Jump to content

EXIT 2017


prota_

Recommended Posts

ništa, toksični smo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shw. said:

Šta fali Džastinu?

na stranu što je džastin budala i što mi ide na nerve, ali mark my words, kad se nafatira love a ako ne umre od droge, mislim da će u poznim godinama praviti solidnu muziku.

1 hour ago, fushi.ryuu said:

Killersi imaju onaj spot što su snimali u Tokiju, što ih realno svrstava u gornji ešalon najboljih bendova ikad.

fascinantno je oduvek kako ljud pamte kojekakve stvari u skladu sa tim šta ih interesuje :) ja se recimo toga ne bih nikad setio.

Link to comment
Share on other sites

Džastin je car, on je Majkl Džekson novog doba, samo ne pipa decu.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

još uvek

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Highl1 said:

izvini buraz, ali stvarno postaješ forumski hipster na kub.
Ja ne slušam killerse, i verovatno ovde znam najmanje pesama od njih od svih na topicu, ali reći da su nebitan bend je baš notorna glupost. O ukusima ne treba raspravljati, ali killersi jesu jebeno ogromno ime, i ubedljivo najveće na ovom exitu (uz ajde Liama), i naravno da su rasprodali sve, i da je bilo i pun kurac stranaca. Ne vidim čemu poseravanje po svemu što je popularno (a da to nije baš Ceca i Džastin Biber i sl), da bi bili drugačiji, kul i zanimljivi

Није исто огроман бенд у музици, и битан бенд у музици. Килерси јесу огроман бенд, али са својом музиком потпуно небитни. Та два нису синоними, то си побркао. 
Нисам дошао са хејтом на Килерсе да би био кул и другачији, већ да се емотивно истресем. Сигурно једно десет пута пре почетка фестивала, у недељу дана времена, на рендом местима сам наишао на ту фразу "концерт кооооји се чеека, највећи бенд икааада" и сл, и попиздео сам око чега се прави хајп.

Ако хоћеш аналогију за твој случај, а и још неких форумаша, ево следи. Имамо тему на форуму за Истока Павловића, где се каче бисери највећих имена српске IT сцене. Неколицина вас реагује поприлично емотивно на све то, јер у тој сте бранши, дотиче вас. Са друге стране, мене готово да не тангирају. Сада ће ти бити лакше да разумеш реакцију некога ко у просеку дневно чује два нова албума музике која раније никада није, у процесу истраживања који траје годинама уназад, и онда доживиш бомбардовање са хајпом око музике која ти је срање. Мислим да си ме разумео сада. А уз велику залеђину, могу и смем да се појавим и кажем за нешто да ми је срање и да станем иза тога. Тако да се ни у ком случају не ради о реактивном мишљењу, инаћењу или хипстерском пишању уз ветар.

Хвала на слушању : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

buraz, rekao si da su nebitni, a to nikako ne može da bude, jer imaju ogromnu bazu fanova, a nisu skroz neka glupa pojava poput Britni Spirs ili Bibera. Ti i ja možda smatramo da su nebitni, gomila ljudi se ne bi složila, i meni je apsolutno jasno zašto su rasprodati. Najveće su ime, i cela reklama je išla oko njih, što je isto legit. I kao što je Lucky rekao, gomilu karata su prodali samo zbog njih, a ne zbog festivala. 

Meni ne smeta tvoj hejt, samo hejtuj slobodno, i ovaj odgovor je kul, jer si racionalno bez flejma objasnio priču. Ali, ja ne mogu da zamislim da neko normalan i obrazovan kaže baš za Killerse da su nebitni, nhf

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Мислим да не употребљавамо "битност" у истом смислу и да се ту не разумемо. Рекао бих да под битношћу ти подразумеваш њихову присутност на сцени, експонирање које добијају у медијима и слично, да су у том смислу битни, али у том смислу битан је и Џастин Бибер, јер има милионску базу фанова, има неки утицај, без обзира шта ти или ја мислили о његовој музици. У битна имена сврстао бих и нека који немају преко 10к лајкова на интернету, не наступају на свим већим фестивалима, немају огроман фанбејз, али урадио бих то ако су по питању иновативности и са идејама урадили нешто потпуно ново, унели свежину на сцену, а Килерси просто нису ни близу тога. Битни су у музици са аспекта бизниса, небитни са чисто музичког аспекта (imho). Надам се да смо се сада усагласили око терминологије.
Да илуструјем опет са пример Истока и co. Лик је небитан по питању идеја у свету у коме оперише, али је битан у широј слици (ван IT света, бизнис, маркетинг, све што чини тај свет) јер његов глас далеко допире и до широких маса. 
Укратко, не причамо у истим сферама, ја сам свео стриктно на музичку, ти си у широј, сценској.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Corey said:

Мислим да не употребљавамо "битност" у истом смислу и да се ту не разумемо. Рекао бих да под битношћу ти подразумеваш њихову присутност на сцени, експонирање које добијају у медијима и слично, да су у том смислу битни, али у том смислу битан је и Џастин Бибер, јер има милионску базу фанова, има неки утицај, без обзира шта ти или ја мислили о његовој музици. У битна имена сврстао бих и нека који немају преко 10к лајкова на интернету, не наступају на свим већим фестивалима, немају огроман фанбејз, али урадио бих то ако су по питању иновативности и са идејама урадили нешто потпуно ново, унели свежину на сцену, а Килерси просто нису ни близу тога. Битни су у музици са аспекта бизниса, небитни са чисто музичког аспекта (imho). Надам се да смо се сада усагласили око терминологије.
Да илуструјем опет са пример Истока и co. Лик је небитан по питању идеја у свету у коме оперише, али је битан у широј слици (ван IT света, бизнис, маркетинг, све што чини тај свет) јер његов глас далеко допире и до широких маса. 
Укратко, не причамо у истим сферама, ја сам свео стриктно на музичку, ти си у широј, сценској.

da, ali je muzika kao umetnost veoma subjektivna. Sa druge strane, Istok je u domenu biznisa, a tu sa priznatim svetskim ekspertima, veoma lako možeš da kažeš ko je šarlatan, ko nije

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

mislim da kilersi nisu baš istok pavlović muzike, ali mislim da kori nesvesno cilja na to da kilersi su još jedan u nizu bendova za tinejdžerke koji se neće slušati nešto preterano kad prestanu da postoje. prosto nisu legende muzike za koje ih predstavljaju.

mislim ja za kilerse nisam čuo par godina. jeste da je to i do mene, ali ne živim baš u rupi ispod kamena. a ovi ih sad kao reklamiraju kao najveći bend svih vremena i od jednom su svi u fazonu ooooo daaaa kilersiiiii a u životu ih nisam čuo da ih spominju.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Highl1 said:

da, ali je muzika kao umetnost veoma subjektivna.

Доста мање је субјективна него што мислиш/него што се мисли. Не треба ти знање теорије музике да би то увидео, довољно је да много слушаш музике са свих страна, па и на силу ако мора, и временом ти се полако исцртава музичка генеалогија и онда може да се види ко се ту измотава, ко је copycat, ко је искрен и оригиналан, и сви миксеви in between. Немој само да помислиш како сам рекао да није апсолутно субојективна, јер нисам то рекао, али много мање него што се уобичајено мисли. Најчистији субјективни моменат је онај код музике која долази са одређеног менталног и емотивног места*, и ако слушалац са друге стране то никада није доживео или осетио, неће моћи да нађе никакву вредност у тој музици, док ће неко искусити апсолутно поклапање и видети то дело као мастерпис. Друга, чешћа субјективност је она када неко себи не приушти, или га просто не занима, да чује шта ту још има, и онда не знајући за боље доживи Џастина Бибера као великог уметника. Када би некоме хтео да објасниш зашто ти је Бибер срање, шта би рекао? Не мораш да ми одговориш, али чисто размисли, питање није толико једноставно као што се можда чини : ) Шта би рекао, а да не употребиш ништа од речи као што су глупа, јефтина музика итд...

* ово се може допунити са техничким моментом, где више није довољно да буде "искрена" музика, већ технички мора да задовољава одређени ниво, и то се прогресивно развија. На пример, два уметника истог стила направе 1/1 депресивну песму, али један је доста мање технички поткованији од другог. Свидеће нам се наравно више песма овог другог само из тог разлога. 
Све ово може још даље да се разрађује, ово је само укратко неко моје искуство које градим још увек и не намеравам да престанем : )

15 minutes ago, prota_ said:

mislim ja za kilerse nisam čuo par godina. jeste da je to i do mene, ali ne živim baš u rupi ispod kamena. a ovi ih sad kao reklamiraju kao najveći bend svih vremena i od jednom su svi u fazonu ooooo daaaa kilersiiiii a u životu ih nisam čuo da ih spominju.

this
tl;dr на све ово што причамо

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, prota_ said:

mislim da kilersi nisu baš istok pavlović muzike, ali mislim da kori nesvesno cilja na to da kilersi su još jedan u nizu bendova za tinejdžerke koji se neće slušati nešto preterano kad prestanu da postoje. prosto nisu legende muzike za koje ih predstavljaju.

mislim ja za kilerse nisam čuo par godina. jeste da je to i do mene, ali ne živim baš u rupi ispod kamena. a ovi ih sad kao reklamiraju kao najveći bend svih vremena i od jednom su svi u fazonu ooooo daaaa kilersiiiii a u životu ih nisam čuo da ih spominju.

ovo je zanimljivo gledište koje zapravo može biti istinito, ali evidentno ćemo morati da sačekamo još jedno 10 godina. ovi postoje 15, što nije mali broj i imaju kontinuitet u kvalitetu numera i tome kako prolaze kod publike pa bih rekao da su uspešno dospeli do "too big to fail" ali vreme će pokazati ofc.

Link to comment
Share on other sites

Ladno su bili jesus & mary chain, nisam ni znao :(

Kul su kilersi, manje-više tipičan mejnstrim, mnogo drvite.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...