Jump to content

Recommended Posts

9 minutes ago, oddball said:

ugasis chat i to je to, stvar resena. po meni veci problem je u samim partijama. ranije pobede od 15:2 su bile bas bas BAS retkost, dok su sada normalna pojava. Retko kad se desi da bude partija u kojoj uzivas u peglanju. Nemam problem da izgubim partiju kada je fajt dobar. Ali sada toga nema, bas je retko. I jos sada ovi lagovi, jedino sa arty mogu da igram koliko toliko. Ozbiljno razmisljam da prodam acc.

to verovatno znači da je matchmaking lošiji zbog ili manjeg broja igrača ili zbog fejk naloga - što imaš više igrača bolje mogu da izbalansiraju.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, oddball said:

ugasis chat i to je to, stvar resena. po meni veci problem je u samim partijama. ranije pobede od 15:2 su bile bas bas BAS retkost, dok su sada normalna pojava. Retko kad se desi da bude partija u kojoj uzivas u peglanju. Nemam problem da izgubim partiju kada je fajt dobar. Ali sada toga nema, bas je retko. I jos sada ovi lagovi, jedino sa arty mogu da igram koliko toliko. Ozbiljno razmisljam da prodam acc.

 

pa na to sam i mislio, bmk za toksicni chat...nego jednostavno vise ne moze normalno da se igra od botova i vikend igraca, i tako je vec godinama

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dule_smor said:

pa na to sam i mislio, bmk za toksicni chat...nego jednostavno vise ne moze normalno da se igra od botova i vikend igraca, i tako je vec godinama

bukvalno taj fazon. imaju super ideje sa ovim Battle Pass-ovima ali dzaba kad su igru usrali uvodeci neke tenkove. Jbt, sa JagdPanzerom E100 sam spicio EBR-au bok i dao mu kritical na tocak... Critical! Pa ta granata je veca od EBR-a i sama njena kineticka energija bi preparkirala ono sranje u garazu momentalno. I sto kaze @Lucky fejk nalozi u botovi dominiraju. Ovo je skolski primer kako sjebati dobru igru kada das ljudima iz marketinga da ti vode posao.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

ne znam Dule sta da ti kazem. dobrim selom se i slazem sa tobom. forsiranje promena nikada nije donelo nista dobro, narocito ako te promene forsiraju ljudi koji to gledaju iskljucivo kroz cifre. mislim da bi ljudi i dalje igrali iako su izgrindali sve grane, ali bi onda nastao problem WG-u sto dobar deo tih igraca vise ne kupuje gold za premium dane. verujem da su to percipirali kao najveci problem.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oddball said:

I sto kaze @Lucky fejk nalozi u botovi dominiraju. Ovo je skolski primer kako sjebati dobru igru kada das ljudima iz marketinga da ti vode posao.

marketing samo sprovodi ono što su C level likovi smislili 🙂

nekad ni taj marketing ne može da izvuče situaciju. on je tu da smisli reklamu sa Švarcijem ili tako nešto, ali kad ovi što gledaju brojke vide pad kažu "daj hoću gomile igrača novih" i onda jbg, nemaš tu sad baš neke opcije 🙂

10 hours ago, Dule_smor said:

pa na to sam i mislio, bmk za toksicni chat...nego jednostavno vise ne moze normalno da se igra od botova i vikend igraca, i tako je vec godinama

ja sam mislio da je WoT čist primer igre za vikend igrače 🙂

1 hour ago, Dule_smor said:

Jbga kad su alavi pa stalno ubacuju nove tenkove, sto premium, sto obicne, naravno da ce sjebati balans...mada kapiram da nema novih grana i tenkova ljudi bi polako izgrindali sve i onda im se ne bi toliko igralo

 

 

uvek moraš da ubacuješ nove stvari, prošlo je vreme igara gde imaš sve isto pa rokaš do sutra. Čak i te matore igre, hajde da kažemo SC, quake - te prve kompetitivne, su imale svoje dodatke - nove mape, nove likove u zvaničnim ekspanzijama, priče, nove skinove. I dalje imaš "evergreen" mape i to koje ljudi vole, ali bez konstantnog upliva novih materijala niko nije dovoljno "vezan" za igru.

1 hour ago, oddball said:

ne znam Dule sta da ti kazem. dobrim selom se i slazem sa tobom. forsiranje promena nikada nije donelo nista dobro, narocito ako te promene forsiraju ljudi koji to gledaju iskljucivo kroz cifre. mislim da bi ljudi i dalje igrali iako su izgrindali sve grane, ali bi onda nastao problem WG-u sto dobar deo tih igraca vise ne kupuje gold za premium dane. verujem da su to percipirali kao najveci problem.

kao što rekoh bude dosadno ljudima kroz vreme. Zato imaš u igrama i sezone i neke sezonske događaje itd. Tipa kompetitive ima početak i kraj, pa novi početak, pa reset, itd. Ovo pričam uopšteno, nisam nešto igrao WoT previše, ali moraš to da radiš da bi ostao aktuelan. Problem može da nastane naravno na koji način zapravo ostaješ aktuelan, jer kao i za sve drugo možeš da napraviš neku glupost.

Link to comment
Share on other sites

ne slazem se da marketing "samo sprovodi" ono sto je neko smislio. imaju oni dosta udela u krojenu razvoja i uvodjenja noviteta, postoje i analize kojima se vode. delom su mi to i potvrdili u razgovoru sa njima na E3 kada smo se sreli ti i ja u LA. vecina igraca se slaze da uvodjenjem nekih tenkova se balans igre ozbiljno narusio. recimo, streptomicin za EBR je K-91. ALI! iskljucivo ako je igrac K-91 dobar (kao ja napr, prim aut. 🙂), i pretezno na otvorenim i relativno ravnim mapama. ali doci do K-91 je poseban krug Cistilista, narocito A-44. narusavanje i generalno upropascavanje igre nije samo moje misljenje vec i vecih strimera koji strimuju igranje WoT-a.

sa druge strane slazem se sa tobom da vremenom, ako nema noviteta, igra dosadi i da vecina ljudi umesto aktivno da igraju zapravo se periodicno pojave da odigraju koju. i mislim da su sezonski dogadjaji pozitivna stvar u motivisanju igraca da nastave da igraju, a i kupe nesto golda ili cega vec 🙂 CS je u sustini ostao isti maltene, a i dalje ljudi odlepljuju za njim.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, oddball said:

ne slazem se da marketing "samo sprovodi" ono sto je neko smislio. imaju oni dosta udela u krojenu razvoja i uvodjenja noviteta, postoje i analize kojima se vode. delom su mi to i potvrdili u razgovoru sa njima na E3 kada smo se sreli ti i ja u LA. vecina igraca se slaze da uvodjenjem nekih tenkova se balans igre ozbiljno narusio. recimo, streptomicin za EBR je K-91. ALI! iskljucivo ako je igrac K-91 dobar (kao ja napr, prim aut. 🙂), i pretezno na otvorenim i relativno ravnim mapama. ali doci do K-91 je poseban krug Cistilista, narocito A-44. narusavanje i generalno upropascavanje igre nije samo moje misljenje vec i vecih strimera koji strimuju igranje WoT-a.

čekaj, hoćeš da mi kažeš da se marketing pita oko toga koji će tenk da ubace u igru i kako će da funkcioniše balans igre? to mi je dosta neverovatno.

marketing može da da ideju kako da se dođe do neke nove grupe igrača ili kako da postave pricing (mada i to radi sales) ili da li ima smisla da neki event u igri traje 15 ili 30 dana itd. 

ali mi je totalno ludo da oni imaju bilo kakav upliv veći od tog.

14 minutes ago, oddball said:

sa druge strane slazem se sa tobom da vremenom, ako nema noviteta, igra dosadi i da vecina ljudi umesto aktivno da igraju zapravo se periodicno pojave da odigraju koju. i mislim da su sezonski dogadjaji pozitivna stvar u motivisanju igraca da nastave da igraju, a i kupe nesto golda ili cega vec 🙂 CS je u sustini ostao isti maltene, a i dalje ljudi odlepljuju za njim.

ali nije CS ostao isti 🙂 Prvo, imaš gomile skinova za oružja, drugo imaš izmene na mapama, evo ako pogledaš poslednje patcheve - https://blog.counter-strike.net/index.php/category/updates/ vidiš da menjaju ovde onaj otvor, tamo onaj gelender itd 🙂 pa onda imaš one Operations, kako beše Riptide, Broken Fang ili kako već, to su i kod njih sezonski eventi sa novim mapama, etc. Nije toliko kao npr WoT koji stalno roka nove tenkove ali ima. I Dota ima nove heroje pa nove iteme, pa onaj "skill tree" - mislim, pazi kad deset godina staru igru koju igraju milioni ti moraš da "osvežiš" sa skill-treejem itd itd. 

Link to comment
Share on other sites

Problem sa kukanjem na vozila sa točkovima jeste što značajno menjaju igru, a većina ljudi voli da igra kako su navikli i ne žele da menjaju 🙂 Pritom bukvalno uvek kada uvedu neku novu klasu oni je malo nabudže da bude jača da bi ljudi to istraživali i igrali, posle to unormale, hoću reći nije to slučajno, rade vrlo namerno. A njima jeste ideja da menjaju tenkove i da menjaju balans da bi igra stalno bila "sveža". Jer za razliku od CS:GO mape u WoT-u ne prave toliko razliku pa im je bitno da menjaju zapravo metu, slično kao heroji u mobama. 

Ono što oni fakat pederski rade jeste da ubacuju stvari potpuno za keš, kao što su op premium tenkovi i slično i tu su dosta da kažem podliji od drugih firmi, jer bukvalno plaćanjem u nekom trenutku imaš prednost u odnosu na druge igrače. Sad kada uđeš u neku partiju u kojoj su T8 tenkovi bukvalno više od 50% su uglavnom premium plaćeni tenkovi pošto em ljudi grindaju kredite em su realno uglavnom jači od običnih. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

WG je ubio balans ubacivanjem autoloadera u igru(wt e100 je bio neki pocetak toga), izjednacavanje brzine nekih heavy tenkova sa mediumima, brzina izucavanja linija do tira deset(sada za nedelju dana moze da se dodje do T10, 2011~2014 trebalo je vise od mesec dana) i na kraju mape koje su uglavnom za hull down tenkove. Kada se iskombinuje sve ovo imate brze partije gde jedna strana pregazi drugu.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky ladno mi nije postovao odgovor... moguce da sam krenuo sa posla jutros a da nisam zveknuo Submit reply... a mrzi me sve ponovo da pisem :D ali sreca da je Zwerko zapravo rekao ono sto sam i ja hteo da napisem :) s tim sto u CS ne uvacuju nova oruzja na mesec i po, mape rade minorni balans, a podrzavam evente i modove igre. podrzavam i ubacivanje tenkova u igru, ali makar malo da se drzimo nekih normi. kao sto sam rekao - sa JgdPz E100 spicim EBR-a u bok i critical (!), dmg=0, pokrivim mu felnu ali on i dalje ide. da ga je ta granata pogodila sama kineticka energija bi mu rerolovala apdejte u Windowsu. pritom, teren na tockase ima minornog uticaja sto je tek smesno.

@AUTHORITY ti teskasi imaju smanjeni oklop pa kao - ajde. imam 277 i on mi je nesko kao nabudzeni medium. i autoloaderi mislim da nisu toliko uticali na igru koliko tockasi. tak WT E100 mi je bio super kada ga vidim negde jer je bio busan samo tako. nisam se radovao samo ako se zadesim na cistini a on me vidi :D 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, oddball said:

@Lucky ladno mi nije postovao odgovor... moguce da sam krenuo sa posla jutros a da nisam zveknuo Submit reply... a mrzi me sve ponovo da pisem 😄 ali sreca da je Zwerko zapravo rekao ono sto sam i ja hteo da napisem 🙂 s tim sto u CS ne uvacuju nova oruzja na mesec i po, mape rade minorni balans, a podrzavam evente i modove igre. podrzavam i ubacivanje tenkova u igru, ali makar malo da se drzimo nekih normi. kao sto sam rekao - sa JgdPz E100 spicim EBR-a u bok i critical (!), dmg=0, pokrivim mu felnu ali on i dalje ide. da ga je ta granata pogodila sama kineticka energija bi mu rerolovala apdejte u Windowsu. pritom, teren na tockase ima minornog uticaja sto je tek smesno.

ne znam, nisam igrao WoT nikad aktivno tako da ne mogu da procenim koliko na balans utiče to kakav su ubacili tenk i da li ti možeš da ga zvekneš kritikal i on odleti na mars ili bi trebalo da ostane u mestu 🙂 Razumem da tako nešto može da te nervira, ali opet koliko ja znam WoT i nije baš simulacija tankovskih borbi nego nekakva arkadna-simulacija-akcija 🙂  Ali čak i pored toga, sve to što govoriš nema veze sa marketing ekipom, nije sigurno marketing rekao "e ajde da ubacimo nebalansirane tenkove" 🙂

18 hours ago, AUTHORITY said:

WG je ubio balans ubacivanjem autoloadera u igru(wt e100 je bio neki pocetak toga), izjednacavanje brzine nekih heavy tenkova sa mediumima, brzina izucavanja linija do tira deset(sada za nedelju dana moze da se dodje do T10, 2011~2014 trebalo je vise od mesec dana) i na kraju mape koje su uglavnom za hull down tenkove. Kada se iskombinuje sve ovo imate brze partije gde jedna strana pregazi drugu.

ovo su jasne balans promene koje neće odgovarati svakome, ali ih rade da bi a) uneli nešto novo u igru b) dali priliku da fanovima određenog tipa tenka omoguće da malo oseti pobedu :)) pa će lako posle da vrate ili obrnu na neku drugu stranu, ali je fazon što nikad neće svakome odgovarati. Tebi kao oldschool plejeru više odgovara grind mesec dana da dođeš do T10 ali nekom novom više odgovara nedelju dana itd itd. 

15 hours ago, oddball said:

AUTHORITY ti teskasi imaju smanjeni oklop pa kao - ajde. imam 277 i on mi je nesko kao nabudzeni medium. i autoloaderi mislim da nisu toliko uticali na igru koliko tockasi. tak WT E100 mi je bio super kada ga vidim negde jer je bio busan samo tako. nisam se radovao samo ako se zadesim na cistini a on me vidi 😄

na kraju krajeva, pogledaj ovo - tvoj stav je suprotan od authorityjevog. zamisli sad da wargaming hoće da zadovolji obojicu dizvineš 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Interesantan ovaj mod što su ubacili - praktično kombinacija RTS igre i World of tanks. Prvih 4 dana možeš da igraš samo u RTS modu, s tim da u svakom trenutku možeš da uletiš u neki od svojih tenkova i da na taj način rešiš bitku ako si baš dobar 🙂 Interesantno je da u tom strategist modu ne koristiš svoje tenkove iz garaže nego neke default sa sve njihovom opremom i sl (i nema točkaša i drugih tenkova sa specijalnim mehanikama, kao ni artija). Onda posle od 25. aprila možeš da uđeš kao u standardnu WoT bitku sa ukupno 7 igrača u timu (ne može vod) i da se borite protiv jednog stratega. I onda tu skupljaš neke poene da bi mogao da igraš kao strateg 1v1 sa drugim strategom ili opet strateg kao ti sam protiv 7 drugih standardnih WoT igrača. Nisam probao ali ću sigurno da pokušam večeras pošto sam svakako ljubitelj RTS igara, malo mi ima i CoH vajb ali videćemo kako će da izgleda u praksi. 

tere

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Zwerko said:

Interesantan ovaj mod što su ubacili - praktično kombinacija RTS igre i World of tanks. Prvih 4 dana možeš da igraš samo u RTS modu, s tim da u svakom trenutku možeš da uletiš u neki od svojih tenkova i da na taj način rešiš bitku ako si baš dobar 🙂 Interesantno je da u tom strategist modu ne koristiš svoje tenkove iz garaže nego neke default sa sve njihovom opremom i sl (i nema točkaša i drugih tenkova sa specijalnim mehanikama, kao ni artija). Onda posle od 25. aprila možeš da uđeš kao u standardnu WoT bitku sa ukupno 7 igrača u timu (ne može vod) i da se borite protiv jednog stratega. I onda tu skupljaš neke poene da bi mogao da igraš kao strateg 1v1 sa drugim strategom ili opet strateg kao ti sam protiv 7 drugih standardnih WoT igrača. Nisam probao ali ću sigurno da pokušam večeras pošto sam svakako ljubitelj RTS igara, malo mi ima i CoH vajb ali videćemo kako će da izgleda u praksi. 

tere

multimilionska kompanija i onda uzmu ovog naratora sa fivera, što ne rade prvi put.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...