Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

Moram da sredim neke stvari kako bih ubuduće brže štancovao nivoe, a morao sam i da odmorim malo za praznike. Stay tuned :D

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Braćo treba mi vaša pomoć. Nekako mi sve deluje preveliko pa sam malo rešio da odaljim kameru. Do sada mi je veličina bila 26 PPU (piksela po jedinici mere, nebitan podatak, ali čisto da imate predstavu o srazmeri sa onim što sam okačio) ali sam napravio dva bilda, jedan gde je malo odaljena kamera pa je sve manje (22 PPU) i još jedan gde je još više odaljena kamera pa je sve još manje (20 PPU).

https://www.dropbox.com/s/7uzlufm3hf4f7sd/RH015%2822PPU%29.rar?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ziu9h1qiycqymho/RH015%2820PPU%29.rar?dl=0

Ono što mi se čini da postižem je da sve izgleda bolje, ima više prostora za manevrisanje i više prostora da se natrpa još brodova da više pršti. 20 PPU mi deluje premalo, ali 22 mi se čini da je mnogo bolje nego u preethodnim bildovima.

Dajte neki osećaj za filing. Btw, ima i drugi nivo, ali nema još bosa.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

A da, ima nrkih fejlova kao posledica udaljenja kamere, ne obraćajte pažnju na njih (spawnovanje unutar ekrana itd).

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nisam nikako uhvatio ranije vremena da odigram.

Mnooooogo bolje "leži" 20PPU i vizuelno (mada da me ovako pitaš koji je manji/veći ne bih znao da ti kažem :) ) i u handlingu svega.

Definitivno je OP ovaj doubletap, trebalo bi ili neki cooldown ili neka ograničenja ili nešto da ubaciš.

I dalje me užasno nervira wpnswtch sa raketama :)))

Ako si nešto menjao (a mislim da jesi) pickupi su sada mnogo logičniji.

Bagovao mi se izlazak iz hypera ili je placeholder art za mlaz iza broda?

Desilo mi se da mi uđe brod u hyperdrive dok je gomila protivnika na ekranu, nisam mogao da pucam, ne znam šta se tu desilo.

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Definitivno je OP ovaj doubletap, trebalo bi ili neki cooldown ili neka ograničenja ili nešto da ubaciš.

 

Ubaciću cooldown.

I dalje me užasno nervira wpnswtch sa raketama :)))

 

Ček, šta te sad nervira, ima cooldown oružje, moraš ponovo da pritisneš dugme da bi pucao, šta ne valja? :D

Bagovao mi se izlazak iz hypera ili je placeholder art za mlaz iza broda?

 

Nije placeholder ako misliš na skraćeni mlaz, nego brod ne treba da može da se pomera odmah po izlasku da se ne bi videlo skraćeni mlaz

Desilo mi se da mi uđe brod u hyperdrive dok je gomila protivnika na ekranu, nisam mogao da pucam, ne znam šta se tu desilo.

Verovatno si slučajno pritisnuo enter, zaboravio sam da isključim debug u buildu

 

Ako si nešto menjao (a mislim da jesi) pickupi su sada mnogo logičniji.

Više se ne pojavljuju kao pikap oružja koja imaš na brodu.

 

 

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nemam novi bild, ali sam probio za mene značajan "milestone" - prvih 100 talasa. Još 200-300 i ličiće na nešto, i dalje mi deluje repetativno.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Takođe proveri zašto igra pravi sledeći fajl :D

c:\Users\Kruko\AppData\LocalLow\Fat Pug Studio\Rick Henderson\4175746f536176652e657332

Na trenutak sam se isekao ko mi je uhakovao komp, kad ono verovatno hardkodovana putanja negde :)

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, voodoo_ said:

Jes, nego zašto je hardkodovana putanja sa tvojim Windows usernameom samo za taj fajl, a sve ostalo se uredno kreira u C:\Users\moj_username\AppData\LocalLow\Fat Pug Studio itd

A to, pa hehe, ovaj

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Samo da bacim poz, za koju nedelju (najviše) izlazi unity 2018.3 sa nested prefabima. Nije nešto naročito bitno da vam objašnjavam čemu služe (koga zanima, devlog o tome može da vidi na www.fatpugstudio.com, prvi na strani je), ali ono što je bitno je da će ubrzati pravljenje igre višestruko, i biće manje smor jer je pravljenje talasa bez njih jezivo smoran posao. Tako da sam u poslednja dva-tri meseca uglavnom peglao i modifikovao neke stvari, ubacio podršku za džojped i dosta optimizovao sve i mnogostruko ubrzao učitavanje zahvaljujući nekim internim izmenama u vezi sa pulingom, skladištenjem podataka itd. Mehanika oružja je bitno promenjena, više nema menjanja oružja nego imate sva tri tipa na sebi u isto vreme, puca se sa X, Y, Z, a kad pritisnete dugme za pucanje drugim tipom oružja od onog kojim trenutno pucate potrebno je vreme da se oružje promeni.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Kako je dobro kad stvari počinju da ležu na svoje mesto posle toliko vremena.

xzsZKbC.jpg

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali nemoguće je drugačije da uradim to. Ili da skoče pre punjenja, ili kad se završi animacija. Ni jedno ni drugo mi nema smisla, poenta je da oponaša trzaj velikog oružja na malom brodu. Ostaje tako za sada, ima mnogo pametnijih stvari za rad, bitno je da radi i izgleda pristojno.

Uskoro kreće Indiegogo kampanja, pa ko hoće može i direktno da pomogne :D

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...