Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

Ma nemoj, čekate tri godine, sad kao najkasnije do nedelje uveče! Šalim se, kad god :*

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

boli me kurac, ja sam tu samo da lajkujem tvitove!

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kruko said:

Ma nemoj, čekate tri godine, sad kao najkasnije do nedelje uveče! Šalim se, kad god :*

A JA 45 MINUTA POKUŠAVAM DA SKINEM IGRU I SAD VIDIM DA POSTAJE DOSTUPNA U PONEDELJAK.

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Fali slika u downloadu (ali vidi se u biblioteci kad se prebaci na Grid View, mada ne i na List View, tu stoji Fat Pug ikonica).

 

steam_download.png

Ako klikćem po loading ekranu, igra krešuje.

Na laptopu je neigrivo (ne znam da li ima 30 fps, sve je više nego duplo usporeno). Loading traje preko pola minuta. Core i3 na 2.3 GHz, 8 GB RAM-a u dual channelu (bitno zbog integruše) i Intel HD 3000, igrano u 1366x768 full screen.

Probaću večeras na desktopu.

Link to comment
Share on other sites

Abdejt

Na desktopu radi ko san al jbg, pravi kvad kor i GTX 1050 Titanium. Takođe se vide neki efekti koji se nisu videli na Intelu (npr ono crveno s leve strane ekrana kad kreće nivo). Ne znam koji je backend, ali ako je OpenGL onda je očekivano pošto je HD 3000 baš mator a ovo deluje kao ozbiljan postprocesing.

Inače opcije pokazuju da je fullscreen po defaultu ON iako se igra prvi put startuje kao windowed, pa tek kad togluješ dvaput onda bude usaglašeno.

Omogući remapiranje kontrola, ne mogu da igram ovako :D Navikao sam na emulatorima da mi je leva ruka na strelicama a desna na numpadu, u suprotnom igram ko da me neko tera da pišem levom rukom.

Link to comment
Share on other sites

najveći problem je što ne mogu da podesim kontrole.

:)

možda samo treba da se naviknem na boje, prejarke su. na primer, teško mi je da još intuitivno odvojim kamenje iz pozadine od aktivnog kamenja.mada je to verovatno pitanje navikavanja.

jadan sam u ovoj igri...

:))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Hvala što ste igrali braćo, pišem vam sutra odgovore za sve što ste pisali, bio je dug dan, odgovorio sam na milion poruka i komentara, popravio par stvari, ne mogu više :*

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sting said:

Srecom i ti si imao vremena na poslu da probash...

You've played 2 minutes :( nisam ni znao da Steam meri  igranje u minutima... 

Nisam igrao na desktopu jer cenim da nije relevantan za performanse, ali na i5 latoptu sa MX150 grafikom (to bi trebalo da bude oko duplo sporije od 1050) i 8GB rama radi skorz ok, 110-112 fps konstantno. Malo sam testirao sta se desi kad iskljucim napajanje i igram samo na bateriji, sto je malo cudan scenario, ali sam primetio da je fps obicno oko 60-70fps dok ne dodje do pojave novog talasa, onda padne na 25-30 na jedno 2-3 sekunde i posle se unormali. Mozda tu treba pogledati u kontekstu optimizacije za slabije racunare. 

Jedna cudna stvar mi se takodje desila - stigao sam do prvog bosa, poginuo, kad sam stavio restart sam krenuo od bos fajta. Kad sam stigao do drugog bosa i poginuo vratio me na prvog bosa, zar nije bilo logicnije da me vrati na pocetak level 2?

Vidim da mi je skinuo i neki mini apdejt veceras pre startovanja, samo napred :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Loading screen posle START GAME mi traje ~20sec.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Meni za kontrole - ne postoji, to je samo placeholder za meni koji će biti napravljen, pa da ne bih rasturao ceo meni kad to dođe na red, ostavio sam tako. Očigledno velika greška, ne treba da stavljam nešto što ne postoji/ne radi, tako da ću implementirati taj meni čim pre. Ne biste verovali koji je smor napraviti meni kojim se upravlja tastaturom.

Šta biste voleli, da se rekonfogurišu kontrole?

Učitavanje - svestan sam problema, biće sređeno. Zapravo je bilo ok (2-3 sekunde učitavanja) samo sam nešto zasrao.

Rezolucija i fullscreen - svestan sam problema, biće sređeno ubrzo + će podešavanja biti snimljena da ne moraju svaki put da se menjaju kad se uđe u igru.

Rezolucije preko 1920*1080 neću ni stavljati verovatno, ne znam kako to da testiram i marginalni su korisnici tih rezolucija, sori. Možda ako zaradim gomilu para pa aj da učinim haha.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kruko said:

Meni za kontrole - ne postoji, to je samo placeholder za meni koji će biti napravljen, pa da ne bih rasturao ceo meni kad to dođe na red, ostavio sam tako. Očigledno velika greška, ne treba da stavljam nešto što ne postoji/ne radi, tako da ću implementirati taj meni čim pre. Ne biste verovali koji je smor napraviti meni kojim se upravlja tastaturom.

Šta biste voleli, da se rekonfogurišu kontrole?

Učitavanje - svestan sam problema, biće sređeno. Zapravo je bilo ok (2-3 sekunde učitavanja) samo sam nešto zasrao.

Rezolucija i fullscreen - svestan sam problema, biće sređeno ubrzo + će podešavanja biti snimljena da ne moraju svaki put da se menjaju kad se uđe u igru.

Rezolucije preko 1920*1080 neću ni stavljati verovatno, ne znam kako to da testiram i marginalni su korisnici tih rezolucija, sori. Možda ako zaradim gomilu para pa aj da učinim haha.

Da ne bi sebi pravio gomilu posla, opcije u meniju koje ne rade stavi da budu sive, pa se ljudi neće zbuniti.

Druga opcija je da samo pokažeš sliku tastature sa komandama, da znaju kako se prebacuju oružja, itd.

Svaka čast Krule, CAMO JAKO!

Link to comment
Share on other sites

Za pravi zx ol skul - qa op n ili m

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Evo radim remapiranje kontrola, unity input sistem je sranje pa traje. Samo još da izvalim posle kako to da snimim i učitam kad se startuje igra, njh.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

edit 2: što se tiče krahiranja na loading ekranu, ne znam šta tačno Unity radi kad učitava ali očigledno ima previše posla u glavnom threadu pa blokira Windowsov message loop (nevezano za Unity, kad klikćeš po prozoru, Windows šalje input evente koje program ne konzumira i onda Windows misli da si se zaglavio jer ne odgovaraš makar odbacivao te poruke). U svakom slučaju to treba baciti u pozadinski thread makar radio sve isto ko što sad radi u glavnom.

Link to comment
Share on other sites

  • visual clarity je i meni ponekad problem - asteoridi kad je jarka nebula iza, mine se ne vide - mislim da ima mesta za fine tuning tu
  • muzika i zvuk su mi baš do jaja
  • u jednoj partiji mislim da mi se izbagovao weapon switch pa mi se nije prikazivala animacija za X wpn
  • kad se pojavi boss, na kratko se vidi onaj neki text gore levo - mene to jezivo nervira uvek kad ne mogu da pročitam :))
  • veoma mi se sviđa minigun što daje potisak, ne znam da li si razmišljao da imaš neki modifier za brzinu kad pucaš. posle toga nekako očekujem da sam brži kad ne pucam nijednim oružjem
  • handling mi je sada mnogo bolji nego na onom prošlom bildu

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, voodoo_ said:
Daj git :-D

edit: Ima gotova klasa PlayerPrefs u Unity koja nudi key-value čitanje i pisanje bez da ti vodiš računa gde je config fajl, u kom je formatu itd. Nadam se da imaš neku globalnu klasu podešavanja sa public static poljima.

Znam, ali može da skladišti samo string, int i float, tako da gledam da koristim neko drugo rešenje, zgodnije mi je da za fullscreen imam bool nego 0 = off, 1 = on i slične gluposti. No nije problem, rešiću to danas. 

Ubacio sam remapiranje komandi, samo ima neki bag u Unity-ju pa ne mogu da pustim još uvek, nadam se da će mi odgovoriti do kraja dana kako da sredim to.

 

Quote

što se tiče krahiranja na loading ekranu, ne znam šta tačno Unity radi kad učitava ali očigledno ima previše posla u glavnom threadu pa blokira Windowsov message loop (nevezano za Unity, kad klikćeš po prozoru, Windows šalje input evente koje program ne konzumira i onda Windows misli da si se zaglavio jer ne odgovaraš makar odbacivao te poruke). U svakom slučaju to treba baciti u pozadinski thread makar radio sve isto ko što sad radi u glavnom.

 

Hah, još kad bih znao kako. Aj videću šta može tu. Sa učitavanjem ima nekoliko problema koji će biti samo sve gori. Trenutno radi tako što igra ima dve scene, glavni meni i igru. Čim počne igra, počinje asinhrono učitavanje igra scene. Moguće da ste primetili da manje čekate ako se duže zadržite u meniju jer se veći deo scene u kojoj je igra učitao. 

E sad, zašto je to tako. Da bih smanjio broj instanciranja u toku igre (i dalje ih ima, primetili ste da igra "štuca" tu i tamo, to je zbog toga), preloadujem sve pa aktiviram i deaktiviram po potrebi, umesto da kreiram instance i uništavam ih. Međutim, taj tzv. pooling sistem koji koristim ne podržava dodavanje objekata u njega tokom runtime-a pa sve mora da bude učitano odjednom. Svakako ću videti da napravim neko svoje rešenje ili koristim neki drugi sistem, ali to zahteva ogromnu prepravku za koju sad nemam vremena. 

 

 

10 hours ago, Jose Jimenez said:

I ja sam video za kickback miniguna i oduševio se.

Da, verovatno će većina bullet oružja imati kikbek jer nemaju loših strana. Trenutno stvari funkcionišu tako što bullet oružja nanose normalnim, oklopljenim protivnicima i štitovima normalnu štetu, energetska normalnim normalnu, štitovima duplu, ali oklopljenim pola štete, a projektili oklopljenim duplu štetu, normalnim normalnu, a štitovima pola.

On 3/15/2019 at 6:05 PM, voodoo_ said:

Abdejt

Na desktopu radi ko san al jbg, pravi kvad kor i GTX 1050 Titanium. Takođe se vide neki efekti koji se nisu videli na Intelu (npr ono crveno s leve strane ekrana kad kreće nivo). Ne znam koji je backend, ali ako je OpenGL onda je očekivano pošto je HD 3000 baš mator a ovo deluje kao ozbiljan postprocesing.

Inače opcije pokazuju da je fullscreen po defaultu ON iako se igra prvi put startuje kao windowed, pa tek kad togluješ dvaput onda bude usaglašeno.

Omogući remapiranje kontrola, ne mogu da igram ovako :D Navikao sam na emulatorima da mi je leva ruka na strelicama a desna na numpadu, u suprotnom igram ko da me neko tera da pišem levom rukom.

Koji crni postprocesing, ima samo svetla (koja su doduše realtime i svaki metak emituje svetlo i sve teksture imaju normal mape ololo) i neki običan postprocesing koji bi trebalo da radi na krompiru.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

stavi izmedju made with unity i menija neki statični ekran od 3 sekunde i tako ces smanjiti loading time!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...