Jump to content

JOKARA ZANAVIJEK!


Lex

JOKARA 16/17  

79 members have voted

  1. 1. Da li je Nikola Jokić najbolji srbski sportista svih vremena?

    • Naravno da jeste, LOL!
      8
    • Iskreno jeste, ali i dalje volim Nola, pa to ne mogu sebi da priznam.
      12
    • Mora da osvoji bar jedan prsten pre nego što o tome krenemo da pričamo.
      8
    • Ne samo to, nego je i najbolji Medžik posle Medžika.
      11
    • Znaću tačan odgovor na pitanje tek nakon što prebrojim blic linkove o njemu i Noletu.
      12
    • Naravno da nije, LOL!
      5
    • Biće ukoliko mu organizam dobro odreaguje na ljubav i ishranu zrnevljem.
      23


Recommended Posts

Quote

 

Центар Денвер нагетса Никола Јокић уписао је 30 поена, 16 скокова и 10 асистенција у победи свог тима над Шарлот хорнетсима 119:105.

Нагетси су у Шарлот отишли без Ерона Гордона и Џамала Марија. Хорнетси јесу последњи тим Истока, али је ваљало прилагодити игру без два врло важна играча.

Домаћини су сјајно старттовало, водивши 15 поена разлике у првој четвртини. Нагетси су хитро сабрали редове и кренули у преокрет.

Јокић је предводио, а пратили и доприносили су Колдвел-Поуп, Чанчар и Брус Браун. Виђена је разлика у класи с обзиром да су гости завршили меч двоциреним тријумфом упркос заостатку на старту утакмице.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Taman da ''novinari'' nestanu sa lica zemlje...a za Denver i Jokaru, nadam se da ce ostati prvi na zapadu da dobije i taj treci MVP za redom, pa posle moze da se penzionise i ide u Sombor da vozi konje...PO mislim da ce tesko esto uraditi, Fenxi doveo Duranta, mislim da su prejaki jednostavno, a Denver je generalno los u odbrani

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dule_smor said:

Tayman da ''novinari'' nestanu sa lica zemlje...a za Denver i Jokaru, nadam se da ce ostati prvi na zapadu da dobije i taj treci MVP za redom, pa posle moze da se penzionise i ide u Sombor da vozi konje...PO mislim da ce tesko esto uraditi, Fenxi doveo Duranta, mislim da su prejaki jednostavno, a Denver je generalno los u odbrani

ne verujem da će se penzionisati ako uzme treći MVP za redom, verovatno i on ima neke svoje čudne tripove i ciljeve.

a i kad ode u penziju verovatno će ga ovi zadržati u Denveru ono, na mestu gradonačelnika otprilike :))

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

Dobro Laki ne moras da budes bas toliki bukvalista samo radi postova 😄

brate, otkud ja znam, nije kao da nemaš istoriju čudnih izjava!

a i naravno svaki post je važan jer jedan post - jedan dolar zarade! evo i ovaj sad još jedan dodatni dolar, znači već imam dva dolara više nego juče, plus tvoj odgovor meni znači trista godine.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

HB HB

Quote

 

Никола Јокић уписао је свој 100. трипл-дабл у каријери, а његови Нагетси убедљиво су славили у Хјустону 133:112.

Никола Јокић постао је тек шести кошаркаш у историји НБА лиге који је 100 пута на утакмици забележио троструки двоцифрен учинак на једној утакмици - српски центар убацио је 14 поена, уз 11 скокова и 10 асистенција у победи Нагетса у Хјустону 133:112.

 

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Već ~2 i po godine aktivno pratim NBA (posle 10-ak godina pauze od kada sam prestao da treniram), i čak igram i neku fantasy ligu i dalje sa drugarima. Pratim dosta toga što cirkuliše po društvenim mrežama, i svaka (reddit, twitter, yt) ima svoj mali bubble informacija i narativa, i dominante grupe koje bleje tamo. U tom smislu, Twitter je najviše protiv Jokića, a Reddit je najviše za Jokića. YT je podeljen više na kojim kanalima se vrtite, jer je ESPN npr. leglo gadosti i debilizma a takva im je i publika.

100% sam ubeđen da je prošle godine (a i ove) oko Jokića bilo osoba koje su ga usmeravale ka jačanju MVP slučaja koji je imao, iako ovo nikad nije bilo u prvom planu. Da li je to bila njegova žena, braća, Malone ili orga Nagetsa, ili Miško Ražnatović ili neko treći, nije bitno, samo sam siguran da je ovo postojalo prošle godine. Ove godine nije tako jer ove godine ima stvarnu šansu za plej-of uspeh, pa se niko ne bavi ovim. Prošle godine kada je plej-of bio klimav, i da nije bilo njega Nuggetsi ne bi ušli ni u plej-in, moglo se više energije usmeriti u ovom pravcu. Najviše u smislu "'ajde Nikola sine večeras da zapneš, ova utakmica je važna". I to je sve u redu jer je Jokara sasvim sigurno bio najbolji igrač prošle godine i zaslužio je tu MVP titulu.

E sad, pored toga što ove godine čitava publika vrišteći srlja glavom unapred u borbu protiv treće uzastopne titule, a teško im je da obore njegov slučaj koji su ONI SAMI KAO PUBLIKA IZGRADILI JOŠ OVOG LETA, forsirajući priču "OMG a šta ako Jokić odigra tripple-double sezonu i bude prvi u ligi, moramo mu dati MVP-a", poslednjih mesec dana postoji i organizovan napad i push da se obori taj njegov treći MVP. Za razliku od prošle godine, iako statistika to ne govori na prvi pogled, Jokara je ove sezone imao više slabih utakmica nego tada. Samo su Nagetsi jednostavno 10x bolji kao celina pa mu je mnogo lakše. Ovo kažem jer sam odgledao većinu njihovih utakmica ove sezone. Daleko bilo od toga da ne zaslužuje i trećeg MVP-a, samo hoću reći da mu je manje važno, i da ne mora da se cimi, niti se cima.

Kako izgleda taj kolektivni napad na Jokića na društvenim mrežama i koji narativ se uzima? Debelo se navlači voda na Janisovu vodenicu, a on je u dosta jakom naletu sada sa nizom od 16 uzastopnih pobeda koji je nedavno prekinut, i odličnim statistikama na individualnom nivou. Osim toga, tu su i:
-Milion dolara donacije koju je dao u humanitarne svrhe preko fondacije koju vodi sa braćom;
-Gostovanje kod Hasana Minhaja u The Daily Showu;
-Ogroman promo Giannisa u PR smislu tokom NBA All-Star vikenda;
-Solidno jak PR pre oko 3 sedmice preko NBA on TNT i ESPN-a.

Na drugoj strani, evo koji narativi su bili dominantni na Twitteru i YT prošle dve sedmice:
1) Jokić je stat-padder - Kendrick Perkins na First Things First u razgovoru sa Stephen A. Smithom. Perkins je nebitan degenerik koji gura bilo koji storyline koji mu producenti kažu da gura, ali ima glas u NBA MVP glasanju kao predstavnik medija.

2) Jokić je u društvu Nasha i Dirka, kao tri jedina bela MVP-a od 90ih, koji su osvojili MVP titule samo zato što su beli (to im je zajedničko), iako nisu bili u top 10 top scorera tokom tih sezona (što je neistinito ali ko će proveravati činjenice, jel da?) - Kendrick Perkins na ESPN-u.

3) Jokić ima 1-9 u poslednje dve sezone tokom plej-ofa (istinito, iako je igrao sa rosterom iz čije prve postave dva igrača više ne igraju u NBA (Kampaco u Zvezdi, Will Burton samo na papiru igra u NBA).

4) Jokić zajedno sa Dončićem mrzi crnce i zato su se njihove porodice družile tokom NBA All-Star vikenda (Tweet sa 20+ hiljada lajkova, jako veliki impact u NBA Twitter-cloudu) praćen dodatnim postom koji je imao 11+ hiljada lajkova gde su Nurkić, Zubac, Jokić, Bogdanović, Dončić, Marjanović itd. tokom NBA lock-downa 2020. kada su oni unutar bubblea provodili vreme samo sa belcima iz NBA jer mrze crnce.

5) Jokić ne pere zube (ozbiljno)
 image.png.b92cfc6addf7697a8d0cef0919c71544.png

image.thumb.png.79252ca6fa6f48a7aadbd45aea83e136.png

image.png.77c030142994c425fa8efcadb695b6e1.png

Ima ovih postova još, ovaj stepbackJai je meme nalog koji barem lepo kaže da se hvata svakog narativa koji će da mu osnaži kanal ali ovih postova ustvari ima stotine, sa hiljadama lajkova (u pitanju je prozirni mouthguard). Buttcrack je meme nalog ali svejedno su okačili ovo i nakucalo je 30k lajkova jer ljudi misle da je ozbiljan post i ne čitaju ko kači meme.

6) Rezurekcija Jokićevog napada na dušicu malu nevinu Markifa Morisa. Ovo im jako slabo prolazi jer im odmah ljudi kažu da jedu govna, ali je aktivan push ove priče poslednja 2 dana.

7) Ovo:
333007599_593779132319495_17095341153852

8( Ovi sitni lajavi psi poput Nicka Wrighta i ostalih nebitnih likova koji nekako muzu pare glumeći poštovaoce igre na raznim mrežama, ali to više ni ne računam.

E sad, sigurno sam zaboravio i preskočio stotinu ovakvih napada zato što je suludo teško ispratiti i zapamtiti sve, ali čisto sam hteo da prezentujem ljudima ovde kolika masovna kampanja se vodi protiv Jokare trenutno, i koji je ugao. U njegovu odbranu su izašli neki bivši NBA igrači i za sada izgleda da je sve ok ali ja bih rekao da ima jako dobar % gde Janis potajno može da uzme ovu nagradu samo da Jokić ne bi osvojio treću.

Prošle sezone je Jokićev slučaj dovođen u pitanje sve negde do marta kada je zaista rasturio, i utakmice u kojoj je Denver u gostima uzeo 76se, gde je Jokić pokidao, a imao je i blokadu na Embiidu i poslednji šut. Posle toga je bilo bez prevelikih talasa.

Mesec dana smo daleko od narativa da je Jokić četnik klao 90ih po Balkanu i da voli da šutira bebe foka u slobodno vreme. Nadam se da će da zgazi i da napuca par jakih utakmica jer slede okršaji sa 76s, Bucksima, Sunsima (2x), Warriorsima itd. Ako ne odigra jake mečeve protiv ovih timova, iako su Nagetsima poprilično rezultatski nebitne ove utakmice, rizikuje da mu obore ovaj slučaj za treću MVP titulu, koliko god to njemu lično bilo nevažno.

Edited by shpanac

...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da je to standardno u toj MVP trci da imaš ove koji su za nekoga i koji su protiv nekog drugog, da nemaš taj buzz bilo bi dosadno, zato ih i pujdaju da bi se pravilo više fame oko toga. Nikome nije interesantno ako bi neko rekao u februaru "e Jokić je MVP", mora da se pravi neka priča i kontraverza oko toga da bi se i to okolo uklopilo u šou program kakav NBA jeste. 

Mislim neki od tih kometara su stvarno urnebesni pa ne znam da li troluju ili su ozbiljni, na primer ovo za stat-padding

Sad meni ovo deluje kao zajebancija, ali gledam po komentarima ispod ima gomila ljudi koji su mrtvi ozbiljni da je potez odigrao samo da bi upisao asistenciju 😄 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2023 at 1:32 PM, shpanac said:

Kako izgleda taj kolektivni napad na Jokića na društvenim mrežama i koji narativ se uzima? Debelo se navlači voda na Janisovu vodenicu, a on je u dosta jakom naletu sada sa nizom od 16 uzastopnih pobeda koji je nedavno prekinut, i odličnim statistikama na individualnom nivou. Osim toga, tu su i:

šalu na stranu, ovo sam i ja primetio u proteklih X nedelja, baš aktivno ide hejt prema njemu.

doduše nisam primetio baš ove hevi neo naci i peri zube situacije, ali priču u fazonu "taj lik igra dosadnu košarku, šta ga uopšte biramo kad ubija draž gledanja NBA" jesam, između ostalog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...