Jump to content

Rick Henderson And The Artifact Of Gods - Domaća igra u razvoju


kruko

Recommended Posts

Scena između prelaska nivoa. Još malo ću se poigrati naravno. Krucijalan je beli bljesak kad se odigrava interesantna mehanika. Pored menjanja pozadine, postoji mogućnost aktiviranja specijalnog događaja, kvar hiper drajva, mreteorska kiša ili artiljerijski baraž na početku sledećeg nivoa itd.https://cloud.tapatalk.com/s/5a3beb44d0bed/1.mp4

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Fali mi izlazak iz hajpera koji bi odgovarao u nekoj meri ulasku

Ovako imaš ubrzanje - linije - bljesak - fejd tog belog u ekran u kome brod "bleji" odjednom, nema usporavanja osim ovog iza motora.

Svakako bih pohvalio hromatsku aberaciju na linijama!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Treba da stavim još sledeće:

Da pozadina ubrzava
Ove sitnije razvučene "zvezde" da se malo postepenije pojavljuju i one ubrzavaju (i stavim ih iza broda, koji fail lol)
Nadrkani natpis "entering hyperspace"
Trešenje treba da se nastavi i utihne po izlasku.
Treba da napravim naglo usporenje pozadine po izlasku

Šta osim toga nemam pojma. Crtač mi radi nalo bolji prelaz mlaza motora iz hajpera u regularan mod.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su mi animacije najgori posao u celoj priči, pogotovo nešto ovog tipa. Iseci mlaz motora, napravi spritesheet, importuj, namesti interpolaciju, veličinu, stavi u atlas, bla, bla, bla, iseci na frejmove, namesti pivot, namesti poziciju gde stoji, kad se koja animacija aktivira ("loop" mlaza dok se kreće, gašenje motora kad stane, paljenje motora, "loop" velikog mlaza kad se zaleti). Ali lep je rezultat. Malo je crvenaksto, bio mi uključen f.lux, a i meta je placeholder :P

ezgif.com-video-to-gif.gif

Drugi se zaleće u pravcu igrača

ezgif.com-crop.gif

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mrzelo me da editujem i ima dosta bagova koje trebam da pokrpim, ali evo malo kako izgleda za sada.

https://www.youtube.com/watch?v=yEIdZEPqLRc

Ima još dosta posla, ali nazire se kraj.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Grok, još ima bagova, neke stvari nisam poisključivao i igrao sam preko remotea ololo

 

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

 

 

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

bravo krule, screenshake i hromatska aberacija prava braća.

daj early access da bacim novac na monitor

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

bilo bi kul da ubaciš neke plišane mede ili igračku vatrogasna kola ili cvetiće ili lilihipe, kao bonuse koje juriš po ekranu. da dodaš vajb jedinstvenosti svom umetničkom izražaju.

:*

omaž Double Bubble-u.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Fala na primedbama Kali. Ako premotaš na minut, videćeš da se mine okreću. Osim ako nešto ne propuštam u konstataciji "oko svoje ose", jer se oko nje i okreću. Za asteroide si dobro primetio, lik koji mi radi grafiku se zaneo sa ljubičastom paletom (sve zapravo ima tamnoljubičastu nijansu, crne recimo nisu crne, nego tamno purpurne, što je ok ali mi pravi ekstra posao za neke stvari), ali bi to trebalo da se sredi kolornom korekcijom koju ću da pljusnem preko celog ekrana na kraju. Ako ni to ne urodi plodom, onda menjam sprajt po sprajt u potošonu.

Što se tiče meda i lilihipa, biće dosta ukrasa na pozadinama kako bi bilo zanimljivije, poput ovih pozadinskih brodova, koliko već budćet dopusti.

Beta - ne znam. Beta predstavlja nešto skoro pa gotovo, a ne znam mogu li da kažem da sam u toj fazi. Ono što mi je potrebno da mogu da kažem da imam igru koju je moguće igrati bez prestanka je još nekih 300 talasa (imam oko 100, mada može igriva verzija da prođe i sa manje) i još 5 glavonja. Posle toga dodatna oružja, nasumični događaji, nadogradnja sistema bodovanja, blablabla...radim non stop, samo me jebe dnevni posao lol.

 

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Verovatno je prekasno za tako nešto, ali da li si razmišljao o tome da se grafika crta vektorski, a preko toga da zvekneš full screen filter koji će to da pikselizuje. Jasno je da će biti potrebno neko vreme da se taj filter sredi tako da bude dobar za sve slučajeve i da ne izgleda "veštački", ali kontam da bi posle toga vreme potrebno za crtanje asseta bilo dramatično skraćeno.

Čisto za razmišljanje za sledeći projEkat

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2018 at 1:26 PM, kruko said:

Fala na primedbama Kali. Ako premotaš na minut, videćeš da se mine okreću. Osim ako nešto ne propuštam u konstataciji "oko svoje ose", jer se oko nje i okreću. 

Osa rotacije nije na sredini sprajta. pogledaj na klipu minu skroz levo na 1:09 - videćeš da je osa blago pomerena ka osvetljenoj strani mine.

Link to comment
Share on other sites

Osa rotacije nije na sredini sprajta. pogledaj na klipu minu skroz levo na 1:09 - videćeš da je osa blago pomerena ka osvetljenoj strani mine.
Impossibru! Šalim se, proveriću, moguće da sprajt nije simetričan.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Meni smeta izgled ovih dronova/ajkula. Ako je poenta da izgledaju kao ajkule, previše su zdepaste, ako nije onda mi ova njuška užasno neintuitivno izgleda za letelicu.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Taj brodić je jedan od prvih koji je rađen, kad još nisam imao viziju kako bi sve to trebalo da izgleda i nisam pravio skice, pa smo klepali kako smo stigli. Ovo je bila referenca:

360fx360f

Lik koji mi crta zna da bude retardiran i da precrta referencu bukvalno, tako da je taj moj brod praktično kopija ovog i tako i ostade, neizmenjen. Je bi ga, imao kao 60 brodova, ne mora svaki da bude super. Počeo sam sam da animiram brodove koje mi je radio, na primer ovaj:

https://twitter.com/FatPugStudio/status/973945531557974019

Po difoltu su mu raširena krila, ja sam uradio da se skupljaju. Kad su raširena, napada, kad se skupe samo se kreće. I tako, ima dosta zajebancija, dva-tri sata mi ode na animaciju tog tipa recimo...

Daću vam za dve nedelje da opikate malo demo.

 

 

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...