Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

Novi build

V 0.11

Known Issues

Weapons:

Metal Storm bullets homing on enemies not on screen
Missiles don't have splash damage

Enemies:

Enemies in some patterns start firing before entering screen
Asteroids continue rotating on pause
Higher value gems appear from low tier enemies

Boss:

Boss cinematic Camera not adjusted
Boss appears while pickup box on screen
Player movement input not disabled when boss appears
Boss keeps on firing when destroyed until pattern is complete
Boss rockets' particle system needs to be detached upon collision

UI:

Screen shake displaces Score Addition Canvas
Main menu nonfunctional, only start and quit are enabled
HUD elements get messed up on alt+tab

Other:

Upon restart, game starts at wave 2 instead of wave 1
Loading time horrible
Markers for enemies coming from other side that right sometimes fail to disappear
Player collision deals no damage to enemies

---

Ukratko, glavni meni radi koliko treba da radi, ima zvuka i muzike (mada se dosta zvučnih efekata ponavlja), nema više fejla da se ništa ne spawnuje, ima loading skrin da znate da se nešto dešava, malo podešeno kretanje, oružja se skupljaju samo prelaskom preko njih, nema više ni one glupe kutije da moraš da je upucaš.

https://www.dropbox.com/s/lfen3os3698itnu/V0.11.rar?dl=0

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Odigrao partiju, umro na wave-u 3, poceo novu, oept se spawnuju samo asteroidi..
Nemoguće, sad ću da vidim.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Au koje je loženje ovako s muzikom :D

1) Možda je volumen muzike previše visok, ne čuje se ČK ČK dovoljno glasno kad menjam oružje, izvini :DDD

2) Kod mene je u jednom trenutku samo sve prestalo da se spavnuje, ide pozadina, na dnu stoje dve crvene strelice koje pokazuju na dole, ništa se ne dešava. Mislim da je poslednji talas pre toga bio oni kurčići što idu sinusoidalno

Link to comment
Share on other sites

Jesi restartovao (posle ginjenja, kao Sontiju što se dešava) ili prvi put kad si igrao? Mislim da znam šta je, videću u toku dana da sredim to i da se sklanjaju strelice.

Moguće da je preglasno, bilo je kasno u noć pa sam na slušalicama radio, pustiću popodne na zvučnike da podesim.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Mnogo mi je bolji handling broda sad, samo mora neka animacija za ovaj jebeni barell roll.

Neki debris mi je izgledao kao disketa, odnosno neki pickup.

Autoswitch oružja stoput bolji.

Mislim da bi trebalo da skejluješ explozije u odnosu na veličinu protivnika, možda čak i skrinšejk.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Šejk će biti različit za veličine brodova (mali, srednji, veliki). Za barrel roll će biti ghosting (https://assetstore.unity.com/packages/tools/particles-effects/sprite-trail-80203) i neki kao jači mlaz motora.

Eksplozije imam u dve veličine(male i velike), je l misliš na ove što se kao rascvetaju?

Barrel roll mi malo smrdi, prelako je s njim, ne znam da li da ukinem ili da malo napravim da je teža igra :/

Koji ti je kao disketa da menjam

https://s31.postimg.cc/6v3w0knsr/depris.png

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

I meni.

Mislim na rascvetale expl.

Kucam iz igraone bmk za debris sad lol

Ipak me ne mrzi, ovaj što u stvari lici na sim karticu, treći drugi.

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Evo HOT FIX

https://www.dropbox.com/s/n6xl4669xo51mxe/V0.12.rar?dl=0

Sa R restartujete nivo, kad zaginete možete u meni sa m, ili restart sa r (pisaće na ekranu). Utišao sam muziku dok ne odradim to malo bolje.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

1) Kakvo je planirano ponašanje Metal Storma? Ovo "držim dugo pa mi spread ode baš u kurac" mi nešto sumnjivo.

2) Raketa je malo besmislena kao weapon swap ako možeš da pucaš sa w1 i onda radiš cycle samo na trenutak u momentu kada je cooldown završen. Hoću da kažem da bi više smisla imalo da je kao neki secondary weapon koji opali raketu s vremena na vreme, pošto će svako raditi upravo ovaj cycle.

3) I dalje me malo smaraju čaure O:P

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ups, zanemarite prošli link, nisam povezao PANIC dugme :D

https://www.dropbox.com/s/f0vcria30eyldtm/0.131.rar?dl=0

pokazivač multiplikatora poena više ne fejluje (dok ne pređe preko 99, što se neće desiti).

10 minutes ago, shw. said:

1) Kakvo je planirano ponašanje Metal Storma? Ovo "držim dugo pa mi spread ode baš u kurac" mi nešto sumnjivo.

2) Raketa je malo besmislena kao weapon swap ako možeš da pucaš sa w1 i onda radiš cycle samo na trenutak u momentu kada je cooldown završen. Hoću da kažem da bi više smisla imalo da je kao neki secondary weapon koji opali raketu s vremena na vreme, pošto će svako raditi upravo ovaj cycle.

3) I dalje me malo smaraju čaure O:P

Što je besmislena, šaltaj brate. Samo ću da namestim da moraš da pritisneš ponovo dugme za pucanje da bi opalila, da ne možeš da držiš pucanje i samo cepiš C dvaput. I da, nema više glupog ekrana na početku, odmah počinje.

jbg za čaure, 2x2 piksela, jedino da ih smanjim na 1x2.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

malo sam piknuo, ali mi deluje da mi nije podešena igra na veličinu ekrana, a opcije ne rade.

vidim po tome kako mi je pregolem brod i kako na uvodnom ekranu naslov beži van ivica ekrana.

inače je dobro ponašanje brodića, mada malo krto, ne znam kako da se izrazim, da li prejako reaguje na komandu, nema doziranja, tipa da ubrzava kako duže držiš dugme, ne mnogo, ali da mu početno kretanje ne bude tako brzo, teško je upravljati fino odmeravanjem pipkanja na strelice. mada je to možda zbog moje rezolucije, pa sve izgleda brže... 

talasi mi se sviđaju, sve je okej...

pusa Kruko braćala!

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, shw. said:

1) Kakvo je planirano ponašanje Metal Storma? Ovo "držim dugo pa mi spread ode baš u kurac" mi nešto sumnjivo.

 

Ako misliš na hyperblaster, to je planirano ponašanje za prvi nivo tog oružja, užasan spread koji te tera da drndaš dugme non stop.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, voodoo_ said:

Au koje je loženje ovako s muzikom :D

1) Možda je volumen muzike previše visok, ne čuje se ČK ČK dovoljno glasno kad menjam oružje, izvini :DDD

 

El samo meni muzika ne radi ?

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

El samo meni muzika ne radi ?
Utišao sam u poslednjem bildu dok ne iznivelišem i ne ubacim kontrole u meni

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

mene vise zanima kako pored zene i dece i privatne firme naci vremena za javu/igre. Al ozbiljno, ja sam krenuo da mimo kuca/posao/povremeni sport (mora) probam da nadje vreme za jos nesto ali ja jednostavno ne mogu da iscupam ta dva sata 5 X nedeljno.

Tako da ti se divim. Osim ako nisi prodao firmu i pobegao od zene/dece i sad zivis na salasu ili historical dorcolu i zivis zivot :D

Sto se same igre tice, nisam kompetentan, svaki r-type/zynaps/ ima mesto u mome srcu :D

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, voodoo_ said:

Pa kad pokreneš .EXE izađe neki launcher gde biraš rezoluciju i detalje

ne kod mene. odmah me baci na glavni meni. ovaj poslednji 0.131. ranije ovde kačene verzije nisam ni skidao ni učitavao.

možda je do podešavanja mog kompa?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

malo sam piknuo, ali mi deluje da mi nije podešena igra na veličinu ekrana, a opcije ne rade.

vidim po tome kako mi je pregolem brod i kako na uvodnom ekranu naslov beži van ivica ekrana.

inače je dobro ponašanje brodića, mada malo krto, ne znam kako da se izrazim, da li prejako reaguje na komandu, nema doziranja, tipa da ubrzava kako duže držiš dugme, ne mnogo, ali da mu početno kretanje ne bude tako brzo, teško je upravljati fino odmeravanjem pipkanja na strelice. mada je to možda zbog moje rezolucije, pa sve izgleda brže... 

talasi mi se sviđaju, sve je okej...

pusa Kruko braćala!

Izvini Drale, promaklo mi je. Je l' možeš da mi okačiš skrinšot da vidim? Koja ti je nativna rezolucija? Kretanju treba još malo finog podešavanja, treba možda za nijansu mekše, slažem se, ali je generalno igra za džojped, ne za tastaturu.
ne kod mene. odmah me baci na glavni meni. ovaj poslednji 0.131. ranije ovde kačene verzije nisam ni skidao ni učitavao.

možda je do podešavanja mog kompa?

Nema u 0.131 više ekrana za izbor rezolucije, trebalo bi da pokrene u 16:9 na nekoj rezoluciji koja nije full skrin po difoltu.

 

mene vise zanima kako pored zene i dece i privatne firme naci vremena za javu/igre. Al ozbiljno, ja sam krenuo da mimo kuca/posao/povremeni sport (mora) probam da nadje vreme za jos nesto ali ja jednostavno ne mogu da iscupam ta dva sata 5 X nedeljno.
Tako da ti se divim. Osim ako nisi prodao firmu i pobegao od zene/dece i sad zivis na salasu ili historical dorcolu i zivis zivot :D
Sto se same igre tice, nisam kompetentan, svaki r-type/zynaps/ ima mesto u mome srcu :D
Radim noću i raspadam se zdravstveno.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...