži dugme pritisnuto non stop.

Taj tekst za bosa je sranje, nisam još završio celu animiranu sekvencu za kad se pojavi glavonja.

On 3/15/2019 at 6:28 PM, Debeli said:

najveći problem je što ne mogu da podesim kontrole.

:)

možda samo treba da se naviknem na boje, prejarke su. na primer, teško mi je da još intuitivno odvojim kamenje iz pozadine od aktivnog kamenja.mada je to verovatno pitanje navikavanja.

jadan sam u ovoj igri...

:))))

Nije pitanje navikavanja, u pravu si, treba da se sredi kontrast. Mapiranje kontrola ubrzo.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Za onemogućavanje korišćenja istog tastera za više funkcija koristi HashSet, jer setovi ne dozvoljavaju duplikate i nude metodu Contains() koji ti kaže da li element već postoji unutra (okineš je svaki put kad korisnik izabere taster a pre nego što ga asociraš s funkcijom ofc).

Link to comment
Share on other sites

Iiii, kampanja je počela!

https://www.indiegogo.com/projects/rick-henderson/x/15550954#/

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Haha ma dobro lagano, neće igra nigde. Hteo bih svima da vam zahvalim na podršci, puno znači da se zakotrlja kinta da vide ljudi da se nešto dešava.

Sad tek vidim da je kampanja zajeban posao, čeka me još dosta posla narednih mesec dana, svakodnevni apdejtovi i proseravanje oko igre + kontaktiranje (moljenje) likova na tjubu da igraju igru.

Na kraju krajeva, i ako prsne što je realno najverovatniji završetak kampanje, dobio sam ponud od jednog manjeg izdavača pa ćemo videti šta će se dalje dešavati.

Dotle, samo tvrdo!

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Imao bih primjedbu vezanu za pozadine, polako počinje da mi smeta: npr. predzadnji zeleni screenshot na steamu kao reprezentativni primer, da li bi gradijenti nebula mogli ponovo da se odrade iz originalne slike ali da se koristi dithering umesto posterizacije, jer te bode oči u odnosu na sprajtove koji su dosta detaljniji i u više boja?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, voodoo_ said:

Kampanja ima "fixed goal" na 3000 dorra tako da od 10 evra u kešu u kraju slaba vajda :)

uplati mu ti 12 dolara, a ja ću tebi da dam 10 evra.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Imao bih primjedbu vezanu za pozadine, polako počinje da mi smeta: npr. predzadnji zeleni screenshot na steamu kao reprezentativni primer, da li bi gradijenti nebula mogli ponovo da se odrade iz originalne slike ali da se koristi dithering umesto posterizacije, jer te bode oči u odnosu na sprajtove koji su dosta detaljniji i u više boja?
Pozadine su sranje jer sam ih ja radio :D ali bolje numem, to je poenta kampanje uglavnom, većina love će otići na pozadine. Ideja je da ne bude samo svemir, već i voda, lava, planine, grad, tipične kategorije. Evo kako zamišljam to otprilike:

1309877322-6_project_X_walkingdead100.png

kizaXy.png

XkNmig.gif

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

E ova prva slika je upravo to što sam mislio, da gradijenti budu "tačkasti" (kako bi se simuliralo da ima više boja koristeći manje boja jelte) nego onako nagli prelazi s velikim površinama iste boje (tj. posterizacija). Ne mora baš taj mesh pattern, može i automatika iz potošona

Image -> Mode -> Indexed Color -> 64 boje i dither: pattern (kako bih ja volio)

naspram

Image -> Mode -> Adjustments -> Posterize sa 4 nivoa (nalik sadašnjoj tehnici)

Naravno ne bi bilo ovako jednostavno, dajem glup primer, ali uz malo eksperimentisanja i štelovanja parametara mislim da bi se dobile odlične ditherovane slike koje su i dalje autentično retro.

dithered.png

posterize.png

Ovo je neka random nebula s interneta, a pretpostavka ove priče je da imaš original truecolor sliku koju si dalje obrađivao za igru.

Link to comment
Share on other sites

uf ova druga je baš lepa

hihi

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ne, 3k or bust. Možda je greška, možda nije. Mislim da nije, fleksibilno fundiranje bi mi nabacilo obavezu bez obzira koliko nakupim, ne želim da moram da poštujem rokove za prikupljenih 500 dolara koji mi ništa ne znače, plus, više uzima indiegogo za taj tip finnasiranja.

Druga bitna stvar je što uspešno fiksno fundiranje omogućava indemand, a to je da nastavim da skupljam pare preko indiegogo-a dokle hoću (traje do 6 meseci od poslednjeg priliva).

Još jednom hvala svima koji ste doprineli, neki su bili stvarno darežljivi.

I to mi sve mnogo znači. Možda zvuči kao kliše to što pričam, ali ova igra nije samo igra, već nešto što će mi omogućiti beg iz turobnog života u kome sam zarobljen poslednjih 15 godina. Novi početak u pravcu koji sam ja odabrao.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...