Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

Ja žvrljam u krevetu, lik crta. Naravno, ima tu iteracija, ovi roboti su bili shiny&new kad ih je prvi put nacrtao, onda sam mu rekao "daj jebote, to su rudarski roboti, ubaci neku pukotinu, izguljenu farbu, fleku". Zna da bude malo retardiran, sa druge strane teško je nekad zamisliti sve unapred i preneti šta zapravo želiš nekom drugom. Koristimo Trello, tu kačim ideje i onda jednom nedeljno Skajpujemo oko detalja kako bih dobio ono što zapravo želim za najmanje vremena.

Inače, voli da mu paleta malo povuče na ljubičastu, što se posbeno vidi na ovom poslednjem robotu koji kopa asteroid, ide mi to na kurac malo i rekao sam mu nekoliko puta, ali sve ću to ionako ispraviti tako što ću da lupim filter preko kamere :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Iako nisu baš svi brodovi završeni u smislu funkcionalnosti, počeo sam da radim talase koji će biti generisani kako bih isprobao sam adaptivni sistem (za koji mislim da će biti vrh).

Svi kreirani protivnici imaju svoju vrednost koja se ubacuje u pool (ne znam kako bih preveo), koji ima maksimalnu vrednost u zavisnosti od trenutnih iskustvenih poena, koji se dobijaju uništavanjem protivnika. Na svakih x sekundi (x se smanjuje sa rastom iskustvenih poena) se vrši provera i dopunjava se pool generisanjem novih protivnika i talasa čija vrednost ne iznosi više od razlike potrebne za dopunu poola do maksimalne vrednosti. Drugi sloj funkcionalnosti je niz u koji se svaki protivnik dodaje, pa čak i ako je pool poluprazan, a na ekranu je dosta malih protivnika koji imaju nisku vrednost, proverom njihovog broja će se vršiti kreiranje velikog protivnika ili preskakanje novog generisanja do sledeće provere ili dostizanja broja iskustvenih poena koji aktivira glavonju za taj nivo. TLDR, ako si banana, biće laganica do bossa, koji će za svakoga biti isti, i realno, filter za nubove. Ako si pro, igra će da baca na tebe samo tako.

Na slici je prvi sloj logike, sori na engleskom, to je za tigsource.

Untitled_Diagram.png

Moram da priznam da nešto dosadnije od pravljenja talasa nisam skoro radio. Generalno, kad se završi kreativan deo, ostaje baš dosta fizikalije. Gledam sad Steredenn, ima tridesetak protivnika i relativno jednostavan sistem, dosta talasa se ponavlja, ja sam na oko četrdeset i malo komplikovanije radim to, ima da giljam ovo dva meseca. Plus posle raspored u kategorije na osnovu vrednosti i limiti talasa po iskustvenim poenima (kako ne bi fasovao na prvom nivou brod sa šestog). Znam da vas boli kurac i da hoćete samo šareni gif, ali danas ništa od toga :D

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

I mislim sam da upotrebi fond, al' je baš glupo! Na slici i jeste FSM, crvenim je obojen fond! Da, znam da sam fond nije stanje.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

valjda je bazen! LOEL 

 

:(

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ovih dana sam baš zauzet oko adaptivnog sistema težine i kreiranja talasa, mnogo fizikalije. Malo sam se poigrao danas, prva stvar su delovi koji lete kada uništiš veći brod, kreiraju se iz fonda od 16 delova sa nasumičnom rotacijom i pravcem, deluje kul, razmišljam se da li da napravim da i oni mogu da nanesu štetu igraču i pogode druge brodove?

ezgif.com-crop.gif

Druga stvar su kompozitni protivnici. Recimo dupli top na asteroidu, možete da uništite ceo asteroid i tako skenjate sve odjednom, ili pojedinačno topove.

Izbrisao sam slučajno gif sa kompa, evo twitter link 

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Novi devlog na www.fatpugstudio.com, više o adaptivnom sistem težine i "roguelike" pristupu dizajna beskrajnog moda.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Zvuk na kraju, early access za par meseci! Fali još tona animacija, cela jedna fakcija, još pozadina, bosovi, zvuk i muzika, glavni meni, steam integracija, mod za dva igrača, laganica lol.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

oni delovi od raznesenog neprijatelja, mogu da se skaliraju sa tezinom, pa kako odmices u igri da ih ima svaki put vise (krenes nemam pojma od 6 kom na pocetku) , ili svaki put da nanose vise stete (uz naravno drugu boju!)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Скроз кул изгледа, браво људи. Ја сам пглу за тај тип игара, али ценим да ћу да подржим.
Има ли смисла да се "већи" бродови или шта већ поделе након пар погодака у више делова? Свиђа ми се Џијева идеја око делова разнесених бродова, само пазите да ипак могу да се избегну некако :)

Држим фиге.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

oni delovi od raznesenog neprijatelja, mogu da se skaliraju sa tezinom, pa kako odmices u igri da ih ima svaki put vise (krenes nemam pojma od 6 kom na pocetku) , ili svaki put da nanose vise stete (uz naravno drugu boju!)


Ne bih da mi na tome bude akcenat igre, mislim da je dovoljno to da se srednji brodovi raznose u nekoliko delova, veliki u malo više, a mali samo eksplodiraju. Plus zna da bude malo gužva na ekranu, možda čak i ovo bude preterano pa ostane na tome da bude samo kozmetički kao što je sad.

Скроз кул изгледа, браво људи. Ја сам пглу за тај тип игара, али ценим да ћу да подржим.
Има ли смисла да се "већи" бродови или шта већ поделе након пар погодака у више делова? Свиђа ми се Џијева идеја око делова разнесених бродова, само пазите да ипак могу да се избегну некако :)
Држим фиге.


Imao sam ideju da se baš veliki brodovi pocepaju na pola kad ih uništiš, ali je tehnički smor za uraditi kako valja, plus bi olupine zauzimale previše mesta na ekranu dok opet ne eksplodiraju. Doduše, ne isključujem tu mogućnost za bosove, ipak treba da grunu sa stilom :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Hvala na sugestiji. Malo je još predrndan kontrast na glavnoj kameri iz prezentacionih razloga, ali svakako će biti manje blještavo, a zvezde manje, sve je to manje-više test još uvek. Neke pozadine će biti malo svetlije i biće tog tipa problema, ali će se za igranje na njima biti bonus na poenima. Recimo, Steredenn ima jednu jarko žutu pozadinu koja je baš nezgodna

8d9d4cfdbe7b3fab882bdb65d7382c8b.png

Na njoj ide kao neki sunburn bonus od 20% zbog smanjene vidljivosti.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vau, nisam znao da je reddit TOLIKO posećen. Juče sam objavio tamo neki članak koji sam radio za devlog (http://www.fatpugstudio.com/dev-log/7-ways-avoid-burnout/), 2000 poseta sajtu u jednom danu :O

A i twitter dobro napreduje, 220 pratioca, cilj mi je da nakupim 1000 do izlaska igre. Dosta vremena oduzima svo to cimanje, ali mislim da se isplati na kraju. Jedino što sam prilično umoran, prošlog juna sam bio na odmoru, pa sve to ide malo sporo oko igre. Završavamo poslednju fakciju, Rokh Raidere, posle još pozadine da uradim, zvuk, muziku, oružja do kraja, bosove i onda besomučno testiranje. Nadam se da će biti uskoro neki gameplay video, animacije oduzimaju baš mnogo vremena da se našteluju.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa bolje da si spavao nego što si kucao to čudo. ;)

Šalim se, kul je tekst, a i sigurno je dobar način da privučeš nekoga da pogleda igru. Samo rokaj!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Sve je bitno, mislim da je dobar pristup identifikacija sa ljudima, deljenje saveta i načina rada. Nešto mi je samo "omg vidite moju igru drk drk" bezveze. A i nemam dovoljno često materijala za to, onda popunjavam praznine na ovaj način. Sa te strane sve to ide dobro, zadovoljan sam. Videćemo koliko će se sve to unovčiti, kek.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pošto mi je skupo da mi neko radi pozadine, a nisam zadovoljan kako mi je ovaj moj radio, kupio sam neki wacom za 50 evra i bacio se na posao. Još je rad u toku, tipa sat vremena posla, završiću noćas pa vam kačim, mora malo i da se potošonuje, malo prelaza, efekata, kalibracija boja i zvezde za mokap. Inače radim u Asepriteu, vrh softver.

Q5mgHna.jpg

G6ilAPO.png

Naravno, uveličava se za igru 4 puta.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

+1 za Aseprite, sjajan je.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Počinje ovo da liči na nešto, al ne mogu više, moraću sutra da završim

Pozadina_1.3.png

Gotovo, u 4 verzije

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...